Telefonun ortalama 4-5 saat ekran süresi var gün içinde kullanabileceğin. Adam çıkmış, 3 sene sonra da günde 4-5 saat ekran süresi alabilmek için telefonu günde... |
Telefonun ortalama 4-5 saat ekran süresi var gün içinde kullanabileceğin. Adam çıkmış, 3 sene sonra da günde 4-5 saat ekran süresi alabilmek için telefonu günde 2-3 saatten fazla kullanmıyor. Yok efendim %20 altına indirme. %80 üstüne şarj etme. Hava sıcakken şarj etme, soğukken şark etme, gece şarj etme ki %100'e ulaşmasın... Zaten pil kapasitesinin %40'ını kullanmıyorsun. Pil sağlığın 3 sene sonra %80 olsa ne fark edecek ki... |
70k telefona verip 3-4k pil değişimine veremeyen adam bu markadan telefon almasın bir zahmet. |
Sırf daha çok dayanaın diye telefonu 3310’a döndürmeye gerek yok. Akıllı telefon alıp akılsız hale getireceksem gider alcatel tuşlu alır geçerim,param cebimde kalır. Bende her şey ... |
Sırf daha çok dayanaın diye telefonu 3310’a döndürmeye gerek yok. Akıllı telefon alıp akılsız hale getireceksem gider alcatel tuşlu alır geçerim,param cebimde kalır. Bende her şey açık olduğu gibi iyileştirilmiş pil şarjı bile kapalıdır. |
saat pili mi bu kardeş |
Telefonun ortalama 4-5 saat ekran süresi var gün içinde kullanabileceğin. Adam çıkmış, 3 sene sonra da günde 4-5 saat ekran süresi alabilmek için telefonu günde 2-3 saatten fazla kullanmıyor. Yok efendim %20 altına indirme. %80 üstüne şarj etme. Hava sıcakken şarj etme, soğukken şark etme, gece şarj etme ki %100'e ulaşmasın... Zaten pil kapasitesinin %40'ını kullanmıyorsun. Pil sağlığın 3 sene sonra %80 olsa ne fark edecek ki... |
Sırf daha çok dayanaın diye telefonu 3310’a döndürmeye gerek yok. Akıllı telefon alıp akılsız hale getireceksem gider alcatel tuşlu alır geçerim,param cebimde kalır. Bende her şey açık olduğu gibi iyileştirilmiş pil şarjı bile kapalıdır. |
wow |
dostlar neden size dogru gelmeyen seyi bir cok kisi yapiyor diye rahatsiz oluyorsunuz ? hem de alti ustu bir araç icin . siz yalnizligi elestirin ve care bulun , ben de ne kilif ne ekran koruyucu kullanirim ama hep biz her konuda kendimizi kilifliyoruz |
Ekran süresini takip ederim. Fakat pil sağlığı için aşırı derecede kasılıma ben de anlam verememek ile saygı duyar geçer giderim. Bir de herkesin bazıları gibi parası maddiyatı müsait olup sık telefon değişimi veya bir miktara batarya değişimine ayıramıyor bütçelerini. Ne denir ki. |
Aynen öyle kullanıma göre bi kaç taktik ayar yaparsın biter ben herşeyi açıyorum arada yarım saat oynuyor oynamıyor o kadar kastığına deymiyor |
Biz değil telefoncular önem veriyor doğal olarak bizde önem veriyoruz arabanın KM'si pil sağlığı olmuş bildiğiniz 2 sene bi telefonu kullan pil sağlığı düşükse ordan fiyat kırmaya çalışıyor.Android'te böyle bi mesele yok ama o da modeli eskiyince 2 katı fiyat kırıyorlar. |
Ekonomi kötü olduğu için olabilir mi hocam? Bir avrupalı veya amerikalıya böyle şeyler koymaz onlar için çerez parası ama ülkemizde bir iphone yedek parçası ne kadar mesela hiç baktınız mı? Bu konuda titiz insanları da anlayışla karşılıyorum ben. Adam malını korumak istiyor, çünkü yenisi veya yedek parçası bu enflasyonist ortamda ateş pahası. |
Yeni telefon laptop VS alsam 1 2 hafta dikkat ederim sonra koyver gitsin oluyor hep. Hevesim geçer geçmez tak çıkar dan yalama yaptırıyorum |
hiçç umrumda olmayan bir durum, 13 senelik notebook,pili hala %57 seviyesinde, hep şarjda kullandım. |
insanlar iphone 12 ye 30 bin verdikten sonra inan ki her yerini sorgularlar, ben laf etmem sorgulamam, et but belli |
Bana göre ucuz zor aldıysa hocam almayacak teli kafasına takıyorsa |
Türk toplumu zihniyeti bu ne yazık ki. Her konuda böyle olay sadece telefonun pil sağlığı değil. Hayatı yaşamasını bilmeyen haklarına sahip çıkamayan bir toplumuz pek te bir şey beklememek gerek. Not: ABD de sıfır aldığı arabayı bile insanlar nasıl olsa çizilecek diye sanki 15 yaşında araba gibi kullanıyor ekstra bir dikkatli kullanma vs vs yok yani. Bugün çizilmezse 2 ay sonra çizilecek zaten kafası var neden hayatını ayy arabam çizilmesin diye stres sıkıntı içinde geçirsin hayatını yaşıyorlar işte Türk vs abd vatandaşı karşılaştırma ortada. |
biz de çerez parasına sıfır araba alabilseydik biz de pek düşünmezdik heralde. kıyaslama yaparken biraz beyninizi kullansanız keşke... |
isteyen pil sağlığını önemser, isteyen de önemsemez. bu sadece o kişiyi ilgilendirir. asıl sorun pil sağlığını önemseyenlerle kafayı bozup forumlarda bunun için konu açanlarda bence. |
Dünya malına köle olamam. Şu an %73 müsait zamanda değiştiririm kullanmaya devam ederim. |
olum salın gitsin da. Tak cıkar bir daha tak bir daha çıkar
Yemısım pil sağlığını
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >