B

Binbaşı
31 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
174 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
9 ay
Koca Türkiye'den sadece "Zula" gibi bir oyun çıkmasının sebebi nedir?
Türk oyun geliştiricileri bilgisayar oyunlarınlarıyla pek ilgilenmiyor gibiler. Genelde çoğu Android için oyun programlama ile uğraşıyor. Bunun nedeni gelirin çok daha yüksek olması mı? Ne bileyim ben yazılımcı olsam sadece para için yapmayacağım tutkulu olduğum şeyler olur. Zula'nın yapım aşamalarını izlemiştim o zaman MadByteGames diye geçiyordu. Her hafta developer loglar atıyorlardı video şeklinde. 5-6 kişi mi neydi çalışan işte 3D modellemeci, animasyoncu, map designer, UI designer, server kısmıyla ilgilenen back end. Kendim developer olmadığım için bilmiyorum tam olarak. Siz arkadaşlar sektörün içinde olarak daha iyi bilirsiniz. Türkler olarak sanırım tek başına çalışmayı daha çok seviyoruz, iş birliği yok pek. Bazen pişman oluyorum İngilizce Öğretmenliği okuduğuma, matematik yoktu okuyamadık Bilgisayar Mühendisliği. Ordan 5-6 arkadaş kafalar bir şeylere girişirdik MMOFPS falan, Türkiye'nin şu an deli gibi bu türe ihtiyacı var çünkü, insanlar eski zamanlardaki bağımlı olacağı türden oyunlar arıyor.
B
9 ay
A101'e gelecek olan TOSHIBA 55UA2063DT 55'' ANDROID TV alınır mı?
Merhaba arkadaşlar, A101'e 12 Mayıs itibari ile 55 inç 4K Android TV geliyor Toshiba marka. İnternetten araştırdığım kadarı ile bu TV 8000-8500 TL aralığında internette ama A101 7000 TL'ye satacak. Yani hatrı sayılır güzel bir indirim var. Almışken de Hi-Level, Onvo, Axen gibi dandik markalar almak istemiyorum panelleri, görüntü kalitesi falan rezil oluyor çünkü. Android'in içinde Netflix lisansı falan da olmuyor. Tavsiye eder misiniz? Kullanan varsa görüntü kalitesi nasıldır? Çünkü gördüğüm kadarıyla bu özelliklere sahip, bilindik marka en F/P bu duruyor şu anda.
Toshiba 55UA2063DT 55'' Ultra HD Android TV - A101
B
geçen yıl
Homend Alex 1280H Akıllı Robot Süpürge 6 Kasım'dan itibaren bir günlüğüne 1299 TL'ye düşecek!
1-2 aydır robot süpürge almak vardı aklımda. Homend Alex'te 2-3 haftadır takibimdeydi fiyat olarak. Fiyatları 1800 ile 2400 arasında değişiyordu. Karaca kampanya başlatmış. 6 Kasım'dan itibaren bir günlüğüne yani 24 saat boyunca 1299 TL'ye satılacakmış. Duyar duymaz buraya açayım dedim, akıllı süpürge'ye ihtiyacı olan bu fiyata bulamaz robot süpürge.

< Resime gitmek için tıklayın >


Homend Alex 1280H Akıllı Robot Süpürge Karaca (krc.com.tr)
B
2 yıl
AMD'nin DLSS rakibi FSR bugün itibariyle kullanıma açıldı (Eski AMD ve NVIDIA kartlar dahil + FPS)
AMD, daha önceki Computex 2021'de DLSS rakibi olan kendi teknolojisi FidelityFX Super Resolution'ı (FSR) duyurmuştu. Bu teknoloji bugün itibariyle oyuncuların kullanımına açıldı.

Teknolojiyi kısaca tanımlamak gerekirse aynı çözünürlükte daha fazla FPS almanızı sağlıyor. Diyelim bir oyunu 4K açtınız, FSR açtığınızda oyunun çözünürlüğü belli bir oranda düşüyor fakat bu düşen çözünürlükteki kalite kaybı yapay zeka ile düzeltilip size native 4K çözünürlüğe yakın bir kalitede yansıtılıyor. Yani ekran kartınız daha düşük bir çözünürlük için çalışıyor fakat siz görüntüyü kalite kaybı olmadan alabiliyorsunuz.

Şu an itibariyle desteklediği oyunlar ve yakın zamanda destekleyeceği oyunlar:

< Resime gitmek için tıklayın >

Desteklediği kartlar. AMD tarafında APU ve RX 400 serisine kadar uzanan eski kartlar. NVIDIA tarafında GTX 10 serisine kadar destek var.

AMD Radeon™ 6000 Series
AMD Radeon™ 6000M Series
AMD Radeon™ 5000 Series
AMD Radeon™ 5000M Series
AMD Radeon™ VII Graphics
AMD Radeon™ RX Vega Series
AMD Radeon™ Vega APU Series
AMD Radeon™ 600 Series
AMD Radeon™ RX 500 Series
AMD Radeon™ RX 480/470/460 Graphics
AMD Ryzen™ Desktop Processors with AMD Radeon™ Graphics
AMD Ryzen™ Mobile Processors with Radeon™ Graphics

NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Series
NVIDIA® GeForce RTX™ 20 Series
NVIDIA® GeForce® 16 Series
NVIDIA® GeForce® 10 Series

NOT: AMD tarafında kullanabilmeniz için sürücünüzü Adrenalin 2020 21.6.1 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. NVIDIA tarafında ise oyuna dahil edildiği an kullanabilirsiniz. AMD tarafında sürücü desteğiyle ekstra performans hedeflenmiş. NVIDIA tarafında sürücü desteği gelip gelmemesi NVIDIA'ya bağlı. Muhtemelen rakibini yardımcı olmamak için getirmez sürücü bazında destek.


Görüntü kalitesi karşılaştırmaları:

NATIVE 4K
< Resime gitmek için tıklayın >


FSR ULTRA QUALITY

< Resime gitmek için tıklayın >

FSR QUALITY
< Resime gitmek için tıklayın >
FSR BALANCED
< Resime gitmek için tıklayın >


FSR PERFORMANCE

< Resime gitmek için tıklayın >


BAŞKA SAHNEDE KARŞILAŞTIRMA:

NATIVE 4K

< Resime gitmek için tıklayın >


FSR ULTRA QUALITY

< Resime gitmek için tıklayın >


FSR QUALITY

< Resime gitmek için tıklayın >

Resimlerden de görülebileceği üzere FSR Ultra Quality ve Quality mode'da neredeyse Native ile aynı kalitede görüntü sunuyor. Balanced ve Performance mode ise daha düşük GPU'lar için daha iyi, görüntü biraz bozuluyor.

Performans testleri:

RX 6800 XT (güncel seri)

< Resime gitmek için tıklayın >
RX 5700 XT (bir önceki seri)

< Resime gitmek için tıklayın >


RX Vega 64 (2 önceki seri)

< Resime gitmek için tıklayın >


RX 570 TEST

< Resime gitmek için tıklayın >


NVIDIA TARAFINDAKİ TESTLER:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Kısaca AMD'nin teknolojisi minimum görüntü kaybıyla %40'a yakın FPS artışı sunuyor. Benim gibi APU sahibi ya da hala GTX 1050 Ti veya RX 460, 470, 550, 560 kullanan insanlar için AMD'nin teknolojisi ilaç gibi gelecek. AMD bu teknoloji ile saygımı kazansa yeridir. Hiçbir ekstra bir maliyet gerektirmiyor. NVIDIA kartları da desteklemesi oyuncular için büyük bir jest. Siz ne düşünüyorsunuz? Gördüğüm kadarıyla DLSS ile yakın performans veriyor, açık kaynak olduğunu için de ilerleyen zamanlarda hem daha çok geliştiricinin kullanacağını hem de DLSS'i geçeceğini düşünüyorum.
B
2 yıl
Polosmart PGM03, 50 TL'ye efsane F/P gaming mouse incelemesi
Mouseumuz Polosmart PGM03. Mouseum bozulduğundan dolayı öylesine geçici, idarelik bir mouse arıyordum fakat bu fiyata bu kalite resmen beni şaşırttı. Ürünü Hepsiburada üzerinden aldım, kargo bedava. Mouse'un yanında hediye olarak ayrıca büyük bir mouse pad geliyor bence bu gerçekten inanılmaz. Zaten şu mouse pad 20 TL'den aşağı alınmaz.

Artıları:
- 4 adet DPI ayarı. (Max 3200)
- RGB ışık.
- Tasarımı güzel.
- 2 adet fonksiyon tuşu.
- Mouse pad üzerinde hareketleri %100 ve net algılama.
- Örgülü, dayanıklı USB kablosu.

Eksileri:
- Scroll biraz dandik hissi veriyor ama döndürmesi inanılmaz yumuşak. Scroll tuşunu üzerine sürekli basılacak şekilde kullanmadığımızda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.
- Mousepad dışı zeminde sıkıntılı mouse hareketi.

Resimlere gelelim, sabah çekildi. Gece çekilse RGB'den dolayı görsel şölen olurdu RGB'den dolayı :)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
ÇOCUKLUĞUMUZUN OYUNU, P2W OLMAYAN WOLFTEAM CLASSIC İLE GERİ DÖNDÜ, SALDIRIN!
Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Asia 1 serverları boş ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.

Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)
Discord: https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj

Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?

Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi
1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk
2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.
3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.
4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform
5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.
6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.
9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.

Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.

Oyun için ID'm: VeteranTurk
Server ise: LATAM 1

Oyun içinde çoğu zaman pek türk oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj

Oyun içinden aldığım görüntü:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
ÇOCUKLUĞUMUZUN OYUNU, P2W OLMAYAN WOLFTEAM CLASSIC İLE GERİ DÖNDÜ, SALDIRIN!
Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Latam 1 serverinde ortalama sayıda oyuncu var ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.

Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)
Discord: https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj

Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?

Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi
1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk
2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.
3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.
4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform
5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.
6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.
9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.

Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.

Oyun için ID'm: VeteranTurk
Server ise: LATAM 1

Oyun içinde çoğu zaman eş zamanlı şekilde oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj

Oyun içinden aldığım görüntü:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
ÇOCUKLUĞUMUZUN OYUNU, P2W OLMAYAN WOLFTEAM CLASSIC İLE GERİ DÖNDÜ, SALDIRIN!
Evet arkadaşlar. Youtube'da Wolfteam videoları ile anılarımı hatırlayıp hüzünlenirken karşıma Wolfteam Classic çıktı. Bu Wolfteam Classic, Wolfteam'in orijinal yapımcıları Neosonyx tarafından oyunun geldiği P2W durumu görülmüş ve yapımcı oyunu Wolfteam Classic olarak P2W'siz yeniden yayınlamaya karar vermiş.Markette vs. sadece görüntüyü değiştiren skin tarzı şeyler var. Oyun Türkiye'den de oynanacakmış fakat Joygame engel çıkarmış. Şu an için Türkiye'den erişim yok ama VPN yoluyla 100 ping civarı rahatça oynayabiliyoruz. Asia 1 serverları boş ve orayı Türk serverına çevirebilecek potansiyele sahibiz.

Bunun için kurduğum Facebook grubu: Wolfteam Classic Türkiye (7/24 Aktif)

Peki oyuna Türkiye'den nasıl girip oynayacağız?

Wolfteam Classic, Türkiye'den nasıl oynanır rehberi
1- Şu linkten tarayıcımıza Hola VPN uzantısını kuruyoruz: https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?fbclid=IwAR2cqO6hWR5S4GcjaBCxbE7S3ZZZTS3UDi-QppALFWf5BzEtFVT6fynYXOk
2. Uzantıyı kurduktan sonra uzantı aracılığıyla Arjantin'e bağlanıyoruz.
3. Bağlantı kurulduktan sonra Steam'e girip ikamet edilen ülke'yi Arjantin seçip yeni üyelik açıyoruz.
4. Daha sonra şu linkten Touch VPN Windows MSI programını kuruyoruz: https://touchvpn.net/platform
5. Yükledikten sonra Windows programı aracılığıyla MEXICO serverına bağlanıyoruz.
6. Bilgisayarımızda yüklü olan Steam'i açıp, yeni üyeliğimizi girdikten sonra Wolfteam Classic'i mağazada aratıp kütüphanemize ekledikten sonra indiriyoruz. İndirme sırasında yükleme hızını arttırmak için VPN'yi kapatabilirsiniz. Fakat yükledikten sonra VPN'yi tekrar açıp Steam'i kapat aç yapmayı unutmayın, yoksa oyunda bu bölgede hizmet dışı uyarısını alırsınız.
9. Oyunumuza giriş yaptıktan sonra server listesinden LATAM 1'i seçiyoruz. LATAM 1 serverinde baya kişi oynamakta. Sizin yardımlarınız sayesinde burayı Türk serveri haline getireceğiz.
Yazılı olarak yapamazsanız video: 
Videoyu izlemek için tıklayınız

Not: Herhangi bir sorun ya da yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.

Oyun için ID'm: VeteranTurk
Server ise: Asia 1

Oyun içinde çoğu zaman eş zamanlı şekilde oyuncu bulamayacaksınız yeterli sayıda oyuncu toplanana kadar, herkesi Discord'a bekliyoruz, kapımız açık. https://discord.com/invite/Vq9cStuMyj

Oyun içinden aldığım görüntü:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
İNTERNETİMDE TWİTCH YAYINLARI AÇILMIYOR (Santral bakımı yapıldı, sorun çözüldü)
Sorunum başlıktaki gibi. İnternetimde Twitch yayınları açılmıyor, 2000 network hatası veriyor. Twitch sohbeti de yüklenmiyor. Telefonumdan da twitch uygulamasından denedim, sorun aynı. Diğer sitelerde de yavaşlık ve açılmama sorunu var. Hız testi başlattığımda yayın açılmaya ve siteler açılmaya başlıyor. Özellikle upload testi başladığında sorun çözülüyor. Videoyu aşağıya koyuyorum, kısa süreli lütfen izleyin. Ya upload testi başlattığımda sorun çözülüyor, ya da VPN ile bağlandığımda.


EDİT: TÜRKNET ÜZERİNDEN DESTEK KAYDI OLUŞTURDUM. İÇ TESİSAT DEYİP SORUNU BANA YÜKLEDİLER. HER TÜRLÜ TEST, RESİM VE VİDEO GÖNDERDİM. BENİ APTAL YERİNE KOYMAK DIŞINDA BİR ŞEY YAPMADILAR. HERHALDE AYNI MAHALLEDE BAŞKA BİRİLERİ DE ŞİKAYET ETMİŞ OLACAK Kİ TÜRK TELEKOM EKİPLERİ GELİP MAHALLENİN SANTRALİNDE BAKIM YA DA BİLEMEDİĞİM BAŞKA BİR ŞEY YAPTILAR VE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ. EĞER SİZİN DE EĞER Kİ BİR GÜN İNTERNETİNİZDE SAYFALARDA YA DA TWİTCH YAYINLARINI İZLEMEDE SORUN YAŞARSANIZ BİLİN Kİ PROBLEM SANTRAL KAYNAKLIDIR. BU ARADA TÜRKNETTEN KESİNLİKLE ŞİKAYETÇİYİM. BU KADAR İŞE YARAMAZ DESTEK EKİBİ OLAMAZ. DİYORUM SORUN SANTRAL YA DA PORT KAYNAKLI DİYE, BU KADAR MI BİR İNSANIN SÖZLERİ DİKKATE ALINMAZ. TT'YE İŞ EMRİ GÖNDERMEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR. İŞTE BALKONDAN ÇEKTİĞİM RESİMLER:

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

-------------------------------------------------------------------------------------------------Videoyu izlemek için tıklayınız

Mobil videosu, başka cihazda da sorun aynı:

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
2 yıl
Pingplotter yorumlayabilecek var mı acaba? İnternette gezinemiyorum.
Arkadaşlar, indirme ve yükleme hızlarımda bir problem yok ama internet sayfaları çok yavaş. Bazıları açılmıyor bile, muhtemelen packet loss ile ilgili. Modem değiştim, İSS değiştim. Herhalde ya iç tesisat ya da santraldeki portumla ilgili sorun. Bir bakabilir misiniz şu pingplotter testine?

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.