P

Yarbay
27 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
2599 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
P
11 sa. önce
AKP'nin Seçilmesi Halinde NATO dahil Bütün Batı İttifakindan Atılacak Olmamız
Şu an Türkiye'ye katlanmalarinin en büyük nedenlerinden biri seçimin sonucunu görmek istemeleri .

Birkez daha Akp aecilirse
Türkiye bir şekilde Nato'dan atılacaktır.
Avrupa Birliği ticareti azaltacak Çin'den ayrılan sermaye aynısının laciverdi olan Türkiye'ye gelmeyecektir.

Ticaret azaldıkça hızla fakirlesecegiz.

Bizi Rusya'nın yanına firlattiklarinda doğalgaz ve petrolünün olmadigi için üretip satıp ticaret yaparak kazandığımız için bunun bedelini çok acı hissedeceğimiz inanılmaz bir fakirlik gelecek.

Demokrasi bati ilişkiler kopunca resmen son bulacak. Zaten iktidar uzun süredir hiçbirimizi adam yerine koyup yediği haltlari açıklama zahmetine girmiyordu ve bu iş tamamen bitecek.

Komşularımız özellikle Yunanistan silahlandirilacak , etrafimiz kusatilacak ve Türkiye boğulacak.

Türkiye Çin ve Rusya ile birliğe sürüklenecek buda 100 yıllık Nato ve Batı ilişkilerinin kopması bu dünya ile olan baglatin kesilmesinin yıkımı ile sonuçlanacak. Bütün yatırımlar bir anda hiç olacak.

Ülke devasa mülteci akını etkisi ile geri kalmış dinci bir ortadogu memleketine dönüşecek.

Avrupa Birliği gibi hiçbir konuda anlaşamayan bir topluluğu manipüle edemeyip karşımızda birleştirmek, İsrail'i Araplar uğruna satıp onun sonucu olarak Amerika'daki bütün etkimizi özellikle Cumhuriyetçileri kaybederek iki hakim partiyi kendimize düşman etmemiz, selefi cihadcilari destekleyip Ortadoğu'daki Arap iktidarlarını kendimize karşı birleştirmemiz ve en sonunda mezhepçi politika nedeniyle başta İran olmak üzere Şiilerin öfkesini üstümüze cekmemiz.

İşin en kötü yanı ise Dışişlerindeki liyakatli kadroyu harcayıp İngilizce dahi bilmeyen abidik gubudik adamları diplomasının disislerinin kilit konumlarına getirip bu dış ilişkiler faciası tabloyu ,hepsini birden basarmamuz sonucu Türkiye'nin geleceği Erdoğan'ın seçilmesi ile beraber yokolacagi noktaya kadar evrildi.


Önümüzde bir elimizde Türkiye'nin geleceği öbürü de ise Erdoğan'ın şahsı olacak. Seçiminiz 7 ceddinizin aç ve hiçbir hakkı olmayan Ortadoğulu mu yoksa Atatürk'ün izinden kör topalda olsa gitmeye çalışan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı mi olacaginizi belirleyecek.

Sözün özü : Choose Wisely...
P
17 sa. önce
Ümit Özdağ VS Muhalifler + İktidar - Babala Tv
P
geçen hafta
Yeni Gelecek Hukumetin 3 tane Kritik Görevi Olacak
Hukumet TOGG adı verilen ilk yerli otomobil girişimine imza attı. Bu işi sonuca erdirmek ve basarıya ulaştırmak konusunda yeni hükmet mutlaka elini tasın altına koymalı.

Akkuyu Nukleer Santralı belli bir aşamaya gelindi yeni hükümet mutlaka bu santrali tam anlamıyla bitirmeli. İyi veya kötü fakat Turkiye in enerji bağımsızlığı açısından ülkemizde Toryum kullanan bu santralin varlığı kırılganlığımızı azaltacaktır. ( İkinci santral ise Ruslar yerine Japonlara yaptırılmalı.)

Suriye'nin Kuzeyine yuvalanan PYD bölgede etnik temizlik yapıp Arapları Turkiye ye surmeye calışıyor. Mutlaka bu engellenmeli Türkiye PYD'yi yokedip 30 km genişliğinde bir alan oluşturarak 1 milyon mülteciye bu bölgeye yerleştirerek ulkemizdeki mülteci sorununa bir nebze çözüm olmalı.
P
geçen hafta
Ekonomi Üzerine Bir Deneme ( Bilimi İthal Etmekten Çok Uygulamanın, Uyarlayabilmenin Önemi)
Arkadaşlar şimdiye kadar faizlerin hep piyasa şartlarına göre belirlenmesi gerektiğini söyledim.

Enflasyon ile faizi enflasyon seviyesinin üstünde tutarakda mücadele edilebilir dedik.

Fakat Türkiye gibi iki paralı ( Dolar ve TL) ülkelerde enflasyon ile faiz silahını kullanmanın etkileri Batı'nın gelişmiş ülkeleri ile benzer sonuçlar vermeyebilir bunun nedeni ise güvendiğim bazı ekonomistler göre şöyle aciklaniyor.

Normalde bir ülke faizleri yükselterek parasının değerini arttırır ve bu parayı harcamak yerine vatandaşın tasarrufa yoneltmesini sağlar. Bu sayede harcamaya dönüşmeyen para tüketimi azaltır , tüketim azalınca fiyat artış hızları düşer ve enflasyon kontrol altına alınır .

Evet Türkiye olarak bizde faiz arttirirsak TL'nin değeri artacak ve tasarrufa kayış olacaktır.

Ama Türkiye'de tedavülde olan tek para birimi TL midir ? Biz enflasyonla mücadele amaçlı TL'yi para politikamızla kontrol ediyoruz fakat daha önce ne demiştim ? Türkiye iki para birimi kullanan bir ülkedir.

Faiz artıp TL değerlendigi zaman ikinci para birimimiz olan dolarda ne olur peki ? Faizler arttığı için , TL mevduat cazip hale geldiği için . İçerde yerliler dışarda ise serbest sermaye hareketlerinden dolayı yabancı hızla Türkiye'de döviz bozarak yine TL varlıklar akacaktır .

Buda bizi evet ülkenin bir para birimi değerlendikce insanların tasarrufa yönelmesini fakat ülkenin diğer para birimi olan doların tam tersine hızla değer kaybederek ülkedeki ithal mal talebinin - tüketiminin patlamasına buda cari açığa ve bir sonraki büyük kriz için temele yol açacaktır .

Yani bizim talihsizligimiz ülkede iki para olması ve birini degerlendirdikce diğerinin ucuzlayarak bütün planlarımızı mahvetmesidir.

Peki bununla nasıl mücadele edilecektir .

1 - Ya TL'yi değerlendirmeden ve ayrıca enflasyonu azdirmadan uçurumun üstünde çok ince bir ipin üzerinde
yürüyerek iç üretimin artması bu sayede dış satım ( ihracat) oranı artarken iç piyasada besler ve dış alımi ( ithalat) karşılar hale gelerek enflasyonu üretim artışı ve cari açığı bitirerek temelli ortadan kaldırmaktir.

Bu çok zor bir süreçtir ve bir bir plan için çok iyi bir durumda iç siyaset , çok iyi durumda dış ilişkiler çok iyi bir durumda merkez Bankası rezervleri ve bütçe yapısı gerekli kısacası bu zor sürece son derece hazır biçimde girmek gerekir.

İkinci olarak ise faiz arttirirsa bile merkez bankası aracılığı ile piyasadan çok yoğun biçimde döviz çekilerek dovizinde TL gibi baskılanması ve değerli tutulması gerektiğine inanıyorum.

Türkiye'nin iki paralı , iki para birimi kullanan bir ekonomi olduğunu unutmadan ekonomi politikasi uygulamazsak kitapta öğrendiklerimizi reelde neden ise yaramadığını anlayamayabiliriz.

Sözün Özü : Dünyada bilimsel yöntem sonucu pek çok doğru üretilmiştir. Fakat Türk Bilim İnsanları Şunu Asla unutmamalıdır ki Batı'nın veya Doğu'nun bilimi o ülkelerin labarotuvar şartlarında bu doğruyu verir.

Nitekim bu bilgileri olduğu gibi ithal edip yorumlamayı - uyarlamayi, sorgulamayi denemezsek burada deney koşulları değiştiği için doğru bilgi ile çok yanlış çıktılar elde edebiliriz.
P
2 hafta
ORC Seçim Anketi AKP - MHP - HDP Eridi CHP - İYİP Oylarını Arttırdı
P
2 hafta
Ukrayna Rus İlerleyişini Durdurdu, Karsı Saldırı Yakın
Batıdan gelen yogun agır silah destegi Rusların iyice canını yakıyora benziyor. Edinilen bilgilere gore Ukrayna In dogusunda Rus ilerleyişi durdu, 15 000den fazia Rus askeri öldü ve Rusya'nın kaynakları hızla tukeniyor.

Batı ise Ukrayna ordusunu son derece teknolojik ve pahalı silahlar ile donatmaya devam ediyor.

Savas içinde gecen hergun Rusya'nın dezavantajı buyuyor yakında Ukrayna In gerekli kaynakları topladıgında buyuk bir karsı saldırıda bulunacağı konusuluyor.


https://www.bbc.com/turkce/articles/crg327qq4j3o


https://www.bbc.com/turkce/articles/ce9jvl56g4lo
P
3 hafta
İngiltere Mültecileri Ruanda'nin Ardından Türkiye'ye Yollamak İstiyor
Çöp aldık tonlarca.
Asbestli gemi aldık .
Şimdide mülteci ithal edeceğiz.

Bu ülke tarihinde bu kadar yer paspasi olmus mudur ?https://www.thetimes.co.uk/article/liz-truss-to-ask-turkey-to-join-rwanda-deportation-plan-h9j7m5mgn
P
3 hafta
Bu Hainliğin Hesabını Sandıkta Sorun!
P
geçen ay
Erdoğan Dönemi Dıs İlişkiler Artık "Tek Gecelik İlişki" Türündedir
Türkiye bu dönemde o kadar ağır bir itibar kaybına uğradı ki bu saniyeden sonra hiçbir ülkenin Türkiye'ye saygıdeğer bir ülke olarak görmediği sadece çıkarlar uyusunca anlık anlaşmalar yapılacak fakat hiçbir ittifak, uzun sureli stratejik ortaklık veya herhangi ciddi bir ilişki kurmak istemediği bir konumdayız.

Asıl menfaatler ise ancak bu uzun sureli ilişkilerden elde edilebilir, zaten artık sokağa çıktığınızda bir vatandaş olarak siz bile ne kadar değersiz oldugunuzu, kimliğinizin bir pacavra gibi 3. Dunya ulkelerinden gelecek guruhlara dağıtıldıgını, aldığınız maasın maas olmadığımı ve erdoganın iktidarı için multecilerle beraber calısacak koleler olarak goruldugunuzu farkediyorsunuzdur.

Turkiye guvenilir bir ortak değil kopruden gecene kadar dayı denilen, katlanılan cuzzamlı bir devlete donusmustur...
P
2 ay
Dini bir Dogma Yüzünden 80 milyon İnsan Nasıl Fakirleşti...
https://www.youtube.com/watch?v=uGi73780rL4&feature=youtu.be
Sadece 7 dk'da geldiğimiz nokta özetlenmiş...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.