A

Haber Editörü
03 Temmuz 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
515 (Bu ay: 23)
Gönderiler Hakkında
A
dün
Lansmana sayılı günler kala Moto Tag, FCC\u0027de listelendi

Teknoloji devleri Apple ve Samsung'dan sonra Motorola'da 2017 yılında piyasaya sürdüğü ilk Moto Tag'in yeni nesli üzerinde çalışıyor. Zira yakın zamanlı bir rapora göre yeni Moto Tag, lansmana sayılı günler kala FCC'de listelendi ve liste sayesinde önemli özellikleri ortaya çıktı.İşte Moto Tag'in beklenen özellikleri:XT2445-1 model numarası ile FCC'de listelenen Moto Tag, listeye göre 6489 6MHz için 2,5 dBi ve 7987,2MHz için 3,5 diBi ile Ultra geniş bant (UWB) özelliğine sahip olacak. Ayrıca liste, cihazın 210mAh bataryadan güç alacağını da ortaya çıkardı.Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Watch 7, Watch Ultra, Buds 3 ve Buds 3 Pro'nun fiyatı sızdırıldıMotorola, 25 Haziran'da gerçekleştireceği etkinliğinde yeni Razr serisini ve bazı yapay zeka özelliklerini piyasaya sürecek. Moto Tag'in ise FCC'de listelenmesinden ötürü lansmanının yakın olduğu söylenmekte ve bu sebeple de bu etkinlik sırasında tanıtılması bekleniyor.
Kaynak:https://www.mysmartprice.com/gear/accessories/accessories-news/moto-tag-on-fcc-certification/
A
dün
HMD Tab Lite\u0027ın fiyatı ve tasarımı sızdırıldı: İşte beklenen özellikler

Nokia'nın alt markası HMD, bu yıl uygun fiyatlı tableti T21'i piyasaya sürmüştü. Şirket şimdilerde ise yeni tableti HMD Tab Lite üzerinde çalışıyor. Yakın zamanlı yeni bir sosyal medya paylaşımı da cihazın beklenen özelliklerini, tasarımını ve fiyatını ortaya çıkardı. İşte HMD Tab Lite'ın beklenen özellikleri ve fiyatı:X'te yapılan paylaşımda pembe rengiyle ortaya çıkan HMD Tab Lite, görsele göre arkada tek bir kameraya sahip olacak ve bu kameranın 5MP çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Ön tarafta ise f/2.0 ve otofokuslu 8MP çözünürlüğe selfie kamerasının bulunması beklenen cihaz, ayrıca siyah ve beyaz renk seçeneklerine de sahip olacak.Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Watch 7, Watch Ultra, Buds 3 ve Buds 3 Pro'nun fiyatı sızdırıldı560 nit parlaklık sunabilen 8,7 inç HD+ (800 x 1340 piksel) IPS ekrana sahip olması beklenen cihaz, gücünü  4 GB RAM ve 64 GB depolama alanıyla eşleştirilmiş Unisoc T610 işlemciden alacak. Paylaşıma göre 18W hızlı şarj destekli 5.500 mAh batarya ile donatılacak cihaz, son olarak 4G hücresel versiyonuyla satışa sunulacak ve yaklaşık 149 Euro fiyat etiketine sahip olacak.
Kaynak:https://x.com/TechKard/status/1804366543721210133
A
dün
WhatsApp\u0027ta artık uygulama üzerinden doğrudan numara çevirmek mümkün

Yakın zamanlı bir rapora göre popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özelliği test ediyor. Test aşamasındaki bu özellik kullanıma sunulduğunda ise artık uygulama üzerinden doğrudan numara çevirebileceksiniz.Ayrıca Bkz.Snapchat, yeni yapay zeka destekli özelliklerini tanıttıİşte WhatsApp Çevirici özelliği:Android için WhatsApp beta 2.24.13.17 güncellemesi ile WhatsApp, uygulama içi çevirici özelliğini kullanıma sundu. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere bazı beta test kullanıcıları artık hızlı bir şekilde arama yapmak ve mesaj atmak için bu yeni uygulama içi çeviriciyi deneyebilir.
Bu yeni özelliğe, aramalar sekmesinde yer alan yeni bir seçenek ile ulaşılabilmekte. Bu özellik ile kullanıcılar, artık adres defterlerine kişi eklemeden veya manuel olarak bir görüşme açmalarına gerek kalmadan doğrudan arama yapabilecek ve mesaj atabilecek. Ayrıca, kullanıcılar bir telefon numarası girdikten sonra bu numarayı yeni bir kişi olarak hızlı bir şekilde adres defterine kaydetme veya mevcut bir kişi kartına ekleme seçeneğine de sahip olacak. 
Kaynak:https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-24-13-17-whats-new/
A
3 gün
Şok dalgalarıyla kalp hücrelerini aktive edip yeni damarlar oluşturmak artık mümkün

Kalbi besleyen damarların tıkanması sonucu bypass ameliyatının yapılması gerekebilir. Yeni bir araştırma ise hafif şok dalgalarının baypas ameliyatından sonra hastaların kalp dokusunu yenileyebileceğini ortaya çıkardı.Uzay saç kurutma makinesi ismi verilen bu şok cihazı, kalp dokusunu yeniliyorAraştırmacılar, çığır açan bu çalışmada, kalp hücrelerini yeniden aktive etmek ve hastaların ameliyat sonrası yaşamlarını iyileştirmek için şok dalgalarından yararlandı. Şok dalgaları, belirli bir etki elde etmek için ayarlanmış özel ses basıncı dalgalarıdır. Tıpta böbrek taşlarını parçalamaktan hasarlı tendonların iyileşmesine yardımcı olmaya kadar birçok tedavi yönteminde kullanılmakta. Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Watch 7, Watch Ultra, Buds 3 ve Buds 3 Pro'nun fiyatı sızdırıldıAvusturya'nın Innsbruck Tıp Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada araştırmacılar, el tipi bir cihazdan gelen şok dalgalarını, hücresel yüzeylerden vezikül adı verilen yapıları patlatacak şekilde ayarlayabildiler. Açık kalp bypass ameliyatı sırasında uygulandığında işlem sonrası TLR-3 adı verilen bir bağışıklık sistemi reseptörünün aktive oldu. 
Çalışma sırasında etkilerin, bir yandan bağ dokusu hücrelerinin damar duvarı hücrelerine dönüşmesine, diğer yandan da yeni kan damarlarının oluşmasına yol açtığı gözlemlendi. Bu, kronik olarak yetersiz beslenen kalp kasına yeni kan damarlarının filizlendiği anlamına gelmekte. Başka bir deyişle, teknik yalnızca yeni kan damarlarının oluşmasına yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda kalp krizi sırasında uykuda kalan kalp kası hücrelerini de yeniden etkinleştirerek kalbin belirli bölgelerini kandan yoksun bıraktı.Araştırmayı yürütürken araştırmacılar 63 hastayı iki gruba ayırdı. Bunlardan ilki standart bypass operasyonu geçiren, diğeri ise şok dalgaları eklenerek aynı ameliyatı geçiren grup şeklindeydi. Şok dalgası tedavisinin yenileyici etkileri sayesinde, ameliyatları sırasında yaklaşık 10 dakikalık tedavi görenler, tedaviyi almayanlara göre çok daha güçlü bir şekilde iyileşti.Araştırmacılar, kalp yetmezliği hastalarının üçte birinden fazlasının tedaviden fayda göreceğini söylüyor. Son olarak ekip, uzay saç kurutma makinesi olarak adlandırdığı şok dalgalarını yayan cihazı geliştirmek için Heart Rejenerasyon Teknolojileri adında bir yan şirket geliştirdiler ve cihazın 2025'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Kaynak:https://newatlas.com/medical/shockwave-heart-bypass-surgery/
A
3 gün
Snapchat, yeni yapay zeka destekli özelliklerini tanıttı

Popüler sosyal medya uygulaması Snpachat, filtreleri başka bir seviyeye ulaşmak üzere. Yakın bir zamanda uygulama, kendi web sitesinde yayınladığı blog gönderisi ile milyonlarca kullanıcısına, akıllı telefon kameralarından gelen görüntüleri hemen hemen istedikleri her şeye dönüştürebilecek teknolojiye sahip artırılmış gerçeklik deneyimi sunmayı amaçlayan yeni AI modelini açıkladı.Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Watch 7, Watch Ultra, Buds 3 ve Buds 3 Pro'nun fiyatı sızdırıldıİşte gerçek zamanlı GenAI ile gelen yeni özellikler:Blog gönderisinde görüldüğü üzere Snapchat'in üzerine çalıştığı yeni üretken yapay zeka GenAI, hayal gücünüzü AR'de anında hayata geçirebilecek gerçek zamanlı bir görüntü modeli sunmakta. Ayrıca mobil cihazlarda gerçek zamanlı olarak çalıştırılmasi ile birlikte GenAI modelleri, Bitmoji Arka Planlarını, Sohbet Duvar Kağıtlarını, Rüyaları, Yapay Zeka Evcil Hayvanlarını ve Yapay Zeka Lenslerini desteklemekte. Böylece yeni AI Snapchat filtresi, sizi gerçek zamanlı olarak istediğiniz şekilde dönüştürebilecek.
Snapchat ayrıca AR yazma aracı Lens Studio'ya, AR yaratıcılarının Lenslerini güçlendirmek için özel makine öğrenimi modelleri ve varlıkları oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir GenAI Suite'i de tanıttı. Bu araç paketi, sıfırdan yeni modeller oluştururken haftalar hatta aylarca zaman tasarrufu sağlayarak AR oluşturma işlemini güçlendirir ve yüksek kaliteli Lenslerin her zamankinden daha hızlı oluşturulmasını mümkün kılar.
Kaynak:https://newsroom.snap.com/tr-TR/new-ar-experiences-powered-by-gen-ai
A
3 gün
Samsung Galaxy Watch 7, Watch Ultra, Buds 3 ve Buds 3 Pro\u0027nun fiyatı sızdırıldı

Teknoloji devlerinden Samsung, 10 Temmuz'da gerçekleştireceği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni ürünlerini piyasaya sürecek. Bu ürünler arasında yeni katlanabilir ve giyilebilir cihazları bulunmakta. Yakın bir zamanda ise bu cihazlardan Galaxy Watch 7, Watch Ultra ve Buds 3 Pro'nun fiyatı sızdırıldı.Ayrıca Bkz.Nothing'in alt markası CMF, yeni ürünlerini 8 Temmuz'da piyasaya sürecekİşte Galaxy Watch 7, Watch Ultra ve Buds 3 Pro'nun muhtemel fiyatı:
Avrupa'daki bir e-ticaret sitesindeki perakende listesi, yakında piyasaya sürülecek Galaxy Watch 7, Watch Ultra ve Buds 3 Pro'nun fiyatını ortaya çıkardı. Titanyum Grisi, Titanyum Beyazı ve Titanyum Gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle gelmesi beklenen Galaxy Watch Ultra'nın LTE modeli, listeye göre 689 Euro - 699 Euro civarında bir fiyat etiketine sahip olacak.
Yeşil, Gümüş ve Krem olmak üzere üç renkte piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 7, 40mm ve 44mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneğine sahip olacak. Fiyatlarına değinecek olursak ise küçük olan versiyon yaklaşık 314 Euro fiyatıyla, büyük olan model ise yaklaşık 344 Euro fiyatıyla listelendi.
Listede akıllı saatler ile birlikte piyasaya sürülecek Galaxy Buds 3 ve Buds 3 Pro'nun fiyatları da yer almakta. Listeye göre Galaxy Buds 3, 229 Euro fiyat etiketiyle piyasaya sürülecekken Buds 3 Pro ise yaklaşık 314 Euro fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Ayrıca her iki modelin de Gümüş ve Beyaz renk seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.
Kaynak:https://www.ytechb.com/galaxy-watch7-ultra-buds3-pro-prices-leak/
A
6 gün
Android 15 Beta 3, kullanıma sunuldu: İşte gelen yenilikler

Teknoloji devlerinden Google, geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen Android 15 işletim sisteminin 2. beta sürümünü yayınlamıştı. Yakın zamanlı yeni bir rapora göreyse Google, bugün 3. beta sürümünü yayınlamaya başladı.Ayrıca Bkz.Paris 2024 Olimpiyat Oyunları, Samsung Galaxy S24 Ultra ile canlı olarak yayınlanacakİşte Android 15 Beta 3 ile gelen yenilikler:
Android 15 Beta 3 ile gelen özelliklerden biri yeniden tasarlanan bir duvar kağıdı düzenleyicisi. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere yeni düzenleyici ile Pixel Fold'da iç ve dış ekranın önizlemesini ayrı ayrı görüntüleyebileceksiniz.Yeni beta sürümü ile ses yayınlama ekranındaki "Hoparlörler ve ekranlar" etiketi kaldırıldı. Ayrıca ekran zaman aşımı seçeneklerine bir yenisi eklendi. Böylece cihazınızı kullanmıyorsanız ekranınız otomatik olarak kapatmanıza olanak tanıyan yeni bir uyarlanabilir zaman aşımı seçeneği eklendi.
Gelen yeni özelliklerden biri de ses menüsü ile ilgili. Zira yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere artık ses menüsü, simge durumuna küçültülemiyor. Çoğunlukla görsel odaklı gelen yeni özellikler arasında ayrıca Ekran'da renk kontrastı tercihlerinin kısayolu, yeniden tasarlanan ekran görüntüsü önizlemesi, uzun uygulama adlarını gösterme ve daha belirgin Arama Çevresi kapatma seçeneği gibi özellikler de bulunmakta.
Android 15 Beta 3 gelen özelliklerden sonuncusu ise güvenlik ile ilgili. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere kullanıma sunulan canlı tehdit koruması, sizi veya cihazınızı tanımlamadan bazı uygulama veya web sayfası bilgilerini kontrol için Google'a gönderir. Ancak Google, tarama etkinliğinizi görmek, izlemek veya günlüğe kaydetmek için Android Güvenli Tarama verilerini kullanamaz.
Kaynak:https://9to5google.com/2024/06/18/android-15-beta-3-everything-new/
A
6 gün
Nothing\u0027in alt markası CMF, yeni ürünlerini 8 Temmuz\u0027da piyasaya sürecek

Uygun fiyatlı ürünlerinin kullanıcılara sunduğu performansıyla dikkat çeken Nothing, geçtiğimiz yıl alt markası CMF'nin ilk ürünleri Buds Pro, Watch Pro ve Power'ı piyasaya sürmüştü. Şirket şimdilerde ise Buds Pro ve Watch Pro'nun yeni nesli ile birlikte markanın ilk akıllı telefonu olan CMF Phone 1'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Ayrıca Bkz.Paris 2024 Olimpiyat Oyunları, Samsung Galaxy S24 Ultra ile canlı olarak yayınlanacakCMF Phone 1, Watch Pro 2 ve Buds Pro 2 çok yakındaGeçtiğimiz günlerde ortaya çıkan teaser görüntüleri, CMF Phone 1'in ayrıntılarını ortaya çıkarmıştı. Arka tarafta özel aksesuarlar için "Nothing Lock" mekanizmasının yanı sıra CMF Neckband Pro Bluetooth kulaklıklardakine benzer bir döner kadran sunacak. Cihazın beklenen özelliklerine değinecek olursak ise FHD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunan 6,67 inç OLED ekran ile geleck cihaz, Dimensity 7300 SoC'den güç alacak. 50MP çift arka kamera kurulumuna sahip cihaz, ön tarafta da 16MP selfie kamerasına sahip olacak ve 5.000 mAh bataryadan güç alacak.
$249-$279 arasında bir fiyat etiketine sahip olması beklenen CMF Phone 1 hakkında bilinenler şimdilik bu kadar. Ayrıca 8 Temmuz'da gerçekleşecek etkinlik sırasında markanın ilk telefonuna şirketin diğer ürünleri olan Watch Pro 2 ve Buds Pro 2 eşlik edecek.
Kaynak:https://x.com/cmfbynothing/status/1802989631635411210
A
6 gün
Samsung, akıllı telefonlardan sonra Galaxy AI\u0027yı akıllı ev ürünlerine entegre edecek

Yeni nesil telefonlarını Galaxy AI'ya geçiren Samsung, bu hareketiyle kullanıcılardan olumlu geri dönüşler aldı. Kendini geliştirmeye devam eden şirket, yakın zamanlı bir rapora göreyse şimdilerde de Galaxy AI'yı akıllı ev ürünlerine entegre etmek için çalışmalar gerçekleştirmekte.Ayrıca Bkz.Paris 2024 Olimpiyat Oyunları, Samsung Galaxy S24 Ultra ile canlı olarak yayınlanacak2025'te piyasaya sürülmesi hedeflenen Samsung ev aletleri, Galaxy AI'ya sahip olabilirYeni bir rapora göre Samsung'un gelecek yılki hedefleri arasında akıllı telefonlardan sonra Galaxy AI'yı akıllı ev ürünlerine entegre etmek var. Şirket, akıllı ev ürünlerine yapay zeka ekleyerek süper bağlantılı bir ekosistem yaratmayı hedeflemekte. Ayrıca bu hareket, Samsung'un Apple ve Google gibi rakiplerine karşı konumunu güçlendirmesine de yardımcı olabilir.
Temmuz ayında akıllı ev ürünleri için Bixby sesli asistan kontrollerini tanıtmayı planlayan şirket, ilk olarak yapay zekayı Samsung'un LCD ekranlara sahip Bespoke AI serisinden Family Hub buzdolapları, çamaşır makineleri ve indüksiyonlu ocakları olması bekleniyor. Ayrıca ev aletlerinin çeviri yeteneği gibi çok sayıda yapay zeka özelliğine sahip olması bekleniyor. 2025'te piyasaya sürülmesi hedeflenen ev aletlerinin çoğunun büyük dil modellerini (LLM'ler) çalıştırması bekleniyor. Bu durumda akıllı ev ürünleri, en son geniş dil modelleriyle geliştirilen Bixby sesli asistanı sayesinde daha karmaşık komutları anlayacak ve daha doğal bir kullanıcı deneyimi sunacak.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2024/06/19/samsung-to-integrate-ai-with-its-smart-home-products/
A
7 gün
Motorola Razr 50, 50 Ultra ve G85\u0027in fiyatı ortaya çıktı

Motorola, 25 Haziran'da küresel pazarlarda yeni katlanabilir cihazları Razr 50 ve 50 Ultra'yı piyasaya sürecek. Lansman etkinliğine sayılı günler kala ise bu iki katlanabilir cihaz ve Motorola G85, Avrupa perakende listelerinde listelenerek fiyatları ortaya çıktı.Ayrıca Bkz.Google Pixel 9, Geekbench'te listelendi: İşte beklenen özelliklerİşte Motorola Razr 50, 50 Ultra ve G85'in fiyatı:Katlanabilir cihazlar arasından Razr 50; turuncu, gri ve kum renk seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Cihazın 8GB RAM ve 256 GB depolama seçeneği sunan varyantı da 899 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Razr 50 Ultra ise yeşil, mavi ve şeftali renklerine sahip olacak ve 12GB RAM ile eşleştirilmiş 512GB depolamaya sahip versiyonu 1199 Euro fiyatla satışa sunulacak.
Motorola'nın üzerinde çalıştığı bir diğer cihaz ise Moto G85. Çin'de piyasaya sürülmesi planlanan S50 Neo ile aynı olması beklenen cihaz, 349 Euro fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Ayrıca iddialara göre Motorola, ABD'de de aynı fiyatı korursa Motorola Razr 2024 699 dolardan, Motorola Razr+ 2024 ise 999 dolardan satışa sunulacak.
Kaynak:https://www.ytechb.com/motorola-razr-50-and-razr-50-ultra-prices-leak/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.