Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2205
Cevap
351406
Tıklama
22
Öne Çıkarma
Cevap: YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (114. sayfa)
E
2 hafta
Çavuş

İndirdim zaten de ıban ile swift yaparak alabiliyorsun sadece o kısımda takılı kaldım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Halkçı2013
H
2 hafta
Binbaşı

hayır alınmıyor, alman hesabı gerekli.

Almanyadaki birinden isteyebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @export20
E
2 hafta
Çavuş

Teşekkürler kiosklardan Bavyera ticket alıcaz ozaman en güzeli< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hebelehubele
F
6 gün
Onbaşı

iki kişi 4-5 gün Karadağ turu yapmak istiyoruz en ucuz nasıl halledebiliriz< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S
6 gün
Yarbay

Biz Mayıs ayında 9 gün Mısır'da gezdik. Hem de bağımsız gezdik. Her şeyi kendim organize ettim. Uçak biletini geç ayarlamamıza karşın çok ünlü turların ayarladığı otellerden daha iyi yerlerde daha uyguna kaldık. Ek turları da kendimiz organize edince %50 daha uyguna geldi toplamda.


Ne bir güvenlik sıkıntısı yaşadım ne de olumsuz bir olay. Sadece DRONE kesinlikle yasak havaaalanında el konuyor. Yanınıza almayın.
Tur şirketleri akılamaz karlar elde ettikleri için insanları korkutuyorlar. (Örneğin piramitlere ve Kahire müzesine (Kahire konaklamalı turlarda) ekstra 150-160$ kişi başı ücret talep ediliyor. Biz aynısını ulaşım bilet vs kişi başı 30$ mal ettik (Biletler dahil))
Onun dışında dalış tekne turu vs hepsini GetYourGuide isimli uygulamadan organize ettik. (Otelde ve turda aynı etkinlikler için sizde 4-5 kat para talep ediyorlar. Gün sonunda herkesi aynı firma götürüyor değişen bir şey yok yani. Her türlü sizi kapıdan alıp kapıya geri bırakıyorlar.)
Felucca turu için tonla para alıp grup turu yapıyorlar Kahire'de, eğer binmek isterseniz 4 season otelin önünde felucca barınağı var oraya gidin. 1 saat bahşiş dahil 500(yaklaşık 11$) EGP veriyorsunuz ve tekne komple sizin. İster 10 kişi binin ister çift. Ama tur şirketleri sizden kişi başı 20-30$ talep edecek aynısına. Gerisini siz düşünün... Nil kenarında güzel yemek istiyorsanız Zaza restorana gidebilirsiniz. Fiyatlar Kahire için biraz yüksek ama nezih bir yer.

Yani kısacası eğer daha önce bir kaç ülke gezdiyseniz Mısır zor bir yer değil.
Sadece satıcılar dolandırıcı ve yakanıza çok yapışıyorlar. Yüz vermezseniz, çekip giderseniz kimse bir şey demiyor. Çok sıkıntı yaşarsanız polisi arıyorum diyip bir de la ilahe illahlah çekerseniz. Aa Muslim sorry diyip gidiyorlar. Bir de harnutçular çok. Onlara da tamah etmeyin. Uygulamadan araba çağırın vs. yoksa soru sordunuz diye bahşiş bile isterler.

Kahire'de papirüs alacaksanız tur şirkelterin götürdüğü yerleri es geçin. Sunny Store var çarşıda, tüm elçilikler oraya götürüyor. Pazarlık yok tek fiyat var ve adam akıllı çalışılmış temiz kaliteli papirüsler göreceksiniz.

Geçen bir video gördüm silahlı polisler Kahire'de çocukları gezdiriyor. Saçmalık böyle bir şey asla gerekli değil.
Kahire'de eski çarşıda çok saçma sapan bir yerde, turist olduğum çok bariz belliydi, esnaf lokantasında yemek yedik. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Otobüsleri ise fena sayılmazdı, genel olarak ülke pis bir yer maalesef. GoBus iyi bir firma olmasına karşın bir tur şirketinin ayarladığı otobüs kadar iyi olmayabilir.

Bizim planımız şöyleydi
Sharm(2 gün)
Gece otobüsü ile Kahire yolculuğu (GoBus)
Kahire (3 gün)
Gece otobüsü ile Luxor yolculuğu
Luxor (2 gün)
Akşam otobüsü ile Hurghada
Hurghada (2 gün)

Dönüş şeklindeydi.

Mayıs son hafta olduğu için aşırı sıcak bir hava vardı Kahire 40-42 Luxor ise 44-46 dereceydi. Bu bizi biraz zorladı, ama vaktimiz olduğu için günlere bölerek rahat rahat gezdik. (Krallar vadisi, Hatşepsut, Karnak ve Luxor'u aynı havada 1 günde gezdirdi tur şirketleri ve insanlara doğru düzgün bir şey bile anlatmamışlar. Ben gezerken eşime anlattığımdan yanımdaki Türkler de benden dinledi.) Mevsimin avantajı turist pek yoktu bu yüzden ne bilet sırası ne de giriş sırası bekledik tüm tapınaklar bize ait gibiydi.
Luxor'da konaklama yaparsanız sabah 05.00 gün doğumu balon turuna katılabilirsiniz. 45dk sürüyor ve 85$ kişi başı fiyatı var. Türkiye'de hiç binmediğimiz için fiyatı uygun olunca denedik oldukça güzeldi.

Hurghada Sharm'a göre daha serindi diyebilirim. Rüzgarlı bir konumda olmasından kaynaklı sanırım.

Sharm'dan sonra Hurghada'nın pek bir özelliği yok.
Sharm Bodrum ise Hurghada Antalya'dır. Fiyatlar daha uygun daha temiz bir yer lakin vize isteniyor.
Dalış için kesinlikle Sharm-> Lisanslı dalıcılar için özellikle Sharm pek çok şey vaat ediyor.
Benim Türkiye'de 4 yılda toplam 4 müren görmüşlüğüm varken burada sadece bir dalışta 4 tane gördüm.

Eğer aktivite tatili düşünüyorsanız otel bütçenizden kısabilirsiniz. Yok otel tatili düşünüyorsanız otel bütçesini arttırın ve booking google yorumlarını çapraz kontrol edin. Sahtecilik çok oluyor. Görünen puana bakmayın ince yorumları okuyun.

Son olarak çok sivrisinek var. Sivrisinek kovucu krem vs alın yanınıza mutlaka.

İyi seyahatler dilerim...
Bu mesajda bahsedilenler: @sorrento
S
6 gün
Yarbay

Şu bilgiyi de düzeltelim,

Şubat ayında mısırda devülasyon olmadan önce piyasada fizik dolar eksikliği olduğu ve dolar sürekli değer kazandığı için, marketinden ksabına retorandan oteline herkes 50-70EGP arasına para bozuyormuş.

Lakin Mayıs 2024 itibariyle, devülasyon sonrasında kur 1USD için 45-50EGP arasında gezinmekte. USD değer kaybettiği için de kimse şu anda para bozmak istemiyor. Biz hiç bir esnafta para bozamadık. Alışveriş yaparsanız çok az yardımcı olan olabiliyor.
PArayı mecburen ATM veya bankadan bozmalısınız.
Hal böyle olunca ben çoğu alışverişimi kartla yaptım zira nakit taşıma para bozma problemi kalmadı. Bozduğum bir miktar mısır parasını da indrive'dan çağırdığım taksi ve bahşiş vs vermek için kullandım.

Mısır için şu anda temassız kredi kartı kullanmak en iyis. Dikkat VISA kartı gerekiyor. Mastercard işlemiyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @kdr_
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.