N

Binbaşı
25 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
86 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
N
10 ay
Düğün davulu
Pazar sabahı 9'da çalan düğün davulu nasıl açıklanır? Bu semt nispeten daha medeni diye düşünürdüm, davulcu izmir marşı da çaldı arada. Fark bu galiba. Ve ısrarla çalmaya hem de çok güçlü çalmaya devam ediyorlar. Etrafta pek kimse de yok. Davulcu ekmek parası peşinde hadi ama ona saat 9'da mahalleye konser ver diye para veren insanı hemen psikolojik incelemeye almak lazım, çocukluğundan itibaren araştırılmalı. Diğer taraftan tepki gösteren kimse de yok. Birkez daha kabullenmek istemediğim hakikat karşımda. Sorun onlarda değil, sanırım bende. Kalabalık bir semtte pazar sabahı saat 9'da gümbür gümbür davul ve zurna gayet normal bir davranışmış. Psikolijik incelenmesi gereken de benim bu durumda.
N
11 ay
peugeot 2008 veya citroen c3 aircross
selam arkadaşlar,

sıfır araç düşünüyorum. honda jazz'in yerine bir tık büyük olsun, sorunsuz otomatik olsun istiyorum. benzinli de olabilir. 200 bini aşamam. 10 yıl rahat kullanmak isterim.
bu iki araçla ilgili düşünceleriniz nelerdir? olumlu, olumsuz yönleri? varsa kronik sorunları...
N
2 yıl
dekoratif çelik ve alüminyum radyatörler
arkadaşlar,

evimde klasik panel radyatörler var, her evde olan türden sıradan. bir süredir dekoratif radyatörler görüyorum, çok güzel görünüyorlar. tasarım, renk, desen türlü türlü. fiyatları biraz tuzlu.
benim merak ettiğim bu radyatörlerin ısı verimliliği nasıl? dayanıklılığı nedir? alüminyum mu? çelik mi? tercih edilmeli.
N
2 yıl
düğün konvoyları
saat 00'da 15 araçlık bir düğün konvoyu kornalara basarak neden dolaşır? yol boyunca içlerinde, hastası, yolcusu, erken yola çıkacak olanı, bebesi, uyuyanı olan binlerce insanı rahatsız ediyor olabilecekleri aklına gelen bir kişi bile çıkmaz mı? küfür yiyebileceklerini, hadi onu geçtim kul hakkı yediklerini hiç mi düşünmezler? anlamıyorum ve galiba da hiç anlamayacağım.
şu anda da havai fişek atılıyor. her düğünde atılıyor neredeyse, ama yasak !
N
3 yıl
Çizik giderici ürünler
Arkadaşlar,
Bazen televizyonlarda reklamlarda görüyorum bazen internet üzerinden reklamlarda rastlıyorum. 60_70 tl gibi fiyatlara satılıyor. Ayakkabı boyası gibi süngerli birşey. Bayağı derin çizikleri bile hallediyor gözüküyor. Belki de geçici hallediyor, birkaç yıkama sonrası eskiye dönüyor. Hiç çevrenizde bu tarz ürün kullanan var mı?
N
3 yıl
opel astra sedan otomatik
selam arkadaşlar
fiyat listelerine bakarken opel astra sedan 1.4 140 hp otomatik sport donanım 111 bin tl olarak görülüyor. octavia style dsg 138 iken, en ucuz mazda 127 binden başlarken, civic elegance cvt 115'lerdeyken fiyat bana biraz ucuz geldi. sizce bu araç nasıldır? artıları eksileri...şanzımanı sanırım tork konvertorlü.
N
6 yıl
Alüminyum radyatörler
Selam arkadaşlar,

Herkesin yaktigi kadar ödediği merkezi isitmali bir sitede oturuyorum. Evde standart petekler var. Bir arkadaşın evinde alüminyum petekler gördüm hoşuma gitti. İnternette arastirdim, dekoratif, renkli, şahane görünen alüminyum petekler var. Genel görüş alüminyum peteklerin daha verimli olduğu yönünde ama biraz pahalı. Eğer evdeki peteklerin aluminyumlarla değiştirirsem daha az yakarak daha iyi isinirmiyim? Yoksa aradaki farkı sadece dekoratif görüntüye mi vermiş olurum? Evde değiştirmeyi düşündüğüm toplam 4.6 metre (60 cm yükseklikte) 5 adet petek var ve maliyeti 2 bini bulacak en az.
N
7 yıl
Sürekli balıklar ölüyor
Selam arkadaşlar,

Akvaryumdan, balık yetiştirmekten hiç anlamam. Çocuklar heves etti diye önce bir fanus maceramız oldu. İçine 3 tane japon aldık. Satıcı "sağolsun" 10 tane de alsak bir fanusa hayır demeyecekti. 1 haftada 3'ü de gitti. Sonra 30 cm boyunda 7-7,5 lt'lik bir küçük akvaryumla değiştirdik. İçine yine 3 tane japon aldık. Satıcıya göre balık sayısını artırabilirdik bile. Neyse basit bir filtre, biraz da kum ile aldık. Haftada 1 lt kadar su değiştirdim. Bu sefer 1 ay yaşadı balıklar ama yine peş peşe ölmeye başladılar. Sebebini anlamaya çalışıyorum.

İlk aklıma gelen, akvaryum ile birlikte verilen filtre. Satıcı bana hem suyu temizlediğini hem de suya hava verdiğini söyledi. Ama baktığımda çok dandik bir filtre, süngeri çok geniş gözenekli sert naylon gibi birşey. Ve filtre hiç kabarcık vermiyor. Bilmiyorum nasıl hava ve oksijen veriyor.

Ayrıca sitelerden gördüğüm kadarıyla hava motoru ayrı, filtre ayrı. Yani benimkisi ikisinin vazifesini de yapamaz gibi geliyor.

Su ısıtıcım yok ama oda sıcaklığı 21C civarı sanırım bundan bir sıkıntı yoktur.

Kullandığım su, marketten aldığım su. 2 tane ilaç kullanıyorum. Anti bakteriyel ve su düzenleyici.

Yem japon balıkları için özel bir yemmiş. Akşamdan akşama veriyorum az birşey.

Şu an akvaryumu değiştirmeyi düşünmüyorum. 2 tane japon ile devam etmek istiyorum. Acaba daha kaliteli bir filtre ve hava motoru mu almalıyım? YA da neyi atlıyorum. Satıcılara açıkçası güvenmiyorum.

Saygılar
N
8 yıl
Kinectli XBOX mu? Move starterlı PS3 mü? Eski nintendo wii mi?
Arkadaşlar selam,

Kızıma (8 yaşında) karne hediyesi olarak Nintendo wii sports paket düşünüyordum. Hem sporu sevdirmek için hem de biz de biraz eğleniriz diye. Piyasada maalesef Wii pek bulamadım. İnternette bazı sitelerde satış fiyatı 400 civarında ama stokta yok.

Bu yüzden hareket sensörlü muadillerine bakmaya başladım. Tabi gerek playstation olsun gerekse Xbox olsun daha tuzlu. Şu an Playstation sport champion2 paketli motion 900 civarında iken, Xbox Kinect sensörlü paket 1200 civarı yani Xbox biraz daha pahalı.(Vatan bilgisayar fiyatı). Gerçeklik hissi bakımından PS3 mü, önerirsiniz Xbox mu? Yoksa Wii mi arayayım, sağda solda elinde kalan bir satıcı bulmak için? Bu konularda biraz bilgisizim. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Herkese saygılar
N
9 yıl
Renkli yazıcı tavsiyesi
Selam arkadaşlar,
Haftada ortalama 10 sayfa renkli çıktı ihityacım var. Siyah çıktı ihityacım için lazerim var doldurtup doldurtup kullanıyorum. Bu yüzden sadece renkli çıktılar için yazıcı almak istiyorum. Renkli lazerlerle ilgilendim ama hem en ucuzu 330 civarında ve tonerleri demo geliyor, doldurması da yazıcı fiyatına. Ben en fazla 150-200 TLye işimi görmek istiyorum. İnkjetler açıkçası kafamı karıştırdı. O kadar çok var ki. 2 kartuşlu 4 kartuşlu, kartuşun biri bitince hepsi değişen, kartuşu dolmayan, pahalı olan...v.s. .v.s. Kolay dolum kartuşları duydum, hangisine uyar hangilerine uymaz? Kısacası zamanın az ama kafamda bilgiler karmakarışık. Mağaza çalışanlarına sordum bugün, ya birşey bilmiyorlar ya da ellerindekini bana satmaya çalışıyorlar. Söyledikleri beni tatmin etmedi. Burada bilgi çok ama yine de nokta bilgiye ihtiyacım olduğu için yeni konu açmak zorunda kaldım.

Süper basım kalitesine ihtiyacım yok ama iyiye kimse hayır demez. Basım maliyeti düşük, kartuşu bitince yazıcıyı atmayacağım yani uygun fiyatla kartuş temin edebileceğim veya doldurtabileceğim veya doldurabileceğim (kolay dolum kartuşlarla v.s. uyumlu olabilir, ben öğrenir doldururum gerekirse) ve benim işimi yıllarca görecek bir renki inkjet arıyorum. 150-200'ü geçmesin. Daha ucuza da hayır demem. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.