Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
21
Cevap
993
Tıklama
2
Öne Çıkarma
ÖSYM yapay zeka ile soru hazırlayacak
T
5 ay
Moderatör
Konu Sahibi

ÖSYM yapay zeka ile soru hazırlayacak
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, sınavlarda yapay zekanın aktif şekilde kullanılacağını duyurdu. Sorular yapay zeka ile hazırlanacak.Yapay zeka nerede kullanılacak?ÖSYM Başkanı Ersoy, konuyla ilgili şunları söyledi:"Ekibimizde yapay zeka uzmanları var. Bu hocalarımızdan en verimli şekilde faydalanmayı hedefliyoruz. Bu alanda çalışmalarımızı başlattık. Atacağımız bu adım, tüm kurumların sınav süreçlerinde çok daha etkili koordinasyon kurmasını sağlayacak. Yapay zeka ile soru üreteceğiz, değerlendirmeler yapacağız ve bu alanda çok önemli bir başlangıç olacak. Sınavları çok daha verimli ortamlarda gerçekleştirmemize büyük katkı sağlayacak. Yapay zekadan faydalanırken insan faktörünü de göz ardı etmeyeceğiz, makine ile insan dengesini koruyacağız."Elektronik sınav sayısı artacakÖSYM'nin eleketronik ortamda düzenlediği e-sınav sayısının artması planlanıyor. Yabancı dil sınavlarının yanı sıra STS Eczacılık ve 2023 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı dijital ortamda yapılmaya başlandı. İlerleyen süreçte daha fazla sınavın e-sınav olarak yapılabilmesi sağlanacak.ÖSYM Başkanı Ersoy, "İlerleyen süreçte dijital ortamda gerçekleştirdiğimiz yeni sınavlarımız da olacak. Kağıt tabanlı sınavlardan dijital tabanlı uygulamalara geçiş noktasında çalışmalarımız devam edecek. Dijital uygulamalar beraberinde hem tasarrufu getirecek hem de adaylara sınav sonuçlarını çok daha hızlı kullanma imkanı sunacak." değerlendirmesinde bulundu.
Kaynak:https://www.aa.com.tr/

 Haberi Portalda Gör

Kemalistler olmasa fetö size tasmayı takmış gezdiriyordu. Fetullah denen köpeğe selamlar yollayan kemalistlerdi değil mi?
Yoruma Git
Sirchade - 5 ay +13
El atmışken tepeden tırnağa bütün yetkiyi yapay zekaya versinler. En azından yapay da olsa güveneceğimiz bir zeka olur. Makam arabası, lojman, maaş, itibar falan da istemez. Elektriğini...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Darklord Sauron - 5 ay +4
U
5 ay
Binbaşı

Kim var orda?
Fetullah sen misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 13 Şubat 2024; 11:41:25 >


D
5 ay
Yarbay

El atmışken tepeden tırnağa bütün yetkiyi yapay zekaya versinler. En azından yapay da olsa güveneceğimiz bir zeka olur. Makam arabası, lojman, maaş, itibar falan da istemez. Elektriğini ver başka bişey istemez, memleketin üstünden yük kalkar.
S
5 ay
Yarbay

Kemalistler olmasa fetö size tasmayı takmış gezdiriyordu. Fetullah denen köpeğe selamlar yollayan kemalistlerdi değil mi?Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
0
5 ay
Yüzbaşı

chatgpt ye fizik sorusu hazırlattım saçmaladı

https://chat.openai.com/auth/login?next=%2Fshare%2F08d0c9af-75f4-4bff-b033-529cd3a3d8fe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01virüs01 -- 13 Şubat 2024; 12:25:10 >

D
5 ay
Binbaşı

Bu gençlerin o saçma sapan sorulara değil bilgi çağına hazırlanmaya ihtiyacı var

Ezbere değil bilgiye ulaşımı öğrenmeye ihtiyacı varZekası yüksek çocukları al ve onlara pozitif bilimleri ezberlet, eyvallah, onların beyin yapısı buna uygun zatenLakin %99'u sıradan çinko karbon pilden olan biz insanoğlunun bu 18 sene süren saçmalık sisteme ihtiyacı yok.

Bu kesime el işi öğret, uygulamalı beceriler öğret, marangozluk, işçilik, felsefe doğa gibi genel veya günlük hayatta işe yarayan şeyler öğretBir mesleği öğrenmek için 6 sene yeter. O 6 seneyi insan ne zaman yaşamak isterse o zaman yaşar, işini öğrenir zaten...Önden 12 sene süren saçma sapan ezberci ve sınıf içine tıkmalı sistemin ne halta faydası varHalâ, bin yıl öncesinin sadece zeki çocuklarının faydalandığı sistemle biz sıradan zekaları sınıflara hapsediyorlar. Üstüne sınavlara sokup beceremeyince de çocukları suçluyorlar.

Arkadaş yok işte olan bu. Nedir bu saçma inatBu mesaja 2 cevap geldi.
P
5 ay
Binbaşı

Dinsiz olmakla suçladığınız kemalistler nasıl dinci birinin yanında olsun aklın alıyor mu? Aksine kaç kere uyardılar fethullah için barındırmayın bunları diye. Ama sağolsun selam gönderip gel artık diyenler kapısında yatanlar sayesinde darbe girişimi gördü bu ülke. Ha akıllanmadılar da. Alnı secde görüyor diye şimdi de metöculer sarmış etrafı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
H
5 ay
Yüzbaşı

amaç darbe ile ülkeyi yönetmekse dinsizler ile dinci geçinenler bir oluyor işte.

senin "feto ile uyardı" dediğin kişiler de darbeci çıktı. haberin olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=3mFcfIqfHcI


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @porsche911gt2
H
5 ay
Yüzbaşı

dostum, ben de bu sıkıntıyı söylemek istiyorum. okumak istemeyen, okuma sonucu gelir elde edemeyen veya kendisini bir mesleğin ustası olmak isteyenleri neden 12 sene okutuluyor, anlamış değilim.

sistemin kendisi sıkıntılı.

bence (8. sınıftan) orta okuldan sonra okul %90 için farklı yöne geçmeli.

okul ile beraber ustalık (motorcu, bükümcü, tornacı, kuaför, boyacı, sıvacı v.s.) öğretilmeli. Bunun için de 6 sene değil, 4 sene rahat yeterli.
tekniker veya teknisyen olacaksa 2 sene daha okusun.

%10 'luk kısmı üniversitede mühendis olsun, uzman olsun v.s.

bence bu şekilde sistem iyi gibi.
Bu mesajda bahsedilenler: @doruhüso
P
5 ay
Binbaşı

Yok yok dinci geçinenler hep bi tarafta bunu fetö nun meclis ayağı araştırılsın önergesine karşı çıkanlardan görebilirsin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
A
5 ay
Çavuş

gpt 3.5'un hazırladığı bir Fizik sorusu. ÖSYM formatına uygun gözüküyor. Biraz kolay oldu tabi ama önemli değil zorlaştırılabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 2 cevap geldi.
H
5 ay
Yüzbaşı

meclis araştırma komisyonu kurulsaydı ne olacaktı, bana söyler misin?
nasıl bir süreç geçecekti ?
Bu mesajda bahsedilenler: @porsche911gt2
H
5 ay
Yüzbaşı

soru gerçekten güzelmiş . . .


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @afsunkam
A
5 ay
Çavuş

öyle. birkaç soru daha yazdırdım gayet güzel. mesela bu soruya zorluk açısından 5/10 veriyorum dedim ve bana zorluk olarak 8/10'luk bir soru hazırlamasını istedim. MEB 2024 müfredatının dışına çıkmaması gerektiğini de ekledim. güzel sınav ayarı sorular yazdı diyebilirim. hakkı verilerek kullanılacaksa gayet efektif bir mekanizma.
Bu mesajda bahsedilenler: @hanahmet
V
5 ay
Binbaşı

Yapay zekali topluma yapay zeka sorusu yakışır< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >