V

Yarbay
17 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
113 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
V
2 yıl
Her haberin altındaki gereksiz Instagram videosunu kapatma
Merhaba,
Biliyorsunuz bir süredir kimsenin anlam veremediği şekilde her haberin altında yapay et videosu var. Ben artık görmekten sıkıldım.
Aşağıdaki kodu kullandığınız reklam engelleme uygulamasının özel filtre bölümüne ekleyerek bu gereksiz videodan kurtulabilirsiniz.

donanimhaber.com###instagram-feed
donanimhaber.com##.instagram-feed
V
4 yıl
VodafoneNet Komik Hata
Bugün gelen komik sms bildirimi. < Resime gitmek için tıklayın >
V
6 yıl
Yurtdışı Çıkışları Gitti
Superonline fiber kullanıyorum. 04.11.2016 saat 02 sularından itibaren yurtdışı çıkışları komple gitmiş durumda. Sizde durum nedir?
V
6 yıl
Nakil ücreti alınır mı?
Merhabalar,
Öğrenci yurdundaki odamda Superonline Fiber kullanıyorum. Aynı katta karşıdaki odaya geçtim. Sözleşmem var fakat yaz dönemi için 3 ay dondurmuştum. 3 ay sonunda karşı oda için nakil başvurusunda bulunacağım. Fiber altyapı geldiği zaman sadece abone olmak isteyen odalara kablo çekilmişti o odada da kablo yok binanın giriş katındaki kutudan 4.kata kablo çekilmesi gerekiyor. Bu işlemi Superonline mi yapacak yoksa kendi imkanımızla mı yapacağız? Eğer Superonline yapacaksa ücret alır mı?
Teşekkürler
V
6 yıl
Proteus 5050 SMD Led Çizimi
Arkadaşlar merhabalar,
5050 kılıf 3 çipli smd ledin kılıfını çizebilecek var mı yeterli bilgim olmadığı için yapamadım ölçüler aşağıdaki gibi.
https://store.donanimhaber.com/3f/29/38/3f29385a569e93149367bbb24e6d51dd.jpg

Şimdiden çok teşekkürler
< Resime gitmek için tıklayın >
V
6 yıl
Eksi Kullanılabilir Limit
Merhabalar teb kredi kartım var.En son hesap kesiminde asgari tutar kadar ödeme yaptım. Bu ay içerisinde de ufak tefek alışverişler yaparken en son yaptığım alışverişin tutarı kalan limitimden fazlaymış ama yine de kabul etmiş şuan eksi 7tl kullanılabilir limitim var. Bir sonraki hesap kesimine kadar bu şekilde kalmasının bir zararı olur mu ? Bir de ben önceki hesap kesimde asgariyi ödediğim için benden alacakları faiz bu ayki bakiyeme yazılıp -7 olan zamanla -8 -9 diye mi devam edecek ?
Teşekkürler
V
7 yıl
Devrede Hatalı Yer Neresi ?
Arkadaşlar şu linkteki devreyi yapmak istiyorum. Malesef pcb mevcut değil. Proteusta devreyi çizip çalışırsa o planla pcb çizecektim. Acemi olduğum için proteusta çalışmadan direk pcb aktarmak istemiyorum. Devrenin linki şu:http://320volt.com/irf4905-ile-5-amper-akim-regulatoru/
Proteusta yaptığım çizim ise şu şekilde.
< Resime gitmek için tıklayın >


Motorun uçları arasında 0 volt alıyorum.
Hatalı yer neresidir yardımınızı bekliyorum. Ayrıca eğer boş vakti olup da devrenin pcb'sini çizmek isteyen olursa çok ama çok teşekkür ederim.
V
7 yıl
İTÜ Bölüm Değiştirme
Arkadaşlar MF-4 sıralamam 58bin itü jeoloji mühendisliğine gidebiliyorum. Bu bölüme gidersem ileriki yıllarda itü bilgisayar mühendisliğine geçebilir miyim ?
Geçilebiliyorsa ne gibi şartları vardır ?
Teşekkürler
V
7 yıl
Kontaktör Bağlantısı
Merhabalar,
Amacım on off butonu tarzı bir şeyle 2 3 adet topraklı prizin elektriğini kesip vermek. Prizler birbirine paralel yani tetiklenecek tek şey var.
Sanıyorum bu iş için en uygun eleman kontaktör. İnternette çeşitli bağlantı şemaları var ama açıkçası fazla anlamadım. Kimisi röle ile kontaktörü sür demiş kimisi kontaktör zaten 220 ile çalışır direk 220 verdin mi tetiği çeker demiş.
< Resime gitmek için tıklayın >
Şu resimdeki kontaktörden yola çıkarak hangi uçları arasına akım verince hangi uçlar arasında bağlantıyı sağlar gösterebilecek var mı ?
Bir de ben tek faz kullanacağım için diğerleri boş kalacak sanırım. Toprak bağlantılarını da kontaktör üzerinden geçirmeme gerek var mı?
Kısacası tek fazlı bir şeyi nasıl tetikleyebilirim açıklarmısınız.
< Resime gitmek için tıklayın >
V
7 yıl
Upload Hızları Konusunda Gelişmeler Ne Aşamada ?
Arkadaşlar merhabalar,
Bir kaç ay önce Turk Telekom tarafından upload hızlarının arttılacağı yönünde bir açıklama gelmişti. Acaba şuan için yeni tarifeler ve hızlar konusunda bilgi sahibi olan var mı ? Bence bu konu son bir kaç yılın en önemli gelişmelerinden biri fakat çok az konuşuluyor. Aydınlatabilecek birisi var mı acaba ?
Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.