Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
50
Cevap
49852
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Yazıcı Sorunu Renkleri farklı basıyor. (3. sayfa)
B
9 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Hocam sağolun bilgileriniz için.
Kartuşlara 1.5 ml civarı mürekkep doldurdum her renkten.
Yüzüklerin etrafına önce sıcak silikon yapmıştım yalnız sert olduğu için sanki pek güvenli olmadı zamanla hortumun git gellerinden kaldırabilir diye derby ile kapattım esnek olmasında fayda var diyerek.
Hortumu da kartuşa sabitledim ayrıca, yüzükteki başlıkları oynatmasın diye.
Tıpalar dediğiniz şekilde.
Kartuşun üstündeki orjinal hava kanalları olmalı mı kapatmalımıyım sanki açık olunca hortumlar hava alıyor ben onlarıda kapattım tankın hava deliği var zaten
Kartuş yazıcının fotosuna bakarsanız yükseklik olarak tam yazıcının orta kısmında. Daha önce kaldırmıştım tankı o seviyeye kadar fakat kartuşun püskürtücüsünden yazıcının içine mürekkep akmış bende geri indirdim basınç yapıyor akıtıyor diye kaldırmalı mıyım?
Vakum aparatım yok ama mutlaka şart olduğunu anladım o yüzden alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bRs* -- 15 Şubat 2014; 1:40:05 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cotyora666
C
9 yıl
Yüzbaşı

1.Tank gördüğüm kadarı ile alt seviyesi kartuşların alt seviyesi ile aynı hizada değil. Bu mürekkebin ilerlemesine bir engeldir.
2. Hp yazıcılar maalesef Ciss sistemi ile çok uyumlu değildir, gayretinizi takdir etsemde sonuç alma ihtimaliniz düşük. Çünkü Hp yazıcıları kartuşlardan mürekkebi güçlü bir şekilde emip çekmez. (Canon yazıcılarda Ciss sisteminin kullanılmasının sebebi pompanın kartuşlardaki mürekkebi güçlü bir şekilde çekmesidir. Başka sebeplerde var girmeyeceğim.)
3. Hadi inat ettik bu sistemi kullanacağız diye. Yukarıdaki dediklerimizi yaptık ancak renkler de yine sorun var. Bakın kartuşu çıkardığınızda kartuşların ağız kısmında yoğun bir şekilde mürekkep görüyor olabilirsiniz. Peçete ile silip kartuşu takıp çıktı aldığınızda (kartuşlarda tıkanma yada mürekkep eksikliği yoksa) normal bir çıktı alırsınız. Akabinde yine silik veya kesik kesik çıktı alırsanız ,yine ağızda birikmiş mürekkebin kartuş kanallarını engellediğini ve baskı yapmasını engellediğini göreceksiniz. Hp kartuşların içinde çok küçük bir sünger vardır(Canon yazıcılardakilerin 1/3 ü kadar ve danstesi oldukça düşük) bu sünger bol mürekkebi kaldıramaz ve akıtma yapar. Maddenin doğasına ters.
4. Size tavsiyem tankınızı nazikçe sistemden ayırıp, ucuz yollu Canon E514 yazıcı alıp, sistemi netteki videolarıda takip edip ince bir işçilikle takmanızdır.
5. Ayrıca Canon yazıcılar Emici Tank haznesinin temizlenmesi ile ilgili şu konuyu incelemenizi ve tedbirinizi almanızı belirtirim.
6. Ne olursa olsun kartuşlar (ister Hp ister canon) kesik kesik veya silik çıktı veriyorsa sakın zorla çıktı almaya çalışmayın. Kartuş içinde mürekkep kalmamıştır. Kartuşların ağız kısımlarında yüksek ısı meydana gelir ve mürekkep bu ısıyı soğutmakla görevlidir. Mürekkep olmaz ise yüksek ısı kartuş nozzle rının yanmasına ve kullanışsız hale gelmesine neden olmaktadır.
http://forum.donanimhaber.com/m_74001007/tm.htm


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bRs*
B
9 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Teşekkürler cevabınız için. Şuan yazıcı sorunsuz çıktı veriyor. Bütün renkler temiz ve düzgün. Kartuşların ağzında fazla mürekkep akmıyor artık. Peçeteyle bakınca da düzgün şekilde 3 renk görünüyor.Acaba kartuşun içindeki mürekkepten dolayı mı bilmiyorum.Bittiğinde tanktan çeker mi kafamda soru işareti. Onuda zamanla kartuştaki mürekkep bitince görebiliriz sanıyorum.Sorun olursa yine burada belirtirim.Tekrardan teşekkürler
Bu mesajda bahsedilenler: @cotyora666
S
7 yıl
Yarbay

Konuyu hortlatmak gibi olmasın da bende 1,5 ay önce canon mg3550 mürekkep tanklı hazır yapılmış sistem aldım fakat son birkaç gündür çıktıları böyle alıyorum.Mavi hiç yok kırmızı ve sarı da alakasız renklerde çıkıyor.
Bir de yazıcının hortumlarında dikkatimi çeken bir şey var şöyle ki ; önceden şeffaf renkli bu 4 ince hortumun içerisinde sarı mavi gibi renkler belirgin bir şekilde görülürdü. Şimdi ise tüm hortumlarda sanki siyah mürekkep var gibi hepsi sim siyah görünüyor.Sizde de hortumlarda renkler karışmış mıydı ? Ya da tankın içinde mürekkeplerin karışma olasılığı var mıdır? @bRs* @ocptürkiye
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet -- 2 Aralık 2015; 22:51:21 >


Bu mesajda bahsedilenler: @bRs* , @ocptürkiye
B
6 yıl
Yüzbaşı

hocam bu tank sistemi HP 2645 e uygulanabiliyor mu?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
6 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Hp lerde genel anlamda bu sistem düzgün çalışmıyor. Kartuşları şırıngayla kendiniz doldurabilirsiniz. Hiç uğraşmaya gerek yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @blue legend
B
6 yıl
Er

lütfen yardım
ben 1 ay önce canon e484 bitmeyen kartuşlu yazıcı aldım
başta herşey çok güzeldi 200 tane fotoğraf çıkarttım
sonra pempeye döndü renkler
ne yazdırısam yazdırayım herşey pempe çıkıyor
sor-nra kartuşların hortumlarını çıkartım
sonra takamadım
renkler karıştı
şimdi kartuşun içindeki renkleri nasıl temizleyebilirim
ve eskisi gibi nasıl mükemmel yazdırabilirim...


Bu mesaja 2 cevap geldi.
B
6 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: betul8516

lütfen yardım
ben 1 ay önce canon e484 bitmeyen kartuşlu yazıcı aldım
başta herşey çok güzeldi 200 tane fotoğraf çıkarttım
sonra pempeye döndü renkler
ne yazdırısam yazdırayım herşey pempe çıkıyor
sor-nra kartuşların hortumlarını çıkartım
sonra takamadım
renkler karıştı
şimdi kartuşun içindeki renkleri nasıl temizleyebilirim
ve eskisi gibi nasıl mükemmel yazdırabilirim...

Kartuşları sökün şırıngayı hortum girişlerinin olduğu yerden içine yarısına kadar yavaşça batırın içindeki mürekkebi çekin.
Sonra kartuşlara ılık su enjekte edin çekin birkaç kez yapıp kartuşun içindekileri renk bitene kadar temizleyin.
Kartuşları ılık su olan bi kapta 5-10 dk bekletin ağızlarını yumuşak peçeteyle silip temizleyin.
Kartuşa 1- 1.5 ml uygun mürekkeplerden enjekte edin. Renkleri doğru enjekte etmelisiniz.
Son olarak hortumlarda hava kalmayacak şekilde bağlayın. Birkaç kez renkli basarsanız temizlenir tekrar yazmaya başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bRs* -- 30 Aralık 2016; 13:17:2 >

T
4 yıl
Teğmen

Usta bastım bunu bendeki tek sıkıntı sarı basmıyor ve kartuşlar takılıyor. Bir de dikkat ediyorum yine de hava oluyor borularda acil yardım gözünüzü seveyim.

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @OCP Türkiye
B
4 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Önceki mesajımda tarif ettiklerimi yapın. Kartuşu boşaltıp temizleyin, tekrar doldurun. Yazıcının kendi programındaki temizleme komutuyla temizleyin deneyin. Başka da çare yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @tct123_gs
M
2 ay
Er

Merhabalar
Yazıcı ilk üç dört satır siyah yazıyor diger satırlar renk karişik çıkıyor. genelde yeşil ve siysh karişik yardımcı olursanız sevinirim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.