A

Yarbay
01 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
87 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
2 ay
Oruç hakkında soru
ramazandan 10 gün önce oruca başlamak ve sahur için gece 2-5 arası uyanık kalmak gerekli midir?
benim bildiğim ramazan boyunca oruç ve sahur için 30-40 dk'lığına kalkmak farz

yorum ayrılığı yaşadığımız yakınım çalışan biri.çalıştığı için de uykusuz ve uzun oruç tuttuğundan günlük çalışması çok olumsuz etkileniyor ama bu konuda ikna edemiyorum
A
2 ay
Taşınabilir monitörler neden pahalı?
soru aslında basit.aynı ebattaki tabletlerden pahalıya satılıyorlar.içinde işlemci yok,ram yok,disk yok,modem yok.sadece pil,ekran ve port çıkışları.bu fiyatların sebebi nedir?

tablet alınca 4-5 seneye iş görmez oluyor.sırf ekran olursa cep telefonunu yeniledikçe yansıtıldığı için 10-15 sene eskimeden kullanılır halbuki
A
3 ay
Samsung smart tv Spotify sorunu
55JU6070 tv'de birkaç haftadır Spotify açamıyorum.uygulamayı silip yeniden yükledim.tv açıp kapadım ama birsey farketmedi.tv yazılımı da guncel.hafizada 1gb'tan 190mb bos yer var(zaten sadece Spotify ve bein connect yüklü).

Basınca siyah üstünde yeşil spotify açılış ekranı gelip orada kalıyor.Neden açılmıyor olabilir?
A
6 ay
Şalgam suyu neden beyazlar?
Adana'dan cok güzel şalgam suyu geldi.Daha 1 hafta olmadı açalı üstünde ince beyazlıklar olmaya başladı.neden olur,ne yapmak gerekir?
A
7 ay
Telefonda HDR nasıl izlerim?
HDR10 ekranlı samsung s9'um var.youtube falan HDR açılıyor ama amazon prime HDR içerikleri (fast&furious7, 7500, the lie, black box, the man in the high castle) açınca "HD 1080p" diyor.bir türlü HDR olmuyor.streaming quality ayarlarından kaliteyi "best 1.82GB/hr"e yükselttim.internet olarak da 4G'de bulunduğum yerde 80mbps hız görüyorum.yani internet hız engeli de olmaması lazım.neden HDR olmuyor?
A
10 ay
Bu 30 Ağustos kutlamasını yakıştırmadım
AOÇ'deki sarayda yapılan kutlamalarda mehter takımının çalmasını "Zafer Bayramı" ile hiç bağdaştıramadım.bayram için seçilen "Osman Paşa" marşında zaferi anlatılan Osman Nuri Paşa 5 Nisan 1900'de ölmüş, aynı marşta anlatılan Pilevne savaşı da 10 Aralık 1877'de Rus İmparatorluğuna karşı kazanılmış.Pilenve konum olarak bugün Bulgasitan sınırlarında bulunuyor.Milli bayramımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ise, 9 Eylül 1922'de Yunan Krallığına karşı kazanılan kurtuluş savaşındaki Büyük Taarruz'un kutlaması.taarruz kararı da Başkomutan Mustafa Kemal Paşa tarfından TBMM'de alınmıştı.zafer İzmir'de kazanıldı.sonuç olarak,yeniçeri kostümüyle sahne alan mehter takımı Zafer Bayramı'mızla hiçbir alakası olmayan bir etkinlikti.ben 3 kuruşluk tarih bilgimle hazırlıkların bu kadar alakasız olduğunu görüyorsam,organize edenlerin haline de diyecek söz bulamıyorum.bu yılki kutlamayı her yönüyle kınıyorum.
A
11 ay
TV ile Dex bağlantısı için hangi kablo
S9 telefonumu TV'ye bağlarken şarj ve mouse da bağlamak için 3lü dönüştürücü düşünüyorum.birkaç tane buldum ama şarj veya görüntü kalitesi bakımından güven vermeyen yorumlar var.hangisi tatmin eder bilemedim.sizin öneriniz nedir?

Türkiye'de 100tl ve altındakilere güven olmuyor gördüğüm.bunları eleyince benim gözüme kestirdiklerim:

- Hama type-c hdmi 250TL (link)

- HP type-c hdmi 280TL (link)

- Trust type-c hdmi 155TL (link)

- Dark type-c hdmi 135TL (link)

- S Link type-c hdmi 165TL (link)

- Aliexpress type-c hdmi 70TL (link)
A
11 ay
Fiber interneti evde dağıtmak
dairenin sigorta kutusuna fiber geliyor.ordan da modeme bagli klasik.yine sigorta kutusundan tum odalara cat6 bağlantıları hazir.modeme uçları takip uzatırım dedim.ama odalardaki çıkışlar telefon soketi şeklinde.o uçları ethernet olarak kullanmak mümkün olur mu?
A
geçen yıl
Yaşlı takibi için akıllı saat
Piyasadaki genel kullanım amacından farklı olarak 86 yaşındaki aile büyüğümüzden daha rahat haber almak istiyoruz. Kendisi bir 3310 kullanicisi.onarım ve pil değişimlerine yıllardır servet yatırdık ama kesinlikle akıllı telefon kabul etmiyor.bunun için yine basit kullanabilecegi ve kaybetmemesi icin akıllı saat dusunduk. Aradığımız ozellikleri:

- Yazılar okunaklı ve iri olacak
- Telefon yerine tek kullanılacak
- manuel sos ve düşme algilamali otomatik sos arama özelliği olmalı
- 15 kişilik telefon hafızasından arama yapabilmeli
- arama alabilmeli, sesli görüşme yapilabilmeli
- kullanımı çok basit olmalı
- hareketsizlik, bayılma algılamalı
- 2-3 gün şarjı gitmeli, takana şarj uyarısı vermeli
- menü türkçe olmalı

Şu alttaki saati buldum. Tsmart s03. Sizce nasıl? Mıknatısli şarj kablosu da akıllıca pratik bir detay. Cok fazla satan olmasa da sanki bulunabiliyor. Alternatif önerir mısınız? Aliexpress'te de baktım ama imei kayıt ve lisan olayından dolayi aklıma yatmadı.

https://www.tsmart.com.tr/urun/tsmart-s03-gps-akilli-yetiskin-saati-gold

Bir de belki bu da olabilir:
https://www.vodafone.com.tr/v-yasam/urunler/v-cocuk-saati-mini-2.php
A
2 yıl
Cnn international ve bbc yayın almak mümkün mu?
Sitede turksat ve hotbird yayını var.fakat yabancı haber kanalı sadece aljazeere international ve rt hd var.cnn international ve bbc çıkmıyor.bunlari izlemek için dsmart falan abonelik mi almak lazim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.