A

Yarbay
06 Temmuz 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
62 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
A
7 ay
Maks. 4000 TL Kasa Tavsiyesi
Merhabalar,

Yakın zamanda karantinanın tekrar başlayacağını düşünerek bir oyun kasası toplamak istiyorum.
Halihazırda Macbook Pro 2019 ve 27" monitörüm bulunuyor.

Sadece oyun oynamak için bir kasa önerisi istiyorum.
Oynayacağım oyunlar;
Euro Truck Simulator 2
CS Go
Gta V
A
3 yıl
Mazot Pompası Yakıt Kaçırıyor 1.3 CDTI
1.3 CDTI Corsa aracımda bugün mazot pompası çevresinde yakıt kaçağı gördüm. Çalışırken ve ilk çalışma esnasında sızdırma yapmıyor ancak pompanın çevresi katranımsı bir seviyeye gelmiş. Araç 4 yaşında ve henüz 100 binde. Daha önce başına gelen çözüme ulaşan var mıdır?
Ayrıca bu şekilde kullanımın bir zararı olur mu?
A
3 yıl
Yokuşta Yarım Debriyaj ile Beklerken Motor Neden Stop Etmez?
Malumunuz yarım debriyaj yaparak düz yolda azar azar ilerlemek mümkün. Yokuş yukarı beklerken yarım debriyaj yapıldığında araba hareketsiz kalıyor(eğer 200+ tork yoksa) ve stop da etmiyor.

Merak ettiğim nokta, yokuşta beklerken, motor yarım debriyajda tam olarak olmasa da tekerlekler ile bağlantıda. Tekerlekler de dönmüyorken motor nasıl rölanti devrini koruyabiliyor?
A
4 yıl
Yüksek Lisans için Anket(İnternet Kullanımı ile İlgili)
Bir arkadaşımın yüksek lisans projesi için doldurulması gereken anket mevcut. İnternette veri gizliliği ve kullanıcıların nasıl hissettiğini konu alan bir anket. 2-3 dakika sürüyor doldurması.
http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=4133c998bb3f415f83bc2f51b65330a6


Kural dışı ise silebiliriz. Teşekkürler
A
4 yıl
Araba Hızlanırken Gelen Ses
Peugeot 207 1.4 HDİ aracımda hızlanırken 1500-2000 devirde ince bir sürtme gibi ince bir ses geliyor. 2000 deviri geçtikten sonra ses kesiliyor. Ustaya test ettirdiğimde sadece sese dayanarak şanzımanın sorunluğu olduğunu komple değişmesi gerektiğini belirtti. Daha önce böyle bir sorun yaşayan çözüm sağlayan var mıdır?

Araç manuel
A
5 yıl
Android 5+ Sms Engelleme Programı
Son zamanlarda bitmek bilmeyen bahis sitesi reklamları yüzünden böyle bir programa ihtiyacım var. Samsung'larda kelime ekleyerek gelen sms'leri spam'a ekleyebiliyorduk ancak Sony'lerde böyle bir durum yok. Harici sms uygulamaları da sadece gelen mesajı kara listeye alabiliyor. Kelime bazında spam listesi yapabileceğimiz bir program var mıdır Android 5.0+ destekli.

Sürüm:5.1.1
A
5 yıl
Supplement Tavsiyesi
Merhabalar,
Yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum 6 kilo verdim biraz hacimden de kaybederek. Şuanda kilo verme işlemi bitti ancak hacim olarak da gelişim yok gibi. Beslenme olarak da yeterli proteini almak zor oluyor. Önerebileceğiniz başlangıç için besin takviyesi nedir?

Boy:1.87
Kilo:81
Yağ oranı: %17
A
5 yıl
İphone 5S Ön Kamera Sorunu
Merhabalar,
4 ay önce almış olduğum İphone 5S cihazım ön kamera modunda net fotoğraflar alamıyor. Çok parlama veya odaklanınca karıncalanma sorunu mevcut. Aniden olan bir sorun.
Yazılım olarak 9.2'den 9.3.1'e yükseltmiştim yakın zamanda. Kamera lensinde herhangi bir çizik, hava vs. de yok. Daha önce böyle bir sorunu olan çözüme kavuşan var mıdır?
A
5 yıl
Ders Seçiminde Yarıyıl Farklılığı
Merhabalar,

İlk dönem almamış olduğum Almanca I dersi ders sayfasında 5. yarıyıl olarak görünüyor. Bunu 2.dönem alabilir miyim. Ayrıca açılmış olan 1.dönem dersi 2.dönem olsa dahi alınabilir mi?
Teşekkürler
A
5 yıl
Ehliyet almak için zeka testi gerekecek
Son zamanlarda gittikçe zorlaşan ehliyet sınav yönetmeliğine eklenen son kriter oldukça şaşırtıcı. Artık ehliyet almak için yapılacak olan İQ testinden belirli bir puan almak gerekecek.

Ehliyet almak için yapılan son aşama direksiyon sınavında yapılan değişiklikler birçok adayın canını sıkmıştı. Park prosedürü, tek hatada sınav hakkını kaybetme gibi sorunlar derken yeni karar ortaya çıktı. Artık göz muayenesinden geçemeyen adaylar uzman doktor kontrolünde tekrar muayene olacak ve uzman kararına göre lensle veya gözlükle otomobil kullanmak için onay alabilecek. İki gözünde birden yoğun göz kusuru olan adaylara ehliyet verilmeyecek.

Renk körü adaylar için akşam saatleri harici kullanılması şartı ile ehliyet verilecek. En şaşırtıcı karar ise şüphesiz zeka testi. IQ seviyesi 79'un altında olan adaylara ehliyet verilmemesi kararlaştırıldı. Alkol, uyuşturucu bağımlarının da aynı şekilde ehliyet alma şansı artık bulunmuyor.

Kaynak
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.