P

Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
1526 (Bu ay: 36)
Gönderiler Hakkında
P
2 hafta
İslam'ın Akraba Evliliği İlletini Yasaklamamasi
Amca kızı dayı kızı veya oğlu gibi birbirine oldukça yakın kişilerin bana kalırsa ensest ilişki yasamaai . Bunun sonucunda bir çok hastalığın ve soy kurumasına kadar gidecek bu illet ve ahlaksız ilişkiye onay verilmesinin nedeni nedir.

İslami ortadogu coğrafyası dışında bütün dünyada sapıklık olarak addedilen ve çok düşük oranlarda görülen bu ilişki tipi ortadoguda neden bu kadar yaygındır. İslam'ın bu konuya yasak getirmemesi kaynaklı mıdır ?

Bildiğim kadarıyla Yahudilik ve hristyanlikta kesinlikle yasak olan bu ilişki tipi neden İslam'da serbest kalmıştır. Nüfusumuzun yüzde 10u sakatlık ile boğuşurken , bu ilişki tipi soya zarar verirken bizim insncimiz niçin bunu engellemesi . Neden ensesti serbest bırakıyor !

Türkiye Cumhuriyeti Devleti özürlülere yardım ettiği kadar ve belki 10 kat daha fazla şekilde bu genetik hastalıkların kaynağı olan ilişki biçimini niçin engellemiyor ve akraba evliliği denen bu ahlaksızlığın önüne geçmek için niçin hicbirsey yapılmıyor ?

Türkiye'deki evliliklerin yüzde 20si bu tarz evlilikler ve bu oran dünyada yüzde 2yi bile geçmiyor. Bu sapikligin önüne gecmedigimiz sürece hastalıklı neslimizle nasıl bu ülkeyi ayakta tutacağız. Sanki koca ülkede kız veya erkek kalmış gibi iki kardeşin çocuğunu evlendirecek seviyede bir toplumdan nasıl bir ahlak bekleyeceğiz !

Akraba evliliği ile mutlaka mücadele edilmeli ve bu iliskinin ahlaksızlık olduğu algisi yerleştirilmelidir. İki kardeşin çocuğu evlenemez ve evlenmemelidir !
P
3 hafta
Hükümete Yeni Operasyon Çekiliyor.
1 -AA muhabiri kendini yakmak pahasına 2 bakana apaçık garip bir uslupla suçlayıcı sorular soruyor. (İşten atıldı.)
2 - Urfa'da bir Cumhuriyet başsavcısı kendisini yakmak pahasına youtube üzerinden yine çok iğneleyici bir söylev eşliğinde hükümeti ve covid politikalarını eleştiriyor.(Görevden alındı.)
3 - Sedat Peker Youtube üzerinden devletin ve hükümetin kirli çamaşırlarını bir bir döküyor.
4 - Hükümetin Venezuella'dan ithal ettiği peynirler üzerinden kokain kaçakçılığına aracılık ettiği iddiaları ortaya atılıyor.


Devlet içerisinde ciddi bir hesaplaşma var. Umarım bu operasyonu yürütenlerin fetö ile alakası yoktur.

Çok acayip günler geliyor. Fakat devlet gittikçe kaosa sürükleniyor bu kesin. Bu sürecin sonu erken seçime kadar gidebilir.
P
4 hafta
Arapların Katlettiği Türk Askerleri
Türklerin bu biçimde hiç durmadan öldürülmeleri korkunçtur. Sonlara doğru saldırdığınız vakit, onları param parça olarak her yanda buluyorsunuz ve birçoğunun hâlâ canlı olduklarını görüyorsunuz. Daha önce onların yüzlercesini halletmiş olduğunuzu ve yapabilirseniz yüzlercesini daha halletmek zorunda olduğunuzu anlıyorsunuz.”24

Arap aşiretlerine mensup kişilerden oluşan muhafızlarıyla hareket ederek, “çılgınlar gibi süreriz ve Bedevilerimizle birlikte, habersiz Türklerin Üzerlerine çullanır, onları yığınlar halinde tahrip ederiz … tüm hareket çok kanlı ve çirkindir. Hazırlığı ve geziyi severim, ama fiziki olarak çarpışmaktan tiksinirim… “, diyordu 26.

Araplara ilişkin kendi emellerinin yenildiğini görüyordu. Onun anlattığına göre, Şam’da, Şükri el-Eyyübi ve kent konseyi (belediye), Arapların Kralını ilân ediyor ve “Cemal’le Mustafa Kemal ayrılır ayrılmaz…. ” Arap bayrağını direğe çekiyorlardı2
https://www.ttk.gov.tr/belgelerle-tarih/lawrence-hasimi-araplarini-osmanli-imparatorluguna-karsi-ayaklanmalari-icin-nasil-aldatti-ingiliz-gizli-belgelerine-gore/

Filistin bayrağı, ilk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916 yılında Osmanlı Devletine karşı başlatılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı.[1] 
< Resime gitmek için tıklayın >
Şimdi sokaklarda bu pacavrayi sallamaya devam edin ve bizde ne kadar soysuz olduğunuzu görelim !

Bir yandan İtilaf kuvvetleriyle, 1916 yılından itibaren de Arap isyancılarla savaşmak zorunda kalan Osmanlı Devleti, 1918 yılında imzaladığı Mondros Mütarekesi ile bölgeden çekilmiş, İngilizlerin Şerif Hüseyin'e vadettikleri toprakların büyük bölümünü vermeyerek, 1917 Balfour Deklerasyonu ile Filistin'de bir Yahudi yurdunun oluşturulacağının açıklamasıyla bölgede bugüne değin uzanan büyük sorunlar ortaya çıkmıştır.

İsrail askerimize yapılan serefsizligin İngilizlere yaltaklanip Türklere saldıran Arapların yaptıklarının bedeli olarak o bölgede kurulmuştur.

İsrail i Yahudiler değil İHANET sonucu Araplar kurmuştur !
P
geçen ay
Arapların Alık turisti “Türk kanı dökme” gösterisi ile eğlendirmesi !
Gazetelerde belki okumuşsunuzdur: Ürdünlü turizm şirketlerinin aklına turistleri eğlendirmek için parlak mı parlak bir fikir gelmiş, çölde film platosunu andıran bir mekân yapmışlar ve Birinci Dünya Savaşı sırasında Arap dünyasını bize karşı ayaklandıran Thomas Edward Lawrence’in ve Mekke Emîri Şerif Hüseyin’e bağlı isyancı birliklerin askerlerimize pusu kurup onbinlerce Mehmetçik’i şehid etmeleri tiyatro gibi gösteriliyormuş!

1917’den itibaren Arap Yarımadası’nın, Filistin’in ve Suriye’nin elimizden çıkması ile neticelenen Şerif Hüseyin ile oğullarının öncülük ettiği isyan da aslında Lawrence’in eseridir…

Türkiye’de son senelerde ortaya garip bir iddia atıldı ve kıt’a Arabistanı’na hissettiğimiz hayranlık gittikçe arttığı için etrafı “Arap İsyanı diye bir şey yaşanmadı, Şerif Hüseyin’in ayaklanmasını bütün Araplar’a mâletmek yanlıştır, ‘isyan’ denen hadise ufak bir grubun başkaldırısıdır” gibisinden zırvalar kapladı… Üstelik bir müddet öncesine kadar Arap isyanının aleyhinde söylemediklerini bırakmayanlardan bazıları da modaya uyup “Tamam, isyan var ama aslında yok, Şerif’in adamları bize karşı başkaldırdılar fakat böyle yapmadılar” diye saçmalamaya başladılar…

Arap İsyanı’nın ufak bir grubun eseri olduğunu iddia edenler bu tuhaf iddiaları ile devrin Türkiyesi’ni kendini korumaktan âciz, birkaç çapulcunun başkaldırısını bile bastıramayacak derecede çaresiz ve beceriksiz bir seviyeye indirdiklerinin farkında bile değildirler!!


Alık turisti “Türk kanı dökme” gösterisi ile eğlendirmek (haberturk.com) - Murat Bardakçı
P
geçen ay
Her Savaşta Arkasına Bakmadan Kaçan Araplar O Toprağı Hakediyor mu ?
Sorum bu 6 savaş boyunca. Yuzmilyonlarca Arabi barındıran yuzbinlerce asker pekcok devlet aynı anda saldirmalarina karşın. Minicik bir İsrail in önünden arkasına dahi bakmadan kaçarak topraklarını terkeden Araplar oraları Hakediyor mu ?


Biz Kurtuluş savasinda kacsaydik kim bize İzmir i Edirneyi Balıkesir i Kars i Trabzonu kısacası bu güzelim ülkeyi bırakırdı ?

Toprak namustur fakat bu namusu savunmayip defalarca kez kaçanlar bu toprağı hakeden insanlar mı oluyor ?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1_G%C3%BCn_Sava%C5%9F%C4%B1

5 tane Arap devleti 6 günde yeniliyor. Böyle birsey olabilir mi ?
P
2 ay
Ursula von der Leyen: Kadın Olduğum İçin Ayakta Bıraktılar ...
Avrupa Komisyonu'nun ilk kadın başkanı Ursula von der Leyen Pazartesi günü Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada Türkiye ziyareti sırasında yaşanan "sandalye gafına" de değindi, kadın olmasaydı böyle bir olay yaşanmayacağını söyledi.

Bu olay, kadın olduğum için yaşandı. Eğer takım elbise giyiyor ve kravat takıyor olsaydım yaşanacak mıydı? 

: D
https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-56900922
P
2 ay
15 Yıl İşe Gitmeyen Memur 538 Bin Euro Maaş Aldı
Kamudaki göz yaşartıcı çalışkanlık örneklerinden biri daha. Verimsizlik ve yönetilemezlik o kadar büyük boyuttaki hastaneye girip doktor numarası yaparak 15 20 yıl çalışanların yanında işe gitmeyip tıkır tıkır maaşlarını alan memurlarda farkedilmiyor. Çünkü adamın gelmesi veya gelmemesi bir fark yatratmıyor muhtemelen çoğu memur 1 kişilik iş için torpiller 10 kişi çalıştırıldığından durum bu.

Bizdede yakın dönemde Ankara Büyükşehir Belediye'sinde Melih Gökçek dönemi bankamatik memurlar veya 12 bin lira maaş alan çaycılar oldukça konuşulmuştu...

İtalya'da hastanede görevli memur '15 yıl işe gitmedi, bu sürede 538 bin euro maaş aldı' - BBC News Türkçe
P
2 ay
Hintli Teknoloji Milyarderi: Başarımın Eğitimle Hiçbir Alakası Yok !
Sridhar, Hindistan'da ve ABD'de işini kurmadan önce çok iyi okullarda eğitim görmüş fakat bugün eğitim sistemine yönelik sert eleştirileri var.

Hindistan'da Madras'daki Teknoloji Enstitüsü'nü bitirip ardından ABD'deki Princeton Üniversitesi'nde master ve doktorasını yapan Sridhar, başarısının bu eğitimle hiçbir alakası olmadığını düşünüyor.

Okullarda bağlamından koparılmış teorilerin, henüz günlük hayatı yeterince çözememiş öğrencilere dayatıldığını söylüyor.

Bu konudaki tutkulu görüşleri onu Zoho okullarını açmaya yöneltmiş. Buralarda geleneksel eğitim ve öğretim yöntemleri kullanılmıyor.

Bu okullardan ikisi Tamil Nadu eyaletinde ve Sridhar, Tenkasi bölgesindekini sık sık ziyaret ediyor.

Zoho okulları yazılım teknolojisi, idarecilik, tasarım, yaratıcı yazarlık gibi konularda iki yıllık yoğunlaştırılmış programlar yürütüyor.
Hindistan'da yetişip ardından Silikon vadisinde büyük bir tekonoji şirketi kuran Sridhar'a göre eğitim hayattan ve bağlamından kopartılmış ve sündükçe sünen ve bittiğinde size bilgi değil saçmasapan bir damga yapıştırmak dışında bir halta yaramayan bir süreç. Adam bir noktadan sonra geleneksel okullara bırakarak kendi okullarını kuruyor ve bizde, dünyada gittikçe yayılan aşırı sünmüş , uzamış ve lakayt hale gelen. İnsanları çürüten aşırı eğitim yerine 2 yıllık yoğun programları tercih etmiş. Ayrıca doğrudan verilen eğitim şirketin ihtiyaçlarına yönelik hayattan kopmamış insanların yatmadığı gerçekten çalıştığı mekanlar !

Artık üniversitedeki zerzevatların öğretim görevlisi bilgi öğretmek için değil sadece bilgi öğrenmenize yardım etmek için ordadır diye zırvalayarak zaten iyice kolay - lakayt hale gelmiş aşırı sünmüş mesleklerinde son sorumululklarınıda sırtlarından atarak orada alalede çalıştıkları boş mekanlar haline gelemden. Eğitimi yeniden yorumlamak zorundayız.

Ücretsiz eğitimden tutun, öğretim görevlilieri arasındaki rekabete kadar, eğitimin aşırı derece uzayıp içinin boşaltılmasına karşı kısa ve yoğrun gençleri çürütmeden iş hayatına sokacak şekilde proglamlamayı düşünmeliyiz. Size verdikleri şeyin eğitim olmadığını hayattan kopuk olduğunu ve oradaki görevlilerin inanılmaz verimszi gençliğin inanılmaz verimsiz olduğunu hepimizi biliyoruz. Bu eğitim sistemi kökten bir biçimde sarsılarak yeniden düzenlenmeli ve orada yatan öğretim görevlisi ve öğrencilerin hepsinin rahatınız bozmalıyız ki insan gibi yaşayalım !!!

Sridhar Vembu: İşlerini Hindistan'da ücra bir köyden yöneten Silikon Vadisi milyarderi - BBC News Türkçe
P
2 ay
Türkiye'de Kripto Para Sektörü Doğmadan Öldürüldü !
Yine iş imkanlarini ticareti kısıtlayan bir karar

Küçük girisimcinin can damarlarindan biri daha kesilmiş oldu

Yurtdışı ile yurtiçi arasinda bürokrasi ve masraflarla bogusmadan üreten adamın ticareti engellendi

Olayın verimlilik , inavasyon , teknoloji tarafına girmiyorum bile

İnsanlara deniyor ki git birilerinin ayaklarını yalayarak bu üniversitede profesör ol

İmam ol memur ol

Asalak seçme sınavı ,(kpss) kuyruklarina gir

Üretme , üreten adamın sırtından geçinen kesimden ol

Blockchain ciddi derecede verimlilik sağlayan , ciddi derecede rekabet gücü sağlayan , tarafsız bir ağı aynı kosullarda bürokrasi olmadan isteyene self servis bir biçimde sunması ile

Dünyanın her yerinde üreten adamın çok rahat bir bicimde is yapmasını ticaret yapmasının önünü açan bir teknoloji

Pat diye yasakladı. Ülkede yüzde 30 işsizlik var. Kamu kurumları kapasitesinin çok üstünde memur besliyor

Aferin diyor başkada bir halt demiyorum !!!

Doğma olasiligi olan yeni bir sektörü doğmadan beşiğinde katlettik dün ...

Birde doların hegemonyasını tepki koyuyorduk sözde !!?

Birde şunu söyleyeyim .

Bu yasalar yüzünden kayıtdışı çalışmayan adamın rekabet şansı bitiriliyor

Sonra neden kayıtdışı nefen vergi vermiyorsun deniyor

Adama o imkanı sunuyor musun bu abuk sabuk yasalarla !

Birde olayın vergi boyutu konuşuluyor

Şu dünyada Bitcoin'den daha kolay vergi alabileceğin başka bir varlık var mi

Bütün transactionlar , bütün işlemler blokchain üzerinde herkese açık bir biçimde kayıtlı duruyor

İstediğin gibi işlemleri kayıt içine alıp çok rahat verginide alırsın

Fakat amaç üzüm yemek değil bagciyi dovmek

Privacy projeler neden yükselecek söyleyeyim işte böyle aptalca kararlar yüzünden yükselecek

Birinin köşe yazısı değil , benim yazım...
P
2 ay
Efe Aydal : Mansur Yavaş Aday Olursa Oy Veririm Olmazsa Oy Kullanmam
Şu ülkede adam akıllı yorum yapan çok az kişiden biri . Yorumunun altına imzamı atarım.

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.