M

Yarbay
15 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
286 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
4 hafta
tahahütüm bitti, kimse bilgilendirmedi ama internet hizmeti devam ediyor
24aylık sözleşmem bitti. şuan baktığımda sistemde

Mevcut Müşteri Fiber Devam Kampanyası (T) olarak gözüküyorum
65tl 50mb internet alıyorum. Fiyat uygun olduğundan gıkıma cıkmıyor.
3 aydır böyle devam ediyor. Ben ne yapmalıyım çaktırmadan böyle devam mı etsin. Yoksa hemen başka bir sözleşme yapıyım mı
M
3 ay
Hangi tarife bana uygun
Hafta içi sabah 7:30 akşam 6:00 evde değiliz. Haftasonları evdeyiz
Evde deco m4 cihazımda var. bunu wifi 6 mı yoksa wifi 5 cihazlamı kullanmam iyi olur bilmiyorum da.İnternet paket fiyatlarına baktığımda 10tl fiyat farkları var.
Birde günümüz türkiyesinde de herşeye zam geliyor bu yüzden 24 aylık sözleşmede düşünüyorum. Aynı zamanda türk telekom 100mb fiyatı düşürdüğünden aralıkta fiyatlarmı düşücek diye aklıma gelmiyor değil.

100mb 12ay sözleşmeli 139tl
100mb 24ay sözleşmeli 12ay 129tl sonraki 12ay 139tl
gündüzleri 25mb akşamları 100mb wifi 6 modemli ilk 12ay 120tl sonraki 12 ay 130tl (wifi 5 ve deco m4 daha iyi uyumlu olursa 6tl daha ucuzluyor)


Siz olsanız hangisini seçersiniz. Apartmanda port olmadığından mecbur superonline hattı çektirdik. Diğer firmalar superonline altyapısı üzerinden internet hizmeti verebiliyor mu
M
5 ay
eve mesh sistemi kurma
< Resime gitmek için tıklayın >
Modem ana girişin yanında. Bu yüzden arka taraftaki odalara internet alamıyorum. Alsam bile indirme hızı hem düşük oluyor hemde gecikme süresi çok fazla.

Evde 3tane modeme giden ethernet kablaloru var. Ethernet 1 ve 3 tv için çekmiştim. Ethernet 2 de boşta duruyor. Eskiden kablosuz router ile interneti çoğaltıyordum. Geçikme süresi pingler vs deli ediyordu beni.

Şuan ise kablolu sistem kurabilme imkanım var. İnternetten videoları izlediğimde. 2li mesh sistemlerinden birini modem yanına, diğerini uzak bir odaya kablosuz bağlıyorlar. Bu durumda da ping ve gecikme olmasından korkuyorum.

Yukardaki kablosuz sistem yerine modem kendi yerinde dursa. Ethernet 2 ye mesh sistemden birini taksam. ethernet 3e de yine kablo ile meshin ikincisini taksam sistem çalışırmı. Kablo ile veri aktarmak daha hızlı geliyor bana. Yada başka bir öneriniz var mı
M
7 ay
BOSCH KGN76VIF0N vs Samsung RB56TS754SA
Evde hemen hemen her markadan cihaz var. 3aşşağı 5yukarı bütün markalar aynı sayılır gözümde

Yeni evleneceğimden bu 2 dolap arasında kaldım. Bu iki dolap arasında önerebileceğiniz 7500tl civarı başka marka dolaplarda varsa f/p ürünler onlarada bakarız. Şuan fiyatından dolayı samsunga biraz fazla sıcağım ama servis arza durumu nasıldır bilmiyorum.

Eşimin evinde de siemens ürünler var ve hiç memnun olmadığından siemense aşırı karşı. Bende tek kullanmadığım marka siemens o yüzden sıcak bakmıyorum.
M
11 ay
Mimarlık dışında bir yüksek lisans önerisi
Ales puanım 80
ielts puanım 7.0

Mimarlıktan mezun oldum uzun süredirde çalışıyorum. Artık mesleği değiştirmek istiyorum.
Yüksek lisanslarda da hep yakın bölümlerin başvuru koşulları uyuyor. iç mimarlık, grafik tasarım vb
Bu bölümler dışında, bilişim teknolojileri, işletme vb bölümlerden yüksek yapabilirmiyim. Yapabilirsemde bulamadım kabul koşullarında mimarları kabul ettiklerine dair yazı
M
geçen yıl
Samsung note 3 den, m31 vb telefonlara geçiş
Babam note 3 telefon kullanıyor. Kullanım amacı tamamen Excel PDF vb dosyalar için, kalem kullanımı yok denecek kadar az. Kalem kullanmıyor. Şimdi telefon resmen ölü durumda, bir dosyaya girmesi uzun sürüyor.

bizde telefon almayı düşündük ama max bütçe 2500tl civarında. M31 bu fiyatta olduğundan düşünüyorum, önceden Samsung kullandığından, şuanda da aynı kullanım konforuna sahip telefon almalıyım ki hızlıca alışsın.

android telefon bilgim çok yok, note3 den m31 geçiş nasıl olur. Beklentimiz note3 göre hızlanması, Excel PDF vb dosyaları rahat açması. Müdahale edebilmesi, kamerasıda eskisinden iyi olsa olur
M
geçen yıl
mi band 5 vs honor band 5
Merhabalar bu bileklik teknolojisi hakkında hiçbir bilgim yok. Yapmak istediklerime en uygun olanı almak istiyorum

Masa başı bir işim var stres seviyesi çok yüksek. bu yüzden şu tür özellikler önceliğim

kalp atışı sürekli ölçen veya takip eden
uyku düzenimi analiz eden (uyuduğumu kendisi anlaması çok iyi olur yoksa iki bilekliğide almayı düşünmüyorum)
yürüme düzeyim çok düşük, bu yüzden arada kalk yürü egzersiz yap dese iyi olur
stres seviyesi ölçüyor ise süper olur yoksa elzem değil
telefon bildirimleri alırsam güzel olur
spor yapmıyorum günde max 1km yürüyorum hafta sonları 12-13km arası doğa sporlarına gidersem yürürüm. Corona olduğundan hayatım durdu maalesef

bunları ölçerken önemli olan doğru ölçmesi bana, sonucu doğru versin. Hayatımdaki ivmelenmeyi burdan haftalık ve aylık raporlar şeklinde görmek istiyorum. Hangisini önerirsiniz
M
2 yıl
Newyork City - Ankara - Boston yaşam kıyaslamas
27 yaşında mimarım.Nyc de kısa bir süre Mimarlık yaptım

Boston’a 1 saatlik uzaklıkta, Providence şehrinde bar da çalıştım

Ankara’da şuan Mimarlık yapıyorum.

Konuyu neden açtım asıl meseleye gelelim. 3 şehirde de yıllık maaşım birim bazında aynı. Tekinde 100tl ise tekinde 100$ bu yüzden rahatça kıyaslama yapabilirim. Providencen den de kısaca bassediyim, aklınızda canlansın. İstanbuldan gelişmiş bir şehir, nüfusu 1milyon, yüz ölçümü Ankara kadar denebilir. İklimi Ankara iklimi gibi ama denizin etkisi ile soğuk olsa bile hava kemiklerinize işlemiyor. Yazlarıda 32-33 derece max gördüğüKira

Nyc 1500$ (1 oda)

Providence 400$ (1 oda, ev sahibi aram iyiydi mimari işlerini halletmiştim ucuzdu etrafta 700-900$ civarı)

Ankara ailemle yaşıyorum (etrafta kiralar 1600tl)Aylık yemek ihtiyacı (30 günlük, günde 3öğün yemeğe giden para)

Nyc 600$

Providence 300$

Ankara 800tlUlaşım

Nyc 150$ (aylık metro kartı 120$)

Providence 50$ (1 depo benzin yetiyordu bana)

Ankara 400tl (1.5 depo dizel yetiyor, en son indirim 280tl ye doldu)Sigorta araba

Nyc 0 ( arabam yoktu ama olsa ayda 350$ olurdu)

Providence 80$ +300$ (Motor ve araba)

Ankara 85tl (yıllık 1000tl civarı)Elektrik+su+ internet

Nyc 0$ (Kiraya dahil)

Providence 0$ (Kiraya dahil)

Ankara bilmiyorum (ailem ile yaşıyorum)Telefon faturası

Nyc 40$ (herşey sınırsız)

Providence 40$ (herşey sınırsız)

Ankara 30tl (750dk 7gb 5bin SMS)

Eğlence
nyc 80$ (genelde girişler cok ucuz 5-10$ arası, genelde her cuma dışardaydım)
providence 50$
ankara 0tl (eğlence filan yok arkadaş, şehir ölü. Burda yemeğe gitmek eğlence sanılıyor, 10kalite ses sistemi konserler eğlence oluyor. Türkiyede konsere gidiyorum genelde 70-100tl arası yılda 4 konsere gidiyorum ortalama)

Başka kıyaslama mı istediğiniz şeyler varsa yazarsanız kıyaslarım. Bu üç şehirden birinde yaşamak zorunda kalsamProvidence > Ankara > Nyc olurYıllk maaşlar aynı olmasına rağmen, Ankara bana göre Nyc den daha yaşanılabilir şehir. Providence ise hepsinden daha iyi geldi.Elbet Nyc hayranları bana laf ediceklerdir. Ankara Nyc den nasıl iyi olur diye. Ben 120 Broadway de çalıştım, Wall st çok yakın. Gidipte sıradan alt kademe pozisyonlarda yükselmek için uğraşmadım. Ben paramı kazanıp. Kargaşa ve kaostan uzak, sandviçimi alıp sahilde oturup yemelik rahatça yaşabiliceğim şehir arıyordum. Nyc benim şartlarıma uymuyor. Dc de çalışmadım ama 2 hafta bulundum, dc de yaşanabilir geldi gözüme.Neden gittim döndüm ve nasıl gidilir sorularına cevap vermicem. Baştan söyleyim soran olucaktır ama yorumlarda cevaplamıcam .Askerlik zamanımın gelmesi ve iş sözleşmenim ileriye dönük kalıcılık vaad etmemesi yüzünden geri döndüm. İstediğim zaman geri gidebilirim. bu durumda garanti olduğundan buraya dönmek sorun olmadı. Nasıl gidilir soruna ise İngilizce bilin ve gidin. İngilizce bilirseniz google doğru sorular sorarak gidebilirsiniz. Henüz doğru soru soramıyorsanız İngilizceniz yeterli değildir.
M
2 yıl
Newyork City - Ankara - Boston yaşam kıyaslaması
27 yaşında mimarım.

Nyc de kısa bir süre Mimarlık yaptım
Boston’a 1 saatlik uzaklıkta, Providence şehrinde bar da çalıştım
Ankara’da şuan Mimarlık yapıyorum.


Konuyu neden açtım asıl meseleye gelelim. 3 şehirde de yıllık maaşım birim bazında aynı. Tekinde 100tl ise tekinde 100$ bu yüzden rahatça kıyaslama yapabilirim. Providencen den de kısaca bassediyim, aklınızda canlansın. İstanbuldan gelişmiş bir şehir, nüfusu 1milyon, yüz ölçümü Ankara kadar denebilir. İklimi Ankara iklimi gibi ama denizin etkisi ile soğuk olsa bile hava kemiklerinize işlemiyor. Yazlarıda 32-33 derece max gördüğü

Kira
Nyc 1500$ (1 oda)
Providence 400$ (1 oda)
Ankara ailemle yaşıyorum (etrafta kiralar 1600tl)

Aylık yemek ihtiyacı (30 günlük, günde 3öğün yemeğe giden para)
Nyc 600$
Providence 300$
Ankara 800tl

Ulaşım
Nyc 150$ (aylık metro kartı 120$)
Providence 50$ (1 depo benzin yetiyordu bana)
Ankara 320tl (1.5 depo dizel yetiyor)

Sigorta araba
Nyc 0 ( arabam yoktu ama olsa ayda 350$ olurdu)
Providence 80$ +300$ (Motor ve araba)
Ankara 85tl (yıllık 1000tl civarı)

Elektrik+su+ internet
Nyc 0$ (Kiraya dahil)
Providence 0$ (Kiraya dahil)
Ankara bilmiyorum (ailem ile yaşıyorum)

Telefon faturası
Nyc 40$ (herşey sınırsız)
Providence 40$ (herşey sınırsız)
Ankara 30tl (750dk 7gb 5bin SMS)

Başka kıyaslama mı istediğiniz şeyler varsa yazarsanız kıyaslarım. Bu üç şehirden birinde yaşamak zorunda kalsam

Providence > Ankara > Nyc olur

Yıllk maaşlar aynı olmasına rağmen, Ankara bana göre Nyc den daha yaşanılabilir şehir. Providence ise hepsinden daha iyi geldi.

Elbet Nyc hayranları bana laf ediceklerdir. Ankara Nyc den nasıl iyi olur diye. Ben 120 Broadway de çalıştım, Wall st çok yakın. Gidipte sıradan alt kademe pozisyonlarda yükselmek için uğraşmadım. Ben paramı kazanıp. Kargaşa ve kaostan uzak, sandviçimi alıp sahilde oturup yemelik rahatça yaşabiliceğim şehir arıyordum. Nyc benim şartlarıma uymuyor. Dc de çalışmadım ama 2 hafta bulundum, dc de yaşanabilir geldi gözüme.

Neden gittim döndüm ve nasıl gidilir sorularına cevap vermicem. Baştan söyleyim soran olucaktır ama yorumlarda cevaplamıcam .

Askerlik zamanımın gelmesi ve iş sözleşmenim ileriye dönük kalıcılık vaad etmemesi yüzünden geri döndüm. İstediğim zaman geri gidebilirim. bu durumda garanti olduğundan buraya dönmek sorun olmadı. Nasıl gidilir soruna ise İngilizce bilin ve gidin. İngilizce bilirseniz google doğru sorular sorarak gidebilirsiniz. Henüz doğru soru soramıyorsanız İngilizceniz yeterli değildir.
M
2 yıl
Kurs yerine 2yıllık programlama bölümü mü okumak
4yıldır mimarlık yapıyorum ve hem bu alandan sıkıldım hemde maaşlar çok kötü. Bilgisayar kodlama vb şeyler öğrenmek istiyordum ve kurslar çok pahalı geldi. 5-6bin dolar civarında.

2yıllık Ankara’da bilgisayar programlama okusam, tabiki kendimi geliştirdiğimi, okulla yetinmediğimi düşünerek. Sonuçta bana öğretecekleri temel şeyler sonrasında. Ben yeni dil ve düşünme tarzlarını kendim öğrenicem. Mimarlık okurkende benzer durumlar vardı. Bize 1program öğrettiler, biz 4-5 tane öğrendik çünkü aynı mantık ile çalısıyor programlar.

2yılın sonunda Yazılım alanında iş bulabilirmiyim, mimarlıkta suan 3-4bin TL civarı iş bulduğumuzda göbek atar olduk. Yazılım alanında en azından bu maaş kadar ve kolay iş bulunabilir mi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.