Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
45
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Megane 4 ü satıp Megane 2 aldı

E Efsanelerölmezunutmayın Konu Sahibi
9 ay (1910 mesaj)
Arkadaşım var. Koyu Megane cı.

Megane 2 si vardı. Sattı. Megane 3 aldı. Megane 2 nin yerini tutmadı dedi. Gitti sattı Megane 4 aldı. Adam Megane 4 den de memnun kalmadı ve satarak 2008 model sadece tek parça boyalı, 140bin km'de 1.5 DCI Megane 2 aldı. Piyasasına göre de yüksek rakam ödedi.

Hasta mısın diyorum. Bana uzun uzun Megane 2 nin cidden kaliteli olduğunu. 3 ve 4 ile kaliteyi düşürdüklerini. 3 ve 4 ün kullanım olarak 2 deki kaliteyi bulamadığını söyledi. Hala daha inanamasam da cidden öyle mi ? Megane 2 abartildigi kadar iyi mi ? Bana göre eskimiş bir araç ve Megane 4 gibi bir araçtan daha mantıklı olması saçmalıktan ibaret. Ama bir yandan da merak etmiyor da değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 8 Eylül 2021; 23:40:6 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

arkadaşınızın parası bitmiş. paraya ihtiyacı olmuş megane4 u satmış/ödeyememiş, sonra donmus bildiği araba olan megane 2 yi almışş. laf arasında da eşi dostu yemiş.
Yoruma Git
Kaygerya - 9 ay +38
ithal manuel megane 3 dci (2009-2010) ikisinden de daha iyidir. o arkadaşın araçtan anlamıyor.
Yoruma Git
mahmut_emmi - 9 ay +10
İmkansız. Megane teknoloji ve toplam kalite açısından 2 yi suya goturur susuz getirir. Daglar kadar fark var 2 arac arasinda.
Yoruma Git
The Division Bell - 9 ay +4

M Material-Engineer
9 ay (1842 mesaj)
Megane 2 yüzünden, şimdi ki eşim o zamanlardaki nişanlım, araban mı ben mi demişti. O kadar delirttim kızı sen düşün. Megane 2 anlatılmaz yaşanır. Sattığımda ağlamıştım.....< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kaiser75
9 ay (3537 mesaj)
2006 model Megane 2 sedan 1.5 dci 80 hp ve 2017 model Megane 4 sedan 1.5 DCI 110 HP araçlara bindim. İkisi de abartılacak araç değil hele Megane 2 hiç değil. Megane 2 tamam model olarak hoş , az yakıyor ama çok kaliteli malzemede yok yani. Hele el frenini tamir ettirmekten bıkmıştim. Gösterge ışıkları bazen yanmaz aracı durdurup tekrar çalıştırirdım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G goodorevil
9 ay (15421 mesaj)
Şimdi Megane 4'ü atıyorum 250'ye satıp gidip 100'e Megane 2 alıyorsa bunu anlayabilirim. Megane 4'te istediğini bulamayıp, Megane 2'ye de aşina ise, kendisini sağa sola götürecek bir arabaya fazla para bağlamak istememiş olabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Savunmadım Çıkar Göster
9 ay (1945 mesaj)
İster misin aynısını mevcut Egea için de yapsın? Egea mı ben mi? Öyle öylee taa E sınıfına kadar gider böyle.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Strajedist

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Material-Engineer

M mahmut_emmi
9 ay (2487 mesaj)
ithal manuel megane 3 dci (2009-2010) ikisinden de daha iyidir. o arkadaşın araçtan anlamıyor.
X xxl567
9 ay (1241 mesaj)
2005'te sıfır Megane 2 Sedan 1.5 dci dinamik paket aracı sıfır alıp 11 sene bindik. 141000 km'de, üstünde hala orjinal baskı balatası ile sattık.

15bin standart bakım dışında, 2 defa akü değişti, 2 set lastik değiştim, sarf malzeme olarak.

Bakım dışı sadece sağ arka kapı kolu teli koptu, 100 lira gibi maliyetle yaptılar.

Motor titreşimi arttı diye de serviste 200 liraya motor takozları değiştirdim, sıfır gibi oldu.

Artıları, geniş, yakıt yok denecek kadar az, dönemine göre dolu bir araç.

Bence tek eksi yönü, 1 sene sonra trim sesleri başlaması.

Uzun lafın kısası, dönemine göre güzel araçtı, yine o yıllara dönsem yine alırım. Ama tapılacak araç da değil.

O genişlik ve yakıt ekonomisi sonrası 2016 dizel otomatik Skoda Superb'e geçtik, memnunuz.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A ahmetkep
9 ay (4838 mesaj)
Megane 2 bence bir at arabası. Hemen hemen aynı paraya 2008 model bir BMW, Audi alın mesela. Farkı binmeden anlayamazsınız.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

K Kaygerya
9 ay (8759 mesaj)
arkadaşınızın parası bitmiş. paraya ihtiyacı olmuş megane4 u satmış/ödeyememiş, sonra donmus bildiği araba olan megane 2 yi almışş. laf arasında da eşi dostu yemiş.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

P parker48
9 ay (6001 mesaj)
Bu konu başlığı için olmasa bile, benim bile düşündüğüm bir hareket. Hatta taklalı ağır hasarlı git gel tarzı bisiklet niyetine bir araç almak aklımda.
Bu mesajda bahsedilenler: @goodorevil

M Material-Engineer
9 ay (1842 mesaj)
Hocam Egea'ya o kadar düşkün değilim ama megane'da biraz abartmıştım. Haklıydı yani. Aslında arabayı aldığım adam seyisti. Arabanın içi at kokuyordu😅 günlerce temizlemesi sürdü. Koltukları taban halısını vs söktüm komple detaylı bir temizlik falan yapmıştım. 2 yıl kadar oluyor bu olaylar olalı. Eşim düğün haızlığı yapıyordu ben araba temizliyordum. Yok pasta cila arıyordum. Yok bakım yapıyordu. Delirdi en sonunda sat şu arabayı dedi emredersin patron deyip üzüle üzüle sattım.😅😅< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Strajedist

K khanstern
9 ay (8514 mesaj)
Doğrudur, kalitenin düştüğü modeller var, opel corsa da da öyle..

Bendeki D kasa, niyetim vardı upgrade için ama E ve F kasayı kullandım, E de ciddi bir yalıtım sıkıntısı vardı fitilleri daha kalitesizdi.. İç trim parçaları 2.kalite plastikten üretilmiş gibiydi.. F de ise koltuk değişmiş, D ve E kasadaki rahat koltuk gitmiş tahta gibi bir şey gelmiş. Ayrıca araç durduk yere sağa çekiyordu.. Kapıları kapatırken teneke gibi ses tiz ses geliyordu bir de şimdi çift renk olanların tavan boyasında atma varmış vs vs..

Yani bende arabamın üst modeline geçmiş olsam eskisini arardım.. Haa bu arada D kasa kusursuz mu tabii ki değil , üst modeller daha teknolojikti, misal E kasada güzel bir ekran vardı , F kasada şeride sokma asistanı vardı aklımda kalan..

Bir yerden verip bir yerden kısıyorlar ama arabanın "araba olma" özellikleri D kasada bariz daha iyi :) C - B - A kasa kullanmadım ama eminim onlar bu konuda daha da iyidirler..
_____________________________

Eski kullanıcı adı: khytr89G gorkemchem
9 ay (1380 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

arkadaşınızın parası bitmiş. paraya ihtiyacı olmuş megane4 u satmış/ödeyememiş, sonra donmus bildiği araba olan megane 2 yi almışş. laf arasında da eşi dostu yemiş.
Aynı cevabı yazacaktım. Bravo hocam. Tespit gibi tespit.
S sissil
9 ay (7444 mesaj)
Sürüş dinamikleri yüzünden diyor olabilir. Bende de alışkanlık var mesela başka araba kullanınca takoz gibi geliyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T The Division Bell
9 ay (14283 mesaj)
İmkansız. Megane teknoloji ve toplam kalite açısından 2 yi suya goturur susuz getirir. Daglar kadar fark var 2 arac arasinda.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M magena
9 ay (3603 mesaj)
pek kötü hareket sayılmaz. dediği gibi megane'ler güzel araçlar. 2'yi bende severim.
S Savunmadım Çıkar Göster
9 ay (1945 mesaj)
Araca düğün süslemesi yapmak için temizliyorum-hazırlıyorum deseydin belki fikri değişirdi, bunlar olmayacaktı. :) Olan olmuş, bazı şeylere de katlanmak lazım. Allah mesut bahtiyar etsin hocam.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: StrajedistBu mesajda bahsedilenler: @Material-Engineer

A anyhill
9 ay (5123 mesaj)
MEgane 2 eski aracımdı, 2 sene kullandım. hiç özlemiyorum . kalite olarak iyi bir araç değildi. konforluı değildi, az yakmıyordu, iç malzemesi baya kötüydü, dayanıklı değildi , can sıkıcı arızaları oluyordu. beğendiğim yanları zamanına göre şasisi kazalara karşı dayanıklıydı ve tasarımı güzeldi.
G general4242
9 ay (5897 mesaj)
Dediginiz megane 2 yi kaca aldi ve manuel mi otomatik mi ?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


B BabyLatte
9 ay (1079 mesaj)
Megane 2 tasarımı halen güzel ve modern geliyor bana bende beğeniyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >