@

Yarbay
19 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
841 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
@
8 ay
Türkiye'de bir iş ilanı..
< Resime gitmek için tıklayın >

Durun daha bitmedi! Bu çalışan firma sahibinin ailesini de gezdirecek. İzin günlerinde de ek bir ücret talep etmeden çalışacak. Bakın şu işe siz. Bu işçiye reva görülen de asgari ücret ve 1 poçağa ve 1 çaydan oluşan sabah kahvaltısı!
< Resime gitmek için tıklayın >

kaynak:


https://onedio.com/haber/isci-yerine-kole-arayan-nakliyat-firmasinin-yayinladigi-is-ilani-gundem-oldu-1083792
@
8 ay
20 yıl sonra dolar-euro eşitlendi: 1 $=1Euro
Fed’in faiz artışına devam edeceğine yönelik güçlü sinyaller vermesi ve Avrupa’da resesyon beklentisi birlikte euro-dolar paritesi 20 yıl sonra eşit seviyeye geldi. Bu Türkiye için iyi bir gelişme değil. Çünkü Türkiye’nin ihracatının yüzde 46’sı euro ithalatının yüzde 65’i ise dolar üzerinden.

Türkiye için iyi haber değil

Ancak bu gelişme zaten dış ticaret açığı giderek büyüyen Türkiye ekonomisi için hiç de iyi bir haber değil. Ekonomist Hayri Kozanoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, euro-dolar paritesinin 1’e doğru gittiğini belirterek, “Bu Türkiye’nin aleyhine. Çünkü ihracatın yüzde 47’si dolar, yüzde 46’sı euro iken, ithalatın yüzde 65’i dolar, yüzde 29’u euro. Dolayısıyla dolar güçlenince euro ihracatın dolar karşılığı düşüyor. 2021 başında parite 1.22 iken buralara kadar geldi” dedi.


< Resime gitmek için tıklayın >
@
9 ay
Bahçeli: 'Türk Tabipler Birliği Kapatılmalıdır'
Bayram namazı sonrası açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli 'Bir avuç doktor kılıklı anarşik insanlardan mesleği kurtarmak lazım.Her defasında söylüyorum Tabipler Birliği kapatılmalıdır' dedi.

Bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) hedef aldı.


https://www.youtube.com/watch?v=rF9nYU_w7K0
@
9 ay
Akaryakıt istasyonlarının zam fırsatçılığı
Son dönemde art arda indirimlerin geldiği akaryakıta bu gece ise 81 kuruşluk bir zam yapıldı. İstasyonlar zam yapılacak saate kadar vatandaşlara mazot satışını durdururken yaşanan duruma isyan eden Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadaki bir görüntüyü paylaşarak "Devlet bunun sebebini sorgulamalı ve hesabını sormalıdır" dedi.

Akaryakıt fiyatlarına gelen indirim haberlerinin ardından bu gece yarısından itibaren motorine zam geldi. 81 kuruşluk zam haberinin gelmesiyle birlikte akaryakıt istasyonlarının zam yapılacak saate kadar vatandaşlara mazot satmadı.

SAYAN İSYAN ETTİ: MAZOT YOK

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyadan bir video görüntüsü paylaşarak istasyonlarının yaptığı bu fırsatçılığa isyan etti. Sayan'ın paylaştığı videoda, benzin istasyonu görevlilerinin mazot almak için gelen araçlara "Mazot yok" dediği görülüyor.

Kaynak:

https://twitter.com/SavciSayan/status/1545477714315993089?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet
@
9 ay
Urfa'da Bmw'li Suriyeli Mültecilerin Dolar ve Bayrak sallarak Konvoy Yapması..
@
9 ay
İngiltere Başbakanı Boris Johnson Görevini Bırakıyor!
İngiltere'de Sağlık ve Maliye bakanları ile 50'ye yakın hükümet görevlisinin istifası ile başlayan siyasi kriz büyüyor. İngiliz medyası, görevi bırakması yönünde çağrılar yapılan Başbakan Boris Johnson'ın pes edip birkaç saat içerisinde görevini bırakmaya hazırlandığını duyurdu.

İngiltere'de son bir haftada yaşanan istifalar siyasi krize neden oldu. Önceki akşam Maliye ve Sağlık Bakanı'nın istifa etmesinin ardından dün de 50'ye yakın hükümet yetkilisi görevini bıraktı. Yaşananlar sonrasında Başbakan Boris Johnson da istifa baskılarıyla karşı karşıya kaldı.

GÖREVİNE DEVAM EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

İstifa haberlerinin arından Johnson dün, görevine devam edeceğini duyurdu. Gelen bir soru üzerine Johnson hükümetin sürdürülmesinin imkansız hale gelmesi durumunda istifa edebileceğini belirtti. "Benim işim yola devam etmek" diyen Johnson açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Burada hanımefendinin söylediği şeyleri anlıyorum. Durum zorlaştığında normal olarak lider hedef alınıyor. Ama benim görevim taahhütlerimi tutmak ve ülkeyi zor zamanları aşmasını sağlamak. Tıpkı pandemi döneminde yaptığım gibi

İSTİFAYA HAZIRLANIYOR

Tüm dünyanın gözü İngiltere'deki gelişmelerdeyken İngiliz medyası bugün de çarpıcı bir iddia ortaya attı. Servis edilen haberlerde, Boris'in birkaç saat içerisinde istifa edeceği duyuruldu. İktidardaki Muhafazakar Parti'nin liderliğinden istifa edeceği anlaşılan Johnson'ın yerine sonbahara kadar yeni bir liderin seçilmesi, ardından Johnson'ın başbakanlık koltuğunu yeni lidere devretmesi bekleniyor.

Kaynak:


https://www.haberler.com/dunya/son-dakika-ingiliz-medyasi-50-ye-yakin-hukumet-15064306-haberi/
@
9 ay
Erdoğan: "Kimseyi Aç, İşsiz Bırakmadık.Martta enflasyonu kontrol altına alacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Belki insanlarımızın alım güçleri yüksek enflasyon sebebiyle bir miktar düştü ama kimseyi işsiz bırakmadık, aç bırakmadık, açıkta bırakmadık' dedi.

'Sizlerle burada bir arada gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Sizler belediye başkanlığı dönemindeki eserlerle adlarını tarihe yazdırmış kadrosunuz. Nice badireleri aştık. Nice saldırılara birlikte göğüs gerdik. Sıfatlar makamlar gelir geçer, gurur verici yaşanmış hakikatler bizimle kalır. Dünyada pek az lidere böylesine köklü kaliteli kadroyla yol yürümek nasip olmuştur. Şahsıma sizler gibi çalışma arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamdediyorum.

En son mahalli idare seçimlerinde büyükşehirlerin yüzde 52, diğer illerin yüzde 55'ini kazanarak mahalli idarelerdeki gücümüzü bir kez daha gösterdik. İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin en büyük iki şehrinin başkanlık nezdinde kaybedilmiş olmasından üzüntü duyuyorum. Seçimi kaybettik demiyorum, sadece başkanlık nezdinde diyorum. Çünkü meclislerini Ankara'nın da, İstanbul'un da biz kazandık. Meclisle beraber güçlüyseniz o belediyede gücünüz farklı olur.

"Martta enflasyonu kontrol altına alacağız"Dünyanın resesyonun eşiğinde bulunması ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yönüyle büyütme esasına dayanan programımızın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Belki insanlarımızın alım güçleri yüksek enflasyon sebebiyle bir miktar düştü ama kimseyi işsiz bırakmadık, aç bırakmadık, açıkta bırakmadık. İnşallah önümüzdeki şubat-mart aylarıyla birlitke enflasyonu da kontrol altına alarak devam edeceğiz.

İnsanların siyasi tercihlerinde ekonomi önemli bir belirleyicidir ama asla tek belirleyici değildir. Milletimize 20 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimizi anlatacağız. Demokratik ve ekonomik kazanımları eskiyle mukayeseli bir şekilde ortaya koyarak hafızaları sürekli canlı tutmalıyız. Bu altyapı ile ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi anlatacağız. Dünyanın yeniden yapılandığı süreçte Türkiye'yi hak ettiği konuma ancak biz getirdik, biz getirebiliriz. Karşımızdaki güruhun ülkemizin ve insanımızın geleceğine nasıl zarar verebileceğini hep beraber biz anlatacağız. Koalisyon dönemlerinin ülkemize maliyeti ve ödediği acı bedeller ortadadır.

Kaynak:

https://onedio.com/haber/erdogan-kimseyi-ac-issiz-birakmadik-1081544
@
9 ay
Özgür Demirtaş'ın Başkanlık Referandumu İçin Patlıcanla EVET Yazan Çiftçiye Cevabı
@
9 ay
eBay-Gittigidiyor kapanıyor
Küresel e-ticaret firması eBay, Gittigidiyor'u kapatarak Türkiye'deki faaliyetine son veriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
eBay, bugün yaptığı basın bülteni duyurusuyla Türkiye iştirakı GittiGidiyor’u kapatacağını açıkladı. Satıcılar GittiGidiyor platformuna bugün itibarıyla yeni ilanlar giremeyecek, 18 Temmuz’dan itibaren ise alıcılar yeni satın almalar yapamayacak.

Alıcılar ve satıcılar "Hesabım" bölümüne 5 Eylül 2022'ye kadar ulaşabilecekler.

2011 yılında Gittigidiyor'un yüzde 93'ünü alan eBay, 2016 yılında da hisselerin tamamını almıştı.
Yüksek rekabet kapatma kararında etkili oldu

Küresel operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirdiğini belirten eBay, bu zor ancak stratejik kararı piyasada devam eden rekabetçi dinamikler temelinde aldığını vurguladı.

GittiGidiyor'un kapatılması Ebay'ın ikinci çeyrek sonuçlarına veya mali yılın tamamı için sonuçlara ciddi bir etki yapmayacak.

Kaynak:


https://www.birgun.net/haber/gittigidiyor-kapaniyor-392494
@
9 ay
Suriyeli sığınmacı,karakolda polisleri taradı. Önüne gelene ateş etti 3 polis yaralandı
Kocaeli Gebze'de Suriyeli bir sığınmacının polis merkezinde polislere saldırdığı ortaya çıktı. Suriyelinin kaptığı silahla sağa sola ateş açarken bir polisi vurduğu, toplamda üç polisin yaralanmasına neden olduğu belirtildi...


< Resime gitmek için tıklayın >
Önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesinde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüsünde bulunmasıyla başladı.

Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

KARAKOLDA RASTGELE ATEŞ AÇTI

Odatv’nin edindiği bilgilere göre kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı. Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı.

Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı.

Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede terdavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak:


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/siginmacilar-bu-kez-de-karakolda-teror-estirdi-suriyeli-onune-gelene-ates-etti-polisler-yaralandi-554063h.htm
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.