Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
70
Cevap
0
Tıklama
43
Öne Çıkarma
Cevap: Havada Üstünlüğümüzü Kaybettik ! (2. sayfa)

C Concordato
6 ay (294 mesaj)
Hahahaha cehalet kokan yorumlar havada uçuşmuş.
Önce siz şu konuya bakın aktroller: LİNK
AKP bu uçakları alabilmek için milyonlarca dolarlık lobi parası harcadı.
Adam demiş ki yerli uçağımızı yaparız :D napıyorsun kardeş pırpırlı uçak mı yapıyorsun? Senin f-35'in sahip olduğu teknolojiler hakkında bilgin var mı? Sen Üniversitelere kayyum atarken, binlerce vasıflı genç mühendisi elinden kaçırırken adamlar 6. nesil çalışmalarına başladı.

Bir de f-35'i bizim kontrol edemeyeceğimize inananlar var :D :D onlar en komiği, bu yalanı da ortaya atan avrasyacılar aynı şeyi f-16'lar için de diyorlardı e ne oldu? Zaten ne geldiyse başımıza bu avrasyacılar yüzünden geldi.

Kısaca f-35 Türk Hava Kuvvetlerinin "acil" ihtiyacıdır zaten öyle olmasa ordu bu projeyi kabul etmezdi çok zeki arkadaşlar. E siz de ordudan daha iyi bilemeyeceğinize göre?!


Bu mesaja 1 cevap geldi.

U universty3
6 ay (75 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: EjderLefLef

yunanistan o silahların hepsini kendi bağımsızlığından ödünç vererek alıyor. Yoksa kim parasız silah verir. Bizim biran önce kendi uçağımızı hızlandırmamız lazım. Ayrıca artık Güney Kore gibi ülkeler ile daha fazla samimi olmamız ve ortak teknoloji atılımlarına girmemiz gerekiyor. avrupa abd rusya bunlar ile bu işler yürümez hepsi bu bu bölgede söz sahibi olmak istiyor ve hiç biride Türkiyenin güçlenmesini istemez.
Güney Kore kimin uşağı hocam.Abd otur desin yerde yuvarlanır onlar.Çin, Rusya ve Hindistan bu konuda ortaklık kurulabilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D dr20mouse
6 ay (11786 mesaj)
Aynen hocam f35in bilgisayarını kontrol edemedikten sonra ne işimize yarıyacak ki? Ha gerçi bir faydası oldu hakkını yemiyim ürettiğimiz parçalar sayesinde kompozit gövde üretimini öğrenmiş olduk bu bilgiyi kendi uçağımızı üretirken kullanabiliriz.
Bu mesajda bahsedilenler: @SkyTech74

D dr20mouse
6 ay (11786 mesaj)
Bu yoruma katılıyorum zamanında kıbrısta birşey yapamadılar, kardakta ellerine verdik yine birşey yapamadılar. Doğu akdenizde petrol arama gemimize gene birşey yapamadılar. Sadece yaptıkları tek şey havlamak. Yapacak olan yapar konuşmaz.
Bu mesajda bahsedilenler: @Babatehlikeli

F fluox
6 ay (3029 mesaj)
Hükümetin ilk defa bir dış işleri başarısızlığı ülke hayrına olmuş oldu.F35 bir enkaz projesidir.Uçakların uçurma maliyeti bile bizim ülkenin gelirlerinin çok üstündeydi, bütçede yaşatacağı karadelik sonrası hangara atıp çürütmektense vazgeçilmiş oldu.
D dr20mouse
6 ay (11786 mesaj)

K Krone
6 ay (8221 mesaj)
Yunanistan bize kıyasla daha modern bir filoya kavuşacak. Artık Rusya'yla anlaşıp Su 57 mi alırız bilemem ama MMU seri üretime geçene kadar uçak alımı şart. O projenin en az 10 senesi var.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S straptezlo
6 ay (826 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Babatehlikeli

Boş yapma hiç bir resmi belge bilgi yok elinde, konuşuyorsun Yunanistan kim elindeki teknoloji bile 20 yıllık. İstemiyoruz dediğiniz her şey oluyor şimdi bizim milli uçak projesi başladı. Helikopter yaptık milli füze yaptık. Siha yaptık. Uçak gemisi bitti sihalar konuşlanacak. Şimdi bayraktar akıncı tesleri bitti seri üretime başlandı. Havadan havaya havadan karaya füze atabiliyor ve dünyada ilk düşman menzile girmeden akıllı seyir füzesi som (bak bu füze bize ait F35 kullanılıyor) füzeleriyle vurulacak. Bizdeki teknoloji son teknoloji Yunanistan 20 yıl geriden geliyor. Yunanistan bizden güçlü olsa her gün havlamaz ısırır...
Uçak gemimiz mi varmış bizim? Bizim uçak gemisine uyumlu uçaklarımız yok biraz destekli salla bari

Herif sihanın savaş uçağından daha güçlü olduğunu iddiaa mı etti ben mi yanlış okudum< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S sabe
6 ay (968 mesaj)
2023 te uzay gemilerimiz ile stratosferden vuracaz herkesi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P PyroSemi
6 ay (360 mesaj)
Varken ne işimize yariyodu iki ülkenin de tek derdi dış borçları olmalı dicem de sadece daha da artırıyor siyasiler< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


J Jreetizmir Konu Sahibi
6 ay (762 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

Olayin hakli/haksiz tarafi bir yana; ben yunan ucaklari daha biz radarda goremeden bizi vuracak kolpasina bitiyorum. Ulan izmir/atina arasi 200km zaten. Sanki adamlar ebesinde yasiyor da biz goremiycez. Napacak adam sıkarak ilerleyerek eskisehire mi varacak? Zaten it dalasindan baska halt da yapamaz iki taraf da. Ac bak hava krizinde silahlar mi konusmus, yoksa ayni hava sahasindaki ucaklar mi bre cahil!
İmkansiz ihtimal bir savas olsa bile adamlarin tum ulkesi bizim gozumuzun onunde, onlarin diyarbakira ulasmasi mi daha kolay bizim atinaya mi? Cografya ozurlusu elemanlar gelmis radar diyor. Ki bu iki tarafin kendince yaptigi masturbasyondan ibaret sadece.
Ulkenin sagcisi nasil biz uretiriz falan diyip boburleniyorsa solcusu da bizim ebemizi otturcekler diyip agiz ishalligi yapiyor. İki taraf ta cod/bf oynamis kendince gazini bulmus sacma sapan konusuyor.
Sozun ozu isterse bizim ucaklari 500km oteden tanisin, ates edemez. Ates etse bile turkiye'nin o ucagi radarda gormeye ihtiyaci yoktur. Gider karsisindaki karayi vurur. Onlar da bizi vurur. Adamlar gidip 1500km otedeki hava ussumuzu vurana kadar da biz gider 100 yeri vururuz. Bu olaydan cikarilacak ders de iki ulkenin birbirine ates etmesinin sacma sapan, anlamsiz bir sonuc doguracagidir. Hayallerde yasiyor bazi i*neler denir ya, aynen o!
Olası çatışmada Yunan uçaklarına önemli avantaj sağlayacaktır"

quote:

Hava üstünlüğü açısından Türkiye'nin mevcut F-16 uçakları ile Rafale'i karşılaştıracak olursak; Rafale sahip olduğu EASA radarı sayesinde,F-16 onu görmeden o F-16'yı görecek, F-16 ona kilit atmadan o F-16'ya kilit atacak ve Meteor füzesinin menzili sayesinde F-16 ona füzesini ateşlemeden çok önce Rafale, F-16'ya füzesini ateşlemiş olacaktır. Bu özellik; olası bir çatışmada Yunanistan Hava Kuvvetlerine hava üstünlüğü mücadelesinde önemli bir avantaj sağlayacaktırBuyur tamamı burada oku
https://www.indyturk.com/node/307916/uzmanlar%C4%B1n-iddias%C4%B1-yunanistan-ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1-meteor-f%C3%BCzeleri-ile-olas%C4%B1-bir-gerginlikte-t%C3%BCrkiyeye
>< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

` ` quaD.
6 ay (14295 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Babatehlikeli

Boş yapma hiç bir resmi belge bilgi yok elinde, konuşuyorsun Yunanistan kim elindeki teknoloji bile 20 yıllık. İstemiyoruz dediğiniz her şey oluyor şimdi bizim milli uçak projesi başladı. Helikopter yaptık milli füze yaptık. Siha yaptık. Uçak gemisi bitti sihalar konuşlanacak. Şimdi bayraktar akıncı tesleri bitti seri üretime başlandı. Havadan havaya havadan karaya füze atabiliyor ve dünyada ilk düşman menzile girmeden akıllı seyir füzesi som (bak bu füze bize ait F35 kullanılıyor) füzeleriyle vurulacak. Bizdeki teknoloji son teknoloji Yunanistan 20 yıl geriden geliyor. Yunanistan bizden güçlü olsa her gün havlamaz ısırır...
Siha etkili ama bir savas ucagi degil. Ikincisi ermenistan azeri savasinda ermenistan elinde guclu birsey yoktu. Siha bu yuzden cok etkili oldu.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S Schtroumpf Grognon
6 ay (1762 mesaj)
Olasi savasin batsin okuma sorunlu arkadasim! Alintiladigin mesaji oku once.
O kadar yazmisiz adam hala onceden gorecek diyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Jreetizmir

S selmand
6 ay (8190 mesaj)
S400 neden yok hocam denklemde? Boru mu bunlar?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


2 2000watts
6 ay (2043 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: paradise37

Maalesef öyle, ama son iki senede yaşanan onca olumsuz şeyin İmamoğlu döneminde yaşanması da tesadüf mü?
gerçekten sinirleniyorum bu saçma sapan laflarınıza. İnsanları neden ayrıştırıyorsunuz. Hepimiz türk değil miyiz? Senin fikrine göre Cumhurbaşkanımızda oralı rum veya gürcü. Hanımıda arap. Yani bir laf söylüyorsunuz hiç sonuçlarını düşünmeden.
beyinsiz
C CSB yazmayan adam
6 ay (4623 mesaj)
Yalnız F35 çöp uçak, biraz uzmanları dinleyin çok ciddi sorunları var. Japonya bile çıkmıştı programdan yanlış hatırlamıyorsam.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M mertce
6 ay (1174 mesaj)
yazılımı bile açık kaynak olmayan f35 uçaklarıyla kimi vuracaksın? F35 alınca tüm kontrolü senin elinde mi olacak sanıyorsun. Adamlar kendilerini tehdit edecek bir silahı sana verirler mi bir düşün bakalım. Savunma sanayii nde yerli olmazsanız bağımsız olamazsınız. Suudi arabistan istediği kadar f35 alsın. Bir komuta bakar hiçbiri havaya dahi kalkamaz gerektiğinde.
M maşık
6 ay (2111 mesaj)
Türkiye 1980 lerde avrupanın en güçlü hava kuvvetlerinden biriydi. Hatta dünyanın. Ancak fetö sızması, s400 krizi ile hava filomuzu yenileyemeycek olmamız. Bizi geriye düşürecek.

Ne yazık ki bu bilinçli bir kötülük. Ekonomi-Eğitim-Askeriye-Küresel söz hakkı ve daha bir çok maddede Türkiye çökertilmiştir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kitabdar
6 ay (31 mesaj)
Hocam SİHA ile uçak vuracağınıza emin misiniz?< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Babatehlikeli