P

Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
4299 (Bu ay: 63)
Gönderiler Hakkında
P
2 gün
Devlet Bahçeli : Mülteci Geri Kabul Anlaşması Sonlandırılmalıdır
Devlet Bahçeli'den Erdoğan'ı kızdıracak 'sığınmacı' yorumu:

🎙️Demografik istikbalimizi zedeleyecek tehlikeli akımlara karşıyız. Nüfus dengemizi, milli yapımızı, bu coğrafyadaki varlığımızı melezleştirecek insan akınlarının sonuna kadar karşısındayız.

Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüşleri kademe kademe sağlanmalı, düzensiz göçün beli kırılmalı Geri Kabul Anlaşması sonlandırılmalıdır.
https://x.com/Haberinizcomtr/status/1800441665435386124


Türkiye'ye 21. Yyda dayatılmış ve kabul ettirilmiş bir kapitülasyondur olan bu anlaşma ile Türkiye Avrupa'nın mülteci çöplüğü olmayı kabul etti. Hayret fakat sonunda MHP bu gerceğe uyanmış anlaşma imzalandıktan neredeyse 10 yıl sonra.
P
2 gün
Urfa\u0027da Kuduz Çıkması Nedeniyle Köpeklerin Toplanmasına Hayvanseverler Tepki Gosterdi
Kuduz Köpeklerin Isırdığı 4 kişi Tedavi Altına Alındı

Mahallelerde önceki gün kuduz köpeklerin ısırdığı dört kişi hastanede tedaviye alınmıştı. Hayvan hakları savunucuları ise mahallede bulunan diğer kedi ve köpeklerin toplatıldığını belirterek durumu protesto etti. Yetkililerin "13 köpeğin barınağa alındığı" yönündeki açıklamalarına karşı çıkan hayvan hakları savunucuları “Urfa’yı dolaştık bu köpekler nerede, sokaklarda köpek kalmamış” diyerek tepki gösterdi.
https://www.gazeteduvar.com.tr/kedi-ve-kopekler-toplatildi-iddiasi-hayvan-haklari-savunuculari-urfaya-akin-etti-haber-1697566
P
2 hafta
Edirne\u0027den Avrupa\u0027ya Kaçmaya Çalışan Sığınmacılar Yakalanarak Türkiye\u0027ye Geri Getirildi
P
2 hafta
2023 Yılında Türkiye\u0027de Kuduz Riskli Temas Sayısı 2 Katına Yakın Oranda Artarak 437 bine Ulaştı
- Sağlık Bakanlığı verilerine göre, evcil hayvanlar da dahil olmak üzere 2018-2022 yılları arasında kuduz riskli temas sayısı ortalama 267 bin iken, 2023 yılında bu sayı iki katına yakın artarak 438 bine ulaşmıştır. Bu tablonun insan hayatı ve sağlığı açısından ürkütücü boyutlarda olduğu aşikârdır.

- Dünya Sağlık Örgütü tarafından ülkemiz kuduz riski açısından yüksek risk kategorisinde tanımlanmaktadır. Birçok ülke, ülkemize gelecek vatandaşlarına kuduz riskine ve başıboş köpeklerden kaynaklı tehlikelere karşı seyahat uyarısı yapmaktadır.

- İçişleri Bakanlığı verilerine göre son 5 yılda hayvana çarpma ile gerçekleşen 3 bin 534 trafik kazasında, 55 ölüm ve 5 bin 147 yaralanma vakası kayıtlara geçmiştir.

- Başıboş köpek sayısının, 4 milyona yakın olduğu tahmin edilmektedir. Yıl içinde 1-2 defa doğum yapabilmeleri, her seferinde ortalama 6-8 yavru doğurmaları ve sürekli yer değiştirmeleri sebebiyle yerel yönetimlerce sağlıklı kayıt tutulamamakta ve net sayı belirlenememektedir.


- Bilimsel verilere göre, başıboş köpeklerin çoğalmalarının kontrol altına alınabilmesi, bir sene içinde toplam sayının %70’inin kısırlaştırılması ile mümkündür. Ancak son 5 yılda ortalama 260 bin, bir yılda en fazla 350 bin köpek kısırlaştırılabilmiştir.


https://x.com/Darkwebhaber/status/1795064521918177299
P
2 hafta
Almanya\u0027da Düğün Konvoyunun Önü Polislerce Kesildi. Araç ve Ehliyetlere El Konuldu
İşte bizim toplumumuzun bir başka yabanilik örneği. Sokağın ortasında düğün yapıp çaldıkları o rezxil müziklerle milletin kafasını şişirmek veya sokağın ortasında kornaya basa basa tur atmak.

İşte nasıl ki sokak hayvanı kjrizine yol açanlar sokaklara yiyecek dökenlerse bunlarda onların farklı bir versiyonu.

Çevresindeki insanları rahatsız etmemesi gerektiğini bile kavrayamamış insanlar Avrupa'da bir kültür çatışmasına yol açıyorlar.

AB ile uyum süreci kapsamın Türkiye'de de sokak düğünleri yasaklanmıştı fakat AB süreci tıkandıktan sonra sokakğın ortasında ses sistemleri ile akşamlara kadar insanların rahatsız edilmesinin önü tekrar açıldı.

Şimdi size soruyorum bizim gibi karşısındaki insanı hiç umursamayan sokağa yiyecek boşaltan - hayvan üreten , kaldırıma park eden, sokağın ortasında ses sistemleri kurup anıran veya konvoy yapıp kornalarla insanları rahatsız eden uygarlıktan nasibini almamış bir halk neden AB'ye girsin gerçektende bunu hakediyor muyuz ?


https://x.com/aykiricomtr/status/1795119847694594424
P
2 hafta
Eski Milletvekili Çocuk Parkının Ortasında Köpek Besliyor
Bilinçsiz herifin çocuk parkının ortasında köpek beslemesene mi yanayım orada görülen yavru köpeklerden beslediği köpeklerin kısırlaştırılmamamış olmasına mı yanayım neye yanayım bilmiyorum. Bu köpekler büyük tuvaletini nereye yapacak ? Pislik ve parazitler kimleri hasta edecek ?

Herif milletvekili olmuş ama çocuk parkının ortasında ksıırlaştırılmamaış köpekleri besleyerek sürüleştiriyor işte cehaletin tanımı bu arkadaşlar. Bunlar hayvansevcer değil bunlar eğitilmesi gereken cahil ve uygarlıktan nasibini almamış kişiler. Uygar olmak kıyafetine dikkat etmekle olmaz zihniyetine, bilincine dikkat etmekle olur ! Nerede nasıl davranacağını bilmektir, bulunduğu topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olmaktır.


https://x.com/RehaCamuroglu/status/1794667083340673523
Not: Arkadaşlar 1000 defa dedim 1001. defa da diyorum bu sokak hayvanı krizinin nedeni bu tarz bilinçsizce, çevresini umursamadan sokaklara yiyecek döken insanlardır. Adam utanmadan çocukların oynaması gereken parkta köpek sürüsü yetiştiriyor. Bu hayvanları beslemek istiyorsanız evinize alacaksınız, kısırlaştıracaksınız, eğiticekseniz ve temizleyeceksiniz hiçkimsenin kamu alanında hayvan sürüsü besleyip ardından evine gitme hakkı yok ya tam bakacaksınız yada hiç bakmayacaksınız.

Bu köpekler yarın gece vakti bir çocuğu veya bir kuryeyi ısırdığında bir kazaya yol açtığında bu herif hiçbir ceza almayacağını bildiği için yaptığı bu sorumsuzca işi birde gözümüze sokuyor.
P
3 hafta
Sokak Hayvanı Kavramının Ortadan Kalkması Gerekliliği
Arkadaslar sokak hayvanı diye birşey olmaz. Nasıl ki sokak insanı diye birşey bir insan için berbat bir durumsa sokak hayvanı da öyledir.

Köpek ve kedi evcil hayvandır ve yeri evdir. Sokakta yasamaları diye birşey doğru değildir. Bunun kışı var, trafiği var, hastalığı var var oğlu var.

Bizim algısal olarak evrim geçirmemiz gerekiyor şu an hala maymun seviyesindeydiz bu konuda nitekim bu hayvanlar birileri tarafından alınıp bunu da üzülerek söylüyorum fakat oyuncak olarak kullanılacaklar varolmaz nedenleri de sözde hayvansever kişilerin oyuncağı olmaktır. Oyuncağına iyi bakıyorsa gerisi bizi ilgilendirmez ancak sokak insanların yasadığı bir alandır ve burada hiçbir hayvan beslenmemelidir.

Kuşlar Tabiki yasayabilir ancak orneğin kuşa yiyecek dökmek bile oranın ve cevredeki binaların kuş pisliği içinde kalmasına yol açar. Dolayısıyla bırakın hayvanlar kendisi yasasın evinize almadıkça dışarıdaki hayvanlara karışmayın. Kedi ve köpek ise olması gerektiği gibi evlerde yasayan hayvanlara dönüşmelidir nitekim sokakta kalmaları onlara iyilik etmek değildir.

Bu konuda bu toplumun artık evrimini tamamlaması gerekiyor.

Not : Asla bir hayvanı yanıma oyuncak olarak almam. Bu hayvanlar bir amaç için beslenmelidir bizim sosyal sıkıntılarımızı dermanı gibi görülmemelidir. Polis köpeği olur, fare için alınır, çoban köpeği olr vb vb ancak bir apartman dairesinde hayvan barındırma bence yanlış bir iştir. Ancak orası kişinin özel alanı oldugu için bizi ilgilendirmez fakat bu tutumunu bu şahıslar sokağa tasıyamaz burada onlara sert biçimde dur denilmelidir.
P
3 hafta
....
.....
P
3 hafta
CHP - DEM ve İyip Uyutma Önerisine Karşı Çıkarken Gelecek Partisi Tarafsız Kaldı
Yıllardır insanlar köpek saldırısından ölüyor, onca trafik kazası yasandı, bazı semtlerde gece dışarı çıkılamıyor, kuryeler buyuk sorunlar yaşıyor. Hjyen ve temizlik sorunları yasanıyor. Bu ülke 21 yyda hala kuduz endemik bölgesi her yıl binlerce kuduz aşısı vuruluyor.

Buna rağmen halkın yasadığı acıyı ve sıkıntıyı görmezden gelen partiler halktan kopmuşlardır. Ben artık çözümszlğe çözüm deyip 20 yılda hayvan sayısını 10 milyonun üzerine çıkaran, pratikte uygulanamaz akıldışı yasalar ile topluma zarar verip ardından zarar görenlere kulağını tıkayan bu partilere yanıt verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Biz hayvan sürüleri ile yasamak zorunda değiliz. Halkın can güvenliği birilerinin duygusal masturbasyonuna kurban edilemez. Bu halkın çektiği sıkıntıyı göz ardı eden partilerin gerekli yanıtı görmesi gerek fe bizde artık tepki göstermeliyiz!

O kadar çok hayvan seviyorlarsa sokaklara yiyecek boşaltıp ardından sitelerdeki evlerine dönmezler alıp İNSAN gibi SORUMLULUĞUNU üstlenerek bu hayvanlara bakarlar. Sorumluluğunu akmadıgı hayvanı topluma bela etmek hiç kimsenin hakkı değildir.


https://www.bbc.com/turkce/articles/cxeelpznnd2o
P
3 hafta
Yeni Hayvan Yasası Çıkıyor : 30 Gün Sahiplenilmeyen Köpekler Uyutulacak
İngiltere sistemi örnek alınmış. İlk defa insanları hayvan sürüleri ile şehrin ortasında yasamaya zorlamayan uygar bir hayvan yasamız olacak.

Umalım ki ölümlü olaylar, sakatlanmalar ve kazalar artık son bulur. Toplum çok acı çekti.


https://www.bbc.com/turkce/articles/cnkkyege15zo
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.