Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
170
Cevap
0
Tıklama
54
Öne Çıkarma
Madenciler, Bitcoin'deki düşüş nedeniyle ekran kartlarını satmaya başladı

U ugur7seven Konu Sahibi
7 ay (4105 mesaj)Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerindeki keskin düşüşün ve bu pazardaki uzun süreli durgunluğun bir sonucu olarak, büyük madenciler yavaş yavaş "ekmek tekneleri" olan ekran kartlarını satmaya başladılar.Ayrıca Bkz.iPhone 12, 100 milyonun üzerinde satışla iPhone 11'i solladıAsya basınında çıkan haberlere göre, Tayvanlı ikinci el eşya alım satım siteleri, kelimenin tam anlamıyla Radeon RX  470, GeForce GTX 1060 ve hatta Radeon RX  6900  XT dahil olmak üzere çeşitli ekran kartı ilanlarıyla dolup taşmış durumda. Aynı şey Çin ikinci el pazarları için de geçerli.

Ekran kartı fiyatlarına yansıması bekleniyorCihazların maliyetleri ise piyasadakilerden çok daha düşük. Ancak burada önemli bir noktaya dikkat çekmek gerekiyor. Kripto madenciliğinde kullanılan bu ekran kartları, maksimum performansla 7 gün 24 saat kullanılmış durumdalar ve uzun veya kısa vadede sorun çıkarmaları kuvvetle muhtemel.Bu kartlar toplu olarak satıldığından, satıcılar başka kripto para madencilerinin bu cazip tekliflerden yararlanacağını umuyor olabilir. Ne olursa olsun, oyuncular bu ekran kartlarından muhtemelen uzak durmak isteyeceklerdir. Bu durumun küresel ekran kartı fiyatlarına nasıl yansıyacağını ise önümüzdeki dönemde göreceğiz.
Kaynak:https://www.pcgamer.com/cryptocurrency-miners-in-china-are-beginning-to-sell-off-gpus-for-cheap/

 Haberi Portalda Gör

Sanırım ekran kartı ile BTC madenciliği yapılmadığını millete öğretemedik hala. ETH Temmuz EIP 1559 olayı var, ayrıca yarı yarıya değer kaybetti ve Çin BTC madenciliğini yasakladı. O yü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı sniper23 - 7 ay +88
Donanım haber ölücülerinin eline düşersiniz inşallah hatta,mezarcılarının da oyuncuların ahı çıkar biraz olsun.

Eh yeni ekran kartlarının fiyatları da düşer heralde ar...
Yoruma Git
Yorumun Devamı redoracle - 7 ay +64

S Spider_hip
7 ay (2889 mesaj)
Almasın kimse, Atsınlar çöpe.Bu mesaja 4 cevap geldi.

S sniper23
7 ay (8385 mesaj)
Sanırım ekran kartı ile BTC madenciliği yapılmadığını millete öğretemedik hala. ETH Temmuz EIP 1559 olayı var, ayrıca yarı yarıya değer kaybetti ve Çin BTC madenciliğini yasakladı. O yüzden toplu satışlar var.

Ama Bitcoin madenciliği yasaklandığı iyi oldu. 141 TWH'den 69 Terawatt/Saat enerji harcamasına düştüler. Bir çok ülkenin bilmem kaç yıllık elektrik ihtiyacı bu.

E Esxici
7 ay (1077 mesaj)
Kesinlikle mining yapılmamıştır başlığıyla satarlar artık :) ama benden size tavsiye ikinci elde çok dikkatli olun. Pc kasasına takıp, sanki günlük kullanıcıymış gibi satanlar var. Düşmeyin bu tuzaklara.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


B babayı izle
7 ay (234 mesaj)
Beter olun.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

0 0LDB0Y
7 ay (2299 mesaj)
Kartların üzerinden geçtiler şimdi millete kitleyecekler

Z Zer0_0
7 ay (245 mesaj)
Ben anlamıyorum, ekran kartının 7 gün / 24 saat çalışmış olması o kartın problem çıkaracağı anlamına gelmez. Bu kartlar araba motoru değil ki? Ekran kartlarının sorun çıkarması için gereken nedenler:

1. Nemli ortam veya sıvı teması gibi zamanla oksitlenme.

2. Nemin toz ile zamanla devrelerin üzerine yapışarak oksitlenmeye neden olması.

3. Anlık elektrik dalgalanmaları ve kesintileri (ups kullanıldıysa ve düzgün elektrik hattı varsa 7/24 çalışsın bir sıkıntı oluşturmaz)

4. Soğutma. Soğutma yetersiz ve bakımları düzgün yapılmadıysa kondansatörlerde veya transistörlerde şişmeler meydana gelebilir. Ancak bu şu demek değildir kondansatör şişti bu ekran kartı kullanılmaz. Hayır kullanılır. PCB devre üzerinde ki yollarda çok ciddi bir yanma olmadığı sürece kondansatör değişimi ile bu çok rahat çözülebilir ama teknik bilgi gerekli.

Ekran kartınızın sürekli yük altında çalışması onun problem çıkaracağı anlamına gelmez. Ekran kartınızı bakımsız ve iyi soğutma uygulamadan kullanırsanız problemler çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 1 Temmuz 2021; 17:47:19 >

Bu mesaja 13 cevap geldi.

T ti7800
7 ay (892 mesaj)
İkince elde çok cazip fiyatı bile olsa ben bu nesli pas geçeceğim. RTX4000 ya da RX7000 serisi alırım. Yine de bunlara para yedirmem.

R redoracle
7 ay (4232 mesaj)
Donanım haber ölücülerinin eline düşersiniz inşallah hatta,mezarcılarının da oyuncuların ahı çıkar biraz olsun.

Eh yeni ekran kartlarının fiyatları da düşer heralde artık stok bolluğu olunca,gerçi benim işime yaramaz zaten zor faturaları ödüyoz survivor yaşıyoz ama bu kurlarla sistem toplayacak babayiğitler için iyi olacaktır,hayırlısı.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S Sebastian Insane
7 ay (1560 mesaj)
Madenci kartı alanın, aklından şüphe ederim.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Hakimutata Insane

Bu mesaja 4 cevap geldi.

A ardicli2000
7 ay (5368 mesaj)
Ekran kartları satışı BTC düşüşü nedeniyle değil eth düşüşü nedeniyle yapılıyor.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


V vjdrsjejv
7 ay (2240 mesaj)
Geçen sene fatura kesilmiş getle satılan rx 580 8 gb'ı 560 liraya almıştım, o kadar ucuza satacaklar ki insanlar tercih edecek. Yüksek fiyattan madenci kartı alacak bilgisizler de olur.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Spider_hip

B bro4ke053
7 ay (341 mesaj)
Bu kartlar 24 saat yüzde yüz çalışması için tasarlanmadı yani kartlarda yorulma oluşuyorBu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zer0_0

Z Zer0_0
7 ay (245 mesaj)
Hocam yorulma dediğin şey olması için hareket eden bir şey olması gerekir.

İletkenlik kaybı gibi bir şeyden bahsediyorsanız bir metalin iletkenliğini kaybetmesi milyonlarca yılını alır. Oksitlenme gibi bir durum oluşursa bu dahada hızlanır ancak oksitlenme durumundan kurtarmanın yolu elbet vardır.

Ekran kartları belli bir ısı seviyesinin altında stabil bir şekilde çalışıp ve güç şebekelerinden gelen güç stabil edilirse 7/24 çalışabilirler ve siz bu kartları bu şekilde 20 seneye yakın bakımını yaparak kullanabilirsiniz.

Yani kartlarda yorulma kavramı mantıksız ve tamamen uydurma bir kavramdır. VRAM'ler sıcaktan ve nemden oksitlenebilir zamanla ancak onunda çözümü var. Bir tane kontak devre spreyi alacaksın kaliteli yağsız sıkacaksın 15 dakika bekleyeceksin zaten buharlaşacak. Tozunu isini pisini alacaksın macununu yenile kullanmaya devam et.

Çip setlerde şişme veya kondansatör gibi devre elemanlarında şişmenin gerçekleşmesi için akımda düzensizlikler olması gerekir.

Sen ekran kartını kullanım sıcaklığının yaklaşık 10-20 derece üzerinde çalıştırıyorsan soğutma için destekleme yapmıyorsan, bakım yapmıyorsan, kaliteli macun ve termal ped kullanmıyorsan ve ayrıca binada ki elektrik hattında sıkıntılar varsa zaten ekran kartı yanacaktır yada sorun yaşayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 2 Temmuz 2021; 1:47:19 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bro4ken

P Portraitclub
7 ay (3627 mesaj)
Beklemeye devam, geliyor gelmekte olan.

G guguk
7 ay (6745 mesaj)
Ekran kartı sadece oyun için kullanılmaz. Haftalarca aylarca süren render modelleme vs içinde 24 saat yük altında çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Uzun yıllar yük altında çalışması sadece fanların bozulmasına yada verimliliğini kaybetmesine neden olur.
Bu mesajda bahsedilenler: @bro4ken

S sniper23
7 ay (8385 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Almasın kimse, Atsınlar çöpe.
Bence sen fazla sinirlenmişsin dostum.
M muratkaya
7 ay (2477 mesaj)
1700'e aldığım GTX 1070 şimdi 5000 olmuş. Satıp daha iyisini alayım desem üstüne 5000 koymam lazım. Madenciler piyasayı mahvetti.

Ama çok param olsa ucuza bu kartları alır bitcoin 50 bin doları geçince kullanırım. 100 bine kadar yolu var.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

M monacomen
7 ay (3738 mesaj)
Boş işler. Bu madenciler kripto kazıyıp köşeyi dönme peşindeki uyanıklardı zaten. Şimdi kripto piyasasının sonunun geldiğini belirten devletlerini dinleyip alelacele elden çıkarıyorlar. Bir diğer boş iş peşindekiler ise sırf oyun oynamak için NASA'da proje bile üretebilecek derecede güçlü işlemcili bilgisayar toplayan oyun grafiği manyakları. Al birini vur ötekine. Varsa güçlü bir bilgisayarınız, iş üretin para kazanın, geleceğinizi kurtarın. Oyun oynamak için ise internete yatırım yapın bırakın sizin yerinize elin Geforcenow bilgisayarları çalışsın, buluttan oynayın. Ama pardon saliselik ping süresi ile multiplayer oynarken yüksek skor alamazsanız depresyona girersiniz. Bırakın onları espor yapan profesyoneller düşünsün. Para kolay kazanılmıyor artık. Daha akıllı olmakta fayda var.Bu mesaja 2 cevap geldi.