A

Yüzbaşı
05 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
3 ay
Symbian Müzik Çalar Hala Çok İyi
Arkadaşlar şu anda stock android de resmi olarak Google tarafından sunulan herhangi bir müzik çalar yok. Bu yüzden Google on eski müzik çalarını ekleyemedim. Bu yüzden sizi Nokia Symbian ın son Müzik Çalar programını hızlı bir şekilde tanıtmak istedim.
+Müzik şarkı gruplandırma ayırma tanıma çok iyi.
+Ekolayzır standart
+Şarkı bilgilerini tam olarak görebilme.
+Resim desteği
+3 farklı boyutta Widget seçeneği.
+Yan döndürüldüğünde ortaya çıkan müzik seçim ekranı bence en mükemmeli bu siyah teması ile şarkılara odaklanıyorsunuz sadece alttaki yansıma da ayrı gerçekçilik katıyor.https://www.youtube.com/watch?v=F-IN7o0Ogug&feature=youtu.be
A
3 ay
Sony LBT-A77 Hifi Sistem Kablo ARANIYOR
Merhaba arkadaşlar,Biz bunu istanbuldan aldık ya satıcı dolandırdı yada kargo aşamasında kabloları ve dolap kayboldu(sadece üst kapağı gelmiş).Elinde Sony system control cable 1-2-3 ve Au bus kablosu olan varsa PM atabilir mi ?
< Resime gitmek için tıklayın >
(Kabloların hiçbiri yok)
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
A
2 yıl
Philips Htl 2163B/12 Video İnceleme
Uzun süredir kullanmış olduğumuz Philips 2+1 Ev Sinema Sistemini inceledik 2.el almayı düşünenlere bir fikir oluşturur umarım.(Sıfırını bulursanız haber edin)

https://youtu.be/QWwdEhIu6sE
A
2 yıl
Eski Nokia Cihazların Az Bilinen Özellikleri
Merhaba Arkadaşlar,
Eski model Nokia cihazlardaki bilinmiyen veya az bilinen özellikleri sizlere bu başlık altından aktarmak istiyorum.
1.Siri ve Google Asistan Yokken Nokia Sesli Komut vardı.

https://youtu.be/F0wjxQ3Knp8

2.Sirinin Atası Nokia Sesli Komutlar (6230-6300)

https://youtu.be/_XqNOgR9t0E

3.Nokia 6230 Hafıza Kartından Video İzleme

https://youtu.be/pie8F4pOvKY

4.Tuşlu Telefondan İnternet Paylaşma

https://youtu.be/kfpGoXnA5p0

Ayrıca Nokia x2-00 için flaş bellek okuma,google maps videoları ilerleyen zamanda eklenecektir. Şu özelliği de eklemelisin derseniz onuda eklerim.
A
3 yıl
OVP yi Birde Ünlü Ekonomist Emin Çapa'dan Dinleyin
Herhangi bir yorum yapmıyorum izledikten sonra düşüncelerinizi yorumlarınızı paylaşın lütfen.


https://youtu.be/ZCRZ7lrlTpw
A
3 yıl
Nokia Hds-3 kulaklığın içindeki kart
Uzun zamandır Nokia 6230 kullanıyorum bu kullandığım ikinci stereo hds-3 kulaklık. Hopörler kısmına giden kablolarda kırıklık oldu bende tamir etmek için açtım içini ve içinde bu kart ve çiple karşılaştım. Kaliteli bir kulaklık içindeki çip amfi olabilir mi ? Yada sadece frekansları ayırıcı mı bas tiz gibi.Bir taneside makinede yıkanmıştı ama çalışıyordu.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Volvo fh 16 ses sorunu
En son sürüm ets 2 oynuyorum steam üzerinden,
Volvo fh 16 eski olan vitesi boşa alıp son gaz verdiğim zaman ses normal düzeye geliyor ancak normal giderken baya az geliyor,
man da böyle bir sorun yok,
mod olarak sadece kabin aksesuar modu var.
Bu sorun sizde de var mı ?
Araç virajlarda çabuk atıyor hızlı giremiyorum man la 125-130 km ile dönüyorum yere bunla 100-110 km ile dönüyorum.
540 bg motor şu anda 750 bg olunca ne olacak


Önceki sürümlerde ses sorunu yoktu,virajdada çabuk takla atmıyordu.

ETS 2 ses ayarlarını genişletmeleri lazım bence
A
5 yıl
NOKİA'DAN MOBİL CİHAZ AÇIKLAMASI
Suri, bugünlerde daha çok ağ ekipmanları satan bir şirket olsalar da, markanın insanların aklında “tüketici ürünü üreticisi” şeklinde kaldığına dikkat çekti ve tüketici elektroniği pazarında şirketin şansını tekrar denemesi gerektiğini dile getirdi. Nokia CEO’su, “Bu bizim kendimize olan borcumuz.” sözüyle tüketici elektroniğine dönüş konusundaki isteğini oldukça somut biçimde göstermiş oldu.

Bu konuda yapacakları çalışmalarda sadece başkalarının cihazlarına kendi markalarını koymakla yetinmek istemediklerini söyleyen Rajeev Suri, sunacakları cihazın Nokia markasının yaşattığı hisleri vermesi gerektiğinin altını çizdi. Finli şirketin CEO’su, bu konuda aceleci davranmadıklarını, çünkü acele etmelerini gerektiren bir durumun bulunmadığını sözlerine ekledi.
KAYNAK:http://www.teknoblog.com/nokia-ceo-rajeev-suri-10-yil-plan-119141/

NOKİA mobil cihaz için acele etmeyeceklerini açıkladı kısaca.
A
5 yıl
MWC 2016 NOKİA OZO(SANAL GERÇEKLİK KAMERASI)
Nokia nın daha önceden tanıtmış olduğu ürünlerden biri MWC fuarında tanıtıma sunuldu.Merak edenler için ön inceleme.
Nokia’nın yeni sulara yelken açmasını temsil eden ürünlerden bir tanesi olan OZO, geçen yılın ortalarında duyurulmuştu. Giderek büyüyen sanal gerçeklik dalgasını fark eden şirketlerden biri olan Nokia, diğerleri gibi son kullanıcıları değil profesyonelleri hedefleyerek prodüksiyon çekimlerinde kullanılacak ve 60 bin dolar gibi astronomik fiyatı olan bir sanal gerçeklik kamerası çıkarmayı tercih etti.

Öncelikle Nokia OZO’nun başlıca teknik özelliklerini hatırlayalım. Üstünde sekiz adet, birbiriyle senkronize edilmiş 2K x 2K video sensör dizisi barındıran OZO, tam küre oluşturacak şekilde, 360 x 180 derecelik bir alanı kaplayabiliyor. Üstünde yer alan her bir lensin 195 derecelik görüş açısı bulunuyor. Ayrıca lenslerin f/2.4 bağıl diyafram açıklık değerlerine de sahip olduğunu belirtelim.

OZO ile birlikte uzaktan kumanda ve yapım uygulamaları da geliyor. Bunlar OS X 10.10 Yosemite ve üstü sürümdeki Mac bilgisayarlarla çalışıyor. Uzaktan kumanda uygulaması yardımıyla, Wi-Fi üzerinden kamerayı uzaktan kumanda etmek mümkün oluyor. Ayrıca HDMI çıkışı üzerinden monitör çıkışı almak ve çekilen görüntünün nasıl olduğunu o an görmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra yapım uygulaması sayesinde de görüntüleri anlık olarak birleştirip VR içeriği oluşturma imkanı da mevcut. Bu arada Nokia OZO ile birlikte canlı video yayını yapmak da mümkün.

OZO tanıtıldığında fotoğraflarını gördüğümüzde bu ürünün rahat taşınabilir bir ürün olduğunu düşünmüştük. Ancak yanılmışız, karşımıza profesyonel kameralarla aynı seviyede büyüklüğe sahip (profesyonellere hitap eden bir kamera için çok normal), insan kafasıyla hemen hemen aynı boyutlarda bir kamera çıktı. Aslında kameranın içinde boşluk varmış ve kameranın daha da küçük şekilde tasarlanması mümkünmüş. Ancak insan gözünün bakışını yakalamak amacıyla şimdiki boyutlar üzerinde karar kılınmış. Nokia OZO’nun 4.5 kg. ağırlığa sahip olduğunu da bu noktada belirtelim.

Nokia’nın MWC 2016’daki standında OZO için de bir masa ayırılmış, burada OZO’yu masa ortasında tüm ihtişamıyla görmek mümkün oluyor. Ayrıca OZO ile çekilmiş görüntüler bir Samsung Gear VR cihazına yerleştirilmiş bir akıllı telefon aracılığıyla gösteriliyor. Sanal gerçeklik etkisini tam olarak yansıtmak için Nokia aktif gürültü bastırma özellikli kulaklığı da bağlamayı ihmal etmemiş.

OZO ile çekilmiş toplam dört adet kısa sanal gerçeklik videosu izledik; bunlar arasında Nokia OZO tanıtımı için Los Angeles’taki bir binanın tepesinden yapılan canlı konser yayını, deniz kıyısında çekilmiş bir korsan filmi, NASA’nın astronot testlerinden bir kesit yer alıyor. Görüntüler çözünürlüğün doğal olarak düşük olması nedeniyle şimdilerde gözlerin alıştığı netlikte değil, ancak görüntünün sarmalaması bakımından her şey mükemmel. Bir an için Nokia standının kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp izlediğimiz kısa filmlerin ortamına ışınlandık. Hatta öyle ki, son videoda hareketli bir araç üzerinde gidiyormuş hissine de fazlasıyla kapıldık.

Görünüşe göre, VR içerikte sadece görüntü kalitesi değil, görüntünün nasıl çekildiği de önemli. Şimdiye kadar GoPro ve benzeri kamera sistemleriyle çekilmiş VR içerikleri izledik, onlar da etkileyiciydi. Ancak hiçbirisi Nokia ORO VR kamera ile çekilen videolar kadar sarmalayıcı, içine çekici olmamıştı. 60 bin dolar fiyata sahip olan bir kameradan da zaten bu beklenirdi.
KAYNAK:http://www.teknoblog.com/nokia-ozo-vr-kamera-on-inceleme-119601/

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
6 yıl
Tablet Bataryasını Harici Şarj Etmek
Casper Cta 13a tabletim var.Tabletin usb girişindeki tırnaklardan ikisi kırıldı.Bende mecburen tableti kullanmayı bıraktım şarj edemedim.
Biraz araştırma yaptım şu ürünü buldum :http://www.ebay.com/itm/5V-Mini-USB-1A-Lithium-Battery-Charging-Lipo-Charger-Module-for-Arduino-A866-/131304520047?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e925bf96f
Bu ürünle tabletin bataryasını harici olarak şarj edebilirmiyim? Tablet bataryasın +,- uçları hangisi onuda bilmiyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.