Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
2264
Cevap
358078
Tıklama
23
Öne Çıkarma
Cevap: YURTDIŞI TUR TATİL FIRSATLARI (GÜNCEL) - (114. sayfa)
E
geçen ay
Çavuş

İndirdim zaten de ıban ile swift yaparak alabiliyorsun sadece o kısımda takılı kaldım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Halkçı2013
H
geçen ay
Binbaşı

hayır alınmıyor, alman hesabı gerekli.

Almanyadaki birinden isteyebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @export20
E
geçen ay
Çavuş

Teşekkürler kiosklardan Bavyera ticket alıcaz ozaman en güzeli< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hebelehubele
F
4 hafta
Onbaşı

iki kişi 4-5 gün Karadağ turu yapmak istiyoruz en ucuz nasıl halledebiliriz< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S
4 hafta
Yarbay

Biz Mayıs ayında 9 gün Mısır'da gezdik. Hem de bağımsız gezdik. Her şeyi kendim organize ettim. Uçak biletini geç ayarlamamıza karşın çok ünlü turların ayarladığı otellerden daha iyi yerlerde daha uyguna kaldık. Ek turları da kendimiz organize edince %50 daha uyguna geldi toplamda.


Ne bir güvenlik sıkıntısı yaşadım ne de olumsuz bir olay. Sadece DRONE kesinlikle yasak havaaalanında el konuyor. Yanınıza almayın.
Tur şirketleri akılamaz karlar elde ettikleri için insanları korkutuyorlar. (Örneğin piramitlere ve Kahire müzesine (Kahire konaklamalı turlarda) ekstra 150-160$ kişi başı ücret talep ediliyor. Biz aynısını ulaşım bilet vs kişi başı 30$ mal ettik (Biletler dahil))
Onun dışında dalış tekne turu vs hepsini GetYourGuide isimli uygulamadan organize ettik. (Otelde ve turda aynı etkinlikler için sizde 4-5 kat para talep ediyorlar. Gün sonunda herkesi aynı firma götürüyor değişen bir şey yok yani. Her türlü sizi kapıdan alıp kapıya geri bırakıyorlar.)
Felucca turu için tonla para alıp grup turu yapıyorlar Kahire'de, eğer binmek isterseniz 4 season otelin önünde felucca barınağı var oraya gidin. 1 saat bahşiş dahil 500(yaklaşık 11$) EGP veriyorsunuz ve tekne komple sizin. İster 10 kişi binin ister çift. Ama tur şirketleri sizden kişi başı 20-30$ talep edecek aynısına. Gerisini siz düşünün... Nil kenarında güzel yemek istiyorsanız Zaza restorana gidebilirsiniz. Fiyatlar Kahire için biraz yüksek ama nezih bir yer.

Yani kısacası eğer daha önce bir kaç ülke gezdiyseniz Mısır zor bir yer değil.
Sadece satıcılar dolandırıcı ve yakanıza çok yapışıyorlar. Yüz vermezseniz, çekip giderseniz kimse bir şey demiyor. Çok sıkıntı yaşarsanız polisi arıyorum diyip bir de la ilahe illahlah çekerseniz. Aa Muslim sorry diyip gidiyorlar. Bir de harnutçular çok. Onlara da tamah etmeyin. Uygulamadan araba çağırın vs. yoksa soru sordunuz diye bahşiş bile isterler.

Kahire'de papirüs alacaksanız tur şirkelterin götürdüğü yerleri es geçin. Sunny Store var çarşıda, tüm elçilikler oraya götürüyor. Pazarlık yok tek fiyat var ve adam akıllı çalışılmış temiz kaliteli papirüsler göreceksiniz.

Geçen bir video gördüm silahlı polisler Kahire'de çocukları gezdiriyor. Saçmalık böyle bir şey asla gerekli değil.
Kahire'de eski çarşıda çok saçma sapan bir yerde, turist olduğum çok bariz belliydi, esnaf lokantasında yemek yedik. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Otobüsleri ise fena sayılmazdı, genel olarak ülke pis bir yer maalesef. GoBus iyi bir firma olmasına karşın bir tur şirketinin ayarladığı otobüs kadar iyi olmayabilir.

Bizim planımız şöyleydi
Sharm(2 gün)
Gece otobüsü ile Kahire yolculuğu (GoBus)
Kahire (3 gün)
Gece otobüsü ile Luxor yolculuğu
Luxor (2 gün)
Akşam otobüsü ile Hurghada
Hurghada (2 gün)

Dönüş şeklindeydi.

Mayıs son hafta olduğu için aşırı sıcak bir hava vardı Kahire 40-42 Luxor ise 44-46 dereceydi. Bu bizi biraz zorladı, ama vaktimiz olduğu için günlere bölerek rahat rahat gezdik. (Krallar vadisi, Hatşepsut, Karnak ve Luxor'u aynı havada 1 günde gezdirdi tur şirketleri ve insanlara doğru düzgün bir şey bile anlatmamışlar. Ben gezerken eşime anlattığımdan yanımdaki Türkler de benden dinledi.) Mevsimin avantajı turist pek yoktu bu yüzden ne bilet sırası ne de giriş sırası bekledik tüm tapınaklar bize ait gibiydi.
Luxor'da konaklama yaparsanız sabah 05.00 gün doğumu balon turuna katılabilirsiniz. 45dk sürüyor ve 85$ kişi başı fiyatı var. Türkiye'de hiç binmediğimiz için fiyatı uygun olunca denedik oldukça güzeldi.

Hurghada Sharm'a göre daha serindi diyebilirim. Rüzgarlı bir konumda olmasından kaynaklı sanırım.

Sharm'dan sonra Hurghada'nın pek bir özelliği yok.
Sharm Bodrum ise Hurghada Antalya'dır. Fiyatlar daha uygun daha temiz bir yer lakin vize isteniyor.
Dalış için kesinlikle Sharm-> Lisanslı dalıcılar için özellikle Sharm pek çok şey vaat ediyor.
Benim Türkiye'de 4 yılda toplam 4 müren görmüşlüğüm varken burada sadece bir dalışta 4 tane gördüm.

Eğer aktivite tatili düşünüyorsanız otel bütçenizden kısabilirsiniz. Yok otel tatili düşünüyorsanız otel bütçesini arttırın ve booking google yorumlarını çapraz kontrol edin. Sahtecilik çok oluyor. Görünen puana bakmayın ince yorumları okuyun.

Son olarak çok sivrisinek var. Sivrisinek kovucu krem vs alın yanınıza mutlaka.

İyi seyahatler dilerim...


Bu mesaja 4 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @sorrento
fatih_z, table8 bu mesajı paylaştı
S
4 hafta
Yarbay

Şu bilgiyi de düzeltelim,

Şubat ayında mısırda devülasyon olmadan önce piyasada fizik dolar eksikliği olduğu ve dolar sürekli değer kazandığı için, marketinden ksabına retorandan oteline herkes 50-70EGP arasına para bozuyormuş.

Lakin Mayıs 2024 itibariyle, devülasyon sonrasında kur 1USD için 45-50EGP arasında gezinmekte. USD değer kaybettiği için de kimse şu anda para bozmak istemiyor. Biz hiç bir esnafta para bozamadık. Alışveriş yaparsanız çok az yardımcı olan olabiliyor.
PArayı mecburen ATM veya bankadan bozmalısınız.
Hal böyle olunca ben çoğu alışverişimi kartla yaptım zira nakit taşıma para bozma problemi kalmadı. Bozduğum bir miktar mısır parasını da indrive'dan çağırdığım taksi ve bahşiş vs vermek için kullandım.

Mısır için şu anda temassız kredi kartı kullanmak en iyis. Dikkat VISA kartı gerekiyor. Mastercard işlemiyor.

@cturkmen1453 Mastercard geçtiğini belirtmiş.
Belki de kredi kartına Mısırlılar Selpak gibi Visa diyor olabilirler.
Yalnız bazı güncel yabancı yorumlarında müze bileti satılan yerlerde mastercard geçmediği belirtilmiş.
En iyisi iki tür karttan da taşımak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 4 Temmuz 2024; 12:11:58 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cturkmen1453 , @kdr_
M
3 hafta
Yarbay

bir kaç soru sormak istedim.

Kahire için vize gerekiyor mu.
Kahire turunu kendiniz mi düzenlediniz yoksa satın mı aldınız o kısmı tam anlamadım.
birde bizde bir bebek var. 1,5 yaşında. Ekim ayında düşünüyorum gitmeyi bebek arabası vs zorlarmı.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Speedy9355
A
3 hafta
Çavuş

Merhaba, ailevi bir nedenden iptal etmek zorunda kaldığımız Nürnberg gezimiz için ayırtmış olduğum 4 gecelik a&o Hostel rezervasyonunu uygun fiyatla devretmek istiyorum. Müşteri hizmetleriyle WhatsApp üzerinden görüştüm rezervasyon isimlerini ve tarihlerini değiştirmemde sorun olmadığını söylediler. Rezervasyon 2 yetişkin, 2 çocuk için ve istenirse 2şer gecelik rezervasyonlara bölünebilir. Ödeme devir tamamlandıktan sonra yapılacaktır. Talip olan ya da sorusu olanlar mesajla ulaşabilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Y
3 hafta
Yüzbaşı

hocam şarm hariç bir şehir görmek isterseniz kapıda vize almak zorundasınız. Ben tek başıma gezdim facebook gruplarında orada yaşayan-okuyan Türk arkadaşlar var günlük 20 usd gibi ücret talep edip sizinle geziyorlar, ama bence gerek bile yok.
bebek arabasından dolayı sıkıntı yaşamazsınız ,sadece turistik yerler çok kalabalık olduğu için hareket alanınız kısıtlanır
Bu mesajda bahsedilenler: @Manyetizma
O
3 hafta
Yarbay

Arkdaşlar Japonya'da, Osaka dan Tokyo ya nasıl uygun gideriz. Shinkansen var o 3 bin TL civarı. yavaş tren veya otobüs tecrübe eden var mı?A
3 hafta
Yüzbaşı

pegasus kampanyasıyla önümüzdeki mart ayına sharm almıştım ancak ramazana denk geliyormuş. Bir sorun çıkarmı heryer kapalı mı ,safari turları var mı vs ? Daha önce bu tarihlerde giden var mı acaba.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 hafta
Yarbay

Arkadaş güzel yanıtlamış ama şunu ekleyeyim, günlük 20$ orada vasıfsız birine verilecek para değil.
Mısır bilimi öğrencisi vs değilse hele hele hiç verilmez.
Mısır çok modern bir yer değil bebek arabası muhtelif ören yerlerinde sizi zorlayabilir.

Dini bayram ve ramazanda Sharmin etkileneceğini sanmıyorum zira orası ayrı bir yer ve sürekli ağırlıklı hristiyan turist var.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Manyetizma
T
2 hafta
Yüzbaşı

çok bilgilendirici olmuş gitmeyi düşünen arkadaşlar için hocam. biz de eşimle birlikte nisan ayında turla birlikte tüm ekstraları alarak gitmiştik. çok keyifliydi. sizin maliyetiniz ne kadar oldu toplamda onu merak ettim


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Speedy9355
C
2 hafta
Teğmen

Geçen sene ramazanda gittim. Ramazan hiç uğramamış gibiydi. Hiç bir sorun yok içiniz rahat olsun< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @AslanDrogba
C
2 hafta
Teğmen

Tüm harcamalaarımı mastercard ile yaptım< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Speedy9355
F
2 hafta
Yüzbaşı

F
2 hafta
Yarbay

kıbrıs için girne tarafından plaj önerisi alabilir miyim eşimle beraber gideceğiz giriş ücreti biraz fazla olsun ama içeride rahat olalım rahatsız edici tiplerin olmadığı bir yer arıyorumG
2 hafta
Yüzbaşı

Yakın zamanda yunan adalarına giden var mı? Bu vize süreci nasıl işliyor her sayfada başka bilgi mevcut. Feribotlines üzerinden açık bilet almıştım. Yakın zamanda giden varsa süreç hakkındaki tecrübelerini paylaşabilir mi? Özelden veya buradan yazabilirsiniz. Teşekkürler şimdiden.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
2 hafta
Yüzbaşı

Alınan şey vergi değil, haraç. İmkanı olan herkesten adil şekilde vergi alsanız böyle abuk sabuk şeylere ihtiyaç duymayacaksınız. Saçmalıklar ülkesi.
Bu mesajda bahsedilenler: @fearless_X
S
2 hafta
Binbaşı

Herkese selamlar. Japonya seyahati yapmayı planlayan var mı? Ben Japonya aktarmalı gidiş-dönüş biletlerine baktığımda ortalama 30 bin TL fiyatıyla karşılaşıyorum. Geçenlerde "KAYAK" isimli siteden İstanbul-Osaka gidiş-dönüş biletini ağustos ayı için 15 bin TL gibi muhteşem bir fiyata buldum. Ama aralık çok kısaydı. 5 gündü. Ben Eylül ayının sonuna kadar gidebilmek için bazı zamanlarda bilet fiyatlarını kontrol ediyorum ama 15 bin TL civarına bulamadım. Takip edip de bulabilenler var mı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.