Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1886
Cevap
0
Tıklama
20
Öne Çıkarma
HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H

K KOSMERCAN Konu Sahibi
9 ay (1284 mesaj)
NOT: HP'nin iade kampanyasından faydalanmak için ÖNCE eski laptopun seri no'sunu kampanyaya kayıt ettirmek, SONRASINDA yeni laptop'ı satın almak gerekiyor. Yani kampanya kayıt tarihi, alacağınız laptop'ın fatura tarihinden önce olmalı. Detaylar için tıklayınız.

NOT 2: Oyunları daha serin oynamak için 'TheLordOfTheGames' hocamızdan bir yöntem: (Yalnız uygulama aşamasına dikkat edin, herkesin yapabildiği kutucuk işaretleme gibi kolay şeyler ama çok fazla seçenek sunulmuş ayarları değiştirmek için, sorumluluğun size ait olduğunu da belirtelim)


quote:

TheLordOfTheGames

ben throttlestop ile 2 farklı yöntem ile oynuyorum oyunlarımı hep 80in altında ve performans modunda da aynı şekilde. Öncelikle bu yöntemler olmadan balance modunda da olsa turbo da olsa oyuna göre 80i geçiyor onu söyleyebilirim. Ha valorantta mesela 80 altı çalışıyordu o ayrı.Buradaki çoğu arkadaşın işine yarar belki yöntemlerim ben bu sayede RDR2/W3/Valorant/Rocket league her oyunu serin oynuyorum. Her iki yöntem için de ihtiyacımız sadece throttlestop adlı program.Yöntem 1: Disable Turbo( Turbo Boost'u kapatma)Öncelikle turbo boost intel işlemcilerin çok yüksek hızlarda çalışmasını sağlayan bir teknoloji. Mesela i5 10300h normal değeri 2.5 ghz iken turbo ile 4.5 ghz. Fakat bunun bedeli de yüksek sıcaklık. Cpu odaklı olmayan oyunlarda( singleplayer oluyor genelde) bu turbo boostu kapatarak 60-65 derece arasında saatlerce oyun oynayabilirsiniz hatta oda serinse 58e filan düşebilir.Mesela witcher 3 oynadım ben olabilecek en yüksek ayarlarda fps 60a sabit bir şekilde. Genel olarak sıkıntısızdı çim ağaç yoğun bölgelerde fps 52ye düştüğü oldu fakat bunun işlemciden kaynaklı olduğunu sanmıyorum 2060 w3 max ayarlarda 60fps civarında verebilen bir kart zaten. Aynı şekilde hellblade de oynadım sıkıntısız şekilde. İşlemci isteyen oyunsa işlemci kullanımı %100 olur ve ekran kartı kullanımı %90 ve altına düşer. Bu durumda turbo boostu kapatmamak gerektiğini anlayabiliriz.(Mesela valorantta turbo kapatınca sabit 144 fps alamadım)Uygulanış: Uygulaması çok basit netten video bakabilirsiniz ama hiç gerek yok throttlestopu açın sol altta "Disable Turbo" ya tik koyup yine sol alttan save demek yeterli.

Yöntem 2: Güç limitini ayarlamaİşte valorant tarzı genelde online olan işlemci ağırlıklı oyunlarda turbo boostu kapatmamalıyız. Bu yöntemle turbo boost kapatma yöntemi kadar soğuma sağlayamasak da( oyuna ve girdiğiniz limite göre 70-80 arası) performans düşüşü de pna nazaran daha az oluyor ve 144+ fps sağlayabiliyor.(Bu arada sadece online değil RDR2-Ac Odyssey gibi işlemci ağırlıklı oyunlarda da bu yöntem gerekli) Bu yöntem ilk yöntem kadar kolay değil, yine de 1 dakikada uygulanacak bir yöntem, o yüzden ben izlediğim videoyu atayım adam da omen 2020 sahibi iyi bir tesadüf olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=0DNYGXrclAM


Videonun 2.30 dk den sonra gösteriyor ve sonrasında başka tavsiyeler veriyor( termal macun yenileme, gpu undervolt tarzı) fakat ben sadece işlemci güç limitini yaptım diğerlerini denemedim. Yine de tüm videoyu izlemeniz faydanıza.Not: 2. Yöntem için güç değerlerini adam 35-45 yapıyor ben de öyle yaptım ama atıyorum 170 fps alıyorum, o zaman performansı biraz daha düşürebilirim daha da soğuk olması için diyip 30-40 girdiğim de oldu ve fps 144 civarlarında olduğu için sorun olmadı. Burada lütfen değerleri kafanıza göre girmeyin kontrollü girin, ihtimal var mı bilmiyorum fakat olası bir zararda sorumlu olmak istemem. 35-45 ve 30-40 ikisini kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.Not 2: Sanırım throttlestop programı pc her kapanışında sıfırlanıyor. Ama endişelenmenize gerek yok sadece programı açıp tekrar save tuşuna basmanız yeterli ayarlar kalıyor.Not 3: Throttlestop programında üstte 4 tane profil var performance-game-work?-battery diye. Buradan battery olanı seçip yaptığınız işin ağırlığına göre 1 ve 2. Yöntemden birini uygularsanız ( ben disable turbo yapıyorum) batarya çok daha uzun gidiyor.Son not: Epey uzun bir yazı oldu sorularınız olursa yardımcı olabilirim ben bu 2 yöntem ile 80 derece görmeden çoğu oyunu oynuyorum. Özellikle witcher 3 oyunları saatlerce 60larda oynamak çok iyi. Lütfen video izleyin-araştırın olası bir zararda-çok ihtimali yok ama- sorumluluk bana ait değildir.


Cihaz nasıl sökülür? Hangi işlemler garantiyi delmez? (Kesin bilgi için destek hattına modeliyle birlikte sorunuz)


quote:

Hicks @ 29 Eylül 2020 17:05:14

Görüştüm HP ile Omen 2020 15-ek0002nt 3A694EA için konuşursak, RAM, SSD upgrade işlemleri, CPU/VGA thermal macun değişimi gibi işlemler siz yaparken cihaza zarar vermediğiniz sürece garantiyi bozmuyormuş.

Aşağıda da cihazın nasıl söküleceği ile ilgili resmi HP Support videosu:https://www.youtube.com/watch?v=x8eM4iDdRF8

00:00 - Introduction
00:09 - Base Enclosure
01:11 - M.2 Solid State Drive
02:30 - Battery
03:22 - Memory Module
04:17 - Left Speaker
05:21 - SD Card Reader Board
06:22 - Heat Sink
08:15 - DC-in Connector
09:31 - System Fans
11:22 - USB Board
13:01 - RJ-45 Bracket
13:34 - System Board
16:40 - Right Speaker
17:32 - IR Board
18:46 - Touchpad
20:44 - Top Cover with Keyboard
23:56 - Display Bezel
25:21 - Display Panel
27:50 - Hinges
30:22 - Webcam
31:42 - LVDS cable
33:09 - Wireless LAN Antennas


Undervolt yapmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok diyenler için:


quote:

https://www.yourtechbro.com/complete-undervolting-guide-for-cpu-and-gpu


Merhabalar. Bir süredir Omen serisinin yeni modellerini bekliyorum ve gözden kaçırmadıysam 2020 modellerinin konuşulduğu bir konu yok. Sıcak Fırsatlar'daki konuyu sürekli yukarıya çıkarmak yerine yeni konu açıp bilgileri toplama gereği hissettim.


1) Özellikleri

Tabii seri çok yeni, bu yüzden yeteri kadar model veya inceleme bilgisi bulunmamakta. CPU ve GPU'lar hangi şekilde kombine edileceğini tam bilmiyorum lakin genel olarak özellikleri şu şekilde:

< Resime gitmek için tıklayın >

Ama bunu da çok baz almamak lazım, TR'de satışa sunulan i5-2060 modeli burada yok mesela.

(Belki bilmeyenler olabilir, buradaki 'up to' ifadesi 'e kadar - maksimum' anlamına gelmekte, yani sadece RTX2070 veya 32GB RAM olmayacak, 1660TI - RTX2060 veya 16GB RAM'li modeller de olacak)


Onun dışında USA Shop'ta konfigürasyonlar şu şekilde:

< Resime gitmek için tıklayın >

2) İncelemeler

Gelelim incelemelere. Başta da belirttiğim gibi o kadar çok inceleme yok, Türkçe hiç yok, oldukça eklemeye çalışacağım ben. Belki tam aradığınız modelin incelemesini bulamazsınız ama en azından bir fikir verir:
quote:

Videoyu izlemek için tıklayınız

İncelemeyi özetleyecek olursak:

- Ondaki model TR'deki i7'li modele bayağı yakın, ekranı farklı anladığım kadarıyla, 300hz. Bir de SSD'si 512 GB. Performans, ısınma, kasa vs farklılık göstereceğini çok düşünmüyorum bu yüzden.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Üst ve alt tarafı plastik, klavyenin olduğu kısım metalmiş.

- Ekranının yumuşak olduğunu ve bayağı esneyebildiğini fakat çantada yanında kitaplarla vs taşırken o şekilde bir kırılma olacağını düşünmediğini belirtmiş.

- Klavye ile ekran arasındaki boşluğun olumsuz yanı olarak toz girebileceğini söylüyor. Fakat diğer yandan soğutma anlamında havayı dışarı atabileceği için olumlu diyor.

- Ekran ile klavye arasındaki boşluklu yapı hoparlör değil, hava alması içinmiş. Hoparlör alt kısımda yer alıyor, videodan daha iyi görünüyor.

- Ekranın görüntü kalitesine modelden modele değiştini ama kendisinde olan 300hz'lik modelin bayağı güzel olduğunu söylüyor. (SGRB %100 - ADOBE RGB %78 - P3 %78 - NITS 278)

- Multi-core Benchmarklarında birçok modeli geçtiğini söylüyor:

< Resime gitmek için tıklayın >

- Birçok oyunu 1080p'de rahat oynayabilmiş:

< Resime gitmek için tıklayın >

- Gelelim ısınma olaylarına, performans modunda maalesef 97-98 dereceleri görmüş. Ama Balance modda 80'nin üstüne asla çıkmıyor diyor.

- Fan gürültüsüyle ilgili testlerde hepsinde tam yükte olmak üzere, performans modunda 60db, balance modda 52-53db, balance modda boştayken 43-44 desibelleri görüyormuş. En sessiz laptop değil tabii ama çok da değil demeye getirmiş gibi.

- Batarya süresinde 2 saat gibi bi süre görmüş normal işler yaparken ama sonrasında gelen güncellemeyle balance modda 3 saati gördüğünü belirtiyor.

Genel olarak beğenmiş. Performansı çok iyi diyor. Sıkıntısız laptop yok diye belirtiyor zaten o da. Bence esnekliği sorun değil ama çok kafaya takacaklar başka laptoplara bakabilir vs. Isınıyor ama balance modda gayet iyi diye de belirtmiş.

Yani undervolt veya balance moda aldığımızda sorun yaşamayız gibi. Kişiden kişiye de değişir tabii ama anladığım kadarıyla ısınmayan bir alet yok. Balance modda ne kadar performans kaybediyor bu da önemli tabii. Çeviride hatalar olmuş olabilir uyarın görürseniz.Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız


3) Türkiye'deki modeller

Kendi ülkemize gelecek olursak, HP'nin resmi TR sitesinde daha bir değişlik olmasa da Türkiye'de iki model satışa sunulmuş durumda. Bunlardan biri i7'li diğeriyse i5'li olan modeli. İkisi de RTX2060 ve 16 GB RAM'e sahip. Fikir vermesi için bakmak isteyenler için:

i5'li model - 9899₺

i7'li model - 11999₺

4) Kullanıcı Tecrübeleri & Yorumları

Bildiğim kadarıyla DH'den 2 kişi i5'li modeli almış durumda. Sıcak Fırsatlar'daki konudan birkaç mesaj koyayım tecrübelerini paylaştıkları:
< Resime gitmek için tıklayın >

quote:

144 hertz. İstersen 60hertze düşürebiliyon ama pek gerek yok. 4 saatlik pilde kullanımda 10dk civarında etki ediyormuş. Panelin %99srgb desteklemesi gayet güzel. Eski pc ile yanyana koyunca renkler daha canlı görünüyor. Bi incelemede fan sesi tamamen sessiz olmadığından bazı ortamlarda rahatsız edebilir denmis ama alakası yok. Rahatsız etmicek seviyede çok hafif bi ses geliyor sadece. Maksimuma çekince de süpürgeye dönüşüyor alet, hoşuma gitti :D


quote:

Dün bir kaç saat daha kurcalama imkanı buldum, rahatsız edecek kadar bir ses yok ortada diğer arkadaşın da belirttiği gibi. tom clancy's ghost recon oynadım dün bir iki saat kadar ultra ayarlarda ve 78 derece zirve olarak gözlemledim. Çok güçlü fanları var cihazın onu söyleyebirim. Onun dışında arkadaşla aynı fikirdeyim. Metal kasa olduğu için ısı yayılımı biraz daha fazla hissediliyor üst bölgede. Ben memnunum, cihazı farklı bir şekilde daha ucuza temin ettim.


quote:

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


quote:

Merhaba,bir şeyler ilave etmek istedim. Güzel temennilerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim. Bir kaç gündür sadece cs ve tom clancy's ghost recon breakpoint oynuyorum max ayarlarda ve sıcaklığı gözlemlediğim kadarıyla hiçbir şekilde 80 derecenin üstüne çıkmadı, fanlar hiç rahatsız edici bir gürültüde çalışmadı. Max moduna aldığımda aşırı bir güçte çalışıyor ve çok ses çıkarıyor. işlemciyi %90'la sınırladım ve ciddi bir ısı farkı oldu. pil kullanımını bilmiyorum, sürekli şarjda kullanıyorum çünkü.

Bu tip cihazlarda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için forumdan bir arkadaşın yönlendirmesi sonucu ekran kartına bakabildim ve yanılmıyorsam şu işaretlediğim sürümüydü;

< Resime gitmek için tıklayın >
Sonuç olarak ben tasarımını çok beğeniyorum. Şimdilik ısınma sorunu yok gibi gözüküyor. i5'li modeli ülkemize ve dövize göre uygun. Sağ tarafta Numpad'inin olmaması gibi tatlı ayrıntılara sahip. Görebildiğim kadarıyla çoğu kişi Ryzen'lı versiyonları bekliyor. Ben Intel modellerini almayı planlıyorum. Programlama, kodlama için o daha çok öneriliyor. Umuyorum R7 - 1660TI versiyonu ülkemize uygun fiyat bandından girer. Aynı şekilde i7-1660TI da.

Kendi bildiklerimi, forumdaki gördüklerimi toparladım genel olarak. Amacım sadece fırsatlardaki konuyu sürekli üste çıkarmamaktı. Ekletmek istediğiniz, hatalı gördüğünüz bir şey olursa lütfen belirtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 10 Şubat 2021; 14:56:45 >

İnsan nasıl üzülmez ki. Pek çok kişi iyi bir bilgisayar almak için gıdasından bile kesiyor maddi durumu iyiden iyiye zora sokacak şekilde para arttırmaya çalışıyor.
Yoruma Git
dmclskn - 8 ay +7
Rica ederim...

  • N
Yoruma Git
Yorumun Devamı Hicks - 6 ay +7
Selamlar, burada kimse o ürünü kullanmıyor maalesef. Burası Omen 15 2020 konusu aklınızda olsun...
Yoruma Git
Hicks - 4 ay +3

K KOSMERCAN Konu Sahibi
9 ay (1284 mesaj)
Şöyle bir bakıyorum da, Ryzen beklemeyen arkadaşlar için, 500GB SSD ve i7 için 2.000₺ fark verilir mi? i5 modeli çok uygun ama almışken iyisini mi almak gerekir diye düşünüp duruyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
Hocam eline sağlık çok iyi oldu bu konu diğer konuları kirletmeyiz artık :) Ben de ryzen bekleyenlerdendim ama sanırım onlar biraz daha pahalı gelecek. O yüzden intel almayı planlıyorum. N11 de 333 lira kuponla 9560,a geliyor eğer düşünen varsa. Alan arkadaşlardan detaylı bir sıcaklık incelemesi gelirse direkt geçeceğim siparişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLordOfTheGames -- 29 Temmuz 2020; 13:36:14 >


N Nietzscheisdead
9 ay (44 mesaj)
4600H olan versiyonu gelmez mi acaba


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
Hocam bana biraz fazla geldi açıkçası. Mühendislik öğrenciliği-oyun için kullanacağım için 10300h da yetecektir diye düşünüyorum tek korkum sıcaklık. Keşke 1TB ssd yerine 512 koysalardı da 11.000 filan olsaydı o zaman düşünülürdü bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @KOSMERCAN

T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
Hocam sıcak fırsatlarda şöyle bir mesajım vardı;

"Hayırlı olsun hocam. Bu arada Omen sitesine baktım da;
Bu modelin 8GB RAM+ 256GB SSD modeli 1099$ dan 1049$ a düşmüş.

Ryzen 4800H+1660TI+16RAM+512SSD ise 1299$

Bu beni düşündürdü açıkçası. Ryzen modeli 1660ti olan bile 10k+ gelebilir eğer bu fiyatkara göre gelecekse. Ki 1049$ olan modelin ülkemizde ucuza(9.900) satılması da doğruluyor sanırım bu durumu. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ryzen sizce de pahalıya mı gelecek? 1 ağustosa kadar alalım 10300hlıyı olmazsa.

Fakat kafamı kurcalayan mesele ise ryzen 1660ti modeli niye o kadar pahalı? Bu intel modelinde bir sıkıntı vs mi var? Üstte hocam %90 cpu undervolt ile 80° geçmiyor demiş ama fanlar ne durumda bilgi vermemiş. Alan arkadaşlardan biraz detaylı bilgilendirme gelrise çok yardımcı olur. Son olarak sizce 10300H RTX2060 ı darboğaz yapar mı? Ryzen 4600H bile hatrı sayılır fark atmış 10300H'a. Belki de fiyat farkı sebebi budur."

Yani ryzenler pahalı gelebilir buna ek olarak 4600h+2060 geleceğini sanmıyorum. 4800h kombini olur bence. Tabii kesin bir bilgi değil ama sitede de opsiyon az en azından uzun bir süre gelmez gibi öyle bir model.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Nietzscheisdead

A Anil.K
9 ay (1066 mesaj)
Aradaki fark verilir bence i7 ve +512ssd için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K KOSMERCAN Konu Sahibi
9 ay (1284 mesaj)
@Nietzscheisdead Hocam onu resmi sitelerinde göremedim. Amazon Hindistan'da buldum satışta olarak. YT'da da incelemesi var sanırım. TR'ye gelebilir aslında bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için ama ön görmek çok zor şuanlık.

@TheLordOfTheGames @Anil.K i5 kesinlikle çok uygun. 10k'yı geçemeyecekler için bence bayağı iyi fırsat. Yani şimdi bizimkiler almışken iyisi olsun düşüncesinde oldukları için i7 alalım diyoruz. Masaüstü gibi değiştiremiyorsun kolay kolay. Yoksa fp model i5'li olan.

Ne desek boş öylesine bir ülkedeyiz ki sabredeyim tüm modeller gelsin diyemiyoruz her an dövizden patlayabiliriz. Dövizi normal kalır modelini getirmezler. Model gelir bu seferde fiyatlandırma 3. parti çakalların elinde kalır. Bakalım ben de aynı şekilde P0yraz hocamınkinin gelmesini bekliyorum umuyorum yarın vs eline geçer.
Bu mesajda bahsedilenler: @Anil.K , @TheLordOfTheGames , @Nietzscheisdead

K KOSMERCAN Konu Sahibi
9 ay (1284 mesaj)
HP'nin Amerika fiyatlarına bakındım biraz. GG'deki i7'li modeli toplarsak

Windows 10 Home 64
Intel® Core™ i7-10750H (2.6 GHz, up to 5 GHz, 12 MB L3 cache, 6 cores) + NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 (6 GB)
16 GB DDR4-2933 SDRAM (2 x 8 GB)
15.6" diagonal FHD, IPS, anti-glare, micro-edge, WLED-backlit, 250 nits (1920 x 1080)
1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

1629$ ediyor, yaklaşık 11.350₺, GG'de 11.999₺.

N11'deki i5'li modeli direkt olarak toplayamadım çünkü i5+2060 olmuyor. Ama i7-1660ti ve i7-2060 hali arasında 100$ fark olduğunu hesaba katarsak 1379$ yani 9590₺.

Son olarak R7 4800h + 16 RAM + 1660TI + 512 SSD'li model ise 1299$ (9040₺).

Yani vergileri vs düşündüğümüz zaman fiyatlar bayağı iyi. Eğer bu mantıkta gelirse Ryzen da, kesinlikle i5'li modelden daha ucuz olmalı.

@TheLordOfTheGames Hocam i5'li modeli nereden 1050$ şeklinde hesapladın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 29 Temmuz 2020; 14:42:14 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheLordOfTheGames

T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
https://store.hp.com/us/en/pdp/omen-laptop-15-ek0019nr
Burada hocam 8gb 256ssd modeli. Bu modele 8gb ram 256ssd ekleyince 1200 dolar oldu desek ülkemizde 10k. Açıkçası ryzen beni korkutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLordOfTheGames -- 29 Temmuz 2020; 14:49:24 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @KOSMERCAN

P P0yrazz
9 ay (244 mesaj)
Eline sağlık güzel konu takipteyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


K KOSMERCAN Konu Sahibi
9 ay (1284 mesaj)
https://store.hp.com/us/en/pdp/omen-15t-ek000-laptop-8rg19av-1

Çok anlamsız buradan yapınca da 1379$ tutuyor. Farkını merak ettim ama ona da akşama bakayım artık.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheLordOfTheGames

T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
Aynen hocam benim de kafamı karıştırdı. Biraz araştıracağım şimdi.
Bu mesajda bahsedilenler: @KOSMERCAN

S S A M C R O
9 ay (3561 mesaj)
Ryzen 5 4600h ve 1660 ti ikilisini bekliyorum i5 işlemciyi almak istemedim 2060 da bana fazla 1660ti yeterli gelir bana hem fiyat avantajı sa olur diye düşünüyorum umarım gelir ülkemize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P P0yrazz
9 ay (244 mesaj)
İnşallah fiyat avantajı olur ve aradakı farka değer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @S A M C R O

S slmbabs
9 ay (50 mesaj)
Arkadaşlar 17" gelmeyecek mi bu laptoplarda ya
T TheLordOfTheGames
9 ay (982 mesaj)
17" konusunda bilgim yok hocam onca model arasından 1 model geldiyse daha epey zaman alır 17" diyebilirim.

Arkadaşlar satıcıya sordum 2 günde fiyat oynar mı araştırma yapıyorum diye. Döviz kurunaa göre oynama olabilir demiş. Alan arkadaşlar sıcaklık değeri hakkında net bir şey söylese de alsak bir an önce.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P P0yrazz
9 ay (244 mesaj)
Kargoya verdiler bugun ama bayramdan sonraya kalabilir adanadayım cunku

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @TheLordOfTheGames

B Bright like a Diamond
9 ay (271 mesaj)
Hp iadesi gelir mi gelirse 9100 e geliyor i5 2060 olan model n11 kuponuys sizce iyi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >