Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
16
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
iMessage neden Android’e gelmedi?

E ekrem71 Konu Sahibi
geçen ay (27840 mesaj)Apple’ın ekosistemini birbirine bağlayan en önemli silahlarından birisi iMessage diyebiliriz. Mac, iPhone ve iPad sistemlerinde çalışan iMessage varsayılan olarak geldiği için mağazadan indirmeye gerek yok. Ayrıca üçüncü taraf uygulamalara da gerek bırakmıyor.iMessage Android hayalApple Music ve Apple TV gibi gelire oynayan uygulamalar Android ekosistemine de sunuluyor ancak iMessage hiç bir zaman söz konusu olmadı. Epic Games ve Apple arasındaki tekel davasında gerçek ortaya çıktı.Ayrıca Bkz.Nokia C10 ve C20 giriş seviyesini zorluyorEpic Games hatırlanacağı üzere Fortnite oyununda Apple’ın ödeme kesintilerin karşı çıktı ve kendi platformu üzerinden ödeme almaya kalkıştı. Bunun sonucunda da App Store’dan yasaklandı. Apple’ın ağır bir tekel uyguladığını iddia eden Epic Games geçtiğimiz aylarda dava açmıştı ve duruşmalar devam ediyor.Epic Games’in savunma dosyalarından birisi iMessage üzerineydi. Ünlü geliştirici Apple’ın tekel sağlamak ve Android cihazlarına yol açmamak için iMessage uygulamasının sadece kendi ekosisteminde kaldığını iddia etmişti.

Apple yöneticilerinin verdiği ifadeler bunu doğrular nitelikte. 2013 yılında iMessage Android sürümü kapalı kapılar ardında geliştirilmeye başlanmış ancak tüketicileri uzaklaştıracağı korkusuyla iptal edilmiş. Phil Schiller ve Craig Federighi’nin özellikle bu çalışmalara karşı çıktığı ifade ediliyor. İkili Android sürümünün ekosisteme zarara vereceğine inanıyordu.İfadeler Epic Games davasında jüriyi etkileyebilir ancak kaynaklar kanuna aykırı bir durumun olmadığını belirtiyor. Apple sözleşmelerde bunu belirtiyor ve geliştiriciler de bunu kabul ediyor. Bu bakımdan tercih etmeyip diğer mağazalara başvurma hakkı geliştiricinin. Yine de Apple’ın rakibinin önünü kesmek adına kritik kararlar aldığı gerçeğini değiştirmiyor.
Kaynak:https://wccftech.com/apple-says-imessage-for-android-do-harm/

 Haberi Portalda Gör

Getirmek gibi bir zorunluluğu olmadığı için.
Yoruma Git
ozgur_298 - geçen ay +8

F Furkooo85
geçen ay (527 mesaj)
adı üzerinde iMessage denmiş. Hangi Apple uygulaması Windows ya da Android dünyasına girdiği görülmüş. Bunda şaşırılacak bir durum yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V VaporWave
geçen ay (425 mesaj)
İlk paragrafta da yazdığı gibi Apple Music ve TV android'e sunuluyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Furkooo85

F Furkooo85
geçen ay (527 mesaj)
o iki istisna hariç diğer uygulamalarını başka platformlara getireceğini düşünmem. Büyük ihtimal o uygulamaları da diğer platformlara getirirken Apple yüzünü ekşitmiştir. iTunes artık olmamasına rağmen Windows tarafından güncellemeye teşebbüs etmeyerek hâlâ iTunes olarak Windows Mağazasından yer alıyor. Windows platformunda QuickTime arayüzünden bahsetmeye bile gerek yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @VaporWave

E esmerbuyucu
geçen ay (7440 mesaj)
Bunu bana sorsalar ben de söylerdim. Ekosistem demek bu tür özel şeylere de sahip olmaktır. Eskiden de aynı şekilde BBM vardı.

Ayrıca Apple hayrat falan herhalde işi gücü yok Android cihazların yolunu açacak. Komedi resmen
O ozgur_298
geçen ay (491 mesaj)
Getirmek gibi bir zorunluluğu olmadığı için.
G gun
geçen ay (9433 mesaj)
Ben zamanında iMessage’ın her yere gelmesini çok istedim ama Apple kibiri işte kendi ürününe yaratmasını istiyor. Halbuki her yere açsalar ilk günden whatsapp çıkamazdı bile.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

~ ~Lion King~
geçen ay (15112 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: gun

Ben zamanında iMessage’ın her yere gelmesini çok istedim ama Apple kibiri işte kendi ürününe yaratmasını istiyor. Halbuki her yere açsalar ilk günden whatsapp çıkamazdı bile.
Whatsapp gibi bir uygulama ihtiyacı her zaman doğardı. Şuan bile whatsapp pratikliği yok imessage’da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

J joven
geçen ay (2097 mesaj)
Neden gelsin.
G gun
geçen ay (9433 mesaj)
Blackberry’nin messenger’ı vardı bbm o bile açılsa yine yerini alırdı.

Firmalar kendine sakladı.

WhatsApp pratik kabul ama onlarda pratik olurdu.
Bu mesajda bahsedilenler: @~Lion King~

D DPLALİ
geçen ay (1100 mesaj)
MSN eğer iptal edilmeseydi ve mobile gelseydi Whatsapp’ta olmazdı. :) MSN’in pratikliği hiçbir uygulamada yok. Ama işte MS’in yaptığı en saçma iş oldu MSN’i öldürmek.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @~Lion King~

D dr20mouse
geçen ay (11565 mesaj)
Telegram yeter gelmesin. Telegram hepsinden üstü.
M marsk35
4 hafta (728 mesaj)
Microsoftun en bütük hatası skype gibi hantal aptal bir programı satın alıp msn ile birleştirip daha sonra msn kaldırması ile mesajlaşma uygulaması olarak ayağına sıktılar. Ben msni java olarak telefona yükleyip kullandığım zamanları hatırlıyorum 1 kontüre 1 sayfa yazışabiliyordun programı yapanda microsoft değil bağımsız yapımcılardı oradaki ışığı görüp bişiler yapsaydı şuan msjlaşma uygulamasında tekel olurdu. Benim o dönem gördüğümü koskoca microsoft göremediyse sonuç normal.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @DPLALİ

M mcrew
3 hafta (8423 mesaj)
Bir uygulamaya herkes ulaştığı zaman Apple kullanıcıları için o uygulamanin bir değeri kalmıyor mu yani. Uygulama sadece Apple kullanıcıları için olduğu zaman mı değere biniyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


S scientia
3 hafta (424 mesaj)
Harbiden ya MSN efsaneydi her anlamda. Ta o zamanlar görüntülü görüşme, dosya paylaşımı, grup kurma ve daha neler neler vardı. Mal gibi batırdılar ürünü.
Bu mesajda bahsedilenler: @marsk35

S sis651
3 hafta (11914 mesaj)
Getirmesin zaten bir zahmet. Ne için Whatsapp, ne için Telegram, ne için Bip kullanacağımızı şaşırdık artık. Keşke herkes Telegram'a geçse de diğerleri kapatılsa.
A aycibin
3 hafta (6021 mesaj)
geleneksel sms/mms dışında tüm mesajlarşma whatsapp ve alternatif uygulamalarla yapılıyor zaten.imessage fuzuli.elime aldığım iphone'da ilk kapadığım özellik.hiç olmasın istemezDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.