W

Binbaşı
20 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
549 (Bu ay: 12)
Gönderiler Hakkında
W
geçen hafta
UBER yasaklanınca halk olarak neden alternatif aramadık?
UBER geldi devlet izin vermedi tamam da dünyada onlarca taksi uygulaması var. İlla UBER olacak diye bir şart yok ki. Başka ülkelerde başka popüler taksi uygulamaları var. Bizde başka uygulama kullanalım. Devlet sitesine erişim engeli koysa VPN açarsın, bankalara engel koysa nakit ödersin, yabancı kaynaklı ödeme yöntemi bulursun. Teknoloji engel tanımaz. Biz halk olarak neden hemen pes ettik. Alternatif bir taksi uygulamasını neden popüler edemedik. Dünyada artık taksi uygulaması olmayan ülke kalmadı. Taksiden kastım sarı taksiler değil, BiTaksi gibi uygulamaları örnek vermeyin. Sivil araçları kastediyorum.< Resime gitmek için tıklayın >
W
geçen ay
.
ilgi görmedi. silinebilir.
W
geçen ay
Facebook, Twitter, Google Türkiye'de temsilcilik açtı mı?
Geçen sene yapılan sosyal medya düzenlemesi ile, şirketlerinin Türkiye'de temsilcilik açması zorunlu hale getirilmişti. Açmayanlar için, cezalar, reklam yasakları, %90 bant hızı yavaşlatması gibi yaptırımlar olacağı söylenmişti. Sosyal medyada yer alan ve hükümetin kaldırılmasını talep ettiği içeriklerin kaldırılması ve suç işleyen kişilerin kimlik ve ip adreslerinin ilgili kurumlara verilmesi süreci şuanda nasıl işliyor. Temsilcilik açıpta bu talepleri yerine getirmeyen şirketler var mı.Veya halan temsicilik açmayan sosyal medya şirketi var mı. Açılan temsilcilikler şuanda Türkiye'de hangi operasyonlarla ilgileniyor. Örneğin Youtube hesabı hacklenen birisi Türkiye Youtube temsilciliğine başvurarak sorununu çözebilir mi. Bu temsilciliklerin Türkiye'deki faaliyetleri tam olarak nedir.
W
2 ay
Yanan orman arazilerine inşa edilen otelleri ifşa etme ana konusu.
Bu konuda şimdiye kadar yanan ve bundan sonra yanacak olan orman arazilerine yapılan otelleri ifşa ediyoruz. Bu otellere gitmiyoruz, gidecek kişileri de uyarıyoruz.

https://www.haberler.com/kenan-dogulu-ve-burcu-biricik-resti-cekti-yanan-14303047-haberi/
W
2 ay
Konulardaki eski video görünümüne ne oldu?
Mesajlara eklenen videoların konu içerisindeki görünümü berbat olmuş. Bu değişiklik neden yapıldı anlamış değilim. Bir foruma yapılan her değişiklik eskisinden kötü olabilir mi. Sanki forumu rakip forum sahibi yönetiyor. Yazılım ekibinden bir kişi çıkıpta arkadaşlar bu değişiklik olmadı diyemiyor mu. Biri tasarlamış, diğerleri de arkadaş kırılmasın üzülmesin diye kötü oldu diyemiyor mu.

Eski görünüm:
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu da yeni görünüm: Not: Videoya tıklayınca ekran büyümüyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
W
2 ay
Apartman otomatiğini elektrik gidince çalışacak hale nasıl getirebilirim.
Elektrik gidince apartman otomatiği çalışmıyor. Buna nasıl pratik bir çözüm bulabilirim?
W
2 ay
Golf 6 mı, Seat İbiza mı, Ford Fiesta mı?
120-150 bin civarında hatcback otomobil olarak hangisi daha iyidir. Golf 6 diğerlerine göre biraz daha pahalı kalıyor. Araçtan beklentilerim, motor, mekanik sorun çıkarmasın, yokuş kalsın desteği olsun, süspansiyonlar yumuşak olsun, mümkünse motor sesini içeri fazla vermesin.
W
2 ay
Eşine ev aldırmak isteyen kadının çocuğa cinsel istismar iftirası
Çok ilginç bir hikaye. Videoda anlatılıyor.


https://www.youtube.com/watch?v=fdupZLSGXfc
W
3 ay
Otururken popo terlemesine çözüm bulabilen var mı?
Özellikle oturarak çalışanlar ve araba kullanırken çekilen bir dert; poponun terlemesi. Duruma göre pantolonda ıslaklık bile olabiliyor. Arabalarda 12 Volt ile çalışan ürünler mevcut. Fakat bunları masabaşında kullanmamız mümkün değil. Masabaşında kullanmak için de kendinden soğutmalı minderler var. Fakat yorumlara göre pek kimse memnun kalmamış. Bu işe bir çözüm bulabilen var mı?


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
W
3 ay
Basit bir taksit programı yaptırmak istiyorum.
Program temel olarak; taksitlendirme işlemi yapacak ve yaptığı taksitlendirmeyi bize tablo olarak gösterecek ve bu tabloyu yazıcı ile çıktı verebilecek.
Program Windowsta çalışacak. Programı birden fazla kişi kullanabilir. Boyutu küçük olmalı, hızlı ve donmadan çalışmalı. 1 mb'ın altında olması tercihimdir. 5 mb'a kadar kabul edilir. Programda bahsetmediğim detaylar var. Anlaştığımız kişiye detayları özelden anlatıcam. Buradan detay vermiyorum, çünkü birden fazla kişi programı yazmaya başlayıp zaman harcamasın. Fiyatı konuşuruz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.