Eee hani Akdeniz'de doğal gaz alanları bulunmuştu?Sürekli sondaj gemisi satın alıp bölgeye gönderiyorduk?'Mavi vatan' doktrinine ne oldu peki?Gerçi Yunanistan ile hikme... |
Eee hani Akdeniz'de doğal gaz alanları bulunmuştu?Sürekli sondaj gemisi satın alıp bölgeye gönderiyorduk?'Mavi vatan' doktrinine ne oldu peki?Gerçi Yunanistan ile hikmeti bilenmez şekilde yaşanılan normalleşmeden sonra 'mavi vatan' dan da bahseden kalmadı.Sondaj gemileri herhalde limanlarda bekliyor.Ne oldu Akdenizdeki doğal gaz alanlarını Yunanan mı bıraktık?Hadi onu bırakalım bizim Karadenizdeki doğal gaz alanlarına ne oldu peki?Seçimde sürekli bunun müjdesi veriliyordu...Hatta birisi 'Yaz aylarında bile doğal gaz vanalarını açın' diye kitleyi gazlıyordu.Ne oldu? Demek ki neymiş popülist söylemlerle ekonomi yönetilmezmiş...G.Kore ve Japonya'nın da yeraltı kaynakları yok ama adamlar eğitime ağırlık vererek Dünya'nın sayılı sanayi ülkelerinden biri oldu.Bizde onlar gibi olabilirdik...Bunun yerine son 20 yıldır Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm birikimler miras yedi gibi yendi ve bitirildi.Üstüne 2011'de bizimle alakası olmayan Suriye iç savaşına memleketi dahil ederek dolaylı olarak Türkiye bir savaşın içine sokuldu.Bununla kalınmadı üstüne bir de Avrupalılara yaranmak için milyonlarca sığınmacıyı memlekete doldurup birilerinin ifadesiyle onlara '40 milyar dolar' harcadık ve hatta gerekirse yine bir 40 milyar dolar harcayacağımızı söyleyerek hava attık... Peki milletin 40 milyar dolarını Avrupalılar için feda ederken yeraltı zenginliklerimiz var mıydı da bu kadar rahat etrafa saçıldı bu paralar? |
kerimcen ve özkan k bekleniyorsunuz |
Ağa bunların allah bir dediğine hayatta inanmam. Zaten onu bulduk bunu bulduk dediklerindede inanmamıştım. Şimdi yok diyorlar. Bu beceriksizler onada inanmıyorum.. Bulunacak şeyleri bulamadıl... |
Ağa bunların allah bir dediğine hayatta inanmam. Zaten onu bulduk bunu bulduk dediklerindede inanmamıştım. Şimdi yok diyorlar. Bu beceriksizler onada inanmıyorum.. Bulunacak şeyleri bulamadılar. Milleti trollediler. |
nasıl yok o kadar gaz buluyoduk petrol buluyoduk kendi kendimize yeticektik , yalanmıydı :( |
Eee hani Akdeniz'de doğal gaz alanları bulunmuştu?Sürekli sondaj gemisi satın alıp bölgeye gönderiyorduk?'Mavi vatan' doktrinine ne oldu peki?Gerçi Yunanistan ile hikmeti bilenmez şekilde yaşanılan normalleşmeden sonra 'mavi vatan' dan da bahseden kalmadı.Sondaj gemileri herhalde limanlarda bekliyor.Ne oldu Akdenizdeki doğal gaz alanlarını Yunanan mı bıraktık?Hadi onu bırakalım bizim Karadenizdeki doğal gaz alanlarına ne oldu peki?Seçimde sürekli bunun müjdesi veriliyordu...Hatta birisi 'Yaz aylarında bile doğal gaz vanalarını açın' diye kitleyi gazlıyordu.Ne oldu? Demek ki neymiş popülist söylemlerle ekonomi yönetilmezmiş...G.Kore ve Japonya'nın da yeraltı kaynakları yok ama adamlar eğitime ağırlık vererek Dünya'nın sayılı sanayi ülkelerinden biri oldu.Bizde onlar gibi olabilirdik...Bunun yerine son 20 yıldır Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm birikimler miras yedi gibi yendi ve bitirildi.Üstüne 2011'de bizimle alakası olmayan Suriye iç savaşına memleketi dahil ederek dolaylı olarak Türkiye bir savaşın içine sokuldu.Bununla kalınmadı üstüne bir de Avrupalılara yaranmak için milyonlarca sığınmacıyı memlekete doldurup birilerinin ifadesiyle onlara '40 milyar dolar' harcadık ve hatta gerekirse yine bir 40 milyar dolar harcayacağımızı söyleyerek hava attık... Peki milletin 40 milyar dolarını Avrupalılar için feda ederken yeraltı zenginliklerimiz var mıydı da bu kadar rahat etrafa saçıldı bu paralar? |
kerimcen ve özkan k bekleniyorsunuz |
Hayatları yalan bunların. Ve bu yalanlara inanan büyük bir kitle. Şurada (1:09'da) çok güzel tarif edilmiş bu kitle Videoyu izlemek için tıklayınız |
Bırak şu gereksizleri ya... Boş yere oksijen tüketip, haybeye CO2 üretiyorlar. |
Ağa bunların allah bir dediğine hayatta inanmam. Zaten onu bulduk bunu bulduk dediklerindede inanmamıştım. Şimdi yok diyorlar. Bu beceriksizler onada inanmıyorum.. Bulunacak şeyleri bulamadılar. Milleti trollediler. |
ulan ne güzel konuşmuş neyini beğenmediniz, neresinde eksik kusur kötülük var bu veciz sanatın nesiniz siz nasıl varlıklarsınız |
Milleti trollediler elbette.
İnanma zaten. O gün ki konjönktür neyi gerektiriyorsa öyle hareket ediyorlar. Yani, popülistler bile değiller. Opürtünistler... |
Hocam ikide bir şunların isimlerini zikredip reklamlarını yapmayın. Amaçları bu zaten. Engelleyin gitsin. Kaale alınmadıklarında başarısız oluyor bu tipler. |
ciddi misin? israillilere toprağın altını sat! petrol gaz bulduk diye kendi kitleni enayi yerine koy. bu adama daha nasıl arka çıkıyorsunuz? israil ne kadar altın varsa götürüyor. üstüne kaç yüz bin zeytin ağacı da kesildi, doğal ortamlar katledildi. insanın bu aklı 22 yılda hala savunması için ya troll ya da zengin troll olması gerekli. |
seni takip ediyorum sen aşırı ümitsiz vakasın |
Öyle olabilir. Üslûbu da bozuk ama üstteki mesajında yanlışlık yok. |
Burda neye sallıyorsunuz tam olarak ? Çok Büyük Yer Altı Zenginliklerimiz Yok !!! Evet doğru yok. Az buçuk yeni bir şeyler buluyorum ama onlarda devasa çok büyük rezevler değil. |
adam ne zaman dev dediki? hatırlamıyorum? hep kendimize yetecek şekilde dedi hep. Adam orada arabistan katar gibi birşey olmaktan bahsediyor saptırma konusunda nobel alırsınız cidden. ![]() Çalışmıycaz yiyecez yatıcaz yani öyle bir lüksümüz yok anlamında demiş, tembel, miras yedi,hazırcı türklere tokat gibi yapıştırmış rte cim adam malını biliyor. |
dağın dibinde ağacın gölgesinde fındık kovalıyorsun. sen dağa küsmeyi bırak. israil denilen şeytan senin toprağının altını sömürüyor! tonlarca altın bakır ne varsa götürüyor! sen bunu kendine nasıl yediriyorsun? bunu sordum. cevap bekliyorum. |
allah allah müjdeleri kim vermişti "keşfettiklerimiz dışında".. ne keşfettiniz ki |
Ve buna rağmen tarım ve hayvancılığa önem verilmiyor. |
Söyleme neden zamanlama falan tabi ki tartışılılr ama söylediği şey doğru. |
Neymiş? Beton ekonomisi yalanmış. Gabar'daki petrol de, Karadeniz'de çıkan petrol de yalanmış.
Tek gerçek vardı. O da rant olmadan üretim kaynaklı ekonomi idi. 15 yıllık büyük yıkımın ardından mı uyandınız?
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >