O

Yarbay
17 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
150 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
O
geçen hafta
GT 1030 + R5 3600 pc tavsiyeleri
Merhabalar arkadaşım pc toplamak istiyor

İşlemci r5 3600 olacak ekran kartı gt 1030 olacak ilerde ekran kartı alacak

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/1PYMXZXC 

Ona şöyle bir şey topladım

Bütçe 5300 ü geçmesin mümkünse 5kyı geçmemesi için ugrastım ama mümkün değil istediği fix şey ryzen 5 3600 olmalı işlemci ram 8 yaptım 16 yapınca uçuyor

daha iyi önerileri olan var mı ?

Bu pcde bu parça olmamış vs gibi yorumlarınızı rica ediyorum.
O
3 ay
El Kaide üyesine vatandaşlık verilmesi
Bu twitdeki eleman el kaide üyesiymiş bilmiyorum gerçek mi ama TC Kimlik numarasını vs https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/TcKimlikNoDogrula buradan sorguladığınızda doğru çıkıyor diyecek söz bulamıyorum.
https://twitter.com/LindseySnell/status/1408860288242393091
O
8 ay
Redline g40 hakkında
Merhabalar eski bir pc monitörünü tv yapacagız bu uydu alıcısı wifi destekliyormuş bunu almayı düşünüyorumda internette antenli modellileri var ondan alacağım sorum şu

IP tv muhabbeti okudum ip tv ile işim yok çanaksız normal tv kanallarını göstersin yeterli ama anlamadım bunu kullanmak için ip tv ihtiyacımız var mı yok mu ?
O
9 ay
Bu bilgisayar hakkinda yorumlariniz
O
10 ay
Komşum için ortalama bir pc topladım bakar mısınız ?
Merhabalar komşum için bir pc topladım fazla pahalı olmasın dedi ortalama parçalar seçtim

Pubg açsın ortalama ayarlarda dedi ek olarak fifa pes valorant oynanacak dedi

https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/J3U9CT7F 


Bu pcde ortalama bu fiyatlarda olacak 4500 4700 dahada ucuza toplanabilirse iyi olur

Feragat edilmeyecekler 16 ram ve 1tb hdd kesin olacak ssd olmasına gerek yok
O
10 ay
Kasa ilk açïlışta çok ses yapiyor.
Arkadaslar 2-3 haftadir boyle bir sorun var ornek olarak diyelim aksam kapattim sabah actim pcyi fena ses cikariyor pc aciliyor uyku moduna aliyorum 10 saniye bekliyip aciyorum sessiz calisiyor.

Sebebi nedir?
O
11 ay
Dolar edepsiz ondan yükseliyor
O
geçen yıl
[ÇÖZÜLDÜ] Net core include ile beraber where kullanımı
Merhabalar şöyle bir kodum var : https://prnt.sc/um451w bu haliyle problemsiz çalışıyor. Fakat koduma where eklediğimde şu hale getirdiğimde https://prnt.sc/um45j2 yani comment ve replylerden confirmation == true olanları getirmesini istediğimde şöyle bir hata alıyorumHata resmi : https://prnt.sc/um45y1Ben bu sorunu nasıl çözerim ?ÇÖZÜLDÜProblem efcore sürümünden kaynaklıymış dediğim şekil yazmak için yeni preview sürüm olan ef core 5 varmış bu sürümde yeni eklemişler böyle include içinde where yazmayı preview oldugundan daha kullanmadım onu doğru bulmadım.böyle yazınca çözüldü sorun benim gibi düşük ef core 3.1 sürümlerinde bu tarz yazılmalıymış.
public Blog GetBlogWithCategoryTagsAndCommentsWithReplies(int id)
        {
            var blog = _context.Blogs
                       .Where(blog => blog.Id == id)
                       .Include(blog => blog.Category)
                       .Include(blog => blog.BlogTags)
                       .ThenInclude(blogtag => blogtag.Tag)
                       .Include(blog => blog.Comments)
                       .ThenInclude(comment => comment.User)
                       .Include(blog => blog.Comments)
                       .ThenInclude(comment => comment.Replies)
                       .ThenInclude(reply => reply.User)
                       .FirstOrDefault();


            blog.Comments = blog.Comments.Where(comment => comment.Confirmation == true).ToList();
            foreach (var comment in blog.Comments)
            {
                comment.Replies = comment.Replies.Where(reply => reply.Confirmation == true).ToList();
            }
            return blog;
        }
O
geçen yıl
Asp net core 2 farklı dbcontexte ait tablolar arası relationship
Merhabalar migration ile alakalı bir problemim var.Projemde aspnet core identity kullanıyorum.Yapmak istediğim şey user ile post arasında bire çok ilişki kurmak.Problem burada çıkıyor.
İki tane context oldugundan çıkarıyor galiba ama bilmiyorum.
Post entity : https://prnt.sc/ug1rja Yeni eklenenler parentid,user,userid
User entity : https://prnt.sc/ug1t0u yeni eklenen List<Post> Posts
Şimdi olaya geleyim benim contextlerim 2 tane ama database tek. Identitydbcontext ile normal database tabloların contexti farklı yani databasedeki normal tablolar ile identyi oluşturan contextler farklı 
Şöyle DBcontext : https://prnt.sc/ug1tbz
IdentityDbContext : https://prnt.sc/ug1thh
DB tablolarım şu şekilde : https://prnt.sc/ug1xa2
Ben şimdi dotnet ef migrations add UserPostUpdate --context MySite2Context --project "DataAccess" --startup-project "WebAPI" yazarak migration eklediğimde migrationu açıp bakıyorum ne oluşturmuş diye User diye tablo oluşturuyor kendisi buyrun oluşan migration : https://prnt.sc/ug1yj8 .Oluşturmaması gerek AspNetUsers tablosunu kullanmasını istiyorum ben. Bu şekil migration ekliyor Sonra ben bu migrationu şu hale getiriyorum elle https://prnt.sc/ug1yyk create table user kısmını tamamen siliyorum ve bu en altdaki yerde principaltable da user yazanı AspNetUsers yapıyorum databasedeki tablo ismiyle uyumlu olsun diye en üstdeki name: "FK_Posts_User_UserId",buna dokunmuyorum sonra bu migrationu update ettikten sonra login olamıyorum bozuluyor login olma olayı registerda çalışmıyor.apiye bağlanırken 500 hata kodu veriyor bunları yapmadan önce ama sorunsuz çalışıyor.

Bu migration olayları bozuyor ama bu user post olayınıda yapmam gerek. Ben bu işi nasıl yaparım ? Şimdi ben bunu tek contextde birleştirmeye kalktım bu sefer efentityrepositorybase kısmı bozuluyor çünkü identitydbcontexti inherit etmem gerek buda problem çıkarıyor.Bu efrepository =https://prnt.sc/ugpanx buda ef repositoryden inherit almış örnek kod :https://prnt.sc/ugpdc6

Güncelleme: İki farkli contexte ait tablolar arasi relationship olmuyormus benim bunu tek bir contexte tasimam lazim ve bu context dbcontextden degil idenditycontextden inherit edilmeli ve entity repository basede buna uygun olmali ben nasıl yapabilirim bunu
O
geçen yıl
Vuejs route guard sorunum [ÇÖZÜLDÜ]
Arkadaşlar sorunu çözebildim vue grubuna girdim telegramda bunun sebebi şu imiş İlk router yükleniyor ardından vuex yüklendiği için senkron bir yapı oluşmuyor mecburen settimeout ile bunu düzeltiyoruz dediler

bende böyle :https://prnt.sc/u75rli sorunu çözdüm settimeoutda süre olarak en az ve sorunsuz çalışan süre 200 daha altında problem çıkarıyor.Merhaba vuejsde route guard yapıyorum ama düzgün çalışmıyor.
Şimdi olay şu kullanıcı login olunca eğer kullanıcı admin ise nav menüde admin panel gözüküyor ve ona tıklayıp admin/users sayfasına gidebiliyorum problemsiz.

Ama admin sayfasına gittikten sonra f5 basarsam veya nav menüden admin panel linkine basmadan elle admin/users yazarak gitmeye çalışırsam beni sokmuyor admin panele illa o admin panel yazan nav menüdeki router linkten girmem gerekiyor.

F5 çekince felan atmaması lazım çünkü ben zaten her f5 çekişte tokenle veri tabanına istek atıp stateyi kullanıcının bilgi ve rolleriyle dolduruyorum.


Kullanıcı login olduktan sonra :https://prnt.sc/u6r5to

Eğer kullanıcı giriş yapmışsa ve rolü admin ise admin panel gözüksün :https://prnt.sc/u6r6jk

Nav menüde admin panel gözüktü :https://prnt.sc/u6r68n

Routerda before enter kodum :https://prnt.sc/u6r7i7

Buda console nasıl geldiği :https://prnt.sc/u6r7ya

Yani her şey doğru çalışıyor true true geliyor ama işte nav menüdeki admin panele basıp gelirsem giriyor login olduktan sonra /admin/users yazarsam login sayfasına atıyor login olmamışım gibi davranıyor ve router link admin panelden admin sayfasına girdikten sonra f5 basarsam gene logine atıyor çok saçma bir sorun sebebi nedir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.