0

Yarbay
22 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
94 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
0
7 yıl
Masa Kasa Çalışmam
10 yıllık emektar kasanın artık emeklilik vakti geldi. Kasa FEEL Hurricane ll dir ve verdiğim her kuruşu 2 kat haketmiştir. Hazır güzelde bir masa bulmuşken, altındaki boşluğa montaj yapmak çok zor olmasa gerek.
Kasadan kalan parçalarla ve yeni parçalarla yapmaya çalışacam.

İşte eldeki malzemeler.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Eksik malzeme listesi yapacam yalnız tavsiyelere açığım. Ekran kartı uzatma kablosu ve sıvı soğutma konusun da kararsızım.
Kutuyu mdflam düşünüyorum, masanın altındaki bölmeye (37x75 cm) çekmece gibi montaj yapılacak. Yükseklik 22 cm olacak gibi görünüyor.
0
7 yıl
HERE'ın Öngörülen Satışıyla İlgili Gizlilik, Veri Koruma ve Hizmet Koşulları Bilgiler
Nokiadan gelen mesaj:


Merhaba,

HERE ürünleri ve hizmetlerine ilişkin veri gizliliği ve hizmet koşulları hakkında bazı önemli bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Nokia şu anda, HERE işletmesinin AUDI AG, BMW Group ve Daimler AG'den oluşan bir konsorsiyuma (“Konsorsiyum”) aralık 2015 yılında satışının tamamlanmasını beklemektedir (kesin tarih bilgisi içinhttp://www.Nokia.com ya dahttp://www.HERE.com adreslerini ziyaret edin). Bu öngörülen satış işleminin tamamlanmasıyla, şu anda Nokia Corporation'ın bir iştiraki ve HERE ürünlerinin ve hizmetlerinin operatörü olan HERE Global B.V., kişisel verileriniz ile bu ürünlere ve hizmetlere ilişkin sözleşme kaynaklı ilişkiler için sorumluluğu üstlenmektedir. HERE gizliliğiniz ve verilerinizin korunması konusuna çok önem vermektedir ve Nokia ile aynı yollarla ve aynı nedenlerle kişisel verileri toplamaya ve işlemeye devam edecektir, satışın sonucunda bir fark yaşamamanız beklenmektedir.

Ayrıca lütfen Nokia'nın işletmelerini, hizmetlerini ve uygulamalarını bugün olduğu gibi işletmeye devam edeceğini unutmayın. Bu Nokia ürünleri ve hizmetleri ile ilgili kişisel verileriniz ve sözleşme kaynaklı ilişkilerinize ilişkin sorumluluk Nokia'da kalacak ve Finlandiya yasalarına tabi olacaktır. Nokia, gizliliğinizi ve kişisel verilerinizi korumak için en yüksek standartları hedeflemeye devam etmektedir.

Size bu değişikliklere ilişkin bir bildirimde bulunmak istiyoruz. Gizliliğinizi sağlamaya yönelik kararlılığımız en büyük önceliğimizdir. HERE gizlilik politikası hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınhttps://legal.here.com/privacy ve Nokia gizlilik politikaları ve hizmet koşulları hakkında bilgi için buraya tıklayınhttp://company.nokia.com/privacy. Bizimle şu adres üzerinden de iletişime geçebilirsiniz: Nokia Corporation, c/o Privacy, Karakaari 7, 02610 Espoo, Finlandiya veya HERE Global B.V., c/o Privacy, De Run 1115, 5503 LB Veldhoven, Hollanda.

Saygılarımızla,

Oskari Rovamo
Global Privacy Counsel
Nokia

Henri Kujala
Head of HERE Privacy Office
HERE

HERE işletmesiyle olan ilişkiniz nedeniyle bu e-postayı aldınız. Nokia Corporation ve HERE size bu gönderiyi, HERE'ın öngörülen satış işleminin bir parçası olarak göndermektedir. Bu e-postaya nedeniyle herhangi bir eylemde bulunmanız gerekli değildir. Bu e-posta size izlenmeyen bir diğer addan gönderilmiştir bu nedenle lütfen yanıtlamayın.

Nokia Corporation, c/o Privacy, Karakaari 7, 02610 Espoo, Finlandiya
HERE Global B.V., c/o Privacy, De Run 1115, 5503 LB Veldhoven, Hollanda
Gizlilik politikasıhttp://company.nokia.com/privacy
0
8 yıl
ZOTAC uzatılmış garanti GTX 670
Arkadaşlar ZOTAC ın sitesine kayıt yaptığım GTX670 ekran kartım arızalandı. Türkiye garantisi 2014 Haziranda bitti.
Yalnız aldığım arkadaş faturasını göndermemişti, yani faturası yok.
Bu şekilde ZOTAC garantiyi kabul edermi? Bilgisi olanlar lütfen yazsın.
0
8 yıl
Monitör En Boy Uzunluğu Öğrenme
Arkadaşlar yeni monitör almayı düşünürken aklıma geldi, yeni monitör oran farklı olduğu için hiç olmazsa monitörümün yüksekliği yenisinde daha az olmasın istedim ama nette uygun kaynak bulmakta zorlandım, en azından farklı formatlarda kaynak yoktu bende Exelde bir çözüm buldum, kullanacakların umarım işine yarar. (Office 2007 kullanıldı)
< Resime gitmek için tıklayın >

Resimde Ekran (cm) Kutusunda =A3*2,54
Genişlik Kutusunda =KAREKÖK(($B$3*$B$3)/((C3*C3)+(D3*D3))*(C3*C3))
Yükseklik Kutusunda =KAREKÖK(($B$3*$B$3)/((C3*C3)+(D3*D3))*(D3*D3))

Formülleri kullanıldı, Formüller E3 ve F3 içindir alt kutularada ona göre yazabilirsiniz.
0
10 yıl
Ramdisk programları
"Primo ramdisk ultimate edition"
"Dataram ramdisk"

32 bit Win7 kullanıyorum ve 64 bit sisteme henüz geçmeyi düşünmüyorum ama 8 GB RAM'inde tamamını kullanmak istiyorum.
Birçok ramdisk programını denedim, sadece bu ikisi ile 32 bit Windowsumun kullanamadığı diğer 4 GB RAM' i ramdisk olarak tanıtabildim.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse hangisini kullanmak daha sağlıklı ve performanslı oluyor?
Ayrıca ramdisk üzerinde sanal bellek alındıktan sonra ram performansını test edebileceğimiz yazılım bilen varsa, paylaşırsa sevinirim.
Yazmak isteyenler deneyimlerinide paylaşsın lütfen.
0
11 yıl
Superonline ın cevabı
Tüketici sitesine yazmış olduğum şikayete superonline ın verdiği cevabı aşağıya yazdım. Superonline şirketine satış akşam kapımda gerçekleştiği, 7 gün içerisinde vazgeçtiğim için ve 4.23. maddesinde yazılanlarla ilgili THH kararı olduğunu bildirdiğim bir ihtarnamem var, şimdi onun yanıtını bekliyorum. Yanıt gelince THH ne başvurmayı düşünüyorum.

Mail ile gelen cevap aşağıda, değiştirmeden aldım.

Sayın YAVUZ,

10790 numaralı tüketici şikâyetinize istinaden işletmeciden konu ile ilgili gönderilen detaylı açıklamalar;

“T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla yapmış olduğunuz başvurunuzda özetle, adil kullanım koşullarına ilişkin şikayetlerinizi iletmektesiniz.

Şikayetinize istinaden Şirketimizce yapılan inceleme neticesinde; 23.02.2012 tarihinde “Fiberle Keyfini Katla Kampanyası” Fiber Internet 20 Mbps (100 GB AKK) tarifesi ile 24 ay abonelik taahhütlü olarak Şirketimizde fiber internet aboneliğinizin başladığı anlaşılmaktadır. Şirketimiz ile imzalamış olduğunuz abonelik sözleşmesinin 4.23. maddesinde: “ABONE, işbu sözleşmeyi imzalayarak, TURKCELL SUPERONLINE’ın web sitesinde yayınladığı ‘kullanım koşullarını’ kabul etmiş sayılır.” ve 4.24. maddesinde “İş bu sözleşme kapsamında sunulmakta olan internet aboneliğihttp://www.superonline.net adresinde yayınlanan Adil Kullanım Koşullarına tabidir.” hükmü yer almaktadır. Adil kullanım koşulları 15 Mart 2010 tarihinden itibaren internet sitemizde yer almakta, Şirketimiz abonelerine ve tüketicilere duyurulmakta olup, abonelik öncesinde bu konuda bilgi alınması fiilen mümkün kılınmıştır. İşbu nedenle tüketicilerin abonelik esnasında bilgilendirilmemiş olması hususu geçerli değildir.

Şirketimiz internet sitesinde aboneliğe ilişkin tüm koşullar kampanya başlangıç tarihinden itibaren tüketicilerin kolayca erişebileceği şekilde yer almaktadır. Şirketimiz internet sitesinde tarifelere ilişkin download ve upload bilgileri ayrı ayrı detaylı şekilde belirtilmiştir. Aynı zamanda imzalamış olduğunuz kampanya taahhütnamesinde 100 GB (download) hız alanlı tarifeyi tercih etmiş olduğunuz görülmektedir. Hız alanına ilişkin bilgilendirmeye de taahhütnamenizde yer verilmiştir. Kampanya taahhütnamelerinde upload adil kullanım miktarı belirtilmemektedir. Şöyle ki bilgisayar bilimlerinde bant genişliği (veya dijitalbant genişliği) kullanılan veya kullanılabilen veri iletişim kaynaklarındaki veri oranının bit/saniye cinsinden ölçülmesiyle ifade edilir ve iletişimde yaygın olarak (ADSL, ADSL2, VDSL2, Fiber internet) veri indirme hızı olarak belirtilir. Dolayısıyla genel teamüle ve kullanıma aykırı bir bilgilendirme yapılmamış olup tüm sabit geniş bant pazarında kullanılan terimlere de dayanılarak tarife özellikleri indirme hızı baz alınarak belirtilmiştir. Sunmuş olduğumuz fiber internet hız ve paket seçeneklerinin tanımları, ülkemizde tüm sabit internet servis sağlayıcılarının uyguladığı, ortalama düzey tüketiciye yönelik iletişim esaslarından farklı değildir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından İşletmecilere dolayısıyla Şirketimize getirilen yükümlülükler kapsamında Şirketimiz abonelik sözleşmeleri, tarifeleri, kampanyaları ve şartları tüketicilerin bilgilendirilmesi amacı ile internet sitesinde yer almaktadır. Tüketiciler, abone olmadan önce tüm bu hususları inceleme imkanına sahip olup, bu hususları değerlendirerek hizmet alacağı İşletmeciyi seçebilmektedir. Adil Kullanım Koşulları 15 Mart 2010 tarihi sonrasında abone olan müşterilerimiz ile bu tarih sonrasında kampanyalarını yenileyen müşterilerimize uygulanmaktadır. 23.02.2012 tarihinde imzalamış olduğunuz “Fiberle Keyfini Katla Kampanyası” kapsamında 20 Mbps Limitsiz (100 GB AKK) tarifesi de Adil Kullanım Koşullarına tabidir. Abonelerimizin kampanya ve tarifelere ilişkin tüm detaylı bilgileri abonelik öncesinde Şirketimiz internet sitesinden öğrenmesi, koşulların kendi talebine uygunluğu halinde aboneliği kabul etmesi imkanı mevcuttur. 23.02.2012 tarihinde abonelik sözleşmenizi imzaladığınız dönemde de bahse konu koşullar internet sitesinde yer almaktadır. Şirketimiz web sitesinde “Fiber Internet Hız alanı uygulaması doğrultusunda Fibersever ve kotalı paketler aylık upload 25 GB’a, diğer paketlerde ise 50 GB’a ulaştığında kullanım hızı kullanımın yapıldığı ayın sonuna kadar 1 Mbps’ye düşürülecektir” denmek suretiyle tüketiciler upload hakkında da bilgilendirmişlerdir. (http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=15&d=isik-hizinda-internetle-keyfini-katla&t=0 ) Bu nedenle upload’ın AKK kotasına etki ed”şeklindedir.


Bilgilerinizi rica ederiz.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü
0
11 yıl
Win7 Mavi Ekran + kilitlenme
Bilgisayarı aldığım günden beri arada bir bilgisayar kilitleniyor. Sistem olarak WinXP ve Win7 denedim sonuç aynı.Sistem yük altında iken hiçbir zaman sorun çıkmadı, sistem sıcaklıklarıda çok iyi.
Bugün mavi ekranda aşağıdaki hatayı verdi, bakarsanız sevinirim.

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 116
BCP1: 87ED4490
BCP2: 9832F8E0
BCP3: 00000000
BCP4: 00000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
0
11 yıl
Win 7 ses problemlerinden birisi daha ve çözümü.
Arkadaşlar imzamdaki ses kartını kullanıyorum. Ses sistemini değiştirince sorunlar başladı, birkaç haftadır arada bir ses kesiliyor ve sistemden ses gelmiyordu. Yerine kulaklığı taktığımda ise sesi normal alabiliyordum. Ses sistemini ise farklı bir kaynağa bağladığımda oda normal çalışıyordu. Tüm denemelerimde gördümki ses sistemini taktığımda ses gerçekten gelmiyor, kulaklığı taktığımda ise bir şekilde aktif oluyor ve ses alabiliyorum. Ayrıca sistemde ve programda hiçbir anormallik gözükmüyor, ses göstergeleri hareket ediyordu.
Çözüm olarak ses sistemini ve kulaklığı çoklayıcı ile aynı yuvaya taktığımda hem kulaklık, hemde ses sistemi sorunsuz çalıştı.
Bugüne kadar benzer bir problemle karşılaşmadım (yaklaşık 12 yıl oluyor) Benzer problemi olan arkadaşlara belki faydası dokunur.

Edit: İmla.
0
12 yıl
Call of Duty Modern Warfare 2 DirectX sorununun çözümü
Call of Duty Modern Warfare 2 oyununda DirectX hatası alıyor ve oyun kapanıyorsa. Anti aliasing i kapatmak veya oyunun çözünürlüğünü düşürmek sorunu çözüyor. Bilginize.
0
13 yıl
Yeni Ekran Kartı problemi
Sistem:Ga-965p-ds3 anakart,e6600 işlemci,8800gts 640 mb ekran kartı,2gb 800 mhz kaliteli ram.
Sistemim bu şekilde iken sorunsuz kullanıyordum,yakınlarda ekran kartını Zotac GTX260 ile değiştirdim.Fakat yaptığım testlerde anormal derecede düşük sonuçlar aldım.45 fps olması gerekirken 15 fps gibi. Daha sonra PSU nun yetmediğini düşünüp 500W Thermaltake PSU yu Corsair 650W ile değiştirdim.Sistem oc li iken (işlemci 2,4 ten 2,7 ghz ye oc li) yine problemli sonuçlar veriyor.Fakat Overclock iptal edilip sistem normal ayarlarına çekildiğinde sonuçlar normale yakın hale geliyor.Acaba anakartı değiştirsem sorun çözülürmü,yeni ekran kartını kaldıramıyor gibi bir durum var gibi, ama kesin emin değilim.Deneyimli kullanıcılardan yardım bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.