B

Yarbay
28 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
96 üye
Görüntülenme (?)
596 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
B
9 ay
Mesaj atarak para istemek
Böyle mesaj alan oldu mu?

İnsanlar çok mağdur da artık böyle yollara başvurmaya başladı. Yoksa dolandırıcılıkta arsızlık boyutuna mı geçtiler, bilmiyorum...< Resime gitmek için tıklayın >
B
9 ay
Birilerinin bu kadar zengin olması ne kadar mantıklı?
Zenginliğin çok dar kesimlerde toplanması, dünyanın geri kalanı için her zaman sorun olmuştur...
...

Önce genel rakamları verelim. Yukarıda saydığımız endüstrinin liderleri, Forbes'in yaptığı listeye göre 2020 yılında 419 milyar dolarlık serveti paylaşıyordu. Bir yıldan sonra da bu rakam 651 milyar dolara çıktı. Yani pandemi sürecinde zenginlikleri %56 artmıştı. Yani sırf zenginliklerindeki artışı ülkemizdeki kişilere paylaştırdığımızda, kişi başına 23 bin lira gibi para yapıyor.

Meşhur deyişte olduğu gibi para parayı çeker. Bu devlerin CEO'ları ve sahipleri de çok daha farklı yatırım fırsatlarına sahip oluyor, dahası o fırsatları kullanabilecek imkanları ellerinde tutuyor. Bizim yıllık gelirimizin %56 artması ise pek de mümkün değil.

Tamamı...
https://www.webtekno.com/teknoloji-devlerinin-zenginliginin-bedelini-kim-oduyor-h108908.html
B
9 ay
Lastik Seçimi/Tavsiyesi Hakkında
Arkadaşlar merhaba.

Lastik almam gerektiği için bir süredir lastik araştırıyorum.

Sağolsun ilgilenenler oluyor, tavsiye/fikir veriyorlar fakat bir husus dikkatimi çekti. Herkes en pahalı ve tepe modelleri yazıyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
Continental Premium Contact 6
Continental Sport Contact 6

Onun dışındaki marka/modellerin isimleri neredeyse geçmiyor ama testlere baktığımda, tepe modellerin hemen gerisinde ve/veya bazen önündeki aşağıda marka/modellerini yazdığım lastikleri yazan-çizen yok mu, yoksa ben mi denk gelmiyorum lastik tavsiyesi için açılan konularda?

Birkaç gündür lastik testlerine bakıyorum. Başı çeken üstteki marka/modeller dışında, şunlar da fena değiller galiba ama isimleri pek geçmiyor nedense?

15+ lastik elemelerinden sonraki listem şu şekilde idi:
Sava Intensa UHP 2 veya HP2
Kumho Ecsta HS51
Dunlop SP Sport FM800
Nokian Wetproof
Hankook Ventus Prime 3
Petlas Veloxsport PT741

* * *


Şu an 2 seçenek arasında kaldım sadece. O sebeple başka marka/model tavsiye etmeyin lütfen
- Dunlop SP Sport FM800
- Semperit Speed Life 3
- Debica Presto HP2
- Sava Intensa HP2

Bu lastikleri kullananlar, sebepleriyle birlikte yazabilirse memnun olurum. İncelemelere bakılacak olursa, Debica'yı neden eklediğim anlaşılacaktır.
B
9 ay
Jant büyütme / Lastik Taban Genişliği Alâkası
Arkadaşlar merhaba.

Jant büyütmeyle ilgili sayısız yazı okudum ve görselleri inceledim. Lâkin değinilmeyen bir husus dikkatimi çekti ve sebebini anlamaya çalışıyorum.

Örnek üzerinden gidelim mesela: Jant eni sabit olmasına rağmen jant büyütürken ya da ince yanaklı lastiğe geçiş yaparken, lastik taban genişliği neden artar? Ya da artar mı?

Artması gerekiyor mu? Neden?

< Resime gitmek için tıklayın >

Nihai olarak, 16 janttan 17 janta geçiş yaparken şunlardan hangisi doğru?

205/55R16 > 205/45R17
205/55R16 > 215/45R17

Hatta tekerin aynı dış çaplı 15"lik versiyona bakıyorum. 195/65/R15 yazıyor.

Aradaki alakayı izah edebilir misiniz?

< Resime gitmek için tıklayın >
B
geçen yıl
Bir tetikçinin itirafları ve Susurluk'u gölgede bırakacak çete bağlantıları
Bu kişinin aynı kanalda ve başka kanallarda başka ses kayıtları da var. Ben ilkini dinlediğimde ürpermiştim açıkçası.

Ve bu kişi şu anda tüm bildiklerini ABD ile de paylaşacağını söylemiş Brunson meselesinden dolayı.

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
2 yıl
Bozulan Logitech G930 Hakkında!
Arkadaşlar merhaba.

Uzun senelerdir kullandığım kulaklığım malesef bozuldu. Ses tamamen gitmiş değil. Sol tarafından sağ tarafına giden kabloda içten meydana gelen bi kopukluk olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü ses arada bir düzelse de, bazen bozuluyor, hepten gitmiyor. Sağ taraf iptal oluyor ve sadece sol taraf çalışıyor ve kulağı tırmalayan, rahatsız eden bi şekle bürünüyor.

Penta bakıyormuş şu an bu markaya. "teknik_destek@penta.com.tr adresine e-posta atın", ordan size cevap gelir dediler ama henüz atmadım.

1- Bunun tamiri mümkün müdür?
2- Tavsiyeniz nedir?

Tamiri mümkünse ve tâmir masrafı fâhiş bir rakam değilse tamir ettirmek istiyorum. Çünkü yenileri hem ucuz değil, hem de bundan çok memnundum.
B
2 yıl
Hükümet, en az 60 bin kişinin öleceğini biliyormuş
B
3 yıl
LTE bağlantı ile oyun oynamak
Merhaba arkadaşlar.

VINN cihazını bilirsiniz. Onunla veya bazen de telefonla bağlanıyorum nete. Oyun oynarken, istisnâlar hariç, görüntüyü geç görüyorum. Sebebi modem midir, yoksa hat mıdır?

Daha doğrusu, LTE bağlantı ile düzgün çevrimiçi oyun oynamak mümkün müdür?

Değilse, tavsiyeniz LTE destekli TP-Link Archer MR200 DB gibi bir modem midir? Böyle bir modem alacak olsam, faydasını görür müyüm?
B
3 yıl
Türkiye, Demokrasi kalitesinde son sıraya düştü
2014 yılı verileri ile karşılaştırıldığında toplam 26 ülkede demokrasi ve hukuk devletini oluşturan yapılarda kötüleşme kaydedildiğini saptayan araştırmaya göre, özellikle Türkiye, Macaristan, Polonya ve Meksika gibi ülkelerdeki olumsuz gelişme göze çarpıyor.

Türkiye, demokrasi kalitesi açısından 41 ülke arasında son sırada yer alıyor. 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL'in 2017 yılı boyunca yürürlükte kaldığı hatırlatılan araştırmada, çıkarılan KHK'lara, medya kuruluşlarına uygulanan kapatma ve kısıtlama kararlarına, gazetecilerin tutuklanmasına ve Gülen yapılanmasına yakın şirket ve mülklere devlet tarafından el konulmasına dikkat çekiliyor.

Anayasa Mahkemesi'nin, OHAL kapsamında çıkarılan KHK'ların iptali talebiyle yapılan başvuruları reddetmesi, “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan binlerce kişi hakkında dava açılması, dava sayılarındaki büyük artış ve tasfiyeler nedeniyle yargı mekanizmalarının etkinliğinin azalması da, Türkiye hanesine yazılan olumsuz gelişmeler arasında sayılıyor.

Kaynak:https://m.dw.com/tr/demokrasi-kalitesinde-türkiye-son-sırada/a-45812889
B
3 yıl
Kamu ödeneğiyle parti propagandası yapmak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi millete rüşvet olarak, haftalardır geziler düzenliyor ve gezi sırasında da, bolca din istismarlı parti propagandası yapılıyor. Geziler, yarın da devâm ediyor. Adam toplamak kolay olsun diye kapı kapı dolaşmıyorlar artık. Fabrikalardaki işçileri toplayıp-götürüyorlar.

Bu çanta ise Darıca'da dağıtılıyor. Çantayı geri verip, "Utanmıyor musunuz kamu malını kendi siyâsî çıkarlarınız için millete rüşvet olarak dağıtmaya" diyecektim ama hanım bırakmadı.

Herhangi birine zerre kadar hakkım varsa zehir-zıkkım olsun. Ülke ekonomik olrak zorda iken kamu mallarını hunharca harcamanın ne medenî hukukta, ne şer'î hukukta, ne de evrensel hukukta yeri yok ama AKP'nin kitabında var.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.