M

Yarbay
12 Mart 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
2296 (Bu ay: 12)
Gönderiler Hakkında
M
dün
stresten nasıl arınıyorsunuz?
merak ediyorum, bu aralar stres seviyem yüksek bi türlü yenemedim. hasta etti yatırdı yatağa beni.
M
3 hafta
hyundai i20 kullananlar neden cok havali?
hic sekmez. beyaz renk haricinde renkli yeni kasa i20 kullanan sahislar acayip ego basiyor, 7 serisi kullanan adamdan daha zengin gorunmeye calisiyolar. hareket hal ve tavirlari cok farkli. neden bilemedim ozellikle kirmizi renk binenler bu sekilde.
M
geçen ay
bu oyunu bulabilecek bir yiğit
eskiden oynadığım bi oyun vardı bilgisayarda. en son 10-15 sene önce mi ne oynamıştım ismini unuttum. kısaca anlatayım.

oyunda motor sürüyoduk. hatırladığım motorlar var. hatta birisi böyle konsept uzay mekiği gibi bişeydi. bi de çok ufak minicik motor da vardı. yarış mı yoksa açık dünya mı hatırlamıyorum. ama motorlar şuna benziyodu hatırladığım. bunun dışında normal motorlar vardı.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen ay
190 boyunda biri Smart kullanabilir mi?
boyum 1.88. smart fortwo kullanabilir miyim? gönül isterdi 7 metre f450 superduty ama petrol istasyonum yok

< Resime gitmek için tıklayın >
M
2 ay
dükkan açmak istiyorum tavsiyeleriniz
merhaba. bisiklet dükkanı açmak istiyorum. hiç açmayı deneyen ve tecrübe edinen biri oldu mu? veya bisiklet dükkanı olan biri var mı aranızda? hem satış, hem alım, hem tamir gibi çoğu işi yapmak istiyorum. bisiklet dükkanı açma sebeplerime gelirsek:

  • burdurda yasıyorum, 1 tane bisikletçi var başka yok. bende bu şehirde bi yenilik getirmek istiyorum.
  • o bisikletçide güler yüz yok, gidenler mecburiyetten gidiyor, onları bu mecburiyetlikten kurtarmak istiyorum.
  • kendim de profesyonel bisikletçiyim. bisikletle haşir neşirim.
  • ticaret yapıp para kazanmak istiyorum.
  • iyice ilerleyip, bayilik aldıktan sonra adımı tüm ülkeye duyurmak istiyorum. house of bikes gibi.

tavsiyeleriniz nelerdir? son zamanlarda yakıtın da pahalanması dolayısıyla bisiklete olan görüş arttı ve talep fazlalaştı. dükkanı açması çok maaliyet ister mi? toplamda ne kadar para gerekir dükkanı açmak için?
M
2 ay
tempra satılıp, pontiac trans sport alınır mı?
amacım geniş bir araca geçmek. bisikletimi taşıması da kolaylık olsun diye.
M
2 ay
youtube videoları nereye gidiyor? (tepkinin tepkisi bla bla...)
yutup videoları aşırı saçma hâl almaya başladı. özellikle vitrin de diyebileceğimiz ana sayfamıza düşen videolardan bahsediyorum.

hayır hayır, herhangi saçma tiktok videolarından bahsetmiyecem. benim demek istediğim apayrı bi dünya. hatta öyle bi dünya ki, izleyenler internetten tasarruf ettiklerini düşünmeye başlamışlar.

şöyle anlatayım size, isim vermek gibi olmasın ama verirsem daha iyi anlaşılır.

örneğin meşhur bir yutubır belirleyelim "orkun ışıtmak" olsun. bu orkun bir video paylaşıyor ve bu videonun adını sallayalım "kuş yedim" olsun. orkun youtube'a kuş yedim diye video koyuyor. sonra twitchde herhangi bir yayıncı (örneğin elraen) bunu görüyor ve yayında izliyor. bu yayını izleyicilerden biri kaydedip, youtube'a "elraen orkunun kuş yemesini izliyor" diye paylaşıyor. sonra bunu orkun görüyor, ve orkun kendine bir video daha hazırlayıp "elraen'in kuş yememe tepkisi" diye video paylaşıyor. kendi videosunu izleyen adama tepki vermek için tekrar video paylaşıyor.

sonra bunu elraen yayında görüyor ve bunu izliyor. izleyiciler tekrar bunu kaydedip, "orkunun videosunu izleyen elraen'e tepki veren orkun'a tepki veren elraen" diye video paylaşıyolar. sonra ise ne oluyor, bunu meşhur bir tepki verme kanalı olan tepkikolik görüyor ve bu son video'yu alıp, arkadaşlarına izlettirerek video hazırlıyor ve video başlığı şu oluyor "orkunun kuş yeme videosuna tepki veren elraen'e tepki veren orkun'a tepki veren elraen'e verdiğimiz tepki."

daha sonra tepkikoliğin videosunu gören elraen yayında bunu açıyor izliyor ve tekrar izleyiciler bunu kaydedip youtube'a paylaşıyor.

artık dayanılmaz hâl alan durumda ise, yaklaşık 6 videoyu tek seferde izliyosunuz. ama hiçbirşey anlamıyorsunuz.

işte son zamanlarda ki videoların hâli budur. sadece dediğim kişiler değil çoğu kişi yapıyor bunu.

yutub çöplüğü dediğimiz kavram gelişiyor.
M
3 ay
lastikçiler mükemmel hava basıyor
ön tekerin biri 36 psi, diğeri 41 psi.
arka tekerin biri 29 psi, diğeri 31 psi.
M
3 ay
zırhlı askeri araç vs kangoo kazası
M
3 ay
dolandırıldım
merhaba. ben koleksiyon yapan bir kişiyim. bu hobide sahtekar pek olmaz fakat aralara gene girenler olmuş. elimdeki ürünleri daha iyisiyle değerlendirmek istedim. elimdeki 3 ürünü verip sözde daha iyi 1 ürün alacaktım fakat elimdeki tertemiz 3 ürünü verdikten sonra bana gelen ürün tamamiyle çöp. heryerinde çizik, kırık, yapıştırma gibi işlemler var. bunu satıcıya ilettiğimde halledersin gibi şeyler söyledi. ürüne baktıkça sinirlerim bozuluyor yere çarpasım geliyor. kargoda da zaten sorun yaşadık, kargoya verdim dedi ama halbukı kargoya vermemiş 1 gün sonra vermiş, önce benim verip benim ürünleri teslim almayı beklemiş. napmam gerek? hasar bedelimi tam karşılamadı, yarısının yarısını anca alabildim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.