Hazır yol üzerindeyken nüfus müdürlüğünden adres değişikliği randevusu alıp gittim kaymakamlık binasına. Girişteki polis memuru sırt çantam, telefon ve metalik eşyaları terk edip X-Ray cihazından geçmemi söyledi. Ben üzerimdekileri kenara bırakırkan arkamda kuyruk oluştu, tam ev anahtarlarımı çıkarıp bırakacakken memur "Geç, geç !" dedi, anahtarlarımı çıkarmadan geçtim. Geçtikten hemen sonra eşyalarımı toparlamaya çalışırken arkamda bekleyen vatandaş "Buyur kardeşim, arabanın anahtarı" deyip verdi elime. Ardından polis memuru "Çantanızı açar mısınız?" deyince açtım ve içine baktı: "Bu nedir?" "Alkol" deyince asık bir yüz ifadesine büründü ve geçmeme izin verdi. Nüfus müdürlüğüne randevudan 40 dakika önce varmıştım ve yarım saat öncesine kadar cihaz sıra numarası vermiyormuş, 10 dakika bekleyip sıra numarası aldım. 2 dakika sonra sıra geldi. Kimlik ve son gelen elektrik faturasını çıtır memura verdim. Ekrana baktı, kontrol etti: "Cemil Bey sizin binada dükkan var mı?" "Yok" "Ama burada dükkan görünüyor, siz 28 numarada oturduğunuza emin misiniz, 27 numara olabilir mi?" "Ahanda bak faturada 28 yazıyor!" "Yazabilir ama siz emin misiniz?" "Evet" deyince belgeyi yazıcıdan çıkardı. "Adresi lütfen okuyup onsan sonra imzalayın" dedi. Ben de dediği gibi yapıp imzaladım ve orayı terk ettim... |
4 ay önce Turk Telekom bayiden esim aldığımda "Yeniden lazım olursa Türk Telekom web sayfanızdan hesabınıza girin, orada QR kodlu esiminizi yeniden yükleyebilirsiniz" şeklinde bilgi verilmişti. Anca Türk Telekom web sayfasında hesabıma girdiğimde e-sim ile ilgilli bir menü bulamadım. Cihaza yeniden e-simi nasıl yükleyebilirim? |
Pasaportu yeniledim, bu defa 10 senelik verdiler. 10 yıllık USA vizem var. Seçim öncesi tekrar gitsem mi? |
Dayanamayıp iş yerine gittim ve dosya yığını ile kaplanmış masamı temizledim. Arkadaş “Abi izinde bile mi?” demekten kendini alamadı… |
Az önce patron ikram etti ve hayatta ilk defa tadına baktım. Soğuk Pepino harbi lezzetliymiş... |
Bütün gün 40 derece sıcakta güneş altında yatan arabayı ilk çalıştırdığımda camları açıp havalandırıyorum. 5 dakika sonra klimayı en soğuğa getirip çalıştırıyorum. Ama buna rağmen anında buz gibi olmuyor, rahatlatıcı bir serinlik için 5 dakika daha geçmesi gerekiyor. Arabanın hava ve polen filtresi daha yeni değişti. Normal midir yoksa klima sistemi bakımdan geçmeli mi? |
< Resime gitmek için tıklayın > Daha önce gurup istediğimi söylemiştim ama "Malasef gurup yapacak arkadaşım yok" demişti. Şimdi ısrarla plaja çadır getirmemi istiyor, garip... |
Dün gece en uygun taksit seçeneği verdiği için ucuzabilet.com’ den otobüs biletini BKMekpress ile almak istedim. Ancak sms şifresi girdikten sonra hata verdi. Yeniden bu defa başka kartla denedim yine aynı hatayı verdi. 100₺’ lik harcamaya bile anında sms gönderip “Kartından harcama yapıldı” diyen bankalar nedense uyarı sms’ i göndermedi ve BKM’ nin gönderdiği email ile mükerrer olarak 2 defa çekim yapıldığını anlayabildim. Site yetkililerine eposta gönderip düzeltmelerini istedim ama yanıt vermediler. Şimdi banka şubedinde harcama itirazı dilekçemi vermekle cebelleşiyorum. Güvenilir bir otobüs bileti sitesi tavsiyesine ihtiyazım var… |
Bugün beni aradı “Sen davet ettin ben de haftaya Angara’ dan geliyem, beni Antalya gece mekanlarına arabanla götür!” dedi.
Ben de haftaya senelik izini kesip mesaiye başlayacağımı, S40 model arabasıyla gelmesini zira aracımı kapalı otoparka terk ettiğimi ve her yere yürüyerek gittiğimi söyledim ve bana darıldı…