Teşekkürler. :) Tales'i de severim fakat MI1, 2 ve 3 kadar değil. 3D pek sarmadı Monkey Island. 1 kere oynadım daha da oynamadım Tales'i. :) |
Herkese Merhaba, Çeviri %65 olarak güncellenmiştir. |
Çoğu gitti azı kaldı, ilk oyunu tekrar bitireyim bu arada ben de :) |
güzel çalışma elinize sağlık. efsane dediniz aklıma zelda botw geldi keşke başka bir efsane zelda botw çevirilseydi ![]() |
Çok teşekkürler. Malesef Zelda çevireceğim oyunlar arasında yer almıyor. Bir talep başlığı açın dilerseniz belki çeviren çıkar. Bu arada oyun PC değil Nintendo ve emülatör ile oynanıyor diye biliyorum ama yanlış da olabilirim. Bu durumda çevirisi nasıl yapılabilir hiç fikrim yok. |
|
Anlıyorum. Efsaneler çok. Umarım sizin efsanenizi de çeviren çıkar günün birinde :) Moralinizi bozmak gibi olmasın ama emülatör ile oynandığı için dil dosyalarını açmak mümkün değildir diye düşünüyorum. |
|
30K |
30k satır içeren bir oyunun çevirisinin sağlıklı olabilmesi için bir ekip kurulması gerekir. Ben tek başıma 12k cümleyi çeviriyorum ve bazen gerçekten çok sıkıyor. Son derece dikkatli çeviri yapıyor olmama rağmen gözden kaçırdığım hatalarım da illaki vardır. Test aşamasında yakalarım umarım bu hataları. Belki de yoktur :) Demek istediğim tek başına bir kişi çevirse bile çok uzun vaktini alacaktır ki bu zahmete de oyunun fanı olmayan veya çok yüksek talebi olmayan bir oyun için kimse girmez. |
ceviriye destek olmak isterdim dogrusu ancak bagis icin banka hesabi ve bagis yapanlara erken erisim sozlerini gorunce vazgectim. |
Sorun değil, teşekkürler yine de destek mesajınız için. :) Dediğim gibi buradan ücretsiz olarak paylaşacağım zaten indirip oynayabilirsiniz gönül rahatlığı ile destekte bulunmasanızda. |
Herkese Merhaba, Çeviri %70 olarak güncellenmiştir. Dayanın sevgili adventure severler. Az kaldı efsane oyunumuzun yamasına kavuşmamıza :) |
|
|
Evet o konu da takibimde. Adventure oyunlarının türkçeleştirilmesi sevindirici. |
Dediğim gibi bağış zaten zorunlu olan bir durum değil. İsteyenler bağışta bulunarak çevirmen olarak benim motivasyonumu arttırıp destek olabilirler. Bağışta bulunmasalar da ücretsiz olarak çıkaracağım yamayı ve buradan yayınlayacağım. Çeviri konusunda ise yanlız çalışmayı tercih ediyorum. Bunu anlayışla karşılamanızı bekliyorum. Tabiki adventure çevirisi yapmayı düşünüyorsanız daha çevrilecek çok oyun var. O oyunlara çeviri yapabilmeniz için gerekli tool vb. çevirme araçları konusunda her zaman destek olurum size. Amaç tüm adventure oyunlarının türkçeleştirilmesi. Tekrar çok teşekkürler güzel dilekleriniz ve takibiniz için. |
Bu arada Tales of Monkey Island da Steam'e geri dönmüş
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle