S

Yarbay
04 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
299 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
S
geçen ay
Vavacars, Letgo Oto, Arabamcom Aracını Satanlar
Malum sitede ölücülerle, ayaklı galericilerle, kaba saba insanlarla uğraşmaktan bıkanlar malum 3-5 aşağısı olsun kafam rahat olsun diye bu firmalara yöneliyor. Daha önce satan varsa en önemlisi en iyi teklifi hangi firma veriyor ? Mesela hepsini tek tek denemek istiyoruz diyelim. Teklifleri kaç gün geçerli oluyor ? Hangisinden memnun kaldınız ? Aracını satanlar bilgi verirse faydalanalım.
S
geçen yıl
LPG kitlerindeki OBD ne işe yarıyor ?
Forumlarda açılmış konuları okudum bir sonuca varılamamış. Kimse net ne işe yaradığını bilmiyor. LPG firmalarının web sitesinde de tatmin edici bilgi yok. LPG takan bayileri arıyorum ustalar hemfikir değiller.

OBD cihazı sadece yanan arıza ışığını söndürmek için mi var ? ( Eğer öyleyse neden kocaman karta sahipler buda muamma )

OBD cihazı aracın değerlerini okuyarak (zengin/fakir karışım veya mevsimsel değişiklikler) anlık değer düzeltmesi mi yapar ?

Net bilgisi olan yazarsa sevinirim.
S
geçen yıl
x
x
S
geçen yıl
Renault bayileri liste fiyatından indirim yapmaya başladı
Bugün bir kaç bayi ile görüştüm. Birisi üç gün sonra araç teslim dedi. Liste fiyatı 200.900 TL olan Megane 1.3 joy paket için biri 195 biri 196 fiyat verdi.

İsteyenler sipariş verebilir artık yavaştan normalleşme başlayacak gibi.

Yanlış anlamak isteyenler için yazıyorum. EKONOMİK NORMALLEŞMEDEN BAHSETMİYORUM.

İki ay öncesine kadar yok geçiyorlar, zorla aksesuar satıyorlar, sipariş sırasına yazıyorlardı. Fırsatçılar sahibinden de sıfır alıp bayiden pahalıya satıyorlardı bahsettiğim durum budur.
S
2 yıl
Silinsin
Silinsin
S
2 yıl
Bir insan bu arabayı neden alır ?
S
2 yıl
Egea 1.4 vs Focus 3 1.6 Dizel
İki aracı da hatasız boyasız, orijinal parçalar ile tam bakımlı, olabildiği en düşük km ve sorunsuz olarak ele alırsanız sevinirim.

Fiyat bandında Egea 1.4 Easy 2017-2018 Focus 1.6 TDCi ise 2012 2013 alınabiliyor. Tercihiniz hangisi olurdu ?

Edit: An itibari ile Focus prim yaptı Egea yerinde saydı. Dolayısıyla karşılaştırma artık geçersiz. Focus daha pahalı.

< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
Silindi
içerik silinmiş
S
2 yıl
Araç muayenede yeni düzenleme TÜVTÜRK'e alternatif geliyor
Araç Muayene ücretlerinin yüksekliğine olan tepki sosyal medyada çığ gibi büyüyor. Bu durum karşısında bazı çalışmaların yapıldığı ve yeni düzenleme için düğmeye basıldığını öğrendik. Hem hükümet hem de muhalefet Milletvekillerinin de teklif vermek için çalışma başlattığını öğrendik.

Aslında araç muayene işlemi daha önceleri Devlet tarafından çok cüzi ücretlerle yapılıyordu. Teknolojik gelişimleri yaparak bu işleme devam edebilirdi ama bunun yerine özelleştirme tercih edildi. Hal böyle olunca da Araç Muayene işlemi tekele dönüştü.

Üzerinden çalışılan yeni düzenleme için bazı seçenekler masada. Bu seçenekler ise şu şekilde;  • Alternatif araç muayene şirketlerinin kurulması,
  • Otomobil firmalarının yetkili servislerine Araç Muayene yetkisi verilmesi,
  • 5 yaş altı araçların muayeneden muaf tutulması,
  • Araç Muayene ücretlerinden Devlet payından feragat edilmesi ve şirket karından indirim talep edilmesi,
  • Muayene süresinin 1 yıl arttırılması,

    Yukarıdaki seçenekler üzerine çalışma yapılıyor. Yakın bir zamanda çalışmanın netleşeceği ve yeni dönemde Meclise kanun teklifi olarak verileceği edindiğimiz bilgiler arasında.
https://www.otobilgim.com/oto-haber/arac-muayenesi-ile-ilgili-onemli-gelisme/?fbclid=IwAR1o_MCkWPsY-cSfOT2ZmyB9HleJEUY6HCqmhiWzmhLAkVIQqMxekKr28AI

En başından beri olması gereken buydu mutlaka tekelden çıkmalı. Rekabet olursa daha insancıl muamele görür ve daha az soyuluruz.
S
2 yıl
GIBIRNET [ ANA KONU ]


Edit: Firmadan özel mesaj ile ulaştılar. Müşterilerine bire bir destek hizmet veriyorlar. İsme takılıp kötülemek mantıklı değil rekabet her zaman iyidir. İsmi güzel ISS'leri de görüyoruz ne halde olduklarını.

100 MBPS 85 TL
35 MBPS 70 TL
16 MBPS 60 TL

Kullanıcıların oluşturduğu Facebook yardımlaşma grubu:
https://www.facebook.com/groups/362871915086466/

İletişim:

+90 332 606 0 332
+90 850 550 0332 (Ücretsiz İletişim Hattı) bilgi@gibir.net.tr
Şeker Mah. Kerbela Sokak No: 2/803 Selçuklu/KONYAhttps://gibir.net.tr/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.