Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 4 misafir
101119
Cevap
4070624
Tıklama
48
Öne Çıkarma
Cevap: En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (5049. sayfa)
J
geçen ay
Yüzbaşı

https://m.imdb.com/title/tt11858890/?ref_=ext_shr_lnk

Leş bir film berbat oyunculuk berbat senaryo< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
geçen ay
Yarbay

< Resime gitmek için tıklayın >

tetris... 9/10 harika bir filmdi. herkese tavsiye ederim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
geçen ay
Yarbay

https://m.imdb.com/title/tt21909764/
Konuda @steven_stiffler dan görüp izleme fırsatı bulduğum İspanyol yapımı bir romantizm/macera filmi. Bol bol öpüşme/sevişme sahnesi meraklısı arkadaşlar için ideal bir yapım. Bazı mantık hataları da barındırıyor. Anlaşıldığı kadarıyla klasik Latin/Brezilya dizileri ve filmlerini modernize ederek aktarmayı başarmışlar lakin çok da üst seviyeye ulaşabilmiş diyemem. Ama sürükleyicilik noktasında başarılı denilebilir. Son bitiş sahnesinde ana babanın tutumu devam filminin gelebileceğini ima ediyor. Culpa Tuya sanırım adı da. Puanım 5.5/10. Filmi izleyen arkadaşlar spoiler içerine göz atarlarsa sevinirim.

Filmde 17, gerçekte 21 yaşındaki güzel kız Noah kırmızı Porsche ile yarışı kazandığı halde Nick arabayı neden Ronnie zibidisine vermeyi kabul etti? Asıl hile yapıp arkadan gayrinizami şarj yapan yeşil arabalı Ronnie idi.
Dan ortamdan ve evden nasıl ekarte ve bertaraf edildi? Tüm İspanyol karakterlerin rol isimleri neden Amerikan/İngiliz orjinli? Çatır çutur ana babasının evinde (üvey bile olsa) ve kamusal alanda deep sex yapabilmeleri de ilgi çekici bir detay bu arada. Abartmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Haziran 2024; 3:16:12 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @steven_stiffler
P
geçen ay
Yarbay

4 ay kadar öncesinde aynı filmi izleyip yorumlamıştım hocam. Gereksiz kafa açıyor, çok uzatmışlar. Bilim kurgunun da mokunu çıkarmışlardı. Sonuna dram ekleyecekler diye çocuğu da kullanmışlar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Haziran 2024; 3:19:25 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @John WICK
E
geçen ay
Yarbay

https://www.imdb.com/title/tt23289160/
II. Dünya Savaşı'yla sıfırlanan Japonya'nın; Godzilla ile -1'e inmesi üzerine bir film. Zaten ismi de tamamen buna gönderme. Filmin en lezzetli ve önemli kısmını canavar olan Godzilla'nın adeta tatarigami felsefesinin getirdiği yarı tanrısal bir yaratık olarak gösterilmesi. Bu durum, canavarın gözüktüğü bütün sahneleri tempo olarak inanılmaz bir yere taşıyarak çok iyi sahnelerle adeta süslüyor diyebiliriz. Sesler, efektler ve filmin atmosferi kesinlikle yerinde. Yer yer karakterler biraz yeşilçam benzeri ajitasyona kurban gitmiş olsa da genele bakıldığında harika iş. 35 sanatçı ve 610 VFX çekimiyle tamamlanmış. Bizim ülkemizde 18 milyon dolarlık paranın Fetih 1453 gibi bir felakete harcandığı düşünülürse 15 milyon dolara bu filmin nasıl farka sebebiyet verdiği ortada. 8/10


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
geçen ay
Yarbay

Harika bir film zaten aldığı puanla en fazla puan alan yapım konumunda Godzilla filmleri arasında.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ed Wood
E
geçen ay
Yarbay

ABD versiyonunu çeken yönetmenler baya kıskanmışlar, demeçlerinde belirtmişler.
Bu mesajda bahsedilenler: @Glorfindel1907
A
geçen ay
Çavuş

Paylaşabilirsen çok sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @KARTALIZMA
P
geçen ay
Er

< Resime gitmek için tıklayın >

Kara Büyü (2009)
10/8.5

zaman geçirmelik başarılı güzel korku filmi. Korku filmi ama kendini ciddiye almıyor. Bu yüzden gözümüze batacak klişeler veya mantıksız olaylar bize güzel geliyor. Çok akıcı bir film. birçok sahnesinde gerilirken aynı zamanda eğlendim. Normal bakıldığında gerçekten de çok ürkütücü konusu var ama Böyle bir filme komedi unsurunu başarılı şekilde yansıtmışlar. Nadir filmler böyle hava katabilir. Filmi izlerken hafiften tarantinoluk sezeceksiniz. zaten tarantilo film çıktığı yılda, bu yıl izledigim en iyi film diye yorum yapmış. Ilk dakikalardaki efekt kalitesizligi yuzunden kesinlikle filmi yarıda bırakmayın. Beğendim tavsiye ederim.

Kısacası son yıllarda izleyip keyif aldığım en iyi absürt korku-kara mizah filmi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Palumüedip -- 22 Haziran 2024; 23:49:19 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
geçen ay
Yarbay

https://m.imdb.com/title/tt0077745/
1956 tarihli ceset yiyicilerin istilası filminin yeniden çekilmiş versiyonu
Bilimkurgu korku filmi
Oldukça enteresan bir konusu var. Kurgusu günümüze göre zayıf kalıyor ama bu tip filmleri o günün sinema anlayışına göre değerlendirmek lazım Sonuçta 1978'de çekilmiş 45 yıllık bir film
Günümüzün efektleri bilgisayar hileleri hatta yapay zeka yok.
"The Thing" tarzı bir konusu var. Günümüzde iyi bir yönetmen ve sağlam bir kurguyla yeniden çekilse iş yapar
2 gün önce aramızdan ayrılan Donald Sutherland başrolde mekanı cennet olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O
geçen ay
Binbaşı

Güzel bir iran sineması ürünü tavsiye edecek var mı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
P
geçen ay
Yarbay

Şu olabilir:
https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158229853< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Oğuzhaan
O
geçen ay
Binbaşı

Eyw hocam yarın bakayım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur
E
geçen ay
Yarbay

K
geçen ay
Yarbay

özelden ilettim.
Bu mesajda bahsedilenler: @Ategnatos
P
geçen ay
Er

< Resime gitmek için tıklayın >

El Mariachi 1992
10/8

Meksika 3'lemesinin ilk filmi. Efsane film desperado bu filmden sonra geliyor ama arasında bir bağ yok. film yönetmenin ilk uzun metrajlı filmiymiş. 7 bin dolarlık rekor denilebilecek düşük bütçeyle çekilmiş. zaten izlerken kamera hataları belli oluyor. hatalı çekimleri bile masraf olmaması için kaldırmayıp farklı kareden çekerek tamamlamışlar. Film oyuncularının çoğunu sanki sokaktan çevirip getirmişler gibi. Boyle bütçe yetersizlikler filme olumsuz bir durum katmıyor. bu haliyle bile heyecanlı kaliteli film yapmışlar. meksika soslu vahşi filmleri seviyorum. film güzel ve eğlenceli. tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Palumüedip -- 23 Haziran 2024; 23:44:23 >

A
geçen ay
Yarbay

https://m.imdb.com/title/tt11083552/

İntikam odaklı gerilim aksiyon filmi. Jason abi var diye boş beleş bir aksiyon filmi beklemeyin
Sonu intikama dayanan Banka soygunlu kaliteli aksiyon filmi izlemek istiyorsanız öneririm
İmdb puanı hakkaniyetli olmuş. Yönetmen Guy Ritchie< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

N
geçen ay
General

https://m.imdb.com/title/tt3155298/
Bir dizinin film devamı/devam olarak film uyarlaması. Dizi hakkında yorum yapamam; diziyi sonuçta izlemedim ve bir dizi arka planına sahip olduğunu izledikten sonra öğrendim. Gene de flmi ona göre değerlendirsem bile son derece kötü olduğunu söylemek zorundayım. Idris Elba'nın kararlı, maço, cüretkar, eli marifetli, kafası çalışan dedektif - Luther - canlandırması bile filmi diğer departmanlarda gümlediği için kurtarmıyor. Karakterlerin çoğu gerçek dışı davranıyor ve konuşuyor. Özellikle komiser başta olmak üzere çoğu kez eşyanın tabiatına aykırı bir tutum sergiliyorlar. Katil fazla karikatür bir tip ve ayrıca bir çete lideri olarak tüm cüretkarlığıyla kendisini fazla ele veriyor. Haliyle defalarca kez yakalanırdı diyorsunuz. Bolca gereksiz drama mevcut. Sık sık kendinize bu niye böyle oldu, şöyle olsa daha iyi olmaz mıydı diye soruyorsunuz. Film sürpriz saklama konusunda çok kötü. Hemencecik olan bitenin ne seyir izleyeceğini ele veriyor. Olayların gelişimi çok kolay şekilde öngörülebiliyor. Bu tarz filmlerin tuzu biberi olan gizem ve öngörülemezlik ruhu sıfıra yakın. Onun yerine katille kişiselleşmeniz veya katili gözünüzde büyütmeniz bekleniyor. Bunlar hep yapımcılar bazında yanlış ve zayıf kararlar. Bu film için bence gereğinden ve hakettiğinden fazla uzun bir yorum yaptım. Puanım, 4/10.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

P
geçen ay
Yarbay

https://m.imdb.com/title/tt11674730/?ref_=ttpl_ov
Sabit mekanda geçen (Arizona kırsalındaki bir benzin istasyonu ve restoran), alıkoyma, soygun, adam öldürme gibi olayları kombine şekilde barındıran bir film. Sheriff Charlie'nin hanımından epey ümitliydim ancak bu noktada dram unsuru da filme dahil oluyor ikisi adına. Temiz yüzlü bıçakçı adam şaşırtıyor. 90 dakika süresi ile sizi sıkmadan gerekli tadı veriyor. Puanım 6.5/10.

Herkesin ölmesi ilginç bir son olmuş. Sheriff yardımcısı körpe elemanı saymazsak tabi. Bıçakçı eleman da her suratına bakılır tipin masum olmadığını anlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Haziran 2024; 3:23:3 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
geçen ay
Yarbay

Children Of Men
https://www.imdb.com/title/tt0206634/
Çok iyi olduğunu söyleyenleri sürekli görüyordum. Bugüne izleme fırsatım oldu. İnanın acayip pişman oldum. Film akıyor. Aksiyonu, kaosu, sürükleyiciliği, görselliği, başrol oyunculuğu M U A Z Z A M. Bu kadar basit bir yol hikayesinden başyapıt yapmışlar. 2016 yapımı sanıyordum, göz yanılmasıymış. Öyle iyi ki görsel kalite. Dramıda bana direk geçti, gözlerim doldu.

İzleyiniz. Kafanız dolu olmasın, rahat ortamda izleyin. Keyfiniz maksimum olur.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.