Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
197
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Google Haritalar, konum geçmişinizi bulut yerine yerel sunuculara kaydedecek
A
geçen ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Google Haritalar, konum geçmişinizi bulut yerine yerel sunuculara kaydedecek
Teknoloji devlerinden Google'a ait Haritalar uygulaması, kullanıcı gizliliğini iyileştirmek içiin yeni özellikler üzerinde çalışmakta. Yakın zamanlı bir rapora göre uygulama, Zaman Çizelgesi özelliğini kullanıcı gizliliğini artırmak amacıyla yalnızca mobil cihazlarla sınırlandırılacak.Ayrıca Bkz.WhatsApp, medyalara tepki bırakmak ve yanıtlamak için yeni bir tasarım test ediyorZaman Çizelgesi geçmişi, Aralık ayından itibaren sonra yerel olarak saklanacakGoogle Haritalar'daki Zaman Çizelgesi özelliği, kullanıcıların ziyaret ettikleri yerleri tarih, saat, seyahat şekli gibi ayrıntılarla birlikte geçmişlerine göz atmalarına olanak tanır. Bu bilgiler, şimdiye kadar Google'ın bulut sunucularında depolanmaktaydı. Ancak Google Haritalar, 1 Aralık 2024'ten itibaren Zaman Çizelgesi özelliği ile gelen seyahat geçmişinizi bulut sunucularına kaydetmeyi durduracak. Google Haritalar, konum geçmişinizi bulut yerine yerel sunuculara kaydedecek
Yeni değişikliğe göre Google Haritalar, konum geçmişinizi bulut sunucularına kaydetmeyi durduracak. Bunun yerine, uygulama bu bilgileri yerel olarak Android akıllı telefonunuzda depolayacaktır. Bu, kullanıcıların seyahat kayıtlarına ilişkin gizliliğini önemli ölçüde artıracaktır. Ancak bu özellik ile aynı zamanda kullanıcıların konum geçmişleri o an kullandıkları cihazla sınırlı kalacağı için diğer cihazlardan erişelemeyecek.
Kaynak:https://www.mysmartprice.com/gear/internet/internet-news/google-maps-will-stop-recording-location-history/

 Haberi Portalda Gör

yerel derken telefonunuzu kastediyor
Yoruma Git
KoşanBalık - geçen ay +5
İ
geçen ay
Yüzbaşı

Kendi sunucuları rahat çalışsın bu tarz şeyleri depolamasın diye yapmıştır. Kullanıcı gizliliği hikaye.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S
geçen ay
Yarbay

etraflıca; mantıklı. ama pratiğimize bakalım, Türkiye'de google sunucusu var mı? ben bilmiyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
geçen ay
Yarbay

yerel derken telefonunuzu kastediyor

Bu mesajda bahsedilenler: @stableRevulation
R
geçen ay
Yüzbaşı

Bu karar sadece kullanıcı gizliliğini geliştirmek için verilmedi. Devletler ve ilgili kurumlar suçlu vb tespitleri için google'u sürekli meşgul ediyorlar. Google biraz da bundan kurtulmak için yapıyor bu hamleyi yoksa bedava veri neden bıraksın. Böyle duymuştum.
L
geçen ay
Onbaşı

Püf be. Kullandığım özellikti şimdi telefonda yer kaplayacak. Umarım güzel sıkıştırma ve optimize ile kaydederler cihaza.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.