S

Yarbay
02 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
32 üye
Görüntülenme (?)
1135 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
S
7 sa. önce
İETT deki AKP'li şoförler
S
18 sa. önce
Almanya'da partiler saatlik 12 euro asgari ücret konusunda anlaştı
Almanya'da yeni koalisyon hükümetini kurmak için görüşmelerini sürdüren Sosyal Demokratlar, Yeşiller ve Liberallerin üzerinde uzlaştığı anlaşmaya göre yeni vergi artışına gidilmeyecek, ülkede saatlik asgari ücret de 12 euroya çıkarılacak.
Parti temsilcilerinin ön görüşmelerde üzerinde anlaştığı maddelerin partilerin karar organları tarafından da onaylanması gerekecek.

Yeşiller Eş Başkanı Annalena Baerbock, Hür Demokratik Parti Lideri Christian Lindner ve SPD Genel Başkanı Olaf Schulz cuma günü yaptıkları açıklamada "sürdürülebilir bir koalisyon anlaşmasına varılabileceğine ikna olduklarını" söylemişti.

Partilerin üzerinde uzlaştığı 12 sayfalık anlaşma metninde asgari ücretin saatlik 12 euroya çıkarılmasının yanı sıra, kömür santrallerinin 2030 yılına kadar kapatılması, yenilenebilir enerjiye geçiş dönemi için elektrik faturalarına eklenen ek vergilerin düşürülmesi, işsizlik parası olarak bilinen Hartz IV sistemi yerine 'vatandaşlık parası' verilmesi gibi maddeler içeriyor.
İş dünyası asgari ücretin 12 euroya çıkarılmasına karşı
Almanya'da İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger, asgari ücretin saatlik 12 euroya çıkarılmasının 'çok tehlikeli' olduğunu belirterek, bunun toplu iş sözleşmelerine ilişkin müzakereler üzerinde olumsuz etkisi olacağını söyledi.
Dulger, Funke gazetesine yaptığı açıklamada, 12 euroluk asgari ücret uygulamasının ekonomide öngörülemez zararlar doğurabileceğini ve bu durumun özellikle kalifiye olmayan çalışanlar için piyasa koşullarını zorlaştıracağı uyarısında bulundu.
Saatlik 12 euro asgari ücret uygulaması Sosyal Demokrat Parti'nin ön koşullarından biriydi. Hür Demokratlar ise karşı çıkıyordu.
https://tr.euronews.com/2021/10/18/almanya-da-partiler-saatlik-12-euro-asgari-ucret-konusunda-anlast?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1634545812
S
5 gün
Tügva başkanından itiraf gibi açıklama bilgiler sızdırılmış
S
6 gün
Tügvada kutlu yürüyüş e devam
S
geçen hafta
aöf ye 2 yılda yüzde 50 zam gelmiş
2019-2020 öğretim yılı Güz Dönemi Öğrenim Gideri 265.00 tl idi
2021 - 2022 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğrenim Gideri 379.46 tl olmuş

2 yılda yüzde 50 zam gelmiş.
S
4 hafta
Yarım ekmek tavuk döner 8tl oldu
S
4 hafta
Rize'de 300 yıldır çökmeyen tarihi köprü restorasyondan sonra çöktü!
Rize'de 300 yıldır çökmeyen tarihi köprü restorasyondan sonra çöktü!
< Resime gitmek için tıklayın >

Devlet 400 bin TL’ye ihale etmiş. İhaleyi alan firma 200 bin TL’ye taşerona veriyor, taşeron da Ordu'lu bir ustaya 100 bin TL’ye yaptırıyor.
Ordu'lu usta da bu işten 50 bin TL kazanıyor…
S
geçen ay
Diyanet işleri başkanından kıskançlık tweeti
S
geçen ay
Boğaziçi köprüsünde intihar girişimi
Az önce abim erenköye giderken telefonda söyledi. Avrupa yakasına geçerken intihar girişimi var ve ne hikmetse tek kanalda dahi haber yok. Polis ikna etmeye çalışıyor.
S
geçen ay
Kızılay yardımı bıraktı ikrama başladı
https://twitter.com/ATAKIZI__/status/1434946766491852801?s=19
Az utanmanız olsun cılkı çıktı bu işin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.