Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Vuejs route guard sorunum [ÇÖZÜLDÜ]

O ORGANIKHOSAF Konu Sahibi
11 ay (2626 mesaj)
Arkadaşlar sorunu çözebildim vue grubuna girdim telegramda bunun sebebi şu imiş İlk router yükleniyor ardından vuex yüklendiği için senkron bir yapı oluşmuyor mecburen settimeout ile bunu düzeltiyoruz dediler

bende böyle :https://prnt.sc/u75rli sorunu çözdüm settimeoutda süre olarak en az ve sorunsuz çalışan süre 200 daha altında problem çıkarıyor.Merhaba vuejsde route guard yapıyorum ama düzgün çalışmıyor.
Şimdi olay şu kullanıcı login olunca eğer kullanıcı admin ise nav menüde admin panel gözüküyor ve ona tıklayıp admin/users sayfasına gidebiliyorum problemsiz.

Ama admin sayfasına gittikten sonra f5 basarsam veya nav menüden admin panel linkine basmadan elle admin/users yazarak gitmeye çalışırsam beni sokmuyor admin panele illa o admin panel yazan nav menüdeki router linkten girmem gerekiyor.

F5 çekince felan atmaması lazım çünkü ben zaten her f5 çekişte tokenle veri tabanına istek atıp stateyi kullanıcının bilgi ve rolleriyle dolduruyorum.


Kullanıcı login olduktan sonra :https://prnt.sc/u6r5to

Eğer kullanıcı giriş yapmışsa ve rolü admin ise admin panel gözüksün :https://prnt.sc/u6r6jk

Nav menüde admin panel gözüktü :https://prnt.sc/u6r68n

Routerda before enter kodum :https://prnt.sc/u6r7i7

Buda console nasıl geldiği :https://prnt.sc/u6r7ya

Yani her şey doğru çalışıyor true true geliyor ama işte nav menüdeki admin panele basıp gelirsem giriyor login olduktan sonra /admin/users yazarsam login sayfasına atıyor login olmamışım gibi davranıyor ve router link admin panelden admin sayfasına girdikten sonra f5 basarsam gene logine atıyor çok saçma bir sorun sebebi nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 28 Ağustos 2020; 14:23:29 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.