Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
13
Öne Çıkarma
Cevap: En popüler Android sürümü belli oldu: İşte sıralama (2. sayfa)

K kuasudba
4 gün (1489 mesaj)
öff saçmaladın baya.
hadi git kumda oyna.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Silent Guardian

Ö ÖlüyenYörüler
3 gün (1600 mesaj)
4.4.2 favorim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A Akbaba89
3 gün (2726 mesaj)
Telefonun donanımı üst versiyon android destekliyor ama kernel kodları verilmediği için custom rom bile yüklemiyorsun planlı eskitmeye kurban gidiyorsun< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


A andires42
3 gün (410 mesaj)
Bu konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Elimde 2 adet Symbian Son sürüm cihaz var . Eski uygulamaları kuruyorum, hala aynı perfonmansta çalışıyor. Biri Galaxy Grand Prime ile tarayıcı dahi açamazken ben E7-00 ile video izliyorum. 4.4.2 tabletim de var onda da hafıza dolunca sıkıntı başlıyor. Yazılım olarak bu işin içinde biri olarak sizce hangisi daha iyi ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hksdejavu

Z Zhongli
3 gün (2279 mesaj)
Sürüm güncellemesi gelmese de güvenlik güncellemesi gelebilir haklısınız da kaç tane androidli telefon 2 seneden fazla güncelleştirme alabiliyor? 2 sene alabilende amiral gemisi telefonlar giriş ve orta segment telefonlar 1 sene güncel kalırsa şükrediyoruz mi note 10 kullanıcısıyım bu arada fakat güncelleme konusunda iphone başka bir noktada 5 sene kafan rahat.

Dünya para verip amiral gemisi android alsan bile güncelleme gelir mi diye düşünüyorsun onu geçtim Google yeni sürüm çıkarıyor telefon üreticileri 1 sene sonra anca güncellemeyi entegre edip verebiliyor hadi onuda geçtim güncelleme yayınlandıktan sonra aynı model telefonlar bile aynı zamanda alamıyor kimisine 1 ay sonra gidiyor kimisine 3 ay sonra. Apple milyonlarca kullanıcısına aynı anda gönderiyor güncellemeyi Android üreticileri daha bunu beceremiyor
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Azumi

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kuasudba

H hksdejavu
3 gün (1266 mesaj)
Cihazları birebir bilmiyorum direk OS sürümü üzerinden konuşabilirim.

Bahsettiğiniz Android sürümü ne yazık ki çok eski. Hangisi ile daha yüksek bir sürüm kullanabiliyorsanız onu öneririm.
Eğer başkalarının geliştirdiği internete bağlanan uygulamalar kullanıyorsanız ne yazık ki bir noktada güncelleme isteyecekler.
Ama ben web üzerinden video izliyorum veya indirip izliyorum diyorsanız hiç dokunmayın olduğu gibi kullanmaya devam edin.

Eski sürümlere destek vermek çok büyük külfet geliştirici açısından.
Şöyle düşünün müşteri kitlenizin %95 i yeni versiyon kullanıyor olsun. Kalanı eski.
Yeni geliştirdiğiniz özelliği eski sürümdeki kullanıcılara da getirmek istediğinizde genellikle çok fazla problemle karşılaşıyorsunuz. %5 de zamanla azalıyor.
Bir noktada bu eski sürümü kullanan kitle bu emeğe değmeyecek kadar para getirmeye başlıyor ve o anda uygulama geliştirici desteği sonlandırıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @andires42

M murekkep yalamis
2 gün (2909 mesaj)
Android 9 devam< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Silent Guardian
2 gün (7645 mesaj)
Anlatamazsınız, boşverin hocam bazı arkadaşlar fanboy olduğu için eleştiriyi kabul etmiyorlar ve babasının firması gibi savunuyorlar. Siz ne güzel Android kullanıcısı olarak durumu kabullenmişsiniz ve eleştiriyorsunuz. Google'ın, Apple'ın, Facebook'un her hatasını kabul edip savunursak sonunda sürünen biz olacağız haberleri yok. Parayı veren kim? Tüketici. Ürünün eksiğini 'savunan' kim? Yine tüketici. Şimdi siz Google olsanız neden masraf ve zaman harcayıp güncelleme sorununu çözesiniz ki? Zaten ne yapsanız savunan bir kitleniz var.

Ben Apple kullanıcısıyım. Galaxy S2 ve N8'i çift telefon olarak kullanırken iPhone 4S alıp iOS ekosistemine dahil oldum. iOS kullandığım süre boyunca 2. telefon olarak Android cihaz tercih ettim ki iki platform da elimin altında bulunsun. Apple'ın bana göre eksiklerini hemen söyleyeyim: Kişiselleştirilememe, senelerdir aynı arayüzü kullanma (iOS 7'den beri ufak tefek farklar olsa da aynı neredeyse) , şarj teknolojileri (hızlı şarj, kablosuz şarj vb.) konusunda rakiplerinin gerisinde olması, iOS uyumlu aksesuarların Apple sertifikası yüzünden 3. parti olsa dahi pahalılığı, MicroSD girişi olmaması vb.

Ben bu kadar rahat söyleyebiliyorum ve eleştirebiliyorum ki ilerlesin, yerinde saymasın da para verdiğim ürünün köpeği olmayayım. Apple babamın şirketi değil, bir ürün almaya gidince gayet alıyorlar paramı ama? Keşke Android, iOS'a rakip olacak şekilde güvenli, güncel, uygulama marketi virüssüz ve kaliteli vb. bir ekosistem olsada ben de Android kullansam ya da iOS'un satışları azalınca yenilik yapmak zorunda kalsalar.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zhongli

B berkayjan
2 gün (1612 mesaj)
Çoğu kişi bence isteyerek güncellemiyordur. Maalesef üreticiler güncellemelerle yavaşlatıyor telefonu. Telefonun geldiği ilk sürüm stock ROM genelde en hızlısı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayjan -- 27 Kasım 2021; 11:00:46 >Bu mesajda bahsedilenler: @Silent Guardian
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.