Kusura bakmayın da başlıktaki soru ne kadar saçma. Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Bu yönetim kadrolarının alayının liyakat yerine "biat" ile dolup taştığının farkında olmamak i...
Kusura bakmayın da başlıktaki soru ne kadar saçma. Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Bu yönetim kadrolarının alayının liyakat yerine "biat" ile dolup taştığının farkında olmamak için başka ülkede yaşıyor olmak gerek.
Kusura bakmayın da başlıktaki soru ne kadar saçma. Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Bu yönetim kadrolarının alayının liyakat yerine "biat" ile dolup taştığının farkında olmamak için başka ülkede yaşıyor olmak gerek.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Haziran 2022; 20:51:3 >
Devlet okullarında hayatım boyunca burslu okudum. İzmir Atatürk Lisesini 3 yıl üst üste Birincilikle bitirdim. Üniversite sınavlarında derece yaptım. 27 yaşımda Yardımcı Doçent, 32 yaşımda Doçent, 38 yaşımda Kürsü başkanı Profesör oldum. Uluslararası saygın dergilerde 35’in üzerinde Akademik yayın yaptım. Senin yüzündeki sakalın kıllarından fazla Akademik atıf aldım. Dünya çapında (ABD, Avrupa ve Türkiye’de) 10 binden fazla öğrenci eğittim. Uluslararası Marie Curie Araştırma ödülünü en yüksek puan ile aldım. Türkiye’ye saygın bir Finans merkezi kazandırdım (Center of Excellence in Finance) Onlarca şirkete danışmanlık yaptım.
Sırf CV kasmış adam. Ben bu adamdan özgün bir fikir duymadım. Zaten öyle süper fikirleri falan olsa Yutubeda izlenme kasmaya uğraşmaz yurtdışında büyük şirketlere çalışıyor olurdu.
Dedikleri yanlış değil ama herkesin söylediği şeyleri şov yaparak anlatıyor o kadar. O yüzden 1000 den fazla adam vardır diyorum.
Adam zaten öğretim görevlisi, dünyanın farklı üniversitelerinde akademisyenlik yaptı, çeşitli ödülleri de var, bir çok akademisyen gibi çeşitli kurumlara danışmanlık yapıyor, büyük şirketlerde çalışması önemli değil bu bir tercih meselesi. Ayrıca tüm bunların yanında halkı bilgilendirmek ve onlara onların seviyesinden bir şeyler anlatabilmek bence şovmenlik değil, ben bir çok videosunu izledim, böbürlenen bir karakter değil, sadece söyledikleri ve söylediklerinde haklı olması ve ayrıca sempatik tavırlarından dolayı sosyal medyada dikkat çeken bir kişi haline geldi. Belki duvar suratlı biri olsaydı bu kadar dikkat çekmezdi. Ama yine de bu onu bir şovmen yapmaz. Enimim sadece 1-2 firmaya yaptığı danışmanlıktan aldığı para youtube dan fazladır. Ondan daha iyi vardır kısımına katılıyorum, illaki daha iyisi vardır, hatta nice cevherler vardır.
Alinti yaptigim yazi birisine cevaben verdigiydi. Yani sovmen degil.
Bu donanimda birisi istedigi ulkede is bulur ama ulkesinde kalmayi tercih etmis. Ve universitede ogretim gorevlisi.
Turkiyenin ekonomisinide yillar oncesinden ozetlemis. Eger bu sekilde devam edersek afrika ulkeleri bile bizi sollar demis. Bunu soylediginde dolar 2 kusurdu daha.
Yurtdisi sirketlere danismanlik yapmadigini nereden biliyorsun? Bunun icin bir sirket bunyesinde calismasina gerek yok. Saniyorum kendi danismanlik sirketi var. Telefonla veya video konferansla islerini kolayca yurutebilir.
27 de yardımcı doçent 32 de doçent nedir yav. Alandan alana bu kadar değiştiğini bilmiyordum, 27-32 yaş tıpta nerdeyse hala çömez kabul edilir doçent olmayı geçtim
Adam burda bile yaranamamis. 😂 Kabinede harcarlar bu adamı. Bizim memlekete yaramaz yani.
Ayrıca gider şirketlere danışmanlık yapar vs denmiş ama adam zaten birçok firmaya danışmanlık yapıyor ve ayrıca Akbankta yönetim kadrosunda diye biliyorum.
Ne kadar büyütüyorsunuz bazı tipleri gözünüzde!
Ne kadar büyütüyorsunuz bazı tipleri gözünüzde!
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Atılan adımlar bile,seçimlerden sonrasını düşünerek atılmıyor ve yapılmıyor.Seçimden sonra,Allah sonumuzu hayır eylesin.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Haziran 2022; 20:51:3 >
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bence 1000+ sayisini bir daha dusun derim.
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @GATIRCAN
Sırf CV kasmış adam. Ben bu adamdan özgün bir fikir duymadım. Zaten öyle süper fikirleri falan olsa Yutubeda izlenme kasmaya uğraşmaz yurtdışında büyük şirketlere çalışıyor olurdu.
Dedikleri yanlış değil ama herkesin söylediği şeyleri şov yaparak anlatıyor o kadar. O yüzden 1000 den fazla adam vardır diyorum.
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @cocainbar
Bu mesajda bahsedilenler: @GATIRCAN
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
_____________________________
Bu donanimda birisi istedigi ulkede is bulur ama ulkesinde kalmayi tercih etmis. Ve universitede ogretim gorevlisi.
Turkiyenin ekonomisinide yillar oncesinden ozetlemis. Eger bu sekilde devam edersek afrika ulkeleri bile bizi sollar demis. Bunu soylediginde dolar 2 kusurdu daha.
Yurtdisi sirketlere danismanlik yapmadigini nereden biliyorsun? Bunun icin bir sirket bunyesinde calismasina gerek yok. Saniyorum kendi danismanlik sirketi var. Telefonla veya video konferansla islerini kolayca yurutebilir.
Bu mesajda bahsedilenler: @GATIRCAN
https://twitter.com/ProfDemirtas/status/1541539426970615808
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Haziran 2022; 23:54:15 >
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @cocainbar
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Hadi Özgür hoca finansçı, ekonomi alanında daha donanımlı insanlar vardır dersin falan ama... Höeğh yani.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Ayrıca gider şirketlere danışmanlık yapar vs denmiş ama adam zaten birçok firmaya danışmanlık yapıyor ve ayrıca Akbankta yönetim kadrosunda diye biliyorum.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >