K

Binbaşı
21 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
231 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
K
2 yıl
HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H
NOT: HP'nin iade kampanyasından faydalanmak için ÖNCE eski laptopun seri no'sunu kampanyaya kayıt ettirmek, SONRASINDA yeni laptop'ı satın almak gerekiyor. Yani kampanya kayıt tarihi, alacağınız laptop'ın fatura tarihinden önce olmalı. Detaylar için tıklayınız.

NOT 2: Oyunları daha serin oynamak için 'TheLordOfTheGames' hocamızdan bir yöntem: (Yalnız uygulama aşamasına dikkat edin, herkesin yapabildiği kutucuk işaretleme gibi kolay şeyler ama çok fazla seçenek sunulmuş ayarları değiştirmek için, sorumluluğun size ait olduğunu da belirtelim)


quote:

TheLordOfTheGames

ben throttlestop ile 2 farklı yöntem ile oynuyorum oyunlarımı hep 80in altında ve performans modunda da aynı şekilde. Öncelikle bu yöntemler olmadan balance modunda da olsa turbo da olsa oyuna göre 80i geçiyor onu söyleyebilirim. Ha valorantta mesela 80 altı çalışıyordu o ayrı.Buradaki çoğu arkadaşın işine yarar belki yöntemlerim ben bu sayede RDR2/W3/Valorant/Rocket league her oyunu serin oynuyorum. Her iki yöntem için de ihtiyacımız sadece throttlestop adlı program.Yöntem 1: Disable Turbo( Turbo Boost'u kapatma)Öncelikle turbo boost intel işlemcilerin çok yüksek hızlarda çalışmasını sağlayan bir teknoloji. Mesela i5 10300h normal değeri 2.5 ghz iken turbo ile 4.5 ghz. Fakat bunun bedeli de yüksek sıcaklık. Cpu odaklı olmayan oyunlarda( singleplayer oluyor genelde) bu turbo boostu kapatarak 60-65 derece arasında saatlerce oyun oynayabilirsiniz hatta oda serinse 58e filan düşebilir.Mesela witcher 3 oynadım ben olabilecek en yüksek ayarlarda fps 60a sabit bir şekilde. Genel olarak sıkıntısızdı çim ağaç yoğun bölgelerde fps 52ye düştüğü oldu fakat bunun işlemciden kaynaklı olduğunu sanmıyorum 2060 w3 max ayarlarda 60fps civarında verebilen bir kart zaten. Aynı şekilde hellblade de oynadım sıkıntısız şekilde. İşlemci isteyen oyunsa işlemci kullanımı %100 olur ve ekran kartı kullanımı %90 ve altına düşer. Bu durumda turbo boostu kapatmamak gerektiğini anlayabiliriz.(Mesela valorantta turbo kapatınca sabit 144 fps alamadım)Uygulanış: Uygulaması çok basit netten video bakabilirsiniz ama hiç gerek yok throttlestopu açın sol altta "Disable Turbo" ya tik koyup yine sol alttan save demek yeterli.

Yöntem 2: Güç limitini ayarlamaİşte valorant tarzı genelde online olan işlemci ağırlıklı oyunlarda turbo boostu kapatmamalıyız. Bu yöntemle turbo boost kapatma yöntemi kadar soğuma sağlayamasak da( oyuna ve girdiğiniz limite göre 70-80 arası) performans düşüşü de pna nazaran daha az oluyor ve 144+ fps sağlayabiliyor.(Bu arada sadece online değil RDR2-Ac Odyssey gibi işlemci ağırlıklı oyunlarda da bu yöntem gerekli) Bu yöntem ilk yöntem kadar kolay değil, yine de 1 dakikada uygulanacak bir yöntem, o yüzden ben izlediğim videoyu atayım adam da omen 2020 sahibi iyi bir tesadüf olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=0DNYGXrclAM


Videonun 2.30 dk den sonra gösteriyor ve sonrasında başka tavsiyeler veriyor( termal macun yenileme, gpu undervolt tarzı) fakat ben sadece işlemci güç limitini yaptım diğerlerini denemedim. Yine de tüm videoyu izlemeniz faydanıza.Not: 2. Yöntem için güç değerlerini adam 35-45 yapıyor ben de öyle yaptım ama atıyorum 170 fps alıyorum, o zaman performansı biraz daha düşürebilirim daha da soğuk olması için diyip 30-40 girdiğim de oldu ve fps 144 civarlarında olduğu için sorun olmadı. Burada lütfen değerleri kafanıza göre girmeyin kontrollü girin, ihtimal var mı bilmiyorum fakat olası bir zararda sorumlu olmak istemem. 35-45 ve 30-40 ikisini kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.Not 2: Sanırım throttlestop programı pc her kapanışında sıfırlanıyor. Ama endişelenmenize gerek yok sadece programı açıp tekrar save tuşuna basmanız yeterli ayarlar kalıyor.Not 3: Throttlestop programında üstte 4 tane profil var performance-game-work?-battery diye. Buradan battery olanı seçip yaptığınız işin ağırlığına göre 1 ve 2. Yöntemden birini uygularsanız ( ben disable turbo yapıyorum) batarya çok daha uzun gidiyor.Son not: Epey uzun bir yazı oldu sorularınız olursa yardımcı olabilirim ben bu 2 yöntem ile 80 derece görmeden çoğu oyunu oynuyorum. Özellikle witcher 3 oyunları saatlerce 60larda oynamak çok iyi. Lütfen video izleyin-araştırın olası bir zararda-çok ihtimali yok ama- sorumluluk bana ait değildir.


Cihaz nasıl sökülür? Hangi işlemler garantiyi delmez? (Kesin bilgi için destek hattına modeliyle birlikte sorunuz)


quote:

Hicks @ 29 Eylül 2020 17:05:14

Görüştüm HP ile Omen 2020 15-ek0002nt 3A694EA için konuşursak, RAM, SSD upgrade işlemleri, CPU/VGA thermal macun değişimi gibi işlemler siz yaparken cihaza zarar vermediğiniz sürece garantiyi bozmuyormuş.

Aşağıda da cihazın nasıl söküleceği ile ilgili resmi HP Support videosu:https://www.youtube.com/watch?v=x8eM4iDdRF8

00:00 - Introduction
00:09 - Base Enclosure
01:11 - M.2 Solid State Drive
02:30 - Battery
03:22 - Memory Module
04:17 - Left Speaker
05:21 - SD Card Reader Board
06:22 - Heat Sink
08:15 - DC-in Connector
09:31 - System Fans
11:22 - USB Board
13:01 - RJ-45 Bracket
13:34 - System Board
16:40 - Right Speaker
17:32 - IR Board
18:46 - Touchpad
20:44 - Top Cover with Keyboard
23:56 - Display Bezel
25:21 - Display Panel
27:50 - Hinges
30:22 - Webcam
31:42 - LVDS cable
33:09 - Wireless LAN Antennas


Undervolt yapmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok diyenler için:


quote:

https://www.yourtechbro.com/complete-undervolting-guide-for-cpu-and-gpu


Merhabalar. Bir süredir Omen serisinin yeni modellerini bekliyorum ve gözden kaçırmadıysam 2020 modellerinin konuşulduğu bir konu yok. Sıcak Fırsatlar'daki konuyu sürekli yukarıya çıkarmak yerine yeni konu açıp bilgileri toplama gereği hissettim.


1) Özellikleri

Tabii seri çok yeni, bu yüzden yeteri kadar model veya inceleme bilgisi bulunmamakta. CPU ve GPU'lar hangi şekilde kombine edileceğini tam bilmiyorum lakin genel olarak özellikleri şu şekilde:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ama bunu da çok baz almamak lazım, TR'de satışa sunulan i5-2060 modeli burada yok mesela.

(Belki bilmeyenler olabilir, buradaki 'up to' ifadesi 'e kadar - maksimum' anlamına gelmekte, yani sadece RTX2070 veya 32GB RAM olmayacak, 1660TI - RTX2060 veya 16GB RAM'li modeller de olacak)


Onun dışında USA Shop'ta konfigürasyonlar şu şekilde:

< Resime gitmek için tıklayın >

2) İncelemeler

Gelelim incelemelere. Başta da belirttiğim gibi o kadar çok inceleme yok, Türkçe hiç yok, oldukça eklemeye çalışacağım ben. Belki tam aradığınız modelin incelemesini bulamazsınız ama en azından bir fikir verir:
quote:

Videoyu izlemek için tıklayınız

İncelemeyi özetleyecek olursak:

- Ondaki model TR'deki i7'li modele bayağı yakın, ekranı farklı anladığım kadarıyla, 300hz. Bir de SSD'si 512 GB. Performans, ısınma, kasa vs farklılık göstereceğini çok düşünmüyorum bu yüzden.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Üst ve alt tarafı plastik, klavyenin olduğu kısım metalmiş.

- Ekranının yumuşak olduğunu ve bayağı esneyebildiğini fakat çantada yanında kitaplarla vs taşırken o şekilde bir kırılma olacağını düşünmediğini belirtmiş.

- Klavye ile ekran arasındaki boşluğun olumsuz yanı olarak toz girebileceğini söylüyor. Fakat diğer yandan soğutma anlamında havayı dışarı atabileceği için olumlu diyor.

- Ekran ile klavye arasındaki boşluklu yapı hoparlör değil, hava alması içinmiş. Hoparlör alt kısımda yer alıyor, videodan daha iyi görünüyor.

- Ekranın görüntü kalitesine modelden modele değiştini ama kendisinde olan 300hz'lik modelin bayağı güzel olduğunu söylüyor. (SGRB %100 - ADOBE RGB %78 - P3 %78 - NITS 278)

- Multi-core Benchmarklarında birçok modeli geçtiğini söylüyor:

< Resime gitmek için tıklayın >

- Birçok oyunu 1080p'de rahat oynayabilmiş:

< Resime gitmek için tıklayın >

- Gelelim ısınma olaylarına, performans modunda maalesef 97-98 dereceleri görmüş. Ama Balance modda 80'nin üstüne asla çıkmıyor diyor.

- Fan gürültüsüyle ilgili testlerde hepsinde tam yükte olmak üzere, performans modunda 60db, balance modda 52-53db, balance modda boştayken 43-44 desibelleri görüyormuş. En sessiz laptop değil tabii ama çok da değil demeye getirmiş gibi.

- Batarya süresinde 2 saat gibi bi süre görmüş normal işler yaparken ama sonrasında gelen güncellemeyle balance modda 3 saati gördüğünü belirtiyor.

Genel olarak beğenmiş. Performansı çok iyi diyor. Sıkıntısız laptop yok diye belirtiyor zaten o da. Bence esnekliği sorun değil ama çok kafaya takacaklar başka laptoplara bakabilir vs. Isınıyor ama balance modda gayet iyi diye de belirtmiş.

Yani undervolt veya balance moda aldığımızda sorun yaşamayız gibi. Kişiden kişiye de değişir tabii ama anladığım kadarıyla ısınmayan bir alet yok. Balance modda ne kadar performans kaybediyor bu da önemli tabii. Çeviride hatalar olmuş olabilir uyarın görürseniz.Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


3) Türkiye'deki modeller

Kendi ülkemize gelecek olursak, HP'nin resmi TR sitesinde daha bir değişlik olmasa da Türkiye'de iki model satışa sunulmuş durumda. Bunlardan biri i7'li diğeriyse i5'li olan modeli. İkisi de RTX2060 ve 16 GB RAM'e sahip. Fikir vermesi için bakmak isteyenler için:

i5'li model - 9899₺

i7'li model - 11999₺

4) Kullanıcı Tecrübeleri & Yorumları

Bildiğim kadarıyla DH'den 2 kişi i5'li modeli almış durumda. Sıcak Fırsatlar'daki konudan birkaç mesaj koyayım tecrübelerini paylaştıkları:
< Resime gitmek için tıklayın >

quote:

144 hertz. İstersen 60hertze düşürebiliyon ama pek gerek yok. 4 saatlik pilde kullanımda 10dk civarında etki ediyormuş. Panelin %99srgb desteklemesi gayet güzel. Eski pc ile yanyana koyunca renkler daha canlı görünüyor. Bi incelemede fan sesi tamamen sessiz olmadığından bazı ortamlarda rahatsız edebilir denmis ama alakası yok. Rahatsız etmicek seviyede çok hafif bi ses geliyor sadece. Maksimuma çekince de süpürgeye dönüşüyor alet, hoşuma gitti :D


quote:

Dün bir kaç saat daha kurcalama imkanı buldum, rahatsız edecek kadar bir ses yok ortada diğer arkadaşın da belirttiği gibi. tom clancy's ghost recon oynadım dün bir iki saat kadar ultra ayarlarda ve 78 derece zirve olarak gözlemledim. Çok güçlü fanları var cihazın onu söyleyebirim. Onun dışında arkadaşla aynı fikirdeyim. Metal kasa olduğu için ısı yayılımı biraz daha fazla hissediliyor üst bölgede. Ben memnunum, cihazı farklı bir şekilde daha ucuza temin ettim.


quote:

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


quote:

Merhaba,bir şeyler ilave etmek istedim. Güzel temennilerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim. Bir kaç gündür sadece cs ve tom clancy's ghost recon breakpoint oynuyorum max ayarlarda ve sıcaklığı gözlemlediğim kadarıyla hiçbir şekilde 80 derecenin üstüne çıkmadı, fanlar hiç rahatsız edici bir gürültüde çalışmadı. Max moduna aldığımda aşırı bir güçte çalışıyor ve çok ses çıkarıyor. işlemciyi %90'la sınırladım ve ciddi bir ısı farkı oldu. pil kullanımını bilmiyorum, sürekli şarjda kullanıyorum çünkü.

Bu tip cihazlarda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için forumdan bir arkadaşın yönlendirmesi sonucu ekran kartına bakabildim ve yanılmıyorsam şu işaretlediğim sürümüydü;

< Resime gitmek için tıklayın >
Sonuç olarak ben tasarımını çok beğeniyorum. Şimdilik ısınma sorunu yok gibi gözüküyor. i5'li modeli ülkemize ve dövize göre uygun. Sağ tarafta Numpad'inin olmaması gibi tatlı ayrıntılara sahip. Görebildiğim kadarıyla çoğu kişi Ryzen'lı versiyonları bekliyor. Ben Intel modellerini almayı planlıyorum. Programlama, kodlama için o daha çok öneriliyor. Umuyorum R7 - 1660TI versiyonu ülkemize uygun fiyat bandından girer. Aynı şekilde i7-1660TI da.

Kendi bildiklerimi, forumdaki gördüklerimi toparladım genel olarak. Amacım sadece fırsatlardaki konuyu sürekli üste çıkarmamaktı. Ekletmek istediğiniz, hatalı gördüğünüz bir şey olursa lütfen belirtin.
K
2 yıl
Altyapımız ve İSS'lerimiz neden bu kadar kötü?
Netspeed kullanıcısıyım. Yaşanan rezillikler sonrası değiştireyim diye bu başlığa girdim girmez olaydım. Aynı şeyin laciverti hesabı bütün firmalar. Pandemi durumundan beri az kaldı ya monitörümü aşağı fırlatıcam yada hastaneye falan yatıracaklar beni. İnternetle olan ilişkimin %90'ı oyun oynayıp kafa dağıtmak. Ne bileyim arkadaşlarımla 2-3 saat keyifli vakit geçirmek. Eskiden de olurdu sorunlar ama şimdi iyice arttı. Paket kayıpları oyun oynatmıyor attığınız kurşun gitmiyor. Sabır deyip devam ediyorsunuz oyunun sonların doğru saniyelik bir kesinti her şeyi hiç ediyor bir anda.

Savunanları da anlamıyorum olağanüstü bir durumdayız falan demesin kimse sanki internet Türkiye'de hep güzelmiş de işte kör olasıca talihsiz virüs vurdu hepimizi falan açılan konulara bakın hepsi şuan açılmış konular değil, ülkenin birçok yerinde alt yapı çok kötü. Uyku düzenimi değiştirdim bunun için sırf bi ara yahu akşamdan gece 2'ye kadar o kadar kötü ki internet yoğunluk azalıyor diye sabaha karşı oynamaya çalıştım. Ne bileyim 20-24'ü vs anlarım biraz kötüleşebilir ama inanın hemen her saati test etmeye çalışıyorum genel olarak kopmalar, paket kayıpları, ping dalgalanması vs ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Yoğunluk var deniyor. Sizin bir sınırınız yok ki ne kadar müşteri o kadar para kafasıyla herkesi alıyorsunuz alt yapınıza bakmadan. Spor salonu mantığıyla olmaz ki bu iş. Her geleni al sonra müşteriler sıra beklesin aletlerin başında, sonra yoğunluk var elimizde değil, banane ya yeterli alt yapı çalışman yoksa gerekli hazırlığı yapmadıysan. Ayın 1'i oldu mu 'FATURANIZ TAZE ÇIKTI ÖDEMEYİ UNUTMAYIN AMAN HA' demeyi çok iyi biliyorlar.

Siyaseti gerginliği bitmez, dövizi asla düşmez her şey pahalanır. Bari evime çekileyim dersin ve internetle ilgili sorun yaşarsın. Komedi yahu. 2020 yılında attığım mesaja bak. Bu pandemi durumu elbet geçer bir gün ama adam akıllı bir fiyata, kalite hizmeti ne zaman nerede alacağım çok merak ediyorum.
K
3 yıl
Kulak içi Kulaklık Tavsiyesi (Oyun Amaçlı)
Piyasada pek önem verilmeyen bir nokta aslında istediğim kulaklık türü. Ama maalesef kafam biraz büyük ve haliyle kafa üstü kulaklıklar uzun süreli kullanımlarda kulağımı çok acıtıyor baskıdan ve kulağı tam içine alamamasından dolayı, bu yüzden kulak içine geri dönmek istiyorum. Hatta şuan kullandığım Gamepower Medusa 7.1 kulaklığımı da satışa koyacağım gibi, her neyse.

Ama doğru düzgün bir şey bulamadım. Çok bir beklentim yok, en basit örnek olarak PUBG'de silah sesinin yerini anlayabileyim ve karşıdakine sesim düzgün gitsin yeter. Piyasayı bu noktada Razer'lar işgal etmiş durumda ve fiyatlar gereksiz pahalı. HyperX'in bir kulaklığı var fakat Amazon yorumları kötüydü bayağı. Para sınırlamam yok aslında ama gidip de markası var diye 400-500 para vermek bana çok saçma geliyor. Aslında istediğim tarzda 2 kulaklık var.

Rampage SN-RX10 Orthus

Tt eSports Isurus Pro

Fakat internette doğru düzgün inceleme bile yok. TT'nin yorumları var sadece Amazon'da herkes farklı konuşmuş vs.. Neyse, oyunlarda kulak içi kulaklık kullanıp memnun olan varsa tavsiye vermesini rica edeceğim, mikrofonsuz ama ses kasılıyor dediğiniz varsa onları da yazmaktan çekinmeyin, belki harici bir mikrofon ile çözülür o iş de.
K
3 yıl
Rampage SN-RX10 Orthus ve Tt eSports Isurus Pro
Merhaba. Kulağımı tam olarak içine alabilen bir kafa üstü kulaklık bulamadığım için kulak içi kulaklıklarına yöneldim çünkü acıtıyor 2 saat sonra kulaklarım. 2 model buldum, linkleri şöyle;

Rampage SN-RX10 Orthus

Tt eSports Isurus Pro

Bu üründen herhangi birini kullanan var mı? Isurus yaklaşık ₺80 daha pahalı (₺200) ama Amazon'da garip yorumları var. Çok çok kötüden çok iyiye kadar bir sürü karışık yorum var ama 1 yıldız çok yani. Rampage hakkında yorumlar hep olumlu ama çok az alıp deneyen var. Bir video bulabildim, mikrofon kalitesi gerçekten güzel görünüyor. Ama sesi bilemiyorum.

Zaten aranan iki özellik var, kaliteli mikrofon ve oyunlarda adamın nerede olduğunu (yön vs) anlayabilmek. Var mıdır bu ikisinden birini kullanmış olan, hele ki Rampage'i?
K
4 yıl
Wingman (Yoldaş - 2v2) Modu Hakkında
Selamlar. Bi arkadaşla sürekli Wingman oynuyoruz, çok da keyifli oluyor gerçekten. İkimiz de LEM olduktan sonra birlikte 12 maç attık. Toplamda 2 beraberlik aldık, geri kalanlar da 9-1 9-2 9-3 galibiyetler. Karşıya sürekli Supreme-Supreme veya Supreme-LE atıyor. Ama yok rütbe atlatmıyor. Çevremde oynayan pek kimse yok o yüzden konu açmaya ihtiyacı hissettim, gerçekten çok zor mu rütbe atlatıyor oyun yoksa bilmediğim başka bir durum mu var?

Hani ucu ucuna yensek veya 1 kere yenilsek anlayacağım ama 10 ezici üstünlük, 2 beraberlik, hala ses yok. Komik olan, arkadaşın daha hiç wini yokken ben LE idim, o günden beri hiç yenilmedik. LE attı onu, sonrasında birlikte LEM olduk. Sanırım kısa sürüyor diye az ELO veriyor.
K
4 yıl
Turkcell Faturalı Tarife Önerisi
Selamlar. Gençturkcelliyim, bu ay tarifem bitecek. 25₺'ye kadar internet öncelikli tarife arıyorum. Genel olarak iyi çektiği ve hızlı netinden dolayı hat değiştirmek istemiyorum. Neler var bildiğiniz veya kullandığınız?
K
5 yıl
Sistem Tavsiyesi (3000-3500 TL)
Merhaba. Bir arkadaşım 3000 3500 TL'ye kasa toplayacak. Önceliği CSGO. 300 sabit fps istiyor artık. O yüzden işlemcisi iyi olan bi öneride bulunabilir misiniz acaba? Şimdiden teşekkürler. :)
K
5 yıl
VAC Hatası
Bu VAC hatası gerçekten can sıkıcı olmaya başladı tekrar. Haftada veya 2 haftada bir kere kesin bu hatayla karşılaşıp aynı şeyleri 100 kere deneyerek hatayı gidermeye çalışıyorum. Net çözüm yok, neden olduğu belli değil. Major'dan önce Reddit'te tekrardan konusu açıldı dikkat çekmek amacıyla fakat yok Valve bu konuyla alakalı hala bir şey yapmıyor, en azından bir açıklama yap. Bazı insanlarda hiç olmuyor bazılarındaysa sürekli tekrar ediyor hata kendini. Ben yine iyiyim, sıkıntısı haftalarca süren var.

Ara ara DM oynuyorum şu sıralar zaten çok vaktim de yok, yatmadan biraz kafa dağıtayım dedim bi anda çıktı yine karşıma. Sitesinde denilen şeyleri yaptım yine de değişen bir şey yok. Ben her hafta Youtube'da video video gezmek, forumlardaki yazan şeyleri yapmak zorunda mıyım yahu bu ne saçma iş!

Kötü olan, bugün işe yarayan bir çözüm bir sonrakinde yaramıyor. En son karşıma çıktığında Steam'in sitesinde yazan şeyleri yapınca düzelmişti, şimdi işe yaramıyor. Lütfen bildiğinz / test ettiğiniz işe yarayan çözümleri yazın.

Biraz uzun oldu ama gerçekten 1-2 haftada bir de olsa delirtiyor bu hata insanı.
K
5 yıl
CSGO İçin Sistem Önerisi (Intel - AMD Ryzen)
Merhabalar. Eski sistemimi yenilemeyi düşünüyorum. Şimdilik Anakart - İşlemci - Ram üçlüsünü değiştirmeyi düşünüyorum. İleride ekran kartına da el atarım. Şimdilik R7 265 ile devam edeceğim.

Kafamda 2 sistem (mb-cpu-ram-soğutucu) kurdum, biri i5 7600 diğeri i5 7600k'lı sistemler. (1830 TL - 2180 TL) Önümüzdeki birkaç haftaki durumuma göre seçim yapacağım fakat Ryzen aklımı çok karıştırdı. Normalde CSGO'yu saymazsak Ryzen 1600 serisinden bir sistem kurmak hem ucuz hem de daha mantıklı, anakart değiştirmeden yükseltme şansımız var 2020'ye kadar, çoklu işlemci olayı git gide artacak vs ama işte olay CSGO'ya gelince patlıyor. Reddit'te kimi 150 fps alıyor iyi ekran kartıyla kimi 200+ fps görüyor, durumlar çok karışık.

Dediğim gibi Intel'de 250-300 FPS'leri görebilirim kolayca ama Ryzen'da öyle bir şansım varsa tercihimi Ryzen'dan yana kullanmak isterim.

Sizce Intel mi yoksa AMD mi tercih edilmeli? Yada hangi modeli seçmek gerek?

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.
K
5 yıl
Ölü Piksel - Garanti
Merhabalar. Elimde Vatan'dan alınmış Asus 23" VC239H monitör var. Alalı 6 ay olmadan ölü piksel ortaya çıktı. Toplamda 2-3 adet varken garantiye gönderdiğimizde yeterli sayıda olmadığı dönütünü aldık. Şuan baktığımda 5-6 tane gözüküyor yaklaşık, emin de olamıyorum doğrusu temizledikten sonra beyaz arka planda çok ufak da olsa siyah noktacıklar görüyorum. Foto koyacaktım fakat pek belli olmuyor.

Garantiden döndüğü zaman tam bir rakam da vermedi Vatan, şuan göndersem (1 yıl olmadı daha alalı) değişim veya para iadesi yapmak zorunda değiller mi? Kaldı ki Asus'un 1 piksel garantisi vardı diye hatırlıyorum. Yine yetersiz diye geri yollarlarsa Tüketici Hakları'na başvurarak değişim veya para iadesi alabilir miyim?

Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var, iyi forumlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.