C

Yarbay
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
2503 (Bu ay: 14)
Gönderiler Hakkında
C
geçen hafta
Her taraf köpek pisliği içinde
Bilmiyorum farkediyor musunuz ama belediyeler artık temizlemiyor bile. Çok can sıkıcı. Bari inek falan yetiştirelim şehirde en azından gübresi faydalıdır yakılır falan. Bu nedir ya? Zibilyon tane köpek var şehrin orta yerinde sanki köydeyiz. Yere bakmadan yürünmüyor yürünmüyor. Hastalık kapacağız yakında ülkecek. Hijyen 0. Uyuz hastalıkları falan da artmış zaten. Yakında dizanteri tifo falan da geri döner.
C
2 hafta
Altılı masa saçmalığı, altı parti nasıl birleşebilir ki?
Tamamen saçmalık. Herhangi bir konuda nasıl karar verebilirler ki? Ya ondan sonra Zafer partisi veya Muharrem İnce bir şey diyince muhalefete muhalefet etme oluyor. Ulan adamlar diyor ki, mesela Davutoğlu, bir şey olursa hemen seçime gideriz, her sene seçim mi yapacaksınız ulan? Biz adam akıllı iş yapın istiyoruz. Zırt pırt seçim değil. Bu ne ahmaklıktır? Yok diyorlar altılı masa ülkeyi kurtaracak, bunlar kendilerini kurtarsınlar da önce bi. Altılı koalisyon diye bir şeyin dünyada örneği var mı ki bir kere? Koalisyon dediğin 2 partili olur 3 partili olur. 6 nedir?
C
3 hafta
Alamanya gerçekten bitmiş
Arkadaşlar geçen hafta Almanya'daydım kuzenlerle. Yani arkadaş dedi eskisi kadar konforlu değilmiş dedi. Doğalgaz fiyatları falan artmış. Rusya yla savaş çıkabilir diye devlet kemer sıkıyormuş falan. O kadar iyi değilmiş. 2500 eurocuk mu ne alıyor. Fazla bi para değil. Hatta Almanlar buraya geliyormuş çalışmak için.

Zaten Almanlar da tırt insanlar. Geçen işte audiyle 2 tur atıp drift yapıyorduk boş sokaklarda, ki zaten o saatte kimseler olmuyo. Tavuk gibi yatıyo bu Almanlar hemen. Saat 10 u biraz geçiyordu, hemen polis geldi das ist kein panzer! diye bağırdı bize, ceza yazdı. Çok gürültü yapmışız biri şikayet etmiş. Türkiye'deki gibi gidem dışarıda gezem sürtem, çekirdek çıtlayam falan yok polis anında şak diye ceza yazar bağırırsan bile azcık.

Alman kızları güzel gerçekten onu diyebilirim ama. Ama bunlar sizin annenize bakmazlar ben söyliyim. Türk kızı alın gitsin.
C
3 hafta
Türk gençlerinin gerçekten tembel olması
Ama bunun suçu gençlerde değil aslında. Avrupa'da mesela bazı okullar duvarcılık boyacılık falan öğretiyormuş gençlere. Bizde iş eğitimi diye bir ders vardı hiç öyle şeyler yapmadık. Bazı şeylerde rol model lazım hakikatten. 15 yaşındaki çocuğa göstermezsen ne bilsin. Oysa bilmek lazım aga.

Almanya'ya gittim geçen, her yerde liseli gençler falan, çalışıp okuyorlar abi. Üniversiteliler de öyle. Adamların babasının parası mı yok hayır. Kültür öyle. Geçen bir arkadaşım ağlıyor, param yok diye. Dedim çalışabilirsin part time. Boş zamanınızda ne yapıyorsunuz oyun oynuyorsunuz gençler yalan mı? Oyun oynayacağınıza çalışın, hem belki güzel bir kızla falan tanışırsınız çalışırken. Kimse size altın tepside bir şey sunmaz. Hem çalışmak insanı terbiye eder, zorluğa hazırlar. Üniye girdiniz iş bulamadınız, normal bir yerde çalışırsınız erinmezsiniz, kibirlenmezsiniz. Part time çalışsan o kadar yorulmazsın, hem de paran olur cebinde. Fena mı? En kötü ticaret öğrenin. Nasıl yapacağınızı anlatmayacam biraz kendiniz araştırın.

Varsa yoksa kafeye gidem, karı tavlayam, .. zükim. Abi bu nedir ya? İnsan bunu hayat amacı yapmamalı, evli arkadaşlar da hak verecektir bana. Ya yine kız tavlayın, ama günde 1 saatten fazla uğraşmayın. Günde 3-4 kıza yazın yeter. Yavaş yavaş, sakin sakin. Hatta gençseniz direk sokakta bile yürürsünüz. Taktik veriyim hatta size. Yapınca diyeceksiniz ki ulan bu neymiş bunun için mi kafelerde aylarca koşturdum? Yapınca da bir tane sağlam yapın, kalite, çokluktan daha önemli çünkü. Bunu siz de göreceksiniz.

Ne diyordum? Ülkenin ekonomisi iyi değil o belli, ama sırf bu yüzden çalışmamak? Saçma. Tembelliğe bahane aramak bu. İyi de olsa kötü de olsa çalışmak lazım. çalışınca emin olun psikolojiniz de düzelecek.

Hatta benim şöyle bir fikrim var, insan üniye başlamadan önce 1 sene normal çalışmalı. Hayat stajı gibi bişey. Abi insan hayatı görmeli, sırf üniden mezun olcam iş bulcam olmamalı.
C
4 hafta
EYT yetmez devlet hepimize para versin
Ne bu ya? 40 yaşında emeklilik falan. Emeklilik 25 yaşına düşsün, hatta 20 yaşından sonra devlet herkese para versin. Adaletsiz oluyor böyle.
C
2 ay
Eyt lilerin temelde 40 yaşında emekli olmak istemesi saçmalığı
EDİT:EYT ÇIKMIŞ ARKADAŞLAR! Gençler olarak kaybettik. Ülkenin sırtına bir kambur daha. Ülke kaybetti. 30 yıl önce olmuş olaylar aynen tekrarlandı. Bu ülke maalesef düzelmeyecek.

Matematik bilmeyen sözelciler önce şu konuyu okumadan kaybolup gitsin, onlara laf anlatılmaz. İtü Odtü mezunu olmayan ağır matematikli bölüm mezunu olmayanlar da kaybolup gitsin. Adam akıllı matematik bilen zeki gençler okusun diğerleri uzasın gitsin.

Gençler olarak buna karşı çıkmamız lazım. Demirel denen herif deli saçması, tamamen deli saçması hatalı bir kanun çıkardı diye "ama kazanılmış hak" zart zurt diye saçmalamak nedir ya? Ki zaten SGK'yı çökerten en önemli sebeplerden biri de bu. 40 yaşında insan işinin doruğunda, en tecrübeli zamanında sen bu adamı emekli ediyorsun ya. Erken emeklilik diye bir şey ilk başta insan haklarına aykırı ne demek 40 yaşında emeklilik dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir şey yok ve böyle bir ülke 50 yıl bu şekilde gitse ülke iflas eder. Sürdürülebilir değil işte kardeşim nesini anlamıyorsunuz? Avrupa daki gibi olmalı 60-65 iyidir.

Ben bir şey söyleyeyim, herkes sağcı AKP falan diyor ama bu ülkenin halkı resmen KOSKOSKOMÜNİST bir halk. Yani devlet dese ki çalışmanıza gerek yok hepinize para vercem dese herkes OOOOO atlar. Öyle tembeliz yani.

Sonra da birisi kalkıp akp lisin falan diyor salak mısınız ya? Akp en fazla 5 yıl kalır bunun sonuçları da en az 50 yıl bizim gençlerin sırtına yüklenir. AKP yi aşar bu konu mal mal konuşup tansiyonumuzu yükseltmeyin. Akp var diye her haksızlığa ses çıkartmayacak değiliz. Her yıl 40 milyar $ emekli maaşına eklenecek ve 40 sene yaşasa bu adamlar deli para ya! Ülkenin anası ağlar. IMF kapısında sürünürüz yine. Benim dedem de 45 yaşında emekli olmuş bu hak mı yani şimdi?

Mesela şu tip söylemler var bunlara cevap vermek istiyorum:

+Çıkarsa 45 yaşında emekli olacağım. Ancak benim çocuklarım 65 yaşında emekli olacak. Suriyelilere harcanan paralar buralara harcanmalı. Devlet mülteciye bakmaya mecbur değil ama yurttaşlarına bakmakla yükümlü.
-Yanlış yanlışla temizlenmez. Devlet yaşlılara bakmakla yükümlü olabilir 45 yaşında elin ayağın tutuyor git çalış birader. Nasıl bir solcu kafası resmen koskoskomunist bir kafa böyle bir kafa Küba da yoktur herhalde. Karı da ister misin paşam?

+Devlet bana 40 yaşında emekli olacaksın dedi sonra verilen hakkı geri aldı.
-60 yaşında emekli olacaksın deseydi çalışmayacak mıydın? Ki zaten çoğunuz emekli olup yine çalışmaya devam edeceksiniz. Biliyoruz ülke şartlarından dolayı böyle ama, bunu demek saçma.

+Devlet nelere para buluyor buna da bulsun.
-Koskoca dünya sanayi devi olan Almanya da bile emeklilik 65 mi ne. Sen hiçbir şey üretemeyen Türko olarak ne ürettin de ne faydan oldu da devlet zenginleşip 40 yaşında emekli etsin? Petrol zengini falan mıyız biz?
C
2 ay
Cinselliğin abartılması
Yok şu kadar kızı şey yaptım bilmem ne. Sayının hiçbir önemi yok. O kadar da önemli bir şey değil. Ama şöyle ki, insan sevebileceği bir kızı aramalı ve bulmalı. Gençken insan tabii ki birçok kıza atlayabilir, ama iyi güzel ve malum konularda da bilgili, tecrübeli demiyorum bilgili bir kız bulmak lazım. O zaman daha güzel oluyor her şey. Yok ben her kıza atlayam falan, yok aga bunlar pöh yani. Kalite sayıdan daha önemli. Yani birçok kız da zaten tahta gibi yatıyor ruh yok ki. Ama bazı kızlar var ki gerçekten hem sevebilirsin hem de cinsellik yaşayabilirsin. Arkadaş çevreme de söylüyorum bi ben mi böyleyim diye, onların da çoğu öyle söylüyor. Mesela bir arkadaşım var İngiltere'de yaşıyor, birkaç tane fbudy si var ama eski kız arkadaşımın yerini hiçbir şey tutmuyor diyor. çok kıza atlamak önemli değil ki. Ben de biraz halt yemişimdir ama çok da bir şey anlamadım yani sırf yapmış olmak için yapmak çok saçma. Tamam yine atlarsın belki bulana kadar.

Buradaki herkes, ünide, lisede, metroda şurda burada gördüğü kızlara, atıyorum günde 3 tane kıza efendi gibi yürüse, emin olun birkaç ayda sevgilisi olur birinden biri. Yok orada yürünmez, yok burada yürünmez hanım evlatlığı resmen. Eskiden siz bilmezsiniz kızlar erkekler sokakta çarpışıp sonra tanışırlardı. Yok sokakta tanışmayın da hiç tanımadığın tinder ortamından tanıyın daha mı iyi yani? Saçmalık. Resmen özgürlüğünüzü bu kıçı kırık uygulamalara veriyorsunuz yapmayın.

Bir tavsiye vereyim: iyi bir hemşire veya doktor kız bulun, genelde anatomiyi vs çok iyi biliyorlar, ve sevecen oluyorlar. Basın nikahı gitsin, pişman olmazsınız genelde :)
C
2 ay
İmamoğlu'nun belediyeciliğinin berbat olması
Arada Kadıköy'e gidiyorum, arkadaş 5 ay önce gittim, tamam kaldırımları çıkartmışlar, iyi bari başlamışlar dedim geçtim. Ondan 2 ay sonra yine gittim, hala aynı şekilde duruyor hiçbir ilerleme yok. 1 ay sonra bi daha gittim, güya biraz yapmışlar ama hala duruyor. 5 aydır Kadıköy çarşının kaldırımlarını düzeltemediler. Nasıl iş anlamıyorum. İmamoğlunu çok övüyorlar bir de. Gayet de vasat belediyeciliği. AKP daha iyiymiş valla ya. Ben hatırlıyorum bizim orası eskiden CHP belediyesinindi. Sokakta çöp konteynırı yoktu. 5 sene sonra getirdiler neyse ki. çöpleri sokağa bırakıyorduk. Yani bu chp de az değil cidden, varsa yoksa boş sjwcilik, süs püs, popülizm kasıyor. Akp de yapmıyor mu yapıyor. Ama CHP'nin biz düzeltecez vs diyip de böyle yapması aşırı saçma.
C
4 ay
Ucuz manüel araç tavsiyesi
Ucuz bir araç arıyorum adam akıllı öğrenmek için. Kullanıyorum baya ama karmaşık İst trafiğine pahalı araçla çıkmak istemiyorum o kadar rahat değilim henüz. Dur kalklarda bazen istop atıyorum onu çözmek istiyorum. Hangi arabayı almalıyım? Toyota corolla 2000 model falan düşündüm de nasıl sizce?
C
4 ay
Turknet ipv6 ya başvurabiliyor muyuz?
Keenetic hero dsl modemim var, türknete sadece ve sadece ipv6 varsa geçeceğim tekrar. Evimdeki modeme bağlanamıyorum lanet cgnat ve ipv4 yüzünden ssh atamıyorum. Başlarım böyle işe. IPv6 veriyor musunuz kesin olarak? Veriyorsanız ok yoksa uğraşamam valla. Çok sıkıldım ya şu cgnat olayından.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.