D

Binbaşı
29 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
529 (Bu ay: 23)
Gönderiler Hakkında
D
2 ay
Söylentiler gerçek çıktı: Erdoğan'ın promterlı canlı yayın programı
< Resime gitmek için tıklayın >


Katıldığı yayında verdiği cevapları prompter'dan okuduğu anlaşılan Erdoğan, o kadar uzak mesafedeki yazıları ilerleyen yaşına rağmen net görmesiyle izleyenlerin takdirini kazandı.
D
2 ay
Yemeksepeti cüzdan'a 20 tl hediye yüklemiş
İlk defa cüzdan'a hediye yollamış... Şimdi sıra geldi cüzdan ile ödeme kabul eden restoranları bulmada...

< Resime gitmek için tıklayın >
D
2 ay
Talimat ile iş yapan haber kanalları
saat 21.00 de habertürk, cnn ve ntv.. Talimat almışlarcasına aynı anda erdoğanın kktc deki gençlerle yaptığı söyleşiyi banttan yayınlıyorlar, canlı olsa tamam, her zaman yaptıkları şey derdim ama bu sefer banttan yayınlıyorlar.. Talimatla iş yapan, haber yapan bu kanalları hala izleyen varsa, onlara ben artık birşey demiyorum, Aklınızı başınıza alın demekten başka....
D
2 ay
Prefetch kapatma özelliğini sistemimde bulamıyorum
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\ PrefetchParameters yolunu izleyin. Sağda ‘EnablePrefetcher’ özelliğine çift tıklayın ve değer verisini 0’a çevirin.. Bunu yapmak istiyorum ama bir türlü Session Manager bölümünü bulamadım

< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 ay
Bu nasıl iş?
Facebook'ta arkadaşlıktan çıkardığım kişiler hala daha mesaj listemde online olsun veya olmasın görülüyor. halbuki görülmemesi lazım.. Engelliyorum, görülmüyor ve sonra belki düzelmiştir diye engeli kaldırıyorum yine mesaj listesinde görülüyor, online ise yeşil nokta beliriyor.. Bu şekilde mesaj listem arkadaşlıktan çıkardığım bir takım kişilerle dolu... Bu abuk sabuk saçma sapan durumu engellemeyi yapmadan nasıl düzeltebilirim?
D
3 ay
Starbucks'ın yeni içeceği Pink Coconut Refresha tam bir facia
Normalde beleşe içecek vermediği sürece asla uğramam bu zincir cafeye, baktım beleşe içecek vermiş her sene olduğu gibi.. 2-3 tane en pahalı içecekten bana hitap edeni birini seçtim: Pink Coconut Refresha

İçinde sevdiğim meyveler vardı, dolayısıyla tam bir lezzet bombası olacağını umarak kasadan sipariş edip içeceği aldım.. İlk fırtta tam bir hayalkırıklığı yaşadım. en ufak bir lezzet, tat yok bir de içine buz koyuyorlar.. ulan istemiyorum buz flan dedimse de sıkıysa koymayalım, illa o buz orda olcakmış diye buzsuz seçeneği yok; sonuçta ulan ne bu böyle tadı tuzu yok diye somurta somurta içtim.

En ufak boyu 18 tl imiş ! Bak sen... 18 tl...Bana göre ederi en fazla 1 tl dir, 5 tl bile değil !... Beleşe içtiğim içtiğim çok koymadı amma 18 tl yi bayılsaydım fena koyardı o zaman...İçinde hindistan cevizi ve çilek var ama bunların kendisi değil, sadece aroması var gibi o derece tatsız tutsuz birşey.. 18 liranızı boşa harcamamanız için şimdiden uyarayım dedim
D
4 ay
Esenboğa Havalimanı için Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz yaptık
Aynı Erdoğan, birkaç sene önce de çok daha önce yapılan adıyaman ile adnan menderes havalimanlarının da kendi iktidarları döneminde yapıldığını söylemişti


Videoyu izlemek için tıklayınız
D
4 ay
Finlandiya Başbakanı Marin’e kahvaltı soruşturması
Gerçek adaletin uygulandığı gelişmiş ülkelerdeki böyle haberleri okudukça şaşırıyor, bi benzerinin bizim ülkemizde olmasını hayal dahi edemiyorum.


Finlandiya polisi Başbakan Sanna Marin’in kahvaltı masraflarının kanuna aykırı bir şekilde vergi mükelleflerinin parasıyla ödenip ödenmediğine dair soruşturma başlattı.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, resmi konutunda yaşamasına rağmen her ay ailesinin kahvaltı masrafı olarak 300 euro ödeme talep etmesi nedeniyle zor günler geçiriyor.
Muhalefet konuyla ilgili olarak Başbakan’ı eleştirirken, 35 yaşındaki Marin ise bu ek ödemenin önceki başbakanlara da verildiğini savundu. Marin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Başbakan olarak ben ne bu ödeneği talep ettim ne de bu konuda bir karar verdim” dedi.
ANAYASAYA AYKIRI OLABİLİR
Finlandiya basınına konuşan hukukçular, vergi mükelleflerinin ödediği parayla başbakanın kahvaltısının ödenmesinin ülkenin anayasasına aykırı olabileceğini ifade etti. Konuyla ilgili soruşturma başlatan Finlandiya Polisi’nden yapılan açıklamada, “Başbakanlık ödeme kanunundaki maddelerin buna izin vermediği görüldüğü halde Başbakan’a bazı yemekler için geri ödeme yapılmış” denildi.
DW Türkçe’nin aktardığına göre Dedektif Teemu Jokinen soruşturmanın Başbakanlık ofisindeki karar verici konumdaki idari personele odaklanacağını ve Başbakan ile bağlantılı olmayacağını vurguladı. Başbakan Marin ise soruşturmayı memnuniyetle karşıladığını ve soruşturma sürecinde ödemeyi talep etmeyeceğini söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/finlandiya-basbakani-marine-kahvalti-sorusturmasi-6457380/?utm_source=tavsiye_haber&utm_medium=free&utm_campaign=tavsiyehaber
D
4 ay
İçişleri Bakanlığı’ndan kademeli normalleşme genelgesi
Kademeli normalleşmenin detayları belli oldu. İçişleri Bakanlığı, valiliklere yeni genelge gönderdi. Hafta içi sokak kısıtlaması 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak. Kreş ve anaokulları açılıyor. İki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sokağa çıkabilecek.


https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kademeli-normallesme-basliyor-6433855/
D
5 ay
Türkiye’nin birçok ilinde görüldü!
Türkiye’nin çeşitli noktalarından, akşam saatlerinde gökyüzünde sıralı bir şekilde 100’ün üzerinde ışık görüntülendi. İstanbul ve Muğla’dan da net şekilde görülen ışıklar merak konusu oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/turkiyenin-bircok-ilinde-goruldu-gozlerine-inanamadilar-6417600/

Genelde akşamları kapının bile önüne çıkmayan ben, bi temiz nefes çekeyim diye dışarı çıktığımda bu ne lan diye şaşırdığım ama olsa olsa dilek balonudur diye hükme vardığım bir olay... Tamam da o zaman nasıl oluyor da asker gibi sıralı ve nizami bi şekilde ilerliyorlar sorusuna ise cevap bulamadım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.