Kuduz Köpeklerin Isırdığı 4 kişi Tedavi Altına Alındı
Mahallelerde önceki gün kuduz köpeklerin ısırdığı dört kişi hastanede tedaviye alınmıştı. Hayvan hakları savunucuları ise mahallede bulunan diğer kedi ve köpeklerin toplatıldığını belirterek durumu protesto etti. Yetkililerin "13 köpeğin barınağa alındığı" yönündeki açıklamalarına karşı çıkan hayvan hakları savunucuları “Urfa’yı dolaştık bu köpekler nerede, sokaklarda köpek kalmamış” diyerek tepki gösterdi. https://www.gazeteduvar.com.tr/kedi-ve-kopekler-toplatildi-iddiasi-hayvan-haklari-savunuculari-urfaya-akin-etti-haber-1697566
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 11 Haziran 2024; 10:22:9 >
Beyler bakın bu normal değil. Bu insanlar akıl sağlığını yitirmiştir ve toplum açısından artık tehdit oluşturuyorlar. Bu hayvansever olduğunu düşünen ama aslında insan düşmanı hali...
Beyler bakın bu normal değil. Bu insanlar akıl sağlığını yitirmiştir ve toplum açısından artık tehdit oluşturuyorlar. Bu hayvansever olduğunu düşünen ama aslında insan düşmanı haline gelmiş kişiler toplanıp ıslah edilmeli ve tekrar insanlık bu kişilere öğretilmeli.
Beyler bakın bu normal değil. Bu insanlar akıl sağlığını yitirmiştir ve toplum açısından artık tehdit oluşturuyorlar. Bu hayvansever olduğunu düşünen ama aslında insan düşmanı haline gelmiş kişiler toplanıp ıslah edilmeli ve tekrar insanlık bu kişilere öğretilmeli.
Dostum bu hasta kişilerden biride kuduz görülmüş bir şehirden hayvan alıp başka yerlere taşımış. Bunlar akıl alır gibi değil ve çok ağır suçlar.
Sırf bunca yıl cazgırlök yaptıkları için insanlar sustu ama bunlar artık kabul edilemez. Bu insanarın yargılanıp hapse atılması gerekiyor. Sen nasıl kuduz çıkan bir yerden hayvan getirirsin, delirdin mi ! Hastamızın kardeşim.
Inan sinirlerim bozuluyor bu kadar akilsiz insanları gördükçe. Kuduz çok tehlikeli bir hastalık ve TEDAVISI YOK !!!
Bir kedi seni tırmalasa ve kuduz olsan. Belirti gosterdigin anda bir İNSAN olmana rağmen hastanede seni uyutuyorlar . Ve sen kuduz salgını olan bir yerden hayvan getiriyorsun.
İnanılmaz bir aptallık ve cehalet başka birsey değil.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 11 Haziran 2024; 10:20:48 >
Bence de bunların hayvan severlikle bir alakaları yok. Tek dertleri kedi köpek. Dünyada binlerce tür hayvan var. O hayvanlar için ne yapmış bu sözde hayvan severler?
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 11 Haziran 2024; 10:21:36 >
Sokak hayvanlarını bırakıp bunları toplasalar daha hayırlı olacak galiba. Tamam evet, çok mantıklı, sokak hayvanları yerine bunları itlaf edelim.
Kuduz karantinasındaki hayvanları alıp Ankara'ya getirmek nedir, sen nasıl bir sapıksın?
Cidden kafayı bozmuşlar.
Bir de hemen organizasyonu gördünüz mü? Urfa'da kuduz vakası çıkıyor, kimseden ses yok, ama köpekleri karantinaya alınca #urfadakatliamvar diye ortalık galeyana getirilmeye çalışıldı. Vay be, ne sokak köpeğiymiş arkadaş. Bu kadar mı tapıyorsunuz. Yerel halk ve muhtarın üzerine adam salmalar, gaza getirmeleri falan gördünüz mü saçma sapan? Sapık bunlar cidden. İyi orada köylüler bunları yatırıp düdüklememişler, iyi sabretmişler
Mahallelerde önceki gün kuduz köpeklerin ısırdığı dört kişi hastanede tedaviye alınmıştı. Hayvan hakları savunucuları ise mahallede bulunan diğer kedi ve köpeklerin toplatıldığını belirterek durumu protesto etti. Yetkililerin "13 köpeğin barınağa alındığı" yönündeki açıklamalarına karşı çıkan hayvan hakları savunucuları “Urfa’yı dolaştık bu köpekler nerede, sokaklarda köpek kalmamış” diyerek tepki gösterdi.
https://www.gazeteduvar.com.tr/kedi-ve-kopekler-toplatildi-iddiasi-hayvan-haklari-savunuculari-urfaya-akin-etti-haber-1697566
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 11 Haziran 2024; 10:22:9 >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >