Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
346
Cevap
0
Tıklama
500
Öne Çıkarma
Kılıçdaroğlu: 'Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

S
sarkat Konu Sahibi
2 hafta (174 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında FETÖ'nün siyasi ayağını açıklıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdarğlu geçen hafta gerçekleştirdiği CHP grup toplantısında bu haftayı işaret ederek, "FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacağım" demişti. Kılıçdaroğlu, "Devleti FETÖ terör örgütüne teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz yoksulluk sınırınının iki katı altında maaş almak, bizi çok incitiyor diyorlar. Biz siyasileri yalnızca şehit cenazesinde değil, sosyal, hukuki sorunlarımızda da yanımızda görmek istiyoruz. Verilen sözler nedir? Gelinen nokta nedir?

Orgeneral Yaşar Güler daha önce tazminat talebini dile getirdi. Cephede kardeşim ver onlara kardeşim. Kimse bir şey diyemez. 8 Haziran 2018'de astsubaylara müjde vermek istedim diye. Arkadan Sayın Hulusi Akar'ın açıklaması var. Takipteyiz diyor.

Ama benim size sözüm söz. CHP bu sorunları çözecek.

En son Hatay'da valilik binası önünde bir vatandaşımız benzinle kendisini yaktı. Çocuklarım aç, işsizim diyor. Saray sosyetesi anlıyor mu bu durumu acaba? Bir baba kendi çocuğuna yiyecek bir şeyler götürmezse, ailesinde huzur kalmazsa, kendimi yakayım kurtulayım diyorsa herkesin vicdanını elini koyması lazım.

AK Parti'nin ağır Meclis üyesi böyle bir manevraya partimiz prim vermez diyor. Bunlar da din iman var mı? vicdan mı?

İnsanlar işsiz. Bayramda çocuğuma borçla kola aldım diyor. Sen hala siyasi manevra diyorsun. Sen de ahlak var mı ya?

Devletin tüm kılcal damarlarına sızdılar. diyor FETÖ'ye ilişkin faaliyet raporu. Devletin tüm kamu kuruluşlarını sızıp. Bir terör örgütü devletin tüm kılcal damarlarına sızar? Bu nasıl olabilir? Bunları amacı devlete getirmektedir. O zaman asıl sorunumuz ne? Devletin kılcal damarlarına bunları kim yerleştiriyor? Polise, adalete, orduya bunları kim yerleştirdi?

Devletin en mahrem birimlerine, en önemli birimlerine FETÖ'yü yerleştirenlere FETÖ'nün siyasi ayağı diyoruz. Bunu neden diyorum? Bu yetkiyi sadece bazı kişiler kullanabilir. Bu yetki herkesin eklinde değildir. Bu kişiye FETÖ'nün siyasi ayağı denir. Bu kadar basit.

Bir çiftçiyi düşünün FETÖ'yü buraya getirebilir mi? Bir de düşünün FETÖ'yü devletin kılcal damarına Parlamento'da muhalif partiler yerleştirebilir mi? Hayır. Her şeyi reddiyorsunuz, düzenlemelerimize karşı çkıyorsunuz.

İktidardaki parti FETÖ'yü devletin kılcal damarlarına yerleştirirken, "Bun bunların böyle olduğunu bilmiyordum, benim bilgim yoktu" diyebilir mi? Kaymakam olarak, Emniyet Müdürü olarak atadınız bunları. Devletin hiçbir yöneticisi benim haberim yoktu diyemez.

Daha önceki grup toplantılarında da söyledim. Devlet bakidir. Ama iktidarı süresi vardır. Devletin bürokrasisi hafızasıdır. Her türlü bilgi devletin ishbaratında var.

FETÖ'nün faaliyetleri devlet tarafından izleniyor muydu? Liyakatin olduğu bir devlette izlenmesi lazım. Fethullah Gülen CIA olan bağlantısı 1991'de bu ülkenin namuslu bürokratları saptadı ve rapora değiştirdi.

Sadece 91 yılında mı MİT rapor düzenledi, hayır düzenli olarak izledi.

"MİT müsteşarının, 1 Ekim 1999 tarihli açıklamasında, "Milli Eğitim'de, Adalet'te Emniyet'te yer almak ve prayı konrtrıl etmek istiyorlar. Devletin diğer birimleri de FETÖ'yle ilgli istihbarat topladı düzenli olarak. "

"MGK'da bu olay tartışılıp konuşuldu ve 25 Ağustos 2004'te FETÖ'nün bir terör örgütü tespiti yapıldı. MKG kararı, devlette neler yapılması ve önlem alınmasını isteyen bir karar. Fethullah Gülen konusu gündeme gelmiş, yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine karşı önlem alınması ve ilgli birimlere bunun bildirilmesi yönünde karar alınmıştır."

"Dönemin hükümetinin başında Erdoğan vardı. Kendisi imzaladı bu kararı. Ama önlem almak için ne yaptı FETÖ'ye karşı?"

"Dönemin MİT Müsreşarının kitabından sizlere okuyorum: MGK kararı bildirildikten sonra Erdoğan ile bu konuyu konuştuk. Bu metin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılmadı ve hiçbir işlem yapıldı. Konudan MGK katılan bakanlar dışında kimsenin haberi olmadı. Bütün toplumsal ve siyasal riski hükümet adına başbakan üstlendi."

"FETÖ'nün siyasi ayağı kim şimdi?"

"Bu memlekti sevenler adına soruyorum. FETÖ'nün siyasi ayağı kim? Ben bilmiyorum neler söyleyeceğini. Millete yalan söylüyor. 2004 yılında söylediler, sen imza attın buraya. İmzaladığı MGK kararını inkar ediyor. "

"FETÖ'nün yürütme organın yetkilerini aşan faaliyetleri nasıl yaptı? O zamn diyor ki FETÖ'nün taleplerini getimek için yasa çıkarmalıyım. TBMM, FETÖ unsurları için yasa çıkardı. Yargıya 160, Danıştaya 51 FETÖ militanı atandılar. Ben bu kürsüden eleştrdiğimde bana tepki gösterdiler. Şu an şimdi hapiste. Kim haklı? CHP haklı."

"Hakimlik sınavını 35'ten 45'e çıkardılar. Yargıtay olma süresini 8 yıldan 4 yıla düşürdüler. Sırf kendi adamlarını yerleştirmek için. Bir insanın en temel özelliği ülkesine koşulsuz bağlanmasıdır. Kusura bakmayın sizin milletçiliğiniz başka bir partinin yandaşlığına bağlıdır. Bakaın bu knouda hiçbir yorum yapmayacağım. Konuyla ilgli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı bir bölüm okuyacağım. Emniyet terfi sırası gelmeyen şurasını daha kısa sürede atamıştır."

"Örgüt 2010'dan itibaren kendini Türkiye Cumhuriyet'nin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır. Bunu sağlayan Erdoğan'dır. 2010'da anayasa değişikliği için ölüler bile kalkıp oy vermeli diyordu Gülen, biz karşı çıktık, onlar destek verdi."

"Hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoroiteye yaptırmayı başarmışlarmışlar. Kimdir bu siyasi otorite, FETÖ'nün siyasi ayağıdır. Parlamento'dan zorla geçiriyor. Ben milletvekili kardeşlerim için bir şey demiyorum. Ama FETÖ'nün devletteki siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başka da bir şey demiyorum. "

"FETÖ ne zaman kendini devletin tek fiili hakimi olarak görmeye başladı? Örgüt 17 sonra devlette örgütlenmesini toplamış ve operasyon hünerlerini ortaya koymuştur. Anayasa deşikliği örgütü devletin içinde çok ileri bir noktaya taşımıştır. 2010'dan itibaren FETÖ kendini devletin tek hakimi olarka görmeye başladı. O anayasa değişikliğine biz karşı çıktık. Şimdi Türkiye bu hale geldi. "

"Alınan paralar hepsi belli, yapılan hortumun hepsi belli. Bunu söyledim diye avukatı FETÖ'den içei atmaya çalışıyor. Erdoğan, FETÖ'yle barış girişimde bulunuyor. Size okuyorum: Ertesi sabah Kısıklı'da konutunda randevu verdi Recep Bey. O da aynı şekilde aradan 48 saat geçti. Başbakan Erdoğan hemen gidin" dedi."

"Hangi gerekçeyle barışmak ister? Daha fazla pisliğe ortaya çıkmasın diye. MGK'ya tekrar istihbarat örgütleri rapor verdiler. MGK yılda 15 kez toplanıyor."

"Devletin namusunu FETÖ unsurlarına kim açtı? Devletin tüm sınırları bir kişinin talimatıyla açıldı. Recep Tayyip Erdoğan. Şimdi tüm millete sesleniyorum. Devletin en mahram sırlarını terör örgütüne açmak vatan hainliği değil midir. FETÖ'nün siyasi ayağı, ne alaka kardeşim ya? Kokan bir ayak."

"Sayan İlker Başbuğu FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı mı? Başbuğ diyor ki, var böyle bir ayak ama açıklarsak neler olur? Ordu özellikle Kayseri'de FETÖ unsu kişileri saptamış, Ancak gece 12'de hemen düzenleme yaptıları. Diyor ki, orduda ters düşen şahıslar özel mahkemelerde yargılanabilir diye bir madde eklediler. FETÖ'cüleri devletle birleştiren siyasi irade yeterli miydi? Maalesef devletin en kritik noktalarına atanmak için tek bir şart vardı. FETÖ'cü olmak."

"Devlet yönetimde sadece ehliyet ve liyakatla hareket edilmeli diyor Sayın savcı. Türkiye tek kriterin FETÖ'cü olmak olduğu bir dönem yaşadı Erdoğan döneminde. Tazminata mahkum ettiler FETÖ'cü hakimleri. Sonra yine kanun çıkardılar, hakimin tazminatı devlet öder. Sornra Erdoağn şunu söyledi. Tutuk, çekingen bir hukuk sınıfı olmamalı."

"FETÖ'yle gerçekten mücadele ediliyor mu? FETÖ unsurları devletten temizlendi mi?Herkes biliyor ki parası olan dışarda. Diyasi arkası olan hiçbir kişinin kılına dokunulmadı. 215 bin 92 Bylockçu listesi var. Bu listeyi neden açıklamıyorsunuz. Bylockçu listesini açıklamıyorsan FETÖ'ye destek veriyorsun demektir. "

"Bildikleri, korktuğu bir şey var. Açıklamıyorlar."

"15 Temmuz Darbe Gecesinde başarılı olsalarda devletin başında kim olacaktı? Bu liste var onlarda. Bunu biye açıklamıyorlar. En kritik iki kişi var.Tüm olayları bilen bir kişi. Erdoğan biye göndermedi. "

"FETÖ borsasını kuranların arasında Erdoğan'ın avukatları da var. Bu avukatların da mal varlıkları incelensin."

"Milyon dolarlar alıyorlar insanları çıkıyorlar. Bank Asya'ya para yatırdılar. Şimdi apartman aidatlarını bu bankaya ödeyen insanlarla uğraşıyorsun."

"15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporu niye gizli? Onu niye açıklamıyorsunuz?"

Ayrıntılar geliyor...

https://www.birgun.net/haber/kilicdaroglu-devleti-feto-ye-teslim-eden-kisi-erdogan-dir-287544Bi 50- 100 yıl sonra;

bu millet bu adamı nasıl üst üste iktidara getirmiş diye hayret diye şaşıp kalacak, belki de arkamızdan sövüp sayacaklardır. Türk milletin tarihinde b...
Yoruma Git
Yorumun Devamı dekareme - 2 hafta +369
peki , fetönün siyasi ayağı araştırılsın diye meclise "6 defa" önerge verilmesine rağmen neden AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
Madem Chpnin , KK nın fetö ile ilişkisi v...
Yoruma Git
Yorumun Devamı WuLKaS - 2 hafta +208
bilmeyen mi vardı zaten
Yoruma Git
sissil - 2 hafta +157
Herkesin bildigi fakat soylemeye cesaret edemedigini soylemis.
Yoruma Git
VirgilSollozzo - 2 hafta +148
Bir gülüş herşeyi anlatır...
&
Yoruma Git
Yorumun Devamı vonderplanitz - 2 hafta +108
dedi sol dış kulvardan aramıza yeni katılan troll
5 yıl öncesine kadar" hocaefendi" diye dolanıyor muydun el etek öpüyor muydun öpmüyor muydun önce bunu sö...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Violet Evergarden - 2 hafta +101
Ibo yemin ediyorum sana bak Allah in adını veriyorum gerçek hayatta karşıma çıksan ağzının üstüne bi tane vururum
Yoruma Git
Yorumun Devamı BekirARSLAN - 2 hafta +75
bu fetöcü hakimleri savcıları falan da KK mı atamış.tam anlaşılmıyor verdiğin linkten.biraz açıklayabilir misin?
Yoruma Git
Qantas - 2 hafta +53
KK neler yapmış fetö için mesela biraz açar mısın?
Yoruma Git
Qantas - 2 hafta +45

S
sissil
2 hafta (6689 mesaj)
bilmeyen mi vardı zaten
V
vonderplanitz
2 hafta (5194 mesaj)
Bir gülüş herşeyi anlatır...
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D
dekareme
2 hafta (988 mesaj)
Bi 50- 100 yıl sonra;

bu millet bu adamı nasıl üst üste iktidara getirmiş diye hayret diye şaşıp kalacak, belki de arkamızdan sövüp sayacaklardır. Türk milletin tarihinde belki de akıllı, zeki ve uyanık olarak hareket etmediği, aksine kendisinin aptal yerine konduğu tek tarih olarak anılacaktır


Bu mesaja 9 cevap geldi.

@
@WP [email protected]
2 hafta (2083 mesaj)
Fetö,ABD kurgusudur.

Eğer başta Erdoğan olmasaydı,FETÖ değil TETÖ olurdu ama kesin bir illet olurdu.

Türkiye'nin kaderi bu,bir illetle uğraşmak zorunda!PKK,PYD,FETÖ... bitmez!


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V
VirgilSollozzo
2 hafta (2308 mesaj)
Herkesin bildigi fakat soylemeye cesaret edemedigini soylemis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


I
IbrahimAkca
2 hafta (45 mesaj)
Her zamanki yalanlar. Su anda Recep Tayyip Erdogan olmasa, ikinci bir Ayetullah Humeyni vakasi olacakti 15 Temmuzda. Biraksin bu isleri. Samanyolu TV kapanirken, en cok ses cikaran, haksizlik yapiliyor diyerek feto ve fetoculeri savunan kimdi?


Bu mesaja 14 cevap geldi.

E
eyoruk
2 hafta (9894 mesaj)
Bendim..Evet itiraf ediyorum İbo Bey..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @IbrahimAkca

E
eyoruk
2 hafta (9894 mesaj)
50 yıl sonra azınlık olacağız bu gidişle.Yani öyle sövme falan hiç beklemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @dekareme

W
WuLKaS
2 hafta (124 mesaj)
Aynen dediğiniz gibi, şuanda Süleyman Demirel'e de aynısını diyorlar, sanki 30 sene onu iktidarda tutan başkasıymış gibi suçu da başkasında arıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WuLKaS -- 11 Şubat 2020; 15:55:17 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dekareme

P
por favor
2 hafta (5265 mesaj)
Fetö derken önce aynaya baksın sonra devam etsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

W
WuLKaS
2 hafta (124 mesaj)
Samanyolu tv demişken Fetö zamanında Samanyolu tv de röportaj yapıp onlara konuk olanları, bu terör örgütünün liderine övgü dizen adamlara da değinseydin keşke..
Bu mesajda bahsedilenler: @IbrahimAkca

Q
Qantas
2 hafta (2183 mesaj)
KK neler yapmış fetö için mesela biraz açar mısın?


Bu mesaja 4 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @por favor

A
asderty
2 hafta (736 mesaj)
Buradan bişey çıkacağını düşünüyor olamazsın. Amacın ne? Niye adamları meşgul ediyorsun? Şu yaptığının muhabbet etmek için 112yi aramaktan ne farkı var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @IbrahimAkca

P
por favor
2 hafta (5265 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

KK neler yapmış fetö için mesela biraz açar mısın?
hangi ülkede yaşıyorsunuz ?
https://www.google.com/search?q=fet%C3%B6+kemal+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu+ili%C5%9Fkisi&oq=fet%C3%B6+kemal+k%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu+ili%C5%9Fkisi&aqs=chrome..69i57.9304j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


boş zamanlarınızda okursunuz. gerçi okusanız da değişen bir şey olmayacak ama ...


Bu mesaja 2 cevap geldi.

S
striders
2 hafta (1096 mesaj)
O zaman yargıyı, orduyu, miti, polisi tetö ye teslim edenlefe hesap sorulması gerekirdi

Bunların altına tankı topu tüfeği, sırtına yüksek hakim cübbesini, göğsüne omzuna koluna apoletleri kim taktıysa hesap sorulmalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @@WP [email protected]

V
vonderplanitz
2 hafta (5194 mesaj)
"Darbeyi eniştemden öğrendim" Recep Erdogan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F
flegga34
2 hafta (761 mesaj)
Insallahu teala erdoğandan sonra berat olur başkan. O zaman görün ekonomiyle zirve yapacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @vonderplanitz

Q
Qantas
2 hafta (2183 mesaj)
bu fetöcü hakimleri savcıları falan da KK mı atamış.tam anlaşılmıyor verdiğin linkten.biraz açıklayabilir misin?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @por favor