F

Çavuş
29 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
131 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
F
geçen ay
Davutoğlu'ndan Suriye'de federasyon çıkışı: Kürtler karar alırsa Türkiye saygı göstermeli
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Rudaw'a verdiği röportajda Suriyelilerin Kürtler için federasyon kararı alması halinde Türkiye’nin buna saygı göstermesi gerektiğini savundu.

Kaynak :

https://www.veryansintv.com/davutoglundan-suriyede-federasyon-cikisi-kurtler-karar-alirsa-turkiye-saygi-gostermeli


quote:

Parti olarak Kürtçe eğitim ve öğretim hakkını savunduklarını ve başbakanlığı döneminde çözüm sürecini sonuna kadar savunduğunu anlatan Davutoğlu, iktidara geldikleri taktirde yeni bir süreç başlatacaklarını kaydetti.

Doslarınız neler diyor böyle ey chpliler ve iyipliler.
F
geçen ay
CHP'NİN YILMAZ GÜNEY SEVGİSİ NEREDEN GELİYOR
İlk önce Yılmaz Güney kimmiş ona bir bakalım

https://www.youtube.com/watch?v=MWg3ZvLmko4&ab_channel=ERL%C4%B0K
Böyle bir adamı neredeyse tüm chp belediyelerin de etkinlikler düzenleyerek anacak kadar sevmelerinin nedeni ne ?
F
2 ay
YILLARCA MİLLETİ AKŞENER 28 SUBATA TEK BAŞINA DİRENDİ DİYE KANDIRMIŞLAR
Yıllarca millete generallere tek başına direndi, generallere posta koydu diye övülen Akşener'in aslında tam bir 28 şubatçı olduğu ortaya çıktı.

https://twitter.com/m_sukruoglu/status/1428676097068216329?s=20
F
2 ay
İBB ve Birleşmiş Milletler arasında sığınmacılara yönelik iş birliği mutabakatı
Hala chp'nin mültecileri geri göndereceğini inanan varmı. Bakın ne demiş imamoğlu:

İBB olarak göreve geldiklerinden bu yana ve Kovid-19 pandemisi döneminde yaptıkları çalışmalardan detaylı örnekler veren İmamoğlu, “Bugün imzalayacağımız mutabakat zaptı, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile bu hususta hâlihazırda birlikte yürüttüğümüz çalışmaları kuvvetlenecek ve ilerleyen günlerde göçmen ve mültecilerin, yerel halkla bir arada, huzur içerisinde, yaşaması amacıyla gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalar için önemli bir destek sağlayacaktır. Umuyorum bu mutabakat zaptını takiben, daha entegre bir partnerlik yapısı için de görüşmelerimizi hızlandırarak önümüzdeki yıllarda yakın iş birliklerimizi geliştirme fırsatına kavuşuruz” diye konuştu. 

kaynak

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ibb-ve-birlesmis-milletler-arasinda-siginmacilara-yonelik-is-birligi-mutabakati-1855777
F
2 ay
AVRUPA DIŞINDAN GELENLER MÜLTECİ OLAMAZ
Türkiye coğrafi sınırlandırmayı sürdürerek ve bu bağlamda Avrupa dışında gerçekleşen olaylardan dolayı Türkiye’ye gelmiş mülteciler için üçüncü ülkeye yerleştirmeyi en çok tercih edilen çözüm olarak koruyarak; 1951 Sözleşmesi ve 1967 Protokolü’ne taraftır. Başta tesev olmak üzere, dışarıdan fonlanan bir çok sivil toplum kuruluşu ve uluslararası af örgütü bu çekincenin kaldırılmasını istiyor.

https://www.tesev.org.tr/wp-content/uploads/rapor_Suriyeli_Siginmacilarin_Turkiyeye_Etkileri.pdf

https://www.amnesty.org.tr/icerik/turkiye-65-yil-once-imzalanan-cenevre-multeci-sozlesmesine-koydugu-sinirlamayi-kaldirmalidir
Şimdi sıkı durun. CHP Bu çağrılara cevap verip, bu çekincenin kaldırılmasını parti programına koyan tek bir parti. Hatta tesev'in raporunu neredeyse bire bir parti programına koymuşlar. CHP millet vekilinin yaptığı açıklamalar


https://twitter.com/AjansMuhbir/status/1419063710199463936?s=20
Ülkede muhalefet partisi falan yok. Sadece salıdan salıya muhalefetçilik oynayan parti liderleri var.
F
2 ay
İSMAİL SAYMAZIN HENDEK OPERASYONLARI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ
F
2 ay
CHP'NİN GÖÇ VE MÜLTECİLER KONULARINDA Kİ ÖNERİLERİ
Klıçdaroğlu mültecileri göndereceğim diyor ama partisindeki millet vekillleri ve parti programı tam aksini söylüyor. Bırakın mültecileri geri göndermeyi, göç ve entegrasyon bakanlığı kuruyorlar. Türkiye'nin çekince koyup imzaladığı mülteci yasasında ki çekinceyi kaldırıyorlar. Bu çekince sayesinde, avrupa dışından gelen sığınmacılar mülteci olarak kabul edilmiyor. Eğer bu çekince kaldırılırsa, bütün sığınmacılar mülteci olup statüsüne geçip kalıcı hale gelecek.

Buyrun Chp'li milletvekilinin açıklamaları:


https://twitter.com/AjansMuhbir/status/1419063710199463936?s=20
F
2 ay
MERAL AKŞENER VATANDAŞLA TARTIŞTI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitli temaslarda bulunmak için Bartın'ı ziyaret etti. Esnafları ziyaret edip sorunlarını dinleyen Akşener, kendisine tepki gösteren bir vatandaş ile tartıştı.


https://twitter.com/FazilDuygun/status/1423696074531819522?s=20
Sanırım gücü sadece vatandaşa yetiyor. Mesela Şu kadına tek laf edemedi.

https://www.youtube.com/watch?v=ulcvO9KUXEY&ab_channel=KararTV
Birde Erbakan'ın bakanıydım diye övünüyor. Kendisi Akp'nin kurucularından. Acaba kendisi gidip Erbakan'dan gidip helallik istedimi. Kendisi partinin kuruluş aşamasındayken, bizi chp ve hdp ile yan yana gösterye çalışıyorlar bunları çok çirkin bulurum demişti. Bu sözüne güvenip peşinden gelenlerden helalik istedin mi?


https://www.youtube.com/watch?v=XVtr04DxFL0&ab_channel=Ak%C5%9FamTV
Her şeyi geçtim 90 'lardan beri meclistesin. 30 yıldır bu yoksul halkın sırtından geçiniyorsun. Siz kimsiniz de halk gelip de sizden helallik isteyecek
F
2 ay
MERAL AKŞENER "MAKAM ARAÇLARINI SATIP HALKA DAĞITACAĞIM"
F
2 ay
TOROS YÖRÜKLERİ GÖÇE ZORLANIYOR
Pkk Suriye'de yaptığı gibi, yangınlarla bölgedeki yörükleri göçe zorluyor. Çözüm sürecinde pkk buralara yerleşmeye çalıştı. Bölgedeki yörükler sayesinde tutunamadı. Mhp topladığı yardımlarla evleri yanan insanlara hayvan desteği verip yörüklerin göç etmesini engellemeye çalışıyor. Bu insanlara acilen yardım yapılıp bölgede kalmaları sağlanmalı. Torosların önemine dair bu yazıyı okumanızı öneririm

https://twitter.com/jxlhs/status/1422620684392534017
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.