A

Yarbay
01 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
155 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
10 ay
Bluetooth cihaza göre ekolayzır uygulaması
Farklı bluetooth hoparlörlere göre ayrı eq ayarı yapabilecek bir uygulama var mı?android kullanıyorum
A
2 yıl
Kahvenin sütünü köpüklü koymak
espresso makinam var. süt köpürtme ucu da var. sütü cezveye koyup makinanın köpürtücüsünde köpürtüyorum. kahvenin içine dökerken köpüğün hepsi cezvede kalıyor. tariflerde bakıyorum hep köpüğüyle dökülüyor. el mahareti mi var benim yapamadığım?
A
2 yıl
Araç telefon tutucu ve kablosuz şarj tavsiyesi
telefonumu araçta sabitlemek ve bir yandan kablosuz şarj da yapmak için aksesuar tavsiyesi arıyorum.motorlu ise uzun süre arıza çıkarmasın.şarj desteği 10w ve üzeri olsun.havalandırmaya takılınca telefon ağırlığından kafası aşağı düşmesin.yolda giderken tıkırtı yapmasın.araçta USB çıkıışı var ama direk ona takarsam 10w ve üzeri şarj çalışır mı,illa adaptörle çakmağa takmak gerekir mi emin değilim.iş görürse elimde 5V 2.1A'lık çakmak adaptörüm var,ilave maliyet olmasa iyi olur.bütçem 350tl'ye kadar.çok önceden diğer aracıma aynı tip xiaomi 20w modelini(çakmak adaptörlü) almıştım.bu aslında iyi ama 200tl'ye aldığım cihaz şimdi 400tl civarında,çok zamlanmış diye alternatif bakıyorum.

bulduğum bazı modeler arasında veya alternatif tavsiyelere açığım.özellikle baseus smart ve rock modellerinin kıskaçları daha güçlü göründü:

A
3 yıl
Oruç hakkında soru
ramazandan 10 gün önce oruca başlamak ve sahur için gece 2-5 arası uyanık kalmak gerekli midir?
benim bildiğim ramazan boyunca oruç ve sahur için 30-40 dk'lığına kalkmak farz

yorum ayrılığı yaşadığımız yakınım çalışan biri.çalıştığı için de uykusuz ve uzun oruç tuttuğundan günlük çalışması çok olumsuz etkileniyor ama bu konuda ikna edemiyorum
A
3 yıl
Taşınabilir monitörler neden pahalı?
soru aslında basit.aynı ebattaki tabletlerden pahalıya satılıyorlar.içinde işlemci yok,ram yok,disk yok,modem yok.sadece pil,ekran ve port çıkışları.bu fiyatların sebebi nedir?

tablet alınca 4-5 seneye iş görmez oluyor.sırf ekran olursa cep telefonunu yeniledikçe yansıtıldığı için 10-15 sene eskimeden kullanılır halbuki
A
3 yıl
Samsung smart tv Spotify sorunu
55JU6070 tv'de birkaç haftadır Spotify açamıyorum.uygulamayı silip yeniden yükledim.tv açıp kapadım ama birsey farketmedi.tv yazılımı da guncel.hafizada 1gb'tan 190mb bos yer var(zaten sadece Spotify ve bein connect yüklü).

Basınca siyah üstünde yeşil spotify açılış ekranı gelip orada kalıyor.Neden açılmıyor olabilir?
A
3 yıl
Şalgam suyu neden beyazlar?
Adana'dan cok güzel şalgam suyu geldi.Daha 1 hafta olmadı açalı üstünde ince beyazlıklar olmaya başladı.neden olur,ne yapmak gerekir?
A
3 yıl
Telefonda HDR nasıl izlerim?
HDR10 ekranlı samsung s9'um var.youtube falan HDR açılıyor ama amazon prime HDR içerikleri (fast&furious7, 7500, the lie, black box, the man in the high castle) açınca "HD 1080p" diyor.bir türlü HDR olmuyor.streaming quality ayarlarından kaliteyi "best 1.82GB/hr"e yükselttim.internet olarak da 4G'de bulunduğum yerde 80mbps hız görüyorum.yani internet hız engeli de olmaması lazım.neden HDR olmuyor?
A
3 yıl
Bu 30 Ağustos kutlamasını yakıştırmadım
AOÇ'deki sarayda yapılan kutlamalarda mehter takımının çalmasını "Zafer Bayramı" ile hiç bağdaştıramadım.bayram için seçilen "Osman Paşa" marşında zaferi anlatılan Osman Nuri Paşa 5 Nisan 1900'de ölmüş, aynı marşta anlatılan Pilevne savaşı da 10 Aralık 1877'de Rus İmparatorluğuna karşı kazanılmış.Pilenve konum olarak bugün Bulgasitan sınırlarında bulunuyor.Milli bayramımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ise, 9 Eylül 1922'de Yunan Krallığına karşı kazanılan kurtuluş savaşındaki Büyük Taarruz'un kutlaması.taarruz kararı da Başkomutan Mustafa Kemal Paşa tarfından TBMM'de alınmıştı.zafer İzmir'de kazanıldı.sonuç olarak,yeniçeri kostümüyle sahne alan mehter takımı Zafer Bayramı'mızla hiçbir alakası olmayan bir etkinlikti.ben 3 kuruşluk tarih bilgimle hazırlıkların bu kadar alakasız olduğunu görüyorsam,organize edenlerin haline de diyecek söz bulamıyorum.bu yılki kutlamayı her yönüyle kınıyorum.
A
3 yıl
TV ile Dex bağlantısı için hangi kablo
S9 telefonumu TV'ye bağlarken şarj ve mouse da bağlamak için 3lü dönüştürücü düşünüyorum.birkaç tane buldum ama şarj veya görüntü kalitesi bakımından güven vermeyen yorumlar var.hangisi tatmin eder bilemedim.sizin öneriniz nedir?

Türkiye'de 100tl ve altındakilere güven olmuyor gördüğüm.bunları eleyince benim gözüme kestirdiklerim:

- Hama type-c hdmi 250TL (link)

- HP type-c hdmi 280TL (link)

- Trust type-c hdmi 155TL (link)

- Dark type-c hdmi 135TL (link)

- S Link type-c hdmi 165TL (link)

- Aliexpress type-c hdmi 70TL (link)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.