Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
68
Cevap
0
Tıklama
10
Öne Çıkarma
AMD ve Microsoft, Windows 11'deki Ryzen işlemci yavaşlamalarını düzeltme sözü verdi

U ugur7seven Konu Sahibi
3 ay (4106 mesaj)AMD, yeni Windows 11 işletim sisteminin Ryzen işlemcili bilgisayarlardaki uygulamaların performansını yavaşlattığını resmen kabul etti. Microsoft bir düzeltme üzerinde çalışıyor.Ayrıca Bkz.Desteklenmeyen PC'ye Windows 11 nasıl kurulur? Microsoft bir çözüm yolu sunduTeknoloji üreticisi, işlemcileri %15'e kadar yavaşlatabilen ve Ryzen işlemcileri etkileyen Windows 11 hatalarıyla ilgili belgeleri zaten yayınlamıştı.Windows 11, Ryzen yaması Ekim sonuna kadar gelecekEtkilenen uygulamaların çoğu %3-5 oranında yavaşlayabiliyor. Ancak oyunlarda sistem yavaşlaması daha fazla hissediliyor ve bu rakam %10-15 bandına çıkıyor. İkinci hata, sistemin işlemcideki en hızlı bireysel CPU çekirdeklerini kullanmasını sağlayan preferred core (öncelikli çekirdek) özelliği ile ilgili.

AMD, sorunu çözmek için Microsoft ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor ve şirket, Ekim ayı sonuna kadar bir yama yayınlayacağına söz verdi.
Kaynak:https://www.engadget.com/amd-windows-11-bug-ryzen-100550246.html

 Haberi Portalda Gör

Intel'in lobiciliği desek daha doğru.
Yoruma Git
Ambarad - 3 ay +43
Her Windows 11 konusuna yazıyorum. Buraya da iliştireceğim;

En az 1 sene Windows 11'e geçmeyin. Lisanssız bile kullansanız, Microsoft'a kullanım istatistikleri bir şekilde ulaşıyor. B...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Ambarad - 3 ay +28
Intel den Pat Gelsinger amd nin liderligi bitti derken demek bundan bahsediyormus. Win 11 ile amd islemciler %15 e varan performans kaybi yasatabiliyorsa, diger programlarda neler yapmaz. Amd her cephede savasiyor, yonga erzak kitligi, nvidia'ğlar oyunu, intellioğullari derken yine ayakta iyi bile duruyor.
Yoruma Git
Yorumun Devamı kunGFu - 3 ay +20

A aschil
3 ay (6779 mesaj)
Asıl düzeltme bahar ayında gelir.
Hoş ben memnunum, macosvari tasarımı beğeniyorum.
Linux oyun kanadına proton desteği artsın, komple birakicam o da ayrı mevzu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 10 Ekim 2021; 16:47:4 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Ambarad
3 ay (4168 mesaj)
Her Windows 11 konusuna yazıyorum. Buraya da iliştireceğim;

En az 1 sene Windows 11'e geçmeyin. Lisanssız bile kullansanız, Microsoft'a kullanım istatistikleri bir şekilde ulaşıyor. Bırakın "yeni" işletim sistemi yerlerde sürünsün. Talep olmasın ki, Microsoft'un çakallıkları ortaya çıksın. Dayattığı işlemci kısıtlaması ve TPM saçmalığından vazgeçmek zorunda kalsınlar.

Kullanım istatistikleri yerlerde sürününce ve Windows 10'u gömemediklerini gördüklerinde, tüm bu saçmalıklardan el mahkum vazgeçecekler ve kullandırmak için geri adım atacaklar. Lakin siz daha ilk günden 11'e geçerseniz, bu devran böyle devam edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 10 Ekim 2021; 16:55:41 >

Bu mesaja 7 cevap geldi.

M MarionCobretti
3 ay (1701 mesaj)
boş yere hemen kurmayın 6 ay 1 sene bekleyin demedik. ancak millet sorun yok beklemeye gerek yok deyip duruyordu.Bu mesaja 1 cevap geldi.

0 01myavuz
3 ay (4558 mesaj)
Sistemin betadan çıkamadığı her halinden belli oluyor. Kobay niyetine kullanıyorlar.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ambarad

. .T.
3 ay (69 mesaj)
Kesinlikle. Her yeni windows sürümünden sonra, eskisi daha iyiydi muhabbetinin sebebi esasında. Vista dışında hepsi toparladı. Buna rağmen ikincil bir disk ile Ryzen işlemcili sistemime beklentimi düşük tutarak kurdum. Kendimce bazı testleri yaptım, sistemin az da olsa yavaşlığı göze çarpıyor. Temanın yarattığı yeni hissiyatı konusunda heyecanı biraz kenara koyup, beklenilmesi gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .T. -- 10 Ekim 2021; 17:38:17 >Bu mesajda bahsedilenler: @MarionCobretti

A Aref6
3 ay (422 mesaj)
Hiç amd işlemci ile test edilmemiş mi böyle hatalar çok saçma< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


. .T.
3 ay (69 mesaj)
Yani kesip attıkları işlemciler daha geçen senelerde satılan işlemciler. Yıllardır neredeyse her işlemci ile çalışmaya uygun olan bir windows yerine, böyle iki nesil önceyi desteklemeyen bir işletim sistemi kararı alıyorsun, sanki komple yeniden kernel yazılmış gibi. Bu konuda gelen tepkileri karşın yumuşadılar zaten, insanların daha da tepki koyması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .T. -- 10 Ekim 2021; 17:59:57 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ambarad

S ssbrutality
3 ay (2881 mesaj)
yok söz vermeseydi< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


R Ray Kurzweil
3 ay (2741 mesaj)

A Ambarad
3 ay (4168 mesaj)
Intel'in lobiciliği desek daha doğru.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ray Kurzweil

R Rachsuchtig
3 ay (3123 mesaj)
Linux çok rahat gerçekten özellikle düşük donanımlı bilgisayar kullananlar kesinlikle göz önünde bulundursun< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @aschil

K kunGFu
3 ay (2466 mesaj)
Intel den Pat Gelsinger amd nin liderligi bitti derken demek bundan bahsediyormus. Win 11 ile amd islemciler %15 e varan performans kaybi yasatabiliyorsa, diger programlarda neler yapmaz. Amd her cephede savasiyor, yonga erzak kitligi, nvidia'ğlar oyunu, intellioğullari derken yine ayakta iyi bile duruyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sefakara
3 ay (11 mesaj)
Biraz mantıklı olun. Durum şu iki şef yahni için yarışıyor. Kendine güvenmeyen diğerinin tuzuna pudra şekeri karıştırılması için rüşvet vermiş. Okumak ayrı anlamak ayrı körü körüne saplanmayın markalara giden dolarlara yazık< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ray Kurzweil

M makine26
3 ay (274 mesaj)
3d tasarım uygulamaları çalıştırsın windowsa dönüp bakmam.

Bu mesajda bahsedilenler: @Rachsuchtig

D DH Misafiri
3 ay (78199 mesaj)
Bu microsoft çok tehlikeli, sürekli aynı kodun üzerine yalandan bir şeyler ekliyorlar işlemciler hep eskiyor nedense? Win7 de uçan CPU Win10 da neden kasılıyor? Ne yaptında 5 senelik işlemci hantal çalışıyor. Bu microsoft için yüz karası bir durum. Linux devreye girmesi lazım.Bu mesaja 2 cevap geldi.

N Nickola Tesla
3 ay (1178 mesaj)
AMD'yi yedirmeyiz ulen! Intel kendine dikkat etsin. İsrailin genel kurmay başbakanıyım. Hem de AMD'nin preziden prezintıyım. Dikkat et ayağını denk al. Bünyamin Neteyahu 70 bin kişi namussuzum darbe marbe dinlemem. Yeter ya! Microsoft, Intel ne oynuyorsun? Tutukla hepsini bitsin gitsin. 05321234567 AMD'nin kendisiyim beni bulun. Intel beni bulsun. Yarın bir gün yama yayınlandığında beni bulamadığında canınızı yakarım.
- -erna-
3 ay (7502 mesaj)
Buna ms in çağa ayak uydurması da denebilir. Aynı apple ın pil duruma göre yavaşlatma, nvidia nın da vram i bilerek düşük tutması gibi. Bunlar hep uzun soluklu kullanımların önüne geçilmek amaçlı yapılmış kullanıcıları yeni ürünü aldırmaya zorlayan aksiyonlar. Bunlara kullanıcılardan dünya çapında bir tepki verilmediği sürece bu böyle devam edecek.
Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

K Kartal Göz
3 ay (15515 mesaj)
Ok, Intel Fan Boi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ray Kurzweil

N Nymphetaminê
3 ay (7673 mesaj)
Az olmuş hocam

2 sene

W10 Mis gibi sorunsuz dertsiz tasasız kullanıyorum.

Anca w11 her yerde övülmeye başlar hata sayısı yok denecek kadar azalır, performansı iyileştirir öyle kullanırım
Bu mesajda bahsedilenler: @Ambarad