E

Binbaşı
03 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
369 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
E
6 gün
Bugün pastanede geçen olaylar
Pastanede pasta ustasıyım. Arka tarafta pasta yapıyorum. Baktım genç bir çocuk. Pastalara bakıyor. Gözlüklü tuhaf bir tip. Kırmızı mont, yeşil pantalon, turuncu ayakkabı, bordo çorapları da çekmiş pantolonun üzerine. Bir kız girdi. Kız felaket felaket. Hımmmpsss. Geçti alelacele sıranın önüne. Pasta istedi. Patronda sen sırada mısın, bakın sizden önce gelen var dedi. Yok ama acelem var dedi. Çocukta sıkıntı yok geçebilirsiniz hanfendi dedi. Kız pastayı aldı pis pis sırıtarak çıktı. Bana mı güldü sizce beyler ?
E
geçen hafta
Hull City taraftarları
Acun Hull City yi satın aldıktan sonra vizyonu beni çok etkiledi. Başarıya ulaşacağını düşünüyorum. Hull City tartışma konusu açılmış. Konu güncellenecektir.

Kadrosu ve kadro değeri
https://www.transfermarkt.com.tr/hull-city/startseite/verein/3008
E
2 hafta
Süper ligi kurtaracak taktikleri söylüyorum.
Tsl bitmiş durumda. İzlenebilirlik ve keyif sıfır. Yenende yenilende maçlardan keyif alamıyor. Zaten en vasat durumdayız. O halde yapilacaklari açıklıyorum.

1. Yabancı transferi yasak. Zaten en yaşlıları topluyoruz. Onlara da bir ton para harcayıp, elimizde en fazla 2-3 sene oynatıp sonra aldığımız paranın ondabirine ya satıyoruz ya da emekli ediyoruz. Külliyen zarar.

2. 25 yaş altı futbolcu transfer edilmek zorunda. Yabancı yasağı olduğu için onlarda mecburen yerli olacak zaten.

3. Herkes ilk 11 de, altyapıdan çıkmış en az 2 oyuncu oynatmak zorunda.

Sadece bu kurallar ile hem lig daha keyifli hale gelir. Hem minimum para harcanmış olur. Hem herkes genç oynattığı için oyun sistemleri ve taktikler dünyanın en hızlı versiyonu haline gelir. Hemde Türk takımları Avrupa da şu anki hallerinden daha başarılı olurlar. Hemde dünyaya gençleri pazarlayan bir lig haline geliriz. 1 e aldığımız oyuncu seneye 10 a satılır.
E
3 hafta
Lastik basıncı kitapçıkta yazan çok değil mi ?
1.3 mj 2016 model egea nın kullanım kılavuzu aşağıdaki şekilde

< Resime gitmek için tıklayın >
Araca 4 kişi biniyorum. Ön lastikleri 2.6 bar (38 psi) arkaları ise 2.5 bar (36 psi) bastım ama bana çok geldi. Yalnız fabrika ise bunu öneriyor. Lastikler 205/55/16 . Bu lastiklere çok geldi bana .

Google da internet siteleri ise bu lastik ebatlarina 36-34 öneriyor.
E
4 hafta
Egeaya lastik tavsiyesi
Üzerindeki lastiklerin bitmesine az kalmış. Bende tamamen bitmeden değiştirmek istiyorum. Lastik ebadı 205-55 R16

İstanbul içi yol sesi fazla almayan 4 mevsim f/p lastiği sizce nedir ?
E
2 ay
Araç urban ama şase nodan sorgulamada farklı cikiyor
Beyler egea 1.4 almaya karar verdim. Satıcı ile konuştum. Adam urban diyor araca. Şase nosu istedim. Saseden 5664 sorgulama yaptım. Sorgulamada easy çıktı. Adamı aradım. Usta benim sigortacim aracı easy olarak göstermiş olabilir dedi. Araç kesinlikle urban dedi. Ruhsata bakti. Ruhsatta sadece Fiat egea yaziyor. East urban falan yazmıyor dedi. Sizce şase sorgulamada easy çıkan araç dönüştürülmüş gibi bişey olabilir mi ? Klima falan dijital zaten. Çelik jant diyor. Ayrıca 2019 da plakam çalındı o yüzden 3. Sahibi olarak görünüyor olabilirim dedi. Çünkü ilk sahibinden aldım dedi aracı. Yani aldiktan sonra 2. Sahibi. Plaka değişince 3. Sahibi olarak görünme ihtimali var mı ?
E
2 ay
Bütçe 130bin hangisi alınır sizce ?
İki araç buldum dostlar .

1. 2016 model Egea 1.3 dizel easy 70bin km. Üç parça boya.

2. 2013 model Toyota Corolla 1.33 life benzinli 95bin km. Üç parça boya. Siz olsanız 130bine hangisini alırdınız ?
E
2 ay
1.4 urban egea vs 1.3 dizel easy egea
Beyler iki araç arasında kaldım.

Bütçe 125bin.

Bu fiyatlarda boyasiz 100bin km de 2016 1.4 benzinli urban Egea buldum.

Birde üç parça yanlarda boyalı 125bin km de 2016-2017 1.3 dizel easy var. Sizce hangisi alınır. 1.3 ün yakıtı çok cazip geliyor.

İşin ilginci dizel ile benzinli arasında fiyat farkı kalmamış. Açıkçası 2016-2017 model bir arabada 120bin kilometreler çok geldi. Taksi çıkması olma ihtimali var mı sizce ?
E
2 ay
Egea mı yoksa i20 mi ?
Bütçem maks 120bin.

100bin kmye kadar. İki-üç parça boyalı 2015-2017 model 1.2 motor jump i20 ler var.

Diğer seçenekte
100bin km'ye kadar. İki-üç parça boyalı 2015-2017 model 1.4 motor easy egealar.


Bagaj takıntım yok. Ufak ya da büyük olması çok elzem değil. İkisi de aklımı çeliyor. Sizce hangisi ?
E
3 ay
Megane 4 ü satıp Megane 2 aldı
Arkadaşım var. Koyu Megane cı.

Megane 2 si vardı. Sattı. Megane 3 aldı. Megane 2 nin yerini tutmadı dedi. Gitti sattı Megane 4 aldı. Adam Megane 4 den de memnun kalmadı ve satarak 2008 model sadece tek parça boyalı, 140bin km'de 1.5 DCI Megane 2 aldı. Piyasasına göre de yüksek rakam ödedi.

Hasta mısın diyorum. Bana uzun uzun Megane 2 nin cidden kaliteli olduğunu. 3 ve 4 ile kaliteyi düşürdüklerini. 3 ve 4 ün kullanım olarak 2 deki kaliteyi bulamadığını söyledi. Hala daha inanamasam da cidden öyle mi ? Megane 2 abartildigi kadar iyi mi ? Bana göre eskimiş bir araç ve Megane 4 gibi bir araçtan daha mantıklı olması saçmalıktan ibaret. Ama bir yandan da merak etmiyor da değilim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.