E

Yarbay
02 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
169 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen yıl
Turkcell 3G 900 MHz
spektruma baktığımda 939.5MHz frekansında 4.2 MHz genişliğinde 3G taşıyıcısı gördüm,turkcell bunu ne amaçla kullanıyor? Burası band 8 olmalı.
E
5 yıl
Türk Telekom dış borcunu ödeyememiş.
Turk Telekom Owner Said to Miss Payment on $4.8 Billion Loan

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-10-12/turk-telekom-owner-said-to-miss-payment-on-4-75-billion-loan

4.8 milyar dolarlık borcun 290 milyon dolarlık bir kredi ödemesinin yapılamadığı yazıyor. Bu şirketin yatırım yapmamasına şaşmamalı,borç içinde yüzüyor.
E
9 yıl
avea nın roaming kazığı.
geçen ay 4 gün almanya da bulundum,gitmeden 30dk yurtdışı paketi almıştım. fatura bugün geldi ve tam anlamıyla bir dolandırıcılık söz konusu. aradığım ve ulaşamadığım numaralara sanki görüşme yapılmış gibi ücretlendirme yapılmış,yani arama sesi boyunca ücretlendirme yapılmış. bu bana ekstra dan 40TL ye maloldu . benden tavsiye sakın roaming kullanmayın. gidin skype,viber,voip ne varsa onu kullanın. Bir daha ben bu tuzağa düşmem.
E
9 yıl
Ericsson 688
arkadalar belki size tuhaf gelecek ama benim 12 senelik ericsson 688
telefonum var ve çalışıyor ama ben bunu unlock nerede ettirebilirim,
şu an sadece turkcell ile çalışıyor,vodafone takarsam "invalid sim" diyor.
telefonculara gittiğimde uzaydan gelmiş gibi bakıyorlar ben buna
zamanında 1000 mark verdim,kimsenin böyle davranmaya hakkı yok
E
10 yıl
çevre otogaz
haftaya getz 1.3 aracıma atiker otogaz taktıracağım. daha önceki yorumlarda çevre otogaz tavsiye ediliyordu, montaj kalitesi ve işçilik hakkında daha önce taktıran arkadaşlar bilgi verebilirmi?
E
10 yıl
d-smart 9500 xcis scart rgb renk sorunu
2 gündür d-smart kullanıyorum ve başlıkta yazdığım alıcıyı scart rgb moduna getirince siyah renkler parlak sahnelerde kırmızıya dönüyor. eski next uydu alıcımda yıllarca rgb modunda kullandım sorunsuz görüntü alıyordum. cvbs modunda bir sorun yok ama o zamanda görüntü kalitesiz oluyor.
E
10 yıl
lpg geçiş sıcaklığı
1 ay sonra getz 1.3 aracıma atiker lpg taktıracağım,yalnız okuduğum kadarıyla lpg'ye geçiş sıcaklığını 40C olarak ayarlıyorlarmış bu ise özellikle kışın fazla benzin tüketimi demek ben bunu 30C'ye ayarlatsam sorun yaşarmıyım?
E
10 yıl
windows lisans iadesi.
4 hafta önce yeni aldığım toshiba notebook'ta gömülü olarak windows7 işletim sistemi mevcuttur,maalesef mağazalarda windows harici bir sistem satılmamaktadır. Bende bu sistemi almaya mecbur kaldım vehttp://www.mecburdegilsiniz.com/ sitesinde bu lisansın iade edileceğini öğrendim. bunun için 1. Ankara Tüketici Mahkemesine ait emsal karar sitede mevcuttur. ve bugün cihazı aldığı kipa'ya başvuruda bulunarak işlemleri başlattım. Büyük ihtimal bu emsal karar sayesinde lisansı iade edip 150TL'yi geri alacağım. Ayrıca windows7 EULA'da bunu destekleyen bir madde var ve microsoft bunu kendide kabul ediyor. Bu EULA gömülü( DVD olmayan yani recovery partition ile çalışan) windows işletim sistemleri için hazırlanmış.

"Yazılımı kullanmanız bu koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu koşulları kabul
etmiyorsanız, yazılımı kullanmayın. Bunun yerine, ücret iadesi konusundaki ilkelerini
öğrenmek üzere üreticiyle veya yükleyiciyle bağlantı kurun. Sizin haklarınızı sınırlayabilecek
olan ya da sizin yazılımın kurulu olduğu tüm sistemi iade etmenizi gerektirebilecek olan bu
ilkeye uymalısınız."

Eğer sizde benim gibi iade işlemi yapmak istiyorsanız.cihazı aldığınızda windows'u hiç açmayıp doğrudan ubuntu gibi bir live cd açıp windows'u ve recovery partition'u silin,böylece EULA'daki bu madde sizide kapsamış olacaktır.

Özgür yazılım kullanan tüm linux'çu arkadaşlar bu işlemi yaparsa windows dayatması avrupa'da olduğu gibi bizdede kalkacaktır.
E
11 yıl
Avea 3G rezilliği
3 gün önce kontürlü avea hattımı 3G'ye açtırdım. şu an müşteri hizmetlerine göre açık görünüyor fakat ben 3G ağına giremiyorum ama evimde avea 3G full aslında.bunu denemek için arkadaşımın 3G'ye açık avea hattını aldım ve aynı yerde denedim ve 3G'ye sorunsuz girebildim. Avea sorunumu çözemiyor ve ben çıldırmak üzereyim. kaç günde açılır bu lanet şey
E
12 yıl
getz aracım yağmı yakıyor?
2005 model hyundai getz aracım 1 yılda 1,5L yağ yakmış,bu sabah yağ yarıya düştüğünden dolayı vuruntulu çalıştı,bende çekiciyle servise götürdüm. servis yağı ve filtreyi değiştirdikten sonra düzeldi. bu kadar yağ eksiltme normalmi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.