D

Binbaşı
29 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
1436 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
D
4 gün
AK partili m.vekillerinin trajikomik hali...
Erdoğan, TBMM’deki grup toplantısında, Genel Kurul çalışmalarına katılmayan AKP’li milletvekillerine seslenerek, “Genel Kurul’da, yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım olmazsa ki dün böyle oldu, bu millet hakkını sizlere helal etmez. Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu, sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili adayı olmuşsan arkadaş, burada görevini hakkı ile yerine getireceksin. Eğer hakkıyla görevini yerine getirmiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez. Aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin” dedi.
Peki ya böylesine sert bi şekilde azarladığı milletvekilleri ne yaptı? Islıklar eşliğinde alkış tuttular.. Şaka gibi değil mi?
İşte köklü ve güzel ülkemizin kimlere emanet edildiğini ve neden ordan oraya savrulduğunu görmemiz açısından trajikomik bir tablo...


https://www.youtube.com/watch?t=56&v=06KjG0fikHc&feature=youtu.be
D
geçen hafta
Afrikalılardan sonra bi Ruslar eskikti...
+7 ile başlayan bir numara ile sana whatsapptan bir mesaj atıp türk bir kıza aşık olduğunu söyleyip bu yüzden ülkemizde ikamet ettiğini ve ilanınla ilgilendiği yazacak. s-güvende ile ödeme yaptığını yazıp sana bi link gönderecek fakat bu linkin yönlendirdiği site sahte, bozuk bir türkçeyle hazırlanmış " ödeme yap " yerine "ödeme yapmak" yazmışlar..sana " bak ödeme yaptım, teknik destekle iletişime geç" diyecek, sitede avcı hazır bekliyor teknik destek kutusu pop diye açılıyor..

acemi oldukları anlaşılan bu tür dolandırıcalara karşı uyanık olun.. yabancı numaradan mesaj gelirse direkt silin veya ucu nereye tokanacak diye bi bilinmez macera girip devam etmek isterseniz siz bilirsiniz
D
2 hafta
Yutma fobisi olan var mı?
Her zaman boğazınızdan kolayca kayıp midenize giden sıvı ve katı besinlerin, " acaba boğazıma yapışır mı, boğazımdan geçer mi, nefes boruma kaçar mı, acaba bunu yutabilecek miyim" gibi sorularla tamamen yutmanıza odaklanıp bunu takip etmek ve başka birşeye konsantre olamamak durumu.

Köpekten korksan kaçarsın, uçaktan korksan binmezsin, karanlıktan korksan ışığı yakarsın, böcekten korksan ezersin ama yutmadan yaşayamazsın. Tüm dünyada bu fobiye sahip olanların, eninde sonunda günde en az 1 defa yapmak zorunda olacağı, buna mahkum olunacak tek fobi bu olsa gerek...

Hiçbir hastalığın yok, tamamen psikolojik ve bundan bayağı çekenler varmış: bir porsiyonu 2 saatte bitirenden tut, bir deri bir kemik kalıp kilo verenlere kadar çok sayıda mağdur varmış
D
2 hafta
KBB Uzmanı veya öğrencisi var mı?
Çok merak ettiğim bir sorum olacaktı...
D
3 hafta
Habertürk'ün gündeme bomba gibi düşen haberi görmemesi...
Tüm havuz medyalarının bir âdeti, bir yöntemi vardır: muhalefetin çok ciddi ve dikkat çekici iddialarını asla haber yapmazlar, fakat bu medyalar bakanlıktan veya ak partiden bu iddialara yönelik bir açıklama olduğunda anında haber yaparlar.

Takipçi ve okurları da muhalefetin söz konusu iddialarından ancak bu açıklama sayesinde haberdar olurlar. Muhalefetin iddialarına göz yumarlar ama karşı açıklamayı anında haber yaparlar.

Daha çok a haber, beyaz tv, tvnet, kanal 24, cnntürk gibi medyalarda görürdük.. Artık habertürkte'de

Aşağıdaki fotoda görüyorsunuz: chp nin soylunun troll ordusu hakkındaki haberiyle alakalı sitede hiçbir haber yokken, içişleri bakanlığının sözkonusu iddialarla ilgili açıklaması hemen habertürk tarafından haber yapılmış.. Ak partiye biat etmiş, ona taraf olan bir medyada ancak bu şekilde bir haber yapar. Kanalında da sözkonusu iddia haber olarak dahi yayınlanmıyor.

Burdaki bazı üyeler habertürkün hala daha tarafsız, havuz medyası ile muhalif medya arasında bir medya kurumu olduğunu düşünür. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir, bu yanlıştan dönün diye bu konuyu açtım.


< Resime gitmek için tıklayın >
D
4 hafta
Neden o düğme yok?
Analog kol saatlerinde sağdaki düğmeyi geri çekerek saati durdurmak mümkün; böylece pil ömrü uzun olur.
Fakat dijital kol saatlerinde sağında solunda 4 tane düğme var amma bir tane açma kapama düğmesi yok!

Kasaya koy minik bir düğme, gerektiğinde saat kapansın. Böylece saatin pili boşa harcanmamış olur. Bu, bu zamana kadar düşünülememiş olamaz, o düğmeyi kasaya eklememenin bir sebebi vardır mutlaka. Acaba bilgisi olan var mı bu konuda?
D
4 hafta
Benim Efendim...
D
4 hafta
Medine'ye Varamadım ...
D
geçen ay
Starbucks’tan yüzde 30 zam
Satışlarda bir azalma olmaz, kasa önündeki kuyruklar aniden yok olmaz, yine kalabalık mağazalarda yer arama telaşları kaldığı yerden devam eder.

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonomi/starbuckstan-yuzde-30-zam-7546716/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=alt_surmanset
D
geçen ay
Ey Gözlerimin Nuru...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.