Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
14
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Google, Android 13'ü resmi olarak tanıttı: İşte yenilikler

U ugur7seven Konu Sahibi
geçen hafta (4308 mesaj)

Google, Android 13'ü resmi olarak tanıttı: İşte yeniliklerAndroid 13 işletim sistemi, Google I/O 2022 etkinliği sırasında tanıtıldı ve Tiramisu kod adıyla piyasaya sürüldü. Ürünün ayırt edici özelliği, Material You tasarım konseptinin sistem öğeleri ve uygulama simgeleri için uyarlanması olarak gösteriliyor. İşletim sistemi ayrıca dört renk teması, yeni bir multimedya kontrol aracı, güncellenmiş gizlilik ayarları ve tabletler için ek destek de getiriyor.Ayrıca Bkz.WhatsApp'ta ücretli abonelik dönemi başlıyorİstediğiniz uygulamayı, istediğiniz dile çevirinAyrıca şirket, uzamsal ses ve Bluetooth Low Energy Audio veri aktarım standardını desteklediğini duyurdu. Sunum sırasında, Google Pay'in yerini alacak yeni bir temassız ödeme uygulaması olan Google Cüzdan da (Google Wallet) tanıtıldı. İçinde banka kartları, ehliyetler, uçak biletleri ve diğer belgeleri saklamak mümkün olacak.Google, Android 13'ü resmi olarak tanıttı: İşte yeniliklerAndroid 13'te ayrıca istediğiniz uygulamayı, istediğiniz dile çevirebilmenizi sağlayan Panlingual işlevini de duyurdu. Ayrıca işletim sistemi artık, ekran kalemi kullanırken cihazın ekranına yanlışlıkla dokunulduğunda yanıt vermeyecek şekilde, genişletilmiş ekran kalemi desteği de sunuyor. Bu da kalemin rahat kullanımına olanak sağlayacak.Google, Android 13'ü resmi olarak tanıttı: İşte yeniliklerTam sürüm yaz sonu veya sonbahardaAndroid 13 ayrıca bildirim gönderme izinlerini ayarlama, gizlilik korumalı fotoğraf seçici, yakındaki cihazlarla eşleştirme ve medyaya erişim için geliştirilmiş izinler, uygulama simgelerini tema renkleriyle eşleştirme, HDR video desteği gibi bir dizi yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Şirket ayrıca, bölünmüş ekran modu ve aktif uygulamalar arasında dosya aktarımı dahil olmak üzere tabletler için bir dizi yenilik de ekledi.< Resime gitmek için tıklayın >Android 13, beta olarak indirilebilir durumda. İşletim sisteminin tam sürümü yaz sonu veya sonbahar başında çıkacak. Dağıtım zamanlaması ise akıllı telefon üreticilerinin yol haritasına bağlı.
Kaynak:https://blog.google/products/android/io22-android13beta2/

 Haberi Portalda Gör

Google doymuyor, banka kartın, cüzdanın ne varsa hepsini ver diyor yani :) Görünen çok önemli değişik bişi göremedim.
Yoruma Git
yimmasabi - geçen hafta +20
Tam söyleyeceklerimi söylemiş az önce bi arkadaş. Ayrıca neye göre kime göre gizlilikten bahsediyor. Alt yapı Google zaten her şeyimizi biliyor ve tek başına yetiyor zaten yan...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Remining - geçen hafta +5
Açıkçası Google'ın tasarım dili pek güzel değil. ONE UI 4.0 kullanıcısı olarak Samsung'un arayüz deneyimi Google'a göre harika. Onun dışında ekran bölünm...
Yoruma Git
Yorumun Devamı İstiklalFMK - geçen hafta +5

Y yimmasabi
geçen hafta (1163 mesaj)
Google doymuyor, banka kartın, cüzdanın ne varsa hepsini ver diyor yani :) Görünen çok önemli değişik bişi göremedim.

R Remining
geçen hafta (697 mesaj)
Tam söyleyeceklerimi söylemiş az önce bi arkadaş. Ayrıca neye göre kime göre gizlilikten bahsediyor. Alt yapı Google zaten her şeyimizi biliyor ve tek başına yetiyor zaten yani bir kişi firma 20 kişi firmaya bedel. Kullanıcılardan topladıklarını kim bilir neler yapıyor planlıyor.

Mobilde bi Google chrome denedim her yerden reklam fışkırıyor. Kendi ayağına sıkmaz. Yani 2 ileri 1 geri her türlü alıyor alacağını.

İ İstiklalFMK
geçen hafta (163 mesaj)
Açıkçası Google'ın tasarım dili pek güzel değil. ONE UI 4.0 kullanıcısı olarak Samsung'un arayüz deneyimi Google'a göre harika. Onun dışında ekran bölünmesi hareketil pencere vs yine işlevsel olarak bu tarafta çok daha iyi. Samsung tabletler konusunda sıkıntılı idi yeni Dex modu orada da çok iyi iş çıkartıyor. Bu tarz güncellemeler Samsung kullanıcılarını çok heyecanlandırmıyor o yüzden. Diğer Bluetooth Low Energy Audio gibi konular ayrı tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstiklalFMK -- 12 Mayıs 2022; 18:01:15 >B berkayjan
geçen hafta (1684 mesaj)
HDR desteği, uygulama bazlı dil değiştirme seçeneği ve şu bölünmüş ekranlar arası aktarım güzel olmuş. Bence olumlu.

J JourneyToTheWest
geçen hafta (445 mesaj)
Değişen tek şey rakamlar.

H huseyincarnege
geçen hafta (3731 mesaj)
biyerlerde süreyya hm resmi olacaktı :)

H Hayalci
geçen hafta (5447 mesaj)
Artık doyum oranına geldik, bir şeyleri sunarken, insanlar etkilenmiyor artık, android 11 bile her şeyi ile güzel çalışıyor, 12 ise batarya düşmanı, 13 düşünemiyorum bile.
L leonkennedy35
geçen hafta (142 mesaj)
Google da Apple da Samsung da böyle abi boşuna bilgilerimizi alıyorlar diye söyleniyorsunuz. Ha herhangi biri gizlilikle ilgili bir pozitif gelişim gösterdiğinde hep 3. parti yazılımlardan yani kendileri dışında ki veri peşinde koşan şirketlere karşı alınan bir yaptırım olduğunu biliyoruz, hiç yoktan iyidir bence :D

V Virinom
geçen hafta (3289 mesaj)
Android güncellemeleri artık Chrome güncellemesine döndü. Hiçbir özellik içermeyen sırf çıkmış olmak için çıkan güncellemeler.

Android 10 - Android 13 arasında hiçbir fark yok.Bu mesaja 2 cevap geldi.

E eteksen
geçen hafta (4313 mesaj)
Yani hiç radikal bir değişiklik yok. Android 10 desen üzerine güncelleme ile verirsin patchlerle.
Artık birşey bulamıyorlar doygunluk var.
K Kayrabey
geçen hafta (2260 mesaj)
Beni ilgilendirmiyor nasıl olsa kullanma şansım yok
M Mr. Jingles
geçen hafta (19139 mesaj)
Sürüm güncellemelerine dönmesinin bir sebebi de artık çok ciddi bir eksik bulunmaması. Şu an telefonlarla o kadar iş yapılabiliyor ki artık koyulacak yenilik neredeyse kalmadı. Bir nevi inovasyon sıkıntısı var. Ayrıca sürüm güncellemesi yenilik içermese de güvenlik güncellemelerini de içinde barındırıyor. Sadece yenilik gözüyle bakmamak lazım. Birçok açık kapatılıyor bu sayede.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Virinom

B bersgurs
geçen hafta (1824 mesaj)
Chrome için konuşmak gerekirse, yeni özellikler ekleniyor fakat diğer tarayıcılarda hızlıca yaygınlaşmadığı için standart olmuyor ve kullanılmıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Virinom

K Kurogane.
dün (68 mesaj)
artık saflıktan çıktıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.