S

Teğmen
20 Haziran 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 18)
Gönderiler Hakkında
S
6 gün
depresyondan nasıl hızlıca çıkılır
hızlıca depresyondan çıkmam lazım sınavlara çalışamıyorum taktik
S
5 ay
Boş/Protesto oy atacaklar BU SİZE! Protesto için oy vermeyecekler de!!
Şimdilerde insanların kafasında böyle bir düşünce oluşmuş durumda: Ben siyasetteki kimseyi doğru bulmuyorum seçim günü protesto için oy pusulamı boş bırakırım/geçersiz oy atarım ya da oy vermem. vs.

Arkadaşlar siz böyle yapmanın gerçekten de siyasettekilerin dikkatini çekip kendilerini düzelteceklerini mi sanıyorsunuz? Hele hele mevcut iktidarın önceki bir seçimde zar zor başa geçip "Mesajı aldık, metal yorgunluğu, silkeleneceğiz" diye söylemlerinden sonra her şeyi daha da kötüye götürdüklerini, sözlerini tutmadıklarını unuttunuz mu? Her şey internette mevcut, dedikleri ve yaptıkları...
Bakınız bu "protesto oy" hareketi bu sistemde mevcut iktidarın kazanma ihtimalini artırır ve siz hiç kimseyi beğenmeyenler şu anda ülkenin sahip olduğu sıkıntıları uzunca bir süre ve daha da ağırlaşarak ve kronikleşerek yaşarsınız, bu ülkede yaşayan herkes yaşar (yandaşlar ve iktidardakilerin dıdısının dıdıları hariç). Çünkü onlar değişmeyecek bu bir gerçektir ve eğer siz bir değişimin olmasını istiyorsanız aralarından en iyisini seçip oyunuzu ona vermelisiniz, bu vatandaşların en temel haklarındandır; yönetimleri seçmek. Evet yapacağımız şey şu; kötünün iyisini seçmek. Tamam hepsi kötü, hiçbirini bu topraklara yönetici yapmaya layık görmüyorsunuz fakat burada yapılması gereken şey olabilecek en iyi partiyi, kişiyi, milletvekillerini vs seçmektir çünkü bunu yapabiliriz, çünkü buna ihtiyacımız var, çünkü bu bizim hakkımız. Bir kişiye veya bir partiye olan kızgınlığınız elbette kararınızı etkileyebilir ama sizi oy vermekten alıkoymasın. Fanatikliğe de lüzum yok, mantık çerçevesinde düşünelim biz vatandaşlara yararı dokunabileceklere yönelelim arkadaşlar.

"Protesto oy" olayı bitki örtüsü her dem yeşil demokrasi olan ve insan haklarının bir yere sahip olduğu İskandinav ülkeleri gibi yerlerden başka bir yerde işe yaramaz hele "başımızdakiler"in nasıl kişiliklere ve alışkanlıklara sahip olduğunu bildiğiniz bu ülkede ve bu sistemde asla işe yaramaz. Bir oy bir oydur, "ben mi kurtarıcam ülkeyi" diye düşünmek demokrasinin ne olduğunu bilmemektir, seçimler bu yüzden yapılır, demokrasi böyle çalışır onu yaşatalım. Tarihin akışını belirlemek gibi bir hakkınız var lütfen o hakkınızı kullanın.Şu arkadaş özet geçmiş:

https://www.youtube.com/watch?v=qQTGJK6p2Sw
 Edit:
"Ülkeyi uçuruma sürükleyecek oy atmaktansa hiç oy kullanmam vicdanım rahat olur daha iyi" diye düşünenlerin şunu bilmeleri gerek; bir şey yapmak kadar yapmamanın da bir sorumluluğu vardır.

Tıpkı yolcu trenini hangi raya yönlendirirsin sorusu gibi: Bir yolcu treni vardır, sen trenin yolunun üstündeki açılır kapanır köprünün kontrol odasındasın, oranın sorumlususun ve köprüde sorun var; kapanmıyor. Köprüye gelmeden önceki makası değiştirip trenin yönünü değiştirebilirsin. Eğer rayın makasını değiştirirsen trenin yönü değişir ver uzaktaki kullanılmaması öngörülmüş raylarda oturup mola veren ve olaydan habersiz 5 işçi hayatını kaybeder ama bir şey yapmaz ve değiştirmezsen tren dümdüz devam eder ve bu sefer açık kalmış köprüye son sürat girerek pek çok kişinin ölümüne sebep olacak kaza yaşanır.

Yani oy vermiyorsun diye vicdanını rahatlatma çünkü bu da bir seçimdir ve sorumluluğu vardır.

Edit 2:
Yorumlara verdiğim cevapları da okumanızı rica ederim.
S
7 ay
Süpürge tavsiyesi
Süpürge tavsiyelerinizi esirgemeyiniz, kullandığınız ve beğendiğiniz, tanıdığınızın kullandığı ve beğendiği, tecrübelere dayanarak verdiğiniz önerilere açığım. A101 online mağazadan Samsung Cyclone VC07R302MVB/TR model süpürge aldım çalışmadı! Evet bildiğin 0 bozuk geldi yarın iadeye götüreceğim PTT'den. Eski süpürgemiz Arçelik S 7430'du https://www.epey.com/supurge/arcelik-s-7430.html kartı yandı falan gitti o, bir de Fakir ext 2400 turbo kullandık fakirin çekimi çok iyiymiş annemin dediğine göre, yani uzun lafın kısası bunlardan kötü olmasın ve uzun yıllar çalışsın bir makine arıyorum, torbalı/torbasız, susuz/sulu tüm bilgilerinizi akıtın. Korkmaz A900 https://www.epey.com/supurge/korkmaz-cosmos-a900.html iyi duruyor ama güvenemiyorum işte bo* da çıkabilir kendi sitesiyle diğer siteler arasında 300 lira fark var, teknosadakilere de baktım... 😩😩 yardım edin dostlar..
S
8 ay
wifi'da dBi ile dBm ilişkisi nedir?
Ben wifi sinyal artırıcı arıyorum, mağazaya soru sordum kaç dbi diye, verdiği cevap: 

< Resime gitmek için tıklayın >


şimdi bu ne demek Allah aşkına ben dbi bilirim 5dbi 2 duvar ötesinden çeker demek benim için, modemimden biliyorum ama dBm'yi anlamadım< Resime gitmek için tıklayın >


bi de şu var. Anladığım kadarıyla tam değer de yok dBm 15'ten küçük ama ne?
S
8 ay
Türkiye'de insanların çoğu şuursuz, cahil, katı ve düşüncesiz. Change my mind!
Söyleyecek çok şeyim var ama bıkkınım. Kısaca; gündemi takip eden, sokak röportajlarını izleyen, biraz tarih bilgisi olan beni anlayacaktır, bir şeyin değişeceğinden değil ama içimdekileri dile getirmek istedim.
Türkiye'de insanların çoğu şuursuz, cahil, katı ve düşüncesiz. Change my mind!
S
geçen yıl
Çukur emrah amir saç modeli nasıl yapılır?
Merhaba arkadaşlar bu konu daha önce de açılmış ama bi cevap bulunamadığı için ben yeniden açmak istedim.Evet kısa kesiyorum ve;

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
Saça şu şekli nasıl vereceğiz doğru yöntemi bilen üşenmeden yazsın lütfen, bi hevesimiz var şu anda kursakta.yardım plis
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.