Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
13
Cevap
453
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Japon hükümeti başvurularda disket ve CD zorunluluğunu kaldırıyor
E
3 ay
Yarbay
Konu Sahibi

Japon hükümeti başvurularda disket ve CD zorunluluğunu kaldırıyorBilgisayar dünyası disket ve CD depolama ürünlerini bırakarak taşınabilir belleklere ve bulut ürünlerine geçeli çok oldu. Hatta artık resmi formlar ve kayıtlar bile artık elektronik devlet portalları aracılığı ile gerçekleşiyor. Ne var ki Japonya’da durum biraz farklı.Japonya’da disket ve CD kararıJapon teknoloji kültürü en önemli yeniliklere imza atsa da eski dönem teknolojilerinden kolay kolay vazgeçmiyor. Sunucu ortamlarının güvensizliği nedeniyle bugüne kadar resmi formlar ve kayıt belgeleri doldurulurken vatandaşlar disket, CD, bellek kartı ve USB disk ile birlikte verilerini göndermek zorundaydı. İnternet üzerine kişisel bilgileri kaydetmek güvenlik nedeniyle yasaktı. Bu şekilde yaklaşık 1900 prosedür olduğu ifade ediliyor.Ayrıca Bkz.Elon Musk: Tolkien mezarında ters döndüBu durum ülkede haliyle ağırlıklı olarak CD tüketiminin belirli bir seviyede kalmasını sağlamıştı ancak çevre kirliliği konusunda olumsuz bir katkısı oluyordu. Hükümet yeni aldığı bir kararla vatandaşlara benzersiz bir kimlik numarası verecek ve bu numara ile çevrim içi formlara başvurular alınacak. Ayrıca kişisel dökümanlar da veri tabanına yüklenebilecek.Bazı politikacılar yeni politikadan rahatsız zira disketlerin hiç bir zaman zarar görmeyeceğini veya verilerini kaybetmeyeceğini, haliyle en güvenilir saklama yöntemlerinden birisi olduğunu ifade ediyor.
Kaynak:https://www.techarp.com/computer/japan-kill-off-floppy-disks/

 Haberi Portalda Gör

Adamlardaki kişisel veril hassasiyetine bakar mısın. Bizim kişisel bilgilerimiz dünyanın elinde geziyor.
Yoruma Git
Why Shy - 3 ay +9
H
3 ay
Yarbay

he
S
3 ay
Yarbay

e devlete kardeş devlet olsunlar ortak kullanalım
E
3 ay
Çavuş

İleri teknolojik ülke disketten vazgeçemiyor muymuş. Kimlik numaraları bile icat olmamış mı??
M
3 ay
Binbaşı

kapitalizm işte dünyaya yeni ürün ve fikir satarlar fakat kendileri hızlıca her sene çıkan şeye geçmezler sonuna kadar kullanırlar mesela Almanya'ya gidin bazı metro trenleri 30 40 yıllık hala sonuna kadar kullanırlar sana sıfır satmak için uğraşırlar bizde 10 yılda bir revize edilir.
C
3 ay
Yüzbaşı

Japonya teknoloji şirketleriyle ünlü olsa da bürokratik süreçler gerçekten eski usul ve teknolojilerle yürütülüyor. Bankalarda da çok eski teknolojilerin kullanıldığına dair bir haber okumuştum.
L
3 ay
Yarbay

Şirketler devletlerden daha büyük olduğu için durum böyle. Muhafazakarlar sosyalizme öcü gözüyle bakıyorlar ama Türkiye yarı sosyalist bir ülke.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
3 ay
General

Bu CD’yi disket’i filan yıllardır Japonya üretmiyor Çin’den Tayvan’dan artık neresi ucuz ise oradan garip markalar ile geliyor.

Bu daha çok devletlerin ve hükümetlerin yeniliğe ne kadar açık olması ile ilgili.

Almanya’ya arkadaşım taşındı bizdeki devlet çok daha yenilikçi imiş diyor çok e-devlet oldu.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @LaciRomantik
S
3 ay
Yüzbaşı

Yok artık daha neler! Bu japonlar kadar tuhaf adamlar yok herhalde! O kadar teknolojinin içindesin uygulamalara bak!
K
3 ay
Yüzbaşı

Darısı bizimkilerin başına projeleri kağıt çıktısının yanında birde cd ye kopyalayıp teslim ediyoruz.W
3 ay
Binbaşı

Adamlardaki kişisel veril hassasiyetine bakar mısın. Bizim kişisel bilgilerimiz dünyanın elinde geziyor.T
3 ay
Yarbay

Disk bir bakıma iyi ama çağa ayak uydurmak için vaz geçmek gerek< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

A
3 ay
Yarbay

medyada taşıma zorunluluğu varsa USB neye yetmiyor da disket kasıyorlar? laptop'larda disket sürücüleri kalkalı 20 yıl, CD sürücüleri kalkalı 10 yıl oldu.D
3 ay
Yüzbaşı

Adamlar kendini güncelleme konusunda sıkıntılı. Geçmişten gelen mirasa birşeyler katmakta zorlanıyorlar.
Disket cd nedir yahu? Yıl olmuş 2022, e devletten kopya çeksinler bari< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.