Bu konuyla ilgili neden referanduma gitmiyoruz? Ülke resmen, parti ayrımlarından bağımsız olarak ikiye bölünmüş durumda. Nereden bölündüğünü bulmak ve demokrasiye uygun olarak çoğunluğun isteğini yerine getirmek için referandumun şart olduğunu düşünüyorum. AKP ve CHP (seçmenlerden bağımsız) bu konuda iki karşıt görüş gibi yerleşmiş durumdalar. Bu iki parti diğerlerine ihtiyaç duymadan ülkeyi referanduma götürebilirler ancak böyle bir konuşma, düşünce dahi ortaya atılmış değil. Sizlerin fikirleri neler? |