Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
53
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Cevap: mazda Türkiye'den çekildi mi, sitesi bile güncel değil..? (2. sayfa)

C commandx
9 ay (11437 mesaj)
Hangi model, hangi motor? Yeni nesil bir mazdanın 10litre yaktığı kullanımda ancak lpg ya da dizel kurtarır.
Bu mesajda bahsedilenler: @ertunc23

M mahmut_emmi
9 ay (1949 mesaj)
mazda tv markası mıydı?

şaka bir yana mazda'ya üzülen forum üyeleri kadar, mazda çalışanları üzülmüyordur.
C codeThoreau
9 ay (9749 mesaj)
Mazda ve subaru ya da Japon'un derdi araç satmak değil doğru bir yaklaşım değil git Amerika'daki pazarlama faaliyetlerini gör, bunlar da hayır kurumu değil araba satacak.

Ülkemizde mesela levorg isimli tabut taşıyıcısı için 1.6lt turbo cvt getirip XV için 1.6atm bırakmak tam da bunun gostergesi.

Ülkenize uygun olmayan araçlar getiriliyor ise almazsınız. Mesela Avrupa artık emisyon ile vergiden kullanıcıyı vuruyor, firmalar da buna kayıtsız kalmıyor.

Bunlar biraz distribütör biraz marka stratejileri ile ilgili konular, Bayraktar Citroën süründürürken PSA kendisi geldi Citroën çatır çatır satmaya başladı.

Kisacasi Japonlarin hedefi kaliteli araba yapmak değil aksine "kârlılık hedefi". Kimse hayır kurumu işletmiyor.

Mesela güncel Honda CR-v 1.6idtec motoru ve 9 ileri zf sanzimani ile tayvan'da mevcut. Güncel kasası Türkiye sadece benzinli cvt ile satılıyor. Ama ülke Türkiye olunca getirilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 28 Ocak 2021; 10:44:44 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aLLyC

Bu mesaja 1 cevap geldi.

M manisa_tr
9 ay (6803 mesaj)
hedefleri olmayan global bir firma.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

X xmxksk
9 ay (5413 mesaj)
Mazda 3 sedan impressive donanımda içi dışıyla güzel bir araç aslında 1.6 dizelide var Gel gelelim tutmayan, bilinmeyen arabalar tarihinde yerini aldı ülkemizde
K kamurabi
9 ay (74 mesaj)
2017 de merser i arayıp mx-5 için test sürüşü talep ettiğimizde, Kocaeli bayinde araç olduğunu, oraya gidebileceğimizi söylemişlerdi. Siz nasıl uygun görürseniz haşmetlimiz diyerek kapattık telefonu.
A amadeus99
9 ay (8823 mesaj)
Türkiye Avrupa kısmında hocam.

Zf ile emisyon kurtarmıyordur büyük ihtimalle.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @aLLyC

E ertunc23
9 ay (1046 mesaj)
Ne derseniz diyim bizim millet az yakan çok yakan birazda havalı olsun der.Mazda az yakmaz çok kaçmaz pahalıdır.Sevisi bir elin parmağını geçmez.Türkiye’de kim getiriyorsa yıllardan beri hiç ilgilenmez.Yılda 50 100 araba satarlardı.Şimdi ki fiyatlarla onu bile satamazlar.Mazda’nın asıl hedefi Amerika’dır.
H Huan8
9 ay (879 mesaj)
Geçen sene Mazda 3'e bayide bakmaya gitmiştik. Arkadaşımla beraber arabaya oturunca ilk fark ettiğimiz, aracın içinin ahır gibi kokuyor olmasıydı. Görevli hanımefendiyi çağırdık, dedik ki bu aracın içindeki koku nedir? Araç havasız kaldığı için olabilir dedi ama bu koku normal değildi. Baya baya davar taşınmış veya davar içeriye işemiş sıçmış gibi kokuyordu. Ahır nedir bilmesek kokuyu karıştırıyoruz diyeceğim de köyde büyüdük bizde... Neyse, araca fazla bakamadık çünkü bayide sıfır diye satılan arabanın iç döşemesinde muhtemelen sorun vardı. Bunu daha önce taban keçesinde hayvansal kökenli bir malzeme kullanıldığından dolayı olabileceğini duymuştum ama ihtimal vermiyordum. Başımıza gelince, bayiden direkt çıktık. Bu da Mazda ile ilgili acayip bir anımdır.
C codeThoreau
9 ay (9749 mesaj)
Evvel model euro6d uygundu zaten.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aLLyCBu mesajda bahsedilenler: @amadeus99

P pbmax
9 ay (992 mesaj)
Gereksiz bir marka..ne sattığı belli ne fiyat politikası belli. Ülkeyi terk etmeleri yerinde olur< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P parker48
9 ay (5913 mesaj)
İthal Japonların alayının işi bitti ülkemizde, fabrika kapandıktan sora Civiclerde yalan olacak merak etmeyin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C codeThoreau
9 ay (9749 mesaj)
Toyota ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aLLyC

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @parker48

A autindustry
9 ay (1210 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: codeThoreau

Toyota ?
O yerli Japon


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S synthesizer
9 ay (7268 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Suzuki, Subaru ve Mitsubishi'nin de amacı araç satmak değil. Belki sağlam ve sorunsuz araçları var ama motor teknolojileri avrupa markalarına göre daha eski. Ve araç fiyatları olması gerektiğinden fazla pahalı.
Mitsubishi'ye herşeyi söyle ama motor teknolojisine laf atma kardeşim. 1990'larda Carisma modelinde kullandıkları GDI motorları Hyundai aldı, alladı pulladı şuan zibille aracında kullanıyor.

2004 yılında TSI motorun adı bile yokken Mitsubishi 1.5 MIVEC Turbo motordan stok 160bg güç alıyordu. Üstelik basmadığında da bir atmosferik kadar az yakan bir motordur. Turbo upgrade ile sorunsuz 200bg alabiliyorsun.

Dizel motor kısmında Mercedes'in 3 silindir 1.5 CDI motorlarını kullandı DID adıyla kullandı araçlarında.

Atmosferik kısmında ise rakipleri bir haltmış gibi MPI logosuyla çok nokta enjeksiyonlu motorları bir halt sanarken değişken subap zamanlamalı MIVEC motoru ile hem gücü hem de yakıt tasarrufunu birlikte sundu.

2005 model 1.5 atmosferik Colt'un 6 ileri yarı otomatik 0-100'ü 10 saniye altındadır ve bu araç redline kullanılmadığında 1.3 Jazz kadar yakmaktadır. Ancak 109bg. 5 bin devirde 190km hızı görmektedir. 17 yıllık motordan bahsediyoruz.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

M memocan2468
9 ay (2959 mesaj)
Merak etme hocam ben de Colt kullandım uzun süre. Ancak son 10 yılda yerlerinde saydılar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @synthesizer

A amadeus99
9 ay (8823 mesaj)
Pajeroyu hatırladım 3.8 v6 ahh ahh ne araçtı be. 99 modeldi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @synthesizer

H Hayalet sürücü 33
9 ay (1324 mesaj)
2010 yılında sıfır araba aldım. İlkönce kararım mazda 3 almaktı. Internet siyesine bakayım dedim. Hiç bir fiyat ve diğer bilgiler güncel değildi. 2 tane mazda sitesi vardı. Meğer o güncel olmayan mahkemelik olmuş, diğer sitesi güncelmiş. Saçma sapan işler. Ben de güvenemedim. Daha internet sitesini bile beceremeyen markanın otomobilini almam dedim. Ben de mazda 3 çok beğendiğim halde, mazda almayıp sıfır toyota corolla almıştım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C cormen
9 ay (5442 mesaj)
Egea, Mazda piyasasını bitirdi.
N Navi
9 ay (1192 mesaj)
Türkiye hedefleri olmayan marka demek daha doğru. Yoksa mazda 3 bence güzel bir araç. Mazda 6 ile passat'ı yan yana koy, amblemleri sök, kimse passata binmez. Ama servis yok, yedek parça yok, reklam yok, satma çabası yok. Aslında türkiyeden çıkmış bir marka, tartışılacak bir yanı yok.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @manisa_tr