C

Yarbay
09 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
2238 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
C
dün
Babam beni sinir ediyor
Ayrı evde yaşıyorum ama bazen aile evine gidince çok içimi bayıyor. Nefret ediyorum artık yani yıllardır içimi boğdu. Geberse umursamam yani. Bir insan ailesine karşı nasıl bu kadar can sıkıcı olabilir? Diğer herkese karşı da iyi. Hiç tanımadığı rastgele bir adama yardım eder ama ailesine bir iyi sözü esirger. Bi ailesine kötü.

Tatile gitmiştik 2 sene önce, çok paramız vardı. Orada bile insanın içini baydı. Ailesinden ayrı eve çıkanları çok iyi anlıyorum. Bütün babalar böyle gerizekalı mı oluyor?

Para da geliyor eve fazlaca. Aç değiliz açıkta değiliz. Adam hiçbir şeyden memnun değil. Almanya ya gidicem zaten yakında bir daha da arayıp sormayacağım herifi, yollarım parasını ayda 5 bin tl daha da beni rahatsız etmesin, o kadar hayırsız değiliz de. Annemi de alacağım. Ondan sonra diyorlar hayırsız evlat şöyle böyle, lan bu adamı yalnız bırakmayıp ne yapacaksın? 25 yıl sabretmişim da. Zaten kendi diyor çekip gidicem yalnız yaşıycam diye, gitsin yaşasın işte. Bir kere oğlum nasılsın napıyorsun dememiştir.
C
dün
Pilav altı kurufasülye>pilav üstü kurufasülye
Döver. Deneyin daha iyi. Daha güzel oluyor.
C
2 hafta
AKP türban yasağını kaldırdığı için bu kadar güçlü
Bence bu türban olayı AKP'nin en büyük dayanağıydı, hala da öyle. Siz gençler bilmezsiniz ama bu aptal chp bir zamanlar bu türban olayında o kadar çok diretti ki, akp geldi birden bu türban yasağını kaldırdı. Adamlar resmen İsa Mesih gibi oldu seçmenlerinin gözünde. Chp yok yere kahraman yarattı. Tıpkı Menderes'in asılma olayı gibi. Ondan sonra şimdi ceremesini biz çekiyoruz. Benim umrumda değil kim takmış takmamış ben kız bile değilim banane. Ama bazı insanlar umursuyor.

Şimdi akp giderse türban yasaklanacak vs sanıyor millet doğal olarak ve oy vermiyorlar. Fransa da bile takıyordu bazı kadınlar devlet dairelerinde yanılmıyorsam. Ki laikliği bunlar icat etmedi mi?

CHP diyordu ki yok adamlar dini kullanıyor. Sen de kullan? Ki Deniz Baykal bile biraz denemişti türbanlılara bişey takmıştı sonradan, madalyon mu ne.

Siyaset bu. İnsanların %90 ı aptaldır. Sanki kim takacak yok dini kullanmış kullanmamış. Şimdi de Kürtlere yamanıyorlar el mecbur.

Ben ateistim, dinci değilim, demokrasiye de inanmıyorum bu arada. Atatürk çok zeki bir insandı kabul, ama ben mesela her düşüncesine katılmıyorum. Mesela demokrasi bu kadar erken Türkiye'ye gelmemeliydi. Böyle şeyleri konuşabilmeliyiz. Zaten 1940 lardaki düşüncelerle 2020 deki düşünceler aynıysa, bir şeyler yanlış demektir.
C
2 hafta
Ülkeden kaçmak belki hayırlı bir şey bile olabilir
Ülkeden kaçan zengin oluyor geri geliyor mutlaka, geliyor arsa alıyor yazlık alıyor. Almayan birisi çok azdır ve aptaldır. Eğer bu Almancılar almasaydı bu arsaları, Katarlı tipler gelip alacaklardı. Bu açıdan bakınca evet ülkeden kaçmak aslında vatana hizmet gibi. Yoksa ülkede kalıyorsun 5000 tl mühendis mağaşıyla ne gücün olacak da ne yapabileceksin? Anca ağzın kokar bin lira anca vergi verirsin, aslında kimseye de pek bir faydan olmaz. Hiçbir boka yaramayan mal mal oyunlar yazan, aptal bir yazılım firmasında vs. ömür çürütürsün.

Ama Alamancı olursan, 2 sene çalışırsın gelirsin burada yatı katı alırsın, bmw yi döşersin. Hatta milletvekili bile olursun. Almancı olursan 5 sene içinde gelip burada yönetime bile geçersin. Siyasi gücün olabilir.

Burada kalırsan bi bok yapamazsın. Yazılım firmasında belki yapamazsın, aptal bir üniversiteye geçersin, aptal bir yardımcı doçent olursun. Kimse seni sallamaz.

Bakmayın Almanya para kazanmak için güzel ama Almanlar gerizekalıdır. Akşam 7 de tavuk gibi yatarlar. Ne eğlenmeyi bilirler ne bişey. Ot gibi bir halktır. Ve şerefsiz ırkçı köpeklerdir. 1. dünya savaşını da bu heriflerin yüzünden kaybettik. Kendi çıkarlarını daha öne koydular bizi bazı konularda bilgilendirmediler. Yoksa kazansaydık iki taraf da kazanırdı.
C
4 hafta
İnstagram reklamındaki şarkı söyleyen montofon ineği kadın
Arkadaş iğrenç ya. Youtube reklamında zart zurt karşıma geliyor sövüyorum resmen. Bi de gay bi tipi koymuşlar ondan sonra. İlle bir şeyleri gözümüze sokacaklar. Yok geyler yok mavi saçlı trolar, yok feminaziler yok montofon inekleri. Aşırı cringe ya resmen. Video bu


https://www.instagram.com/tv/CXPovv3pWKZ/?utm_medium=copy_link
C
4 hafta
Chp nin kontrollü muhalefet olması
Kk kim ya, çok zeki bir adam değil. Adam gözle görülür derecede Rte den daha az zeki bir kere. Gel bakalım Muharrem diyip dava arkadaşını satan adamdan ne beklersiniz ki? Bu adamın geçmişteki vukuatlarını ne çabuk unuttunuz? Bize bunların dışında adamlar gerekir. Ali Babacan bile daha iyi en azından adam zeki. Kafa zehir.

Kk ya oy verirken hiç mi mideniz bulanmayacak? Adam kontrollü muhalefet şu ana kadar akp seçim kazandıysa onun yüzünden.
C
4 hafta
Sırf para için yurtdışına gitmeyin vatana hizmet edin diyorlar ama...
Aga tamam, ben parayı zaten iyi kötü kazanıyorum diyelim. İş tamam, ama Almanya dan arkadaşım aradı diyor ki yıllık 30 gün izin sürem var ohaa yani. Bizde 7 gün bile yoktur. Adam 4 gün çalışıyor haftada. Hele İsveç ten çağırmışlar, o da 45 gün izin veriyormuş vay babayun kemüğüne... Biz de yaz kış çalışalım.

Tamam işi geçtim, peki ya eş? Yalnızlıktan kafayı mı yiyeyim vatana hizmet edicem diye? Eş bulmak çok zor. Müge Anlı da görüyoruz ahlaki bir çöküş var yani. Bütün kadınlar paracı olmuş, paraya tapıyorlar. Hiçbir değerleri yok.

Diyorlar ya hani kadına şiddet var falan filan ondan böyleler, yav bakıyorum kadına şiddet uygulayan adamın tipine, amerikan traşlı malum belalı tipler. Ben bile bu adamların ne olduğunu 100 metre uzaktan görebiliyorum. Kadınlar görmüyor mu? Tabii ki görüyor ama işlerine gelmiyor içgüdüleri onların önüne geçiyor. Türkiye deki kadınlarda inanılmaz bir hipergami de var. Avrupa da bile bu kadar değil.

Ben Almanya da baya kızlarla tanışıyorum rahat rahat. Onlar da bazen benimle tanışıyorlardı çok ilginç. Ben 25 yıldır Türkiyedeyken hiç böyle bir şey olacağını tahmin edemezdim. Hem de ne kadar kibarlar kafayı yersin ya. Mal mal konuşuyorum bilerek bazen hiç terslemiyorlar. Aynısını Türk kızına desem ana avrat söver. Tinderda Almanya da zibilyon tane match alıyorum burada bir tane alamıyorum.

Bunun yerine gider Avrupalı bir kadınla evlenirim daha iyi. En azından içi dışı bir oluyorlar genelde.

Mevzu para meselesi de değil yani sırf. Buradaki insanlarda ve kadınlarda hayat yok. Olanların da sevgilisi falan var. Hepsi kapılmış. Neyse kalıcı iş bulup temelli gidicem yakında.
C
4 hafta
Telefonu internete ethernet ile bağladım
Oluyomuş ya la. Ethernetten usb ye çeviren alet vardı, onu taktım. Usb den de type c ye çeviren kablo vardı. Onu da takınca oldu.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
C
4 hafta
Ben evlenip Almanya ya gidiyorum beyler haydi görüşürüz
Nihayet kız buldum ve buradan gidiyorum. Kız yetim kızıymış gerçekten çok üzüldüm. Neyse tanıştık 2 gün içinde evlenicez. Bir tek 1000 euro istedi bi Türkiye ye gelecekmiş falan, ne biçim bir istek bu ama neyse, biraz dolandırıcı gibi geldi ama sonuçta yetim kız yapmaz öyle şey herhalde.

< Resime gitmek için tıklayın >
C
geçen ay
Köpekleri uyutamazsınız diyorlar ama
Köpekleri uyutmazsan beslemek zorundasın, beslemek için de tavuk kuzuları yine öldürüyorsun?? Yani illaki bir hayvanı öldürmek zorundasın. Bu bir seçim. Benim elimde olsaydı, insanlara faydalı olabilecek etin sütünden yününden faydalandığımız kuzuların ölmesindense, yiyip içip yatan hiçbir işe yaramayan köpeklerin uyutulmasını tercih ederdim. Kuzular hem de sevimli hayvanlar. Köpekler öyle değil sevmeye çalışırsan seni beğenmezse götünden ısırır. Bir düşünün haksız mıyım agalar?

Millet neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum yok köpekler uyutulsun diyenler caniymiş. Siz değil misiniz? Siz de tavuklar kuzular ölsün diyorsunuz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.