Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
52
Cevap
1695
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Kılıçdaroğlu'nun neden başarısız olduğunu tartışalım
D
2 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Uzun zamandır siyasi yayın izlememiştim, bir göz atayım dedim, Kılıçdaroğlu yine hayalkırıklığı. Konuşmanın tamamıyla ilgili yorum yapma şansım yok, o yüzden bazı kısımları sizlerle paylaşacağım. Bir buçuk saatlik yayının linki: Youtube - CHP Resmi Sayfası

15:45'te KK: "Yav atalarımız söylemiş. Bir koltukta iki karpuz taşınmaz yani. Ya bu insanlar, milyonlarca yılın tecrübesi sonucunda bu atasözünü oluşturuyorlar."
Atasözleriyle ilgili ilginç bir iddia.

51:45 ST: "Siz metni incelediniz mi bizzat?" KK: "Tabi, elbette."
Burada dikkat etmemiz gereken Kılıçdaroğlu'nun beden dili. KK bu cevabı verirken sunucuyla göz temasını kaybediyor ve hafifçe kendi sağına ve aşağıya bakıyor.

Devamında sunucu Suat Toktaş, cumhurbaşkanının niye 7 yıllığına, en fazla 1 kez seçileceğini ve bir daha siyasette neden yer alamayacağını, bunların arkasındaki mantığı soruyor.
KK: "Doğrusunu isterseniz hani gerekçelerine bakmadım." (Beden diline bir kez daha dikkat.)

53:10 ST: "Bi yaş sınırı var mı cumhurbaşkanlığı için?" KK: "Onu şuanda hatırlamıyorum."

53:20 Sunucu, cumhurbaşkanına getirilecek özetle "görev süresi dolduktan sonra siyasete geri dönemez" maddesinin genç adayların önünü kapatması riskini soruyor.
Kılıçdaroğlu'nun soruyu tam anlamadığı çok açık çünkü saçma sapan, uzunca bir cevap veriyor. Ben o cevabın bir kısmından "gençlerin cumhurbaşkanlığıyla işi yok" anlamı çıkardım sizlerin düşüncesini de merak ediyorum.

1:13:03 KK: "Bu ülkeye kesinlikle demokrasi getireceğiz."
Maalesef komik buldum. Önce kendi partisine demokrasi getirmesi en büyük dileğim. Mesela parti içi seçimleri iptal etmeyerek başlayabilir.

Bu yayının büyük çoğunluğunda görüldüğü üzere Kılıçdaroğlu, beden dili, konuşması, cümleleri, üslubu, konuşulan konular hakkındaki bilgi düzeyi, her şeyiyle tam bir fiyasko. Beden dili uzmanı falan değilim ama bazı temel göstergeler vardır. Kısa bir araştırmayla pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Özellikle karşınızdaki kişi yalana yöneldiği zaman yukarıda tarif ettiğim gibi belirtiler gösterir. Sizlerin görüşleri neler arkadaşlar, merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Trump -- 29 Ocak 2022; 23:14:31 >

Kılıçdaroğlu başarısız falan değil, 2018'den beri birbirine benzemeyen 6 partiyi bir arada tutuyor. Bunu ondan başkası yapamaz.


Yalnız bürokrat kökenli olduğu için hitabet...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Guest-BEDFDEA03 - 2 yıl +22
Bence soru şu olmalı. Kılıçdaroğlu Türkiye de neden başarısız ? Rte neden 20 senedir seçiliyor?


Bence soruları bile prompter dan cevaplayan birine göre bence hayli hitab...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Miraclescape - 2 yıl +13
Dünyada hiç bir iyi eğitimli insan 10 seçim kaybetmiş adamın peşinden gitmez.
Yoruma Git
Guest-5B03C6EDC - 2 yıl +9
G
2 yıl
Er

Kılıçdaroğlu başarısız falan değil, 2018'den beri birbirine benzemeyen 6 partiyi bir arada tutuyor. Bunu ondan başkası yapamaz.


Yalnız bürokrat kökenli olduğu için hitabet ve kendini pazarlama konusunda sorunları var. Daha sokak ağzına inebilmesi lazım.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
2 yıl
Yarbay

Bence soru şu olmalı. Kılıçdaroğlu Türkiye de neden başarısız ? Rte neden 20 senedir seçiliyor?


Bence soruları bile prompter dan cevaplayan birine göre bence hayli hitabet konusunda başarılı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

G
2 yıl
Çavuş

K
2 yıl
Yarbay

Başarısız öyle yok şundan gelme yok bundan gelme falan hikaye...Kendisi neredeyse neyi eleştirdiyse aynı şeyleri yapmıştır.18 yıldır muhalifet lideri ama milleti tek adamlıkla suçluyor bulunduğu partiyi kendisi kurmadı tabandan hiç bir zaman destek alamadı kongre üyeleriyle kendileri çalıp kendileri oynuyor.Bürokratmış adamlar İş Adamı,DJ ya da Komedyen seçiyor işinize gelince Batı işinize gelmeyince Türkiye gerçekleri.KK ile çok güzel bir tespit var bir yarışta sürekli ikinci olan yarışmacının birinciyi suçlaması...Oy almak için AKP nin yaptığı şeylerin lacivertini yapmayıp sadece hatalarını söylese iktidara gelmişlerdi.N
2 yıl
Binbaşı

Sorun secmende kesinlikle chp nin sucu yok bu konuda

Adamlar yenilik istemiyor bu kadar basit

Bu kadar hayat pahaliligina karsi yine ayni partiye oy atmak buyuk basari
Yabanci ulkelerde iyide olsa surekli baskan degisir bizdede muhalefet suclanir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 29 Ocak 2022; 22:44:10 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

G
2 yıl
Çavuş

Halkı suçlayanlar şunun cevabını versin. Ankara'da, İstanbul'da diğer büyük şehirlerde hatta akp'nin kalesi Fatih ve Bolu'da kazanırken seçmen mi ithal ettiniz ?H
2 yıl
Yüzbaşı

Ben röportajın tamamını izledim. gayet de iyi bir röportajdı. Vücut diline odaklanacağınıza elindeki yolsuzluk dosyalarına odaklanın. Kılıçdaroğlu ben o konularda eleştirmiyorum. Partinin ayarlarıyla oynadığı için eleştiriyorum. Sonuç olarak eleştirilerin bence çok gereksiz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 yıl
Yarbay

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 15:55:48 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
G
2 yıl
Çavuş

Dünyada hiç bir iyi eğitimli insan 10 seçim kaybetmiş adamın peşinden gitmez.M
2 yıl
Yarbay

Prompter dan konuşan adamın peşinden mi gider yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 29 Ocak 2022; 22:45:48 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 yıl
Yarbay

dünya liderleierinin hepsi prompter kullanır artık iş dünyada showa döndü, Atatürkde elinde kağıtla çıkardı +- yönde birşey ifade etmez.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @speedycruiser
M
2 yıl
Yarbay

Dünyadan bihabersin. Az ahaber harici şeylere takıl, gerçi ntv si cnntürk ü hepsi aynı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kerimcem
M
2 yıl
Yarbay

Geçen yerel seçimde gayet başarılıydı. Bakalım bu genel seçimde ne olacak.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
2 yıl
Yarbay

belli dünyayı halk tv de fetih etmişsin.


< Resime gitmek için tıklayın >
siyasal şerbet azalt iyi gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Ocak 2022; 22:54:58 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @speedycruiser
M
2 yıl
Yarbay

Kerimcem in radarına girdik. Girmeyeydik iyiydi. Soruların prompterdan cevaplandığı nerede görülmüş. Onunda at resmini. Tekrar yazıyım dünyadan bihabersin. En son ne zaman rte bağımısz gazetecilerin sorularını canlı cevaplamış yada karşılıklı tartışmış muhalefetle. Tabiki halka hitap ederken prompter kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 29 Ocak 2022; 22:58:8 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

C
2 yıl
Binbaşı

Maaşlara %50 yapılınca böyle oluykr arada...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
2 yıl
Yarbay

Karşısında dini sonuna kadar kullanan, fetönün yapılanmasıyla desteklenmiş, çeşitli cemaatlerden halen destek alan, medyanın büyük çoğunluğunu ele geçirip, devletin kanalıda dahil gece gündüz kendi propagandasını yapan buna karşında sürekli kendi dışındaki partileri yeren bir medya var. Seçmen kitlesinin bir kesimi cehalet içinde, bir kesimi yardımlardan nemalanan, kemik bir potansiyeli var. Tüm bunların karşısında orta kalite bir siyasetçi olursa baş edemez tabiki ve seçimleri kaybeder. Piyasada pek siyasetçi kalmadı, türkiyeye genç dinamik ve halkı düşünen birisi lazım. Türkiyede seçim kazanmak için paranız alt yapınız olması lazım. Para ise zenginlerin desteğiyle oluyor, onlarda gün gelince verdiklerinin karşılığını bekliyor.S
2 yıl
Teğmen

O insanların çoğu Kılıçdaroğlu'na veya CHP'ye oy vermiyor. akapenin karşısındaki 2. parti olduğu için mecburiyetten veriyor. Bir miktar eski kafalı seçmen de dedesinden beri CHP'ye oy verildiği için sorgusuz sualsiz dedesinin mirasını devam ettirip CHP'ye veriyor.

Ben CHP'ye oy vermem için akape karşıtlığı hariç bir sebep göremiyorum. Hadi bana hiçbir güç akapeye oy attıramaz, ben mecbur muhalefete oy vereceğim, ama namaz kılan dayının da CHP'ye oy vermesi için bir sebep yok. Hem Kılıçdaroğlu'nun, hem CHP'nin geçmişten gelen bir antipatisi var bu ülkede. 50 sene önceden de bahsetmiyorum. Gül'ün eşine başörtüsü için yapılanlar daha dün gibi herkesin hafızalarında. Ben de CHP'nin asker seviciliği, zengin düşmanlığı, devletçiliği gibi gibi sebeplerinden ötürü asla kendime yakın görmem.
Bu mesajda bahsedilenler: @speedycruiser